KRAKOV a solný důl WIELICZKA

č. zájezdu: 489670/14
od5 590,-/osoba
KRAKOV a solný důl WIELICZKA

KRAKOV a solný důl WIELICZKA

Země: Polsko

Ubytování: KRAKOV a solný důl WIELICZKA


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen

Délka pobytu: 3 dny


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

  Program


1. den: odjezd z Plzně v 6.00 hod. (Praha 7.15 hod.), průjezd ČR do Polska. Odpoledne návštěva pevnosti Kopiec Kościuszki, odkud se vám nabídne výhled na Krakov. Pevnost sloužila k obraně Krakova před ruskou armádou. Ubytování v hotelu, večeře, individuální program v Krakově, nocleh.

2. den: po snídani přejezd autobusem a návštěva největšího solného dolu v Evropě Wieliczka, v němž se těžila sůl nepřetržitě už od 12. století. Důl má hloubku 300 m a kolem 300 km chodeb. V soli jsou vytesané sály s kapličkami, sochami a freskami. Navštívíte nejstarší část tohoto unikátního dolu, podzemní jezera, kapli vytesanou ze soli i fantastickou plesovou síň. Prohlídka trvá necelé 3 hodiny. Odpoledne prohlídka centra Krakova, někdejšího hlavního města Polska. Budete zde obdivovat množství památek a cenných uměleckých sbírek, prohlédnete si zámek polských králů na Wawelském pahorku a slavnou katedrálu. Nelze opomenout ani Staré město s poklady gotické, renesanční a barokní architektury, Hlavní rynek – největší náměstí ve střední Evropě, Mariánský kostel, Sukienici – středověkou tržnici, kostelík sv. Vojtěcha, měšťanské domy a staré hradby s barbakánem. Budete mít možnost navštívit budovu Jagellonské univerzity. Zajímavá je i židovská čtvrť Kazimierz s několika synagogami. V podvečer návrat na hotel. Po večeři individuální program v Krakově, nocleh.

3. den: po snídani dokončení prohlídky Krakova. Odpoledne se s Krakovem rozloučíme, odjezd zpět do ČR, předpokládaný návrat ve 23.00 hodin. 

Cena zahrnuje


dopravu luxusním autobusem INTERTRANS Plzeň (WC, klima, DVD, bar), 2 noci v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 2× polopenzi, pobytové taxy, služby průvodce.

Fakultativní příplatek


cestovní pojištění včetně storna + 180,– Kč (+ 70 let + 360,–Kč), 1lůžkový pokoj + 1 500,– Kč.

Sleva


3. osoba na přistýlce – sleva 200,– Kč/os.

Odjezdová místa


Plzeň, Rokycany, Žebrák, Beroun, Praha, Jihlava, Brno a dále na trase. 

Doporučená částka na vstupy


200,– PLN.

Minimální počet osob k realizaci zájezdu


30

KRAKOV a solný důl WIELICZKAKRAKOV a solný důl WIELICZKAKRAKOV a solný důl WIELICZKAKRAKOV a solný důl WIELICZKAKRAKOV a solný důl WIELICZKA

Doprava

Základní odjezdové místo do všech destinací do Itálie je Praha. Další odjezdová místa, která nejsou garantována a jsou pouze na vyžádání za příplatek 200,– Kč / osoba,vyžádaná místenka 200,–Kč/osoba. Doprava do středisek do Itálie, může být řešena s přestupem v Brně, Praze, Českých Budějovicích a v Plzni.

Více informací o dopravě


Podobné zájezdy

Adventní Krakov, Vělička a památky UNESCO

Adventní Krakov, Vělička a památky UNESCO

Země: Polsko

Destinace: Malopolsko

Středisko: Krakov

Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

Termíny: Listopad, Prosinec

Délka pobytu: 2 dny

Osob: 1-2, 1 osoba

č. zájezdu: 479163/25
snídaně
autobusem
od4 790,-/osoba
  Královské město Krakov a solné doly Vělička

  Královské město Krakov a solné doly Vělička

  Země: Polsko

  Ubytování: …Krakov a solné doly Vělička

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec - Prosinec

  Délka pobytu: 2 dny

  č. zájezdu: 483342/102
  snídaně
  autobusem
  od2 790,-/osoba
   Solny Resort

   Solny Resort

   Země: Polsko

   Destinace: Dovolená u moře

   Středisko: Baltské pobřeží

   Ubytování: Solny Resort

   Typ: Pobytové zájezdy

   Termíny: Červenec - Prosinec

   Délka pobytu: 4 až 14 dnů

   Osob: 2, 1 osoba

   č. zájezdu: 487454/3
   polopenze
   vlastní doprava
   od2 670,-/osoba
    -5%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Last Minute 2023

    Poznávací zájezdy Last Minute - poznání za výhodné ceny!

    Poznávací zájezdy Last Minute umožňují každému, kdo rád a schutí objevuje nová místa, aby si na poslední chvíli vybral zajímavý zájezd, na zajímavá místa a za zajímavé peníze.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit