Cestovní kancelář Exim Tours

Specialista na letecké pobytové zájezdy

Cestovní kancelář EXIM tours a.s. zahájila činnost letní sezónou roku 1993. Od té doby prochází dynamickým vývojem. EXIM Tours byla jednou z prvních cestovních kanceláří, která získala koncesní listinu podle zákona č.159/99 na základě sjednaného povinného pojištění cestovních kanceláří. Od roku 2001 je EXIM Tours akciovou společností.

V současnosti je EXIM Tours největší cestovní kanceláří na českém trhu.

Realizační tým firmy dnes čítá takřka 270 zaměstnanců a přibližně 100 delegátů v destinacích, kam směřují její lety. V prvním desetiletí činnosti se plně osvědčila strategie společnosti orientovat se s maximálním úsilím na spokojenost zákazníka. Kromě vlastních provozoven a provozoven na bázi franchisy, realizuje EXIM tours podstatnou část prodeje prostřednictvím husté sítě cestovních agentur. Nedílnou součástí strategie společnosti je stálé rozšiřování nabídky leteckých zájezdů do oblíbených destinací české klientely. Rok od roku zvyšujícímu se zájmu o služby All Inclusive odpovídá i podíl hotelů s těmito parametry v katalozích Exim Tours.

Rozvojová strategie a orientace výhradně na letecké zájezdy EXIM Tours se ukázala jako správná. Zatímco např. v roce 1997 cestovalo s Eximem 14 tisíc zákazníků a v roce 2001 přes 30 tisíc klientů, v roce 2004 to již bylo 155 000 zákazníků. V roce 2008 potom již 250 000 klientů. Před třemi lety pak společnost odbavila již miliontého klienta , což je zároveň rekord novodobé histrorie svobodného podnikání v cestovním ruchu u nás.

EXIM Tours již několik let potvrzuje svými hospodářskými výsledky vedoucí postavení mezi českými cestovními kancelářemi. S největším ziskem v historii v roce 2008 zajistila letecký zájezd více než 250 tisícům zájemců, jednoznačně vede na tuzemském trhu cestovního ruchu. Je největší českou cestovní kanceláří od r. 2007, kdy předběhla Čedok.

EXIM Tours jako vůbec první česká cestovní kancelář začala provozovat samostatně dálkové charterové linky, čímž ceny pobytů např. v Karibiku přiblížila tuzemským možnostem.

Největší česká cestovní kancelář EXIM tours si vybrala služby letecké společnosti Travel service.

Letecká společnost Travel Service, jednička na trhu charterové letecké dopravy v České republice, Maďarsku a na Slovensku a největší česká cestovní kancelář CK EXIM Tours uzavřely smlouvu na zajišťování letecké dopravy na tři roky. Kontrakt podepsali minulý týden představitelé obou společností. Klienty CK EXIM Tours budou od 1. listopadu na svou zimní i letní dovolenou dopravovat do desítek destinací moderní letadla největší české soukromé letecké společnosti Travel Service.

„Velice si vážíme toho, že jsme získali důvěru největší cestovní kanceláře na českém trhu CK EXIM tours. Uzavření smlouvy je pro nás o to významnější, že EXIM tours začne plně využívat našich služeb jako exklusivní parter. Těší nás, že v následujících třech letech budou klienti této stabilní a rostoucí cestovní kanceláře odlétat na dovolenou na palubách našich letadel“, říká Roman Vik, generální ředitel Travel Service.

„Letecká společnost Travel Service zvítězila ve výběrovém řízení na zajišťování charterových letů pro naše klienty. Vzhledem k objemu zakázky projevilo zájem o spolupráci s EXIM Tours několik leteckých společností. Jedním z faktorů, důležitým pro naše rozhodnutí, byla i dobrá zkušenost z dlouhodobé spolupráce s Travel Service na dalších středoevropských trzích. Jsem přesvědčen, že Travel Service jako největší charterový dopravce v zemi, je garancí vysokého standardu služeb a servisu pro naše klienty“, říká Ferid Nasr, generální ředitel cestovní kanceláře EXIM Tours

EXIM Tours, jehož služeb ročně využije více jak čtvrt miliónů klientů, je držitelem mnoha ocenění.

