CK Poznání

Specialista na poznávací zájezdy a aktivní dovolenou

Několik slov o CK Poznání

CK Poznání byla založena v roce 1993 mnou – Jiřím Erbenem z touhy cestovat a poznávat nová místa, kultury, prostě svět. Jak se posléze ukázalo, aby všichni, kdo se s důvěrou svěřili do péče cestovní kanceláře mohli cestovat za hranice všedních i nevšedních dní, přestal jsem svobodně cestovat já… Od té doby jsem projel i prošel další pro mě nové končiny, poznal nová romantická i drsná místa, ale již s cílem zprostředkovat své Poznání Vám všem. Při svých cestách jsem navázal řadu přátelství a kontaktů, se stejným cílem, umožnit i Vám prožít a vidět to, s čím jsem se setkal já sám. Není vždy samozřejmostí, že to co jedni vidí svýma cestovatelskýma očima jako úžasné, vidí stejně i ostatní. Za tu spoustu let jsem se naučil vcítit do cestovatelské duše mnohých z Vás a předkládám Vám osobně poznaná místa v čisté podobě okleštěné o řady trpkých zkušeností i zklamání, které i cestování mnohdy přináší… Alespoň se o to usilovně snažím a se svým týmem spolupracovníků se budu snažit i nadále.

O zájezdech CK Poznání

Naší specialitou jsou vedle široké nabídky dalších produktů v duchu aktivní dovolené poznávací a pobytové zájezdy s turistikou. Na poznávacím zájezdu se stany se můžeme rychle přesouvat. Autobus nám pomůže rychle překonat turisticky méně zajímavé oblasti, maximum času tak strávíme putováním v přírodě či prohlídkou památek. Pro ty z vás, kteří dávají před stanem přednost pohodlí hotelu či apartmánu, máme také připravenu alternativu poznávacích zájezdů s turistikou. Snažíme se volit ubytovací zařízení také tak, aby se časové ztráty spojené s přesuny co nejvíce snížily. Protože je mezi námi i Vámi spousta těch, kteří od doby našich začátků založili své rodiny, ale chtějí i přesto v rámci možností aktivně cestovat, před lety jsme přišli se seriálem pobytů s výlety, který je určen nejen pro rodiny s dětmi, ale i naše seniory či cestovatele, kteří si prostě chtějí dopřát pohodičku, ale aktivně. Ti, kdo chtějí relaxovat ve stínu alpských velikánů, mají možnost pohodově strávit týden v luxusním ubytování poznáváním zajímavých míst, procházkami nebo lehkou až středně těžkou turistikou. Sportovně laděné zájezdy s horskou turistikou nebo cyklem, daleké cesty či treking v exotice do vzdálených i méně vzdálených míst jsou jen další nabídkou, kterou Vám předkládáme. Samozřejmě stejně jako všechny CK na našem trhu i my spolupracujeme s našimi dlouholetými i novými obchodními partnery – českými cestovními kancelářemi. Důvod je jediný: předložit Vám všem co nejširší výběr možností pro Vaše cestování.

Kam jezdíme?

V naší nabídce najdete několikadenní cyklistické výlety po Čechách i měsíc dlouhé expedice do Afriky. Většina našich zájezdů míří sice mimo domovinu, ale zůstává stále v rámci Evropy. Starý kontinent nabízí obrovskou rozmanitost. Snad nikde jinde na světě není na tak malém území tolik rozličných kultur a jazyků, tak pestrá příroda do které jsou vetkané četné historické památky, které nám připomínají bouřlivé dějiny kontinentu. A právě bouřlivé dějiny i nedávná historie zapříčinila, že máme na dosah místa nepoznaná, která se nám díky současnému vývoji pozvolna otevírají. Jsou to místa, kde nepotkáte davy turistů, kde máte pocit, že čas se zastavil dávno před několika staletími, kde žijí lidé, z jejichž pohledu je vnímání času a priorit lidského bytí tolik rozličné vnímání našemu. Odměnou za přijetí skromných podmínek pro unavené cestovatele jsou nádherné hory i památky pod ochranou UNESCO, zajímavé kultury i dějiny národů, které ač nedaleko od nás, vlivem tisíciletého vývoje jsou naprosto odlišné. V těchto zemích, zemích Balkánu, ještě patrně velmi dlouho nebude existovat servis, na který je již řada novodobých cestovatelů zvyklá z ostatní Evropy. Pro svou ryzost, divokost i poetičnost však stojí tyto země za Poznání…

Novinky a tradice

Tvorba zájezdů je něco jako kuchařské umění. Dobrý kuchař umí uvařit mnoho výborných pokrmů, ale stále touží připravovat nová jídla. Uspokojení na tváři strávníků je pro něj tou nejlepší odměnou. Stejně tak i nás baví připravovat zájezdy, které míří do nezvyklých destinací, znovu objevují zapomenuté kouty světa či se „jen“ dívají na známá místa z nové perspektivy. Váš zájem o novinky i tradiční nabídku nám přináší radost z vykonané práce i energii a invenci pro sezónu 2009. Prostřed­nictvím poznávacích zájezdů Vás zavedeme na dosud našincům málo nebo vůbec nepoznaná místa. Přibylo i něco málo cykla, další veleoblíbené ´pohodové týdny´ v Alpách a to nejen v létě ale i v zimě…ale vše naleznete v katalogu CK Poznání 2009. Všem, kdo si o zaslání katalogu CK Poznání 2009 napíší, bude zdarma obratem zaslán.

Naši průvodci

Dobrý průvodce je nutnou podmínkou skvělých zážitků z vaší dovolené. Jejich výběru věnujeme velkou péči. Pro nás to není záležitost jednorázová, ale neustálý proces. Na konci každého zájezdu zjišťujeme spokojenost jeho účastníků. Jimi vyplněné dotazníky jsou pro nás významným vodítkem při obsazování zájezdů průvodci. Mezi naše dlouholeté spolupracovníky, kteří se podílejí na přípravě zájezdů nebo je přímo provázejí, patří například Lubor Šušlík, PhDr. Pavla Teichmanová, Ing. Zoja Richterová, RNDr. Natálie Bruknerová, Ing. Jaroslav Vinkler,Jarka Pechová, Ing. Zdeněk Vidner, Roman Fleischmann, Mgr. Roman Šinkovský , Martin Mitáš, Marek Bejr, Dana Vavrochová, Lubomír Burka, Ing. Josef Drobný, , známý cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba a další… Jim všem velmi děkujeme! V síti letošních konkurzů uvízla celá řada skvělých průvodců, kteří se úspěšně představili poprvé v barvách CK Poznání a i na jejich spolupráci se napříště velmi těšíme.

Jistota

CK Poznání je pojištěna proti úpadku u pojišťovny Generali.

  • Jsme členem Asociace českých cestovních kanceláří.
  • Máme dlouholetou tradici, během 15ti let na trhu jsme získali silnou základnu klientů, kteří s námi svoji dovolenou tráví pravidelně.
  • Našich stálých zákazníků si vážíme, kromě věrnostních slev jim nabízíme i další výhody.