Výhody členství Alpenverein

Dobré pojištění na cestách

Horolezectví a turistika patří k nejzdravějším sportovním aktivitám, přesto ale představují pro všechny aktéry určité riziko. Členové si nemusí dnes dělat žádné starosti pokud se týká výdajů za případé úrazy. Celosvětově platné pojištění členů Alpenvereinu kryje výdaje za záchrané nebo pátrací akce až do výše 25 000 €, bez omezení jsou kryty výdaje za převoz člena Alpenvereinu ze zahraničí do místa trvalého pobytu a pobyt v nemocnici v zahraničí při nehodách nebo při nemoci je hrazen až do výše 10 000 €. To ale ještě není všechno: na území Evropy pomáhá každému řádnému členu Alpenvereinu při osobních a věcných škodách pojištění zákonné odpovědnosti a stejně tak i pojištění právní ochrany. Tento jedinečný soubor pojištění platí pro každého člena – je součástí členského příspěvku.

Ekonomické úspory v Evropě

Levnější ubytování pro členy Alpenvereinu: sleva při přenocování na všech chatách rakouského a německého Alpenvereinu a Alpenvereinu Jižního Tyrolska je obvykle 50%. Na dalších více než 1 300 chatách ve Švýcarsku, ve Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku a Itálii mají členové Alpenvereinu stejná práva i výhody jako členové horských svazů, které tyto chaty vlastní a spravují. Slevy platí rovněž i ve více než 70 soukromých ubytovacích hostincích a ubytovnách v údolích. Výhody pro rodiny: partneři členů Alpenvereinu platí snížené příspěvky a – na to jsme zvláště hrdi – jejich děti mají členství v klubu zdarma.

Testy a zkoušky: cepíny, stoupací železa, lezecké úvazy. Mnoho sekcí Alpenvereinu nabízí svým členům možnost levného zapůjčení moderní horolezecké výstroje a výzbroje.

Ekonomické úspory v ČR

každý člen Alpenvereinu získává po předložení průkazu AV v obchodní síti prodejen HANNAH, ROCK POINT, HUDY SPORT a dalších prodejen outdoorového vybavení po celé ČR slevy při nákupu outdoorového vybavení ve výši 5% až 11% – prodejní siť HUMI outdoor, při nákupu zboží do 20 000 Kč získáte u tohoto obchodního řetězce (prodejny v Praze, v Brně a v Českých Budějovicích) slevu ve výši 10% – slevy není možné kumulovat.

Programy v horách

Jednou kolem rovníku: za více než sto let existence bylo zřízeno 40 000 km horských cest. Ty umožňují přístup do hor a i dnes jsou udržovány a obnovovány dobrovolnou činností našich členů. A co by byly hory bez chat, které poskytují ochranu před nepohodou, teplo, postel a stravu. Večer na chatě se může pro každého stát nezapomenutelným zážitkem. Takže platí: 241 chat rakouského Alpenvereinu v celém Rakousku čeká na vaši návštěvu!

Zvědavost a kompetence

Být členem Alpenvereinu současně také znamená, být součástí jedinečného “alpského centra” s dlouholetou tradicí. Naučit se správně a bezpečně lézt, úspěšně provádět lyžařské túry, dobře postavit bivak nebo pomocí GPS správně dosáhnout cíle v terénu – k tomu pomáhají jednotlivé sekce Alpenvereinu a horolezecká škola Alpenvereinu Globertrek širokou nabídkou kurzů. Prostřednictvím SPOT seminářů nabízí mládež Alpenvereinu pedagogické vzdělávací programy pro všechny, kteří mají zájem o další osobní vzdělávání. Do této skupiny patří např. doplňková kvalifikace v oblasti „praktická pedagogika”. U nás je učení zábavou!

Aktivity ve volném čase

Zábava s přáteli: jízda na snowboardu ve volném terénu, sportovní lezení, stavba iglů, noci strávené v bivaku – to vše přináší napínavou změnu. Děti zažijí mnoho dobrodružství a poznají nové přátele. Příležitost k tomu poskytují naše kempy a ekologické stavby mládeže. Opravdové dobrodružství zažije mládež na prázdninových táborech a jiných mládežnických akcích. Skutečnosti hovoří: čeká na tebe více než 1 000 mládežnických skupin v jednotlivých sekcích Alpenvereinu v celém Rakousku!

Pomoc přírodě

Aby příroda nezůstala bez povšimnutí: Alpenverein se jako „advokát Alp“ aktivně podílí při ochraně přírody a životního prostředí, usiluje o vyvážený poměr mezi zachováním a využíváním přírody. Alpenverein je spolehlivý partner všech národních parků, podílí se na plánování i na správě chráněných oblastí. Na chatách je kladen důraz na ekologicky vhodné způsoby zajištění dodávek elektrické energie a pitné vody a na správnou a vhodnou likvidaci splaškové vody a odpadu.

Úroveň informací

Předkládání aktuálních, objektivních a seriozních informací: vysoké vážnosti mezi členskou základnou se těší četné publikace a homepage Alpenvereinu. Mapy Alpenvereinu jsou vyhledávaným a vhodným pomocníkem při zodpovědném plánování túr. Mapy existují dnes již i v digitální formě na DVD. A ještě jeden důležitý moment: služba zvaná „předpověď počasí“ – je aktuální a k dispozici na internetu nebo formou osobního poradenství u meteorologů nebo u horského vůdce.

Na túry s přáteli

Vítejte v řadách největšího pořadatele všech druhů horských sportů v celém Rakousku: všechny naše sekce i horolezecké školy nabízí celé spektrum zajímavých túr a outdoorových aktivit, ze kterých si odnesete spoustu zážitků. Při těchto túrách potkáte nové přátele, poznáte perfektní organizaci a zodpovědné vedení. A je jedno jestli se jedná o pěší nebo lyžařské túry, trekking nebo poznávací túru. Určitě při tom najdete i svůj vysněný cíl.

Lézt, lézt, lézt …

… mohou členové Alpenvereinu na více než 130 umělých stěnách v celém Rakousku nebo na některé z mnoha lezeckých oblastí Alpenvereinu. Lézt můžete jen tak pro radost, s dobrým zajištěním pomocí normalizovaných jistících prostředků – můžete i lézt se zaměřením a s přípravou na lezecké sportovní soutěže. Členové Alpenvereinu mají samozřejmě i oprávnění ke startu na všech národních i mezinárodních soutěžích. A bývají při nich velmi úspěšní: to, že z řad členů Alpenvereinu vzešli mistři světa, vítězové soutěže Rock-Master a světových pohárů, je dokladem naší mnohaleté činnosti.