Klienti CK EXIM Tours budou létat s Travel Service na svou dovolenou do desítek destinací na jihu Evropy, ve Středomoří a během zimní sezóny do mnoha exotických destinací – např. Kuba, Dominikánská republika,Vene­zuela, Mexiko, Kostarika, Kapverdské ostrovy, Keňa, Thajsko, San Andrés, Spojené Arabské Emiráty a tradičně do egyptských letovisek. Dálkové lety za exotikou budou Travel Service operovat strojem Boeing 737– 800, který je upraven pro daleké lety.

Společnost má dnes zcela dominantní, téměř tříčtvrteční postavení na trhu exotických dovolených, když obsazuje již 5 charterových linek vypravovaných z ČR přímo do dalekých zemí. Exotické destinace z nabídky EXIM Tours, s níž každý rok odpočívá u teplých moří více než čtvrt milionu klientů, patří na trhu k nejžádanějším. Každoročně proto jejich výběr rozšiřuje.

V zájmu o exotickou dovolenou loni jednoznačně vedl Karibik. Poté, co před lety EXIM Tours objevila pro české turisty venezuelskou Isla Margaritu, později Kapverdské ostrovy u břehů západní Afriky, či dokonce středoamerický El Salvador, zahájila přímé charterové lety do Dubaje a začala létat také do mexického Cancúnu. Vedle charterových letů do Dominikánské republiky, na Kubu, vozí turisty též do Peru, Chile, do Panamy i do „zapomenutého“ karibského ráje na ostrov Roatan.

Výjimečné postavení má Exim Tours i v bližších destinacích, z nichž ani v zimě nechybí zájezdy do Egypta, Tuniska a Turecka. V Turecku EXIM Tours nově nabízí možnosti pro tréninková soustředění fotbalistů a zájezdy pro golfisty. V Tunisku je nabídka obohacena i o thalasso pobyty.

Letní nabídka v současnosti zahrnuje Egypt, Tunisko, Turecko, pevninské Řecko i řecké ostrovy Krétu, Rhodos, Samos, Kos, Korfu, Lefkadu, Zakynthos a nyní nově španělské pobřeží i ostrov Mallorca stejně jako stále populárnější Bulharsko, ale také Maltu, Sardinii i Sicílii a Kalábrii. Velmi rozsáhlý je i výběr míst, kam EXIM Tours zajišťuje zájezdy na zakázku pro skupiny i jednotlivce. Celoročně nabídku zájezdů zpestřují letecké Eurovíkendy.

Exim Tours poskytuje svým klientům jako první na českém trhu cestovního ruchu od letošní zimní turistické sezony zavedení osobní zdravotní dokumentace prostřednictvím vlastní elektronické zdravotní knížky.

Exim Tours začal loni jako první velmi úspěšně nabízet produkt v ČR dosud nevyužívaný, v superlast minute nabídce formou tzv. BUY&FLY zájezdy s mimořádně vysokými slevami s odletem za několik příštích hodin. Zájezd si lze zakoupit přímo na letišti pouze u přepážky Exim Tours v letištní hale nejdříve 24 hodin před plánovaným startem letadla nebo přes on-line nabídku na internetových stránkách firmy www.eximtours.cz.

Cestovní kancelář EXIM Tours je na špičce mezi vyhledávači leteckých cest do zahraničí na českém internetu. Slovo EXIM, například na portálu Seznam.cz, lehce poráží nejen ostatní cestovky, ale i univerzální slovo dovolená. Nový systém funguje od počátku roku a prověřil ho velký zájem o nabídku zájezdů se slevou za včasný nákup. Momentálně se přes web prodávají dovolené za desítky milionů korun měsíčně. To dává dobrý předpoklad, že EXIM Tours získá přes internet letos minimálně deset procent svých tržeb.

Naše webové stránky obsadily 12. místo v prestižním hodnocení WebTOP100 – obor Shop and Retail.

Od roku 2000 EXIM TOURS také prostřednictvím incomingového oddělení(www.eximtours.com) zajišťuje služby pro zahraniční turisty a partnery v České republice.

