Cestovní pojištění

Pro zahraniční cesty je dobré se pojistit. Klienti často argumentují, že mají cestovní pojištění k platební kartě, ale to bývá často nedostačující a také neobsahuje storno. Pojištění na storno znamená, že v případě onemocnění (další viz VSP) Vám pojišťovna hradí 80% (případně 100% u GČP) vzniklých nákladů se stornem.

Ze všech produktových řad jsme pro Vás vybrali ty nejlepší a nejpoužívanější:


1.UNIQA K5S – turistika a rekreační sporty včetně storna

Jsou činnosti nezařazené do nebezpečných, zimních nebo nepojistitelných sportů. Dále do rekreačních sportů náleží také krátkodobé plážové adrenalinové aktivity, které si pojištěný zakoupil přímo na pláži od místního poskytovatele služeb. Do této kategorie dále patří služební cesty nemanuálního charakteru vykonávané za účelem běžných jednání, účasti na veletrzích, výstavách, kongresech apod.

Přehledná tabulka pojistných rizik a limitů pojistného krytí K5S (PDF)


2. UNIQA K5S+ – zimní sporty včetně odpovědnosti a storna

jsou aktivity jako běh na lyžích, bruslení, jízda na bobech, skibobech a sportovních saních, krasobruslení, rychlobruslení, sjezdové lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdovkách a trasách a další sportovní aktivity srovnatelné rizikovosti.

Přehledná tabulka pojistných rizik a limitů pojistného krytí K5S+ (PDF)


3. Připojištění nebezpečné sporty

jsou akrobacie a skoky na lyžích, alpské lyžování, americký fotbal, BMX freestyle+racing, bojové a kontaktní sporty, kanoistika na divoké vodě od 3. stupně obtížnosti, kayakrafting, létání balónem, lezení v ledu po umělé stěně (icebreaker), lov ryb harpunou, lov sportovní, lov zvěře se zbraněmi, motoristické a letecké sporty všech druhů, motorové sporty na sněhu, ledě nebo vodě, mountainboarding, paragliding, parasailing, parašutismus, plachtění a létání všech druhů, přístrojové potápění, rafting od 3. stupně obtížnosti a jiné sjíždění divokých řek od 3. stupně obtížnosti, speleologie, skateboarding, slaňování (abseiling), tandemový seskok, veřejně organizované sportovní soutěže, Via Ferrata B-D, vysokohorská turistika od 3.000 m n. m. do 5.000 m n. m., zápasy nebo závody v jakémkoli druhu sportu, závěsné létání, dále profesionálně provozovaný jakýkoliv druh sportu a jiné obdobně nebezpečné sporty.


4. UNIQA K5SA/K5SA+ – komplexní pojištění s připojištěním autoasistenčních slu­žeb

Platí pro osobní nebo užitkové vozidlo s nahlášenou RZ, registrované v ČR, max. 20 let staré, do hmotnosti 3.500 kg. Alespoň jedna osoba musí být starší jak 18 let.
Cena je paušální za osádku vozu. Při 5 osobách v autě máte v podstatě pojištění auta jako bonus zdarma ke komplexnímu cestovnímu pojištění.
Pro sjednání pojistky nutné doložit SPZ vozu!

Přehledná tabulka pojistných rizik a limitů pojistného krytí K5SA (PDF)


5. Generali Česká pojišťovna – turista

Provozování běžných rekreačních a volnočasových činností na dovolené, které nejsou hlavním cílem cesty.
Nabízíme u dražších zájezdů mimo Evropu. Nabízíme ve variantě v Rozsahu 11 se zvýšeným limitem pojistných plnění se stornem do 100 000 Kč.
Standardní doba platnosti je do 60 dnů po celém světě.

Přehledná tabulka pojistných rizik a limitů pojistného krytí Pojištění krátkodobých a dlouhodobých pobytů (PDF)


Samostatné pojištění letenek
Nepojistitelné jsou pracovní cesty manuálního charakteru, dále sportovní činnosti jako canyoning, horolezectví, lyžování a snowboarding mimo vyznačené sjezdovky a trasy, skialpinismus, skoky na laně, vysokohorská turistika nad 5.000 m n. m. a další sportovní aktivity srovnatelné rizikovosti.