Zadní Indie: Thajsko, Malajsie, Singapur

č. zájezdu: 270035/72
od68 575,-/osoba
-35%sleva

Zadní Indie: Thajsko, Malajsie, Singapur

Země: Malajsie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Září

Délka pobytu: 20 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis:

Zažijte dobrodružství na severu Thajska v podobě treku k horským kmenům Zlatého trojúhelníku a příjemný odpočinek na bělostných plážích jihu u tyrkysového moře. Vykoupete se se slony, zaraftujete si na bambusových vorech a poznáte pulzující město a kulturní centrum severu – Chiang Mai. Čekají vás tři asijská velkoměsta i nedotčená příroda. Ideální kombinace, jak si užít vaší exotickou dovolenou. 

 • dobrodružství na severu a perfektní odpočinek na jihu
 • 3 země jihovýchodní Asie, 3 asijská velkoměsta
 • rozšířený program, dobrodružný trek a komfortní zájezd
 • 3 dny trekkingu v thajské přírodě, vstupné, sloni a rafting v ceně

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v 3* a 4* hotelech (od 7. dne), zážitkové jednoduché ubytování na severu během treku, 6 x snídaně, pronajatou dopravu, ale i linkové autobusy, průvodce a místní průvodce podle potřeby, množství prohlídek a výletů, celodenní výlet na ostrovy v Andamanském moři, celodenní výlet do okolí Bangkoku, koupání slonů, plavbu na bambusových vorech, všechny vstupy do památek podle programu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

fakultativní výlety, stravu kromě uvedené, cestovní pojištění, osobní výdaje, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Chiang Mai – Hotel Your house**, 1 noc

Program:

1. den: Odlet do ThajskaPRAHA/VÍ­DEŇ – BANGKOK 

Odlet to Bangkoku.

2. den: Město Andělů a džungle severuBANGKOK – CHIANG MAI 

Přílet do Bangkoku, první dotyk s Městem andělů. Krátký odpočinek a noční přesun klimatizovaným autobusem na sever do CHIANG MAI.

3. den: Nejkrásnější chrám v Thajsku? CHIANG MAI – DOI SUTHEP WAT PHRA THAT 

CHIANG MAI je kulturním centrem severu s úplně jinou atmosférou, jako má zbytek Thajska. My se na pick–upech vypravíme k prý nejkrásnějšímu thajskému chrámu (Doi Suthep Wat Phra That), ležícímu v 16 km vzdálených horách. Večer se zastavíme na nejbohatěji zásobeném trhu Thajska. Najdete zde překrásné výrobky z Barmy, Laosu a čínského Yunnanu. Skvělá atmosféra, na kterou budete během Vaší cesty Thajskem stále vzpomínat.

4. den: Horský kmen KarenůCHIANG MAI 

Vydáme se na kvalitní třídenní trekking k horským kmenům Zlatého trojúhelníku. Našimi průvodci budou zkušení Kareni. Přes rýžová pole k domorodým horským osadám nezkaženým turismem, nezapomenutelná noc v karenské vesnici.

5. den: Cesty pralesemCHIANG MAI – 2.den treku

Dnešní den strávíme v exotické přírodě severního Thajska a naším cílem je projet nejkrásnější scenérie, které naše trasa nabízí. V naší karenské vesnici posnídáme s našimi hostiteli a poté, co se s nimi rozloučíme, vyjdeme na pohádková rýžová políčka. Zde si uvědomíme jejich kultivovanost, která zde přetrvává již desítky let. Budeme mít štěstí na sklizeň rýže? Ochutnáte místní rýžový likér?  Všude kolem nás uvidíme odstíny zelené od křiklavě zelené barvy polí až po tmavě zelené koruny vysokých stromů, nad kterými poletují ptáci. Kráčíme k vodopádům ukrytým v lese. Na břehu řeky necháváme své věci a skáčeme se do ní osvěžit. Zatímco se koupeme, náš domorodý průvodce nám z bambusu vyrábí tenké tyčinky k jídlu a přímo tady, s výhledem na vodopád, si sníme obědový balíček z banánových listů. Že se vám z tohoto krásného místa nechce odejít? Jdeme však dál, protože nás čeká ještě několik trumfů. Nakoukneme do malých vesniček, které jsou na mapách jen anonymními tečkami. Viděli jste někdy na vlastní oči růst karambolu, pomelo nebo tamarind? Stačí se rozhlédnout a tato exotika vás okouzlí. Večer dorazíme do naší vesnice, kde se vylodíme a vy budete mít čas projít se po okolí, seznámit se s místními obyvateli a zažít něco nového. Cítíte ten klid a ticho v okolních horách? Večer nám naši hostitelé uvaří jídlo přímo na ohni a společně se najíme. Kolik zážitků jste během dvou dnů nasbírali? Posezení dlouho do noci a druhá noc v jednoduchém karenském domě.

6. den: Návrat do civilizace a odchod do Města andělů CHIANG MAI – BANGKOK 

Návrat do Chiang Mai, rozloučení se severem a noční přesun do Bangkoku.

7. den: Aktivní odpočinek v Bangkoku a divoký večer 

BANGKOK

BANGKOK – Ubytování v kvalitním hotelu v centru města pouhých 650 metrů od Královského paláce. Divoká zábava v nočních barech Patpongu, tak vzdálená klidným večerům na severu.

8. den: Most přes řeku Kwai a nejvyšší buddhistická stavba světa KWAI – NAKHON PATHOM – PLOVOUCÍ TRHY 

Uzoučkými uličkami vesniček na vodě, poletíme na rychlých motorových člunech k plovoucím trhům, kde si exotické ovoce budeme moci koupit přímo z loďky. U mostu přes řeku Kwai, jen pár kilometrů od barmských hranic si budeme povídat o železnici smrti, ale i zemi, kde muži nosí sukně. Nakhon Pathom je nejvyšší buddhistickou stavbou světa. Zde si objasníme buddhistickou terminologii, historii a rozdíly v jednotlivých větvích buddhismu: hinajána, mahajána a tibetský buddhismus.