OBCHODNÍ PARTNEŘI: POJIŠŤOVNA GENERALI, TRAVEL SERVICE

Obchodními partnery nebo klienty EXIM Tours se stala řada významných firem a institucí v tuzemsku i v zahraničí. Lze navštívit mj. stránky partnerské společnosti PRIMA TOURS TUNISIA a hotelových řetězců PRIMA LIFE.

EXIM TOURS je členem Asociace cestovních kanceláří České republiky a RDA Internationaler Touristik Verband e.V. v Kolíně nad Rýnem. Pravidelně se účastní mezinárodních i místních veletrhů cestovního ruchu.

Aktivní obchodní politiku EXIM TOURS lze doložit postupným zakládáním dceřiných cestovních kanceláří v Polsku – EXIM TOURS Poland, na Slovensku – Kartago Tours Slovakia, v Maďarsku – Kartago Tours Hungary a v Rumunsku – Kartago Tours Romania, které na tamních trzích zaujímají významné postavení a jejichž společný obrat byl už v roce 2001 poprvé vyšší než obrat mateřské cestovní kanceláře v Praze.Dnes je to největší středoevropské uskupení v oboru a celkový obrat skupiny dosahuje v přepočtu více než sedm miliard korun.

OCENĚNÍ ROKU 2010

Cestovní kancelář EXIM TOURS a.s. byla pan-evropskou společností pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci COMENIUS vyhlášena 13. nejlepší společností v České republice a současně získala v oborové kategorii „Cestovní ruch & hotelnictví“ 1. místo.

podrobné výsledky můžete najít na www.comenius.cz

Jedná se o historicky nejlepší výsledek – oproti loňskému roku jsme si „polepšili“ o celých 9 míst, další cestovní kancelář se v celkovém pořadí umístila až na 56. místě. Exim Tours a.s. je absolutním vítězem projektu Krizi navzdory

Hospodářská krize prověřila odolnost i invenci českých společností. Mnohým přinesla příležitosti, ke kterým by se v době růstu a stability nikdy nedostaly. Jiným prověřila jejich podnikatelský model a motivovala je k přijetí opatření, která umožnila nejen přečkat krizi s minimálními ztrátami, ale často i upevnit základy pro další expanzi a růst.

Právě z takových firem vybírala odborná porota na základě doporučení garantů a zároveň partnerů projektu Krizi navzdory vítěze jednotlivých kategorií a také hlavního vítěze: Jako nejlepší bojovník s krizí byla nakonec vyhodnocena cestovní kancelář Exim Tours. Projekt pořádala Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Pricewaterhou­seCoopers a Českou televizí.

U společnosti Exim Tours porota ocenila zejména

zavedení unikátního on-line rezervačního systému, který umožnil zvýšit pružnost a snížit náklady rozhodnutí investovat i v čase krize do zaměstnanců s cílem zajistit kvalitní péči o klienty orientaci na segment klientů s vyššími nároky, což pomohlo stabilizovat poptávku Do pětice kandidátů nominovaných na hlavního vítěze projektu Krizi navzdory byla dále zahrnuta společnost Dial Telecom, Linet, Rodinný pivovar Bernard a WBI Systems.

Složení odborné poroty

Petr Kužel, prezident HK ČR Petr Zmátlík, ředitel PwC ČR Jindřich Soukup, prorektor VŠE Praha Pavel Finger, finanční ředitel CCB – Czech Credit Bureau

EXIM Tours vede i žebříček největších touroperátorů podle důvěryhodnosti i podle tržeb a je tak nejdůvěryhodnější cestovní kanceláří v zemi pro banky a obchodní partnery.

Vyplývá to z hodnocení českých cestovních kanceláří, které pro HN zpracovala společnost Creditreform, zabývající se vymáháním pohledávek a poskytováním informací o firmách. Ta porovnávala třicet největších firem, jež se věnují výjezdové turistice (prodeji zájezdů, letenek a služeb českým turistům). Exim Tours dostal nejlepší známku důvěryhodnosti, takzvaný index bonity, vypočtený z výsledků hospodaření, platební morálky, zakázek a vývoje společnosti za poslední roky.