Pojištění Alpenverein

Pojištění Alpenverein je nejlepší pojištění pro aktivní život!

Rakouský horský svaz – Oesterreichischer Alpenverein, ve zkratce OEAV – sdružuje zájemce a milovníky hor a horské přírody i všechny aktivně i sportovně založené osobnosti i rodiny. Celosvětový servis pro členy Alpského klubu (Alpenverein Weltweit Service) je systém pojištění, který je součástí členství. Tento systém pojištění garantuje pojistnou ochranu při úrazech ve volném čase a to při záchranných a pátracích akcích. Pojistná ochrana platí rovněž při všech úrazech ve volném čase pro převoz z ciziny do místa trvalého pobytu, pro převoz zraněného/nemocného v zemi trvalého pobytu i pro lékařské výkony při pobytu v nemocnici a při úrazech při výkonu povolání stejně tak při nemoci.

Alpenverein Weltweit Service platí na celém světě kromě pojištění zákonné odpovědnosti a pojištění právní ochrany, toto pojištění platí pouze v Evropě. Všeobecné podmínky pojištění Alpenverein ke stažení [PDF 44,3 KB]

Výhody uzavření pojištění Alpenverein u Summit Tour:

  • Levnější koncové ceny až o 130 Kč
  • Poplatek za nové členy 0 Kč (obvykle 120 Kč)
  • Vystavení duplikátu členské karty 0 Kč
  • Mapy Alpenverein za získané nové členy dle vlastního výběru
  • Výhoda partnerského členství umožňující slevu na pojištění partnerovi či partnerce ve výši cca 300 Kč z členství typu A.

Ceník členských poplatků ÖEAV Alpenverein Edelweiss na rok 2010/2011

kategorie charakteristika standardní cena
Kat.A dospělí (r.1951–1985) 1 490,– Kč
Kat.B manžel(ka), partner (ka) (r.1951–1985) 1 210,– Kč
senioři (r. 1950 a star.)
junioři (r.1986–1992)
studenti (r.1984 –1985)
tělesně postižení
Kat.C děti (r. 1993 a ml.) 690,– Kč
rodinné Rodiče s nezaopatřenými dětmi do 18 resp. 27 let 2 700,– Kč

Podrobné informace k připojištění trvalé invalidity

Vyplnění on-line přihlášky je prvním krokem pro získání členství. Je potřeba vyplnit všechna povinná pole. Po vyplnění přihlášky je potřeba uhradit členský příspěvek a případně i částku za připojištěni trvalé invalidity. Výši poplatku, číslo účtu a variabilní symbol vám sdělí systém po odeslání přihlášky. Současně vám tytéž údaje pošle v potvrzovacím mailu.

Pojištění Alpenverein je platné po celý kalendářní rok a od okamžiku jakmile je uhrazen poplatek v OeAV pro příslušný rok. Vyjímku vždy tvoří leden každého roku. Pokud v průběhu ledna dojde k pojistné události a členství nebylo doposud u stávajícího člena uhrazeno – pojištění bude platné pouze v tom případě, když bude členství doplaceno nejpozději 14 dní po nehodě a pokud byl postižený v předcházejícím roce členem OeAV, tedy měl uhrazeny příspěvky.

Velkou výhodu přináší členství v Alpenverein pro celé rodiny. Pokud jsou řádnými členy Alpenverein oba rodiče tj. oba rodiče mají řádně uhrazený příspěvek, získávají jejich děti (do věku max. 27 let) Alpenverein zdarma (je nutné vyplnit přihlášky) – přestože v tomto případě děti neplatí členské příspěvky, získají samostatný průkaz a jsou jim zachovány veškeré výhody vč. celého systému pojištění. Rodinné pojištění Alpenverein platí i v případě samoživitelky nebo samoživitele.

Pro další dotazy se obracejte na české zastoupení sekce Edelweiss:
email: alpenverein1@edelweiss.cz
tel: +420 725 442 942