Firo Tour

Jedná se o českou společnost, která je zároveň jednou z největších cestovních kanceláří v České republice. Významné zastoupení má FIRO-tour také na Slovensku

Cestovní kancelář FIRO-tour působí na českém trhu od roku 1990, z právní formy fyzické osoby se v roce 2004 transformovala na akciovou společnost. Jedná se o českou společnost, která je zároveň jednou z největších cestovních kanceláří v České republice. Významné zastoupení má FIRO-tour také na Slovensku.

FIRO-tour neustále sleduje trendy vývoje cestování, je jedním z lídrů trhu, kteří udávají směry vývoje v oblasti cestovního ruchu. Otevírá českému trhu nové, dříve nedostupné destinace. Bývá opakované oceněna v mnohých anketách odborníky z řad cestovního ruchu i veřejnosti (TTG, Sírius, Českých 100 nejlepších apod.) Vzhledem k objemům nakupovaných služeb a množství odbavených klientů přesahujícím sto tisíc klientů ročně je FIRO-tour v mnoha zahraničních destinacích dominantním zástupcem českého trhu.

Největší zastoupení v nabídce cestovní kanceláře FIRO-tour v posledních letech tvoří letecké pobytové zájezdy, realizované zpravidla na charterových letech. Z letních destinací dominuje v nabídce Řecko a řecké ostrovy, Španělsko, Portugalsko, Itálie a Kypr. Cestovní kancelář každoročně nabízí řadu nových destinací, např. Sardínii, Severní Kypr, Albánii, Korsiku, nové oblasti ve Španělsku či Turecku, nové řecké ostrovy jako Symi, Mykonos, Patmos a řadu dalších novinek.

Již 20 let provozuje FIRO-tour ve vybraných destinacích a kapacitách dětské prázdninové kluby FIRÁČEK. Účast v dětském klubu FIRÁČEK je zdarma a dětem ve věku 4–12 let zabezpečuje programy plné sportu, her a zábavy pod vedením zkušených animátorů.

Kromě leteckých zájezdů má FIRO-tour v nabídce také letní pobytové zájezdy s autokarovou a vlastní dopravou, mezi nimiž nabídkou i počtem klientů vyniká Chorvatsko, velmi početné zastoupení má Itálie a Rakousko. Také alpské země, tuzemsko a Slovensko jsou častým cílem zákazníků FIRO-tour, kteří nakupují v cestovní kanceláři zejména svou lyžařskou nebo relaxační dovolenou.

Rok od roku narůstajícím segmentem jsou letecké zájezdy do exotických destinací. Oblíbeným cílem klientů jsou Spojené arabské emiráty, Thajsko, Omán, Dominikánská republika, Mexiko, Mauritius, Srí Lanka, Maledivy aj. FIRO-tour nabízí lety na pravidelných linkách renomovaných leteckých společností.

Od začátku své činnosti se FIRO-tour orientovala na organizačně mnohem náročnější produkt, kterým jsou poznávací zájezdy a stala se tak jedním z mála specialistů na českém trhu, který tento specifický druh pobytů organizuje. Široká nabídka leteckých, autokarových i kombinovaných zájezdů obsahuje populární prodloužené letecké víkendy nebo naopak zájezdy delší, kde v rámci jednoho programu navštívíte několik zemí. Trendem posledních let jsou komfortní plavby po celém světě. Velký podíl na úspěšnosti poznávacích programů má kromě kvalitního ubytování a dopravy také profesionální průvodcovský servis. Aktuální roční nabídka téměř tisíce poznávacích zájezdů do stovky zemí pěti různých kontinentů činí FIRO-tour nejvýznamnějším organizátorem výprav za poznáním na českém a slovenském trhu.

FIRO-tour nabízí své zájezdy jak svým individuálním klientům, tak i kolektivním skupinám a firmám. Organizuje firemní a motivační akce, obchodní cesty a poskytuje kompletní servis včetně konzultací výběru destinací, zákaznický servis mimo jiné zajišťuje péči o VIP klienty. Cestovní kancelář FIRO-tour rozšířila své doplňkové produkty o možnosti prodeje vstupenek na kulturní, sportovní a jiné společenské akce, zajištění dárkových certifikátů, parkování na letištích či balíčky cestovního pojištění za speciální sazby.

Cestovní kancelář FIRO-tour svou obsáhlou nabídku představuje veřejnosti prostřednictvím svých tištěných katalogů vydávaných pravidelně v sériích pro zimní a letní sezónu. Prezentuje své produkty také na webových stránkách www.firotour.cz. Kromě základních katalogů a webových stránek vydává pravidelně také další tematicky zaměřené propagační brožury a další prodejní materiály.

Prodej zájezdůcestovní kanceláře zabezpečují vlastní pobočkové prodejny, jejichž počet dosáhl bezmála tří desítek, v posledních letech byla pobočková síť rozšířena zejména do vybraných obchodních center. Neméně významnou roli v prodeji zájezdů hrají autorizovaní prodejci, kterých má FIRO-tour více než tisíc. Telefonické rezervace pro klienty i autorizované prodejce zabezpečuje vlastní call centrum. Jako reakci na stále rostoucí počet rezervací a prodejů prostřednictvím internetu zřídila cestovní kancelář FIRO-tour na svých webových stránkách online rezervace a prodej, pro možnost zjištění bližších informací či pomoci je zřízeno chatovací okno. Pro své pracovníky a autorizované prodejce zajišťuje cestovní kancelář pravidelné prezentace produktů a školení, poskytující veškeré informace potřebné k prodeji, stejně jako studijní cesty do nabízených destinací.

Budeme potěšeni, když se obrátíte na FIRO-tour jako na partnera pro zajištění vaší dovolené.

Cestovní kancelář FIRO-tour je pojištěna ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cestovní kancelář FIRO-tour a.s. je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 11654 se sídlem: Národní třída 37/38, 110 00 Praha 1 IČ: 27869237 DIČ: CZ27869237 Společnosti byla udělena koncese pro provozování cestovní kanceláře Obecním živnostenským úřadem v Chomutově, č.j: OŹÚ-342–2009–1004643-web/19

Cestovní kancelář FIRO-tour je členem Asociace cestovních kanceláří České republiky