9. den: Nejkrásnější památka ThajskaAYUTTHAYA 

Pro zájemce fakultativní celodenní výlet do města AYUTTHAYA, které bylo 400 let hlavním městem Thajska. Čeká nás tu silný zážitek z procházek mezi ruinami starých chrámů a pagod. Doporučujeme! Ostatní si zatím podívají moderní Bangkok, čínskou čtvrť, nebo zelené plíce města park Lumpini. Skočíme večer na thajský jazz

10. den: Královský palác a škola masáží BANGKOK, WAT PHO 

Prohlídka chrámu Wat Pho s největším zlatým ležícím Buddhou Thajska a tradiční školou masáže. Královský palác thajských králů, budovaný 150 let, patří k nejpřitažlivějším památkám Asie. Odjezd do Aonang na Krabi. Noční přesun klimatizovaným autobusem na jih, nebo možnost přeletu.

11. den: Nejkrásnější pláže Asie BANGKOK – KRABI 

KRABI: je právem považované za místo s nejkrásnějšími plážemi Thajska. Thajsko svými plážemi láká. Kokosové palmy se sklánějí nad bělostným pobřežím a z tyrkysového moře trčí ostrůvky v podobě dračích zubů. Ubytování 2 minuty od pláže.

Fakultativně můžete navštívit záchrannou stanice pro slony, kteří sloužili jako tažná zvířata na svážení dřeva z plantáží nebo na vožení turistů. Na tomto místě se dozvíme více o péči o tyto majestátní zvířata, nakrmíme je čerstvým ovocem, a nakonec se s nimi můžeme vykoupat a natřít je blátem v jezírku. Pro bezpečnost jsou po celou dobu přítomni pečovatelé, kteří však nepoužívají žádné háky ani řetězy. Pokud se na výlet nevydáte, už dnes můžete odpočívat na plážích Andamanského moře, nebo se vydat na jiný výlet. Váš průvodce Vám poradí.

12. den: Výlet na čtyři ostrovy a ty nejkrásnější pláže KRABI   

Výlet lodí na okolní pláže a ostrovy. Šnorchlování a romantický odpočinek. Postupně navštívíme pláže Phranang, ostrůvek Tup a Chicken a odpočineme si na krásné pláži ostrova Poda.

13. den: Proslulé PhiPhi a pláž Leonarda DiCapria KOH PHIPHI DON A KOH PHIPHI LE 

Vydejte se na plavbu k nejznámějším ostrovům v této oblasti. Souostroví PhiPhi se skládá ze dvou hlavních ostrovů. Velké PhiPhi se nechvalně dostalo do povědomí po tsunami 2004. Dnes je ostrov znovu vybudován. Malé PhiPhi zas proslavila pláž Maya, kde byl natáčen film Pláž s Leonardem DiCapriem. Vykoupeme se v zátoce bez pláže, budeme šnorchlovat na ostrově Bamboo a chutně se najíme na Velkém PhiPhi.

14. den: Na kajacích do mangrovů AO NANG, KRABI 

Pokud jste naladěni na zážitky, tento si nenechte ujít. Fyzicky nepříliš náročná aktivita, během níž se na dvoj-kajaku budeme plavit podél nádherných skál, přes zátoku, kde se natáčel James Bond – Muž se zlatou zbraní, až do neskutečného lesa tvořeného porostem mangrovníků. Se štěstím uvidíme makaky a varany. Tato aktivita je závislá na přílivu a odlivu a čas bude upřesněn na místě. Plavit se v takovém prostředí je jedinečný zážitek.

15. den: Odpočinkový den na KrabiAO NANG, KRABI 

Závěrečný den na Krabi je určen k odpočinku. Pokud nemáte chuť ležet na pláži, můžete se jít potápět, lézt po skalách, nebo jít na rafting na nedalekou řeku. Každý si zde na tento volný den najde aktivitu a určitě si užije den po svém.

16. den: Multikulturní malajská společnost KRABI – PENANG 

Poznávání Thajska ze severu na jih pokračuje. Autobusem se přes muslimský jih přesuneme do Malajsie, plavba na ostrov Penang, který je typickou ukázkou multikulturní společnosti Malajsie (UNESCO). Po příjezdu ochutnáme prvé malajské jídlo jako Nasi goreng nebo si pochutnáme na raji nebo pečené kachně na čínský způsob. Po večeři se projedeme na rikšách po nočním George Townu a uvidíme romanticky nasvícené město. Po jízdě ochutnáme pivko Tiger.

17. den: George Town, Batu a nejvyšší dvojčata světaKUALA LUMPUR 

Mešita, hinduistický i čínský konfuciánský chrám a křesťanský kostel. Tvář Malajsie, která jinde už rychle mizí. Seznámení se s malajskými zvyklostmi. George Town na Penangu ukazuje tuto multikulturní směsku v nejlepším světle. Město chráněné UNESCEM každého okouzlí. Z Penangu se přesuneme kvalitní dálnicí k jeskyním Batu, kde je jeden z nejdůležitějších hinduistických chrámů mimo Indie. Každoročně se zde odehrává „masochistický“ festival Thaipusam. Večer v Kuala Lumpur navštívíme osvětlená dvojčata Petronas Towers, které jsou dosud nejvyššími dvojčaty na světě.

18. den: Bahenní soutok a město lva KUALA LUMPUR – SINGAPUR 

Kvalitní prohlídka hlavního města Malajsie pokračuje. Mešita Masjid Jamek na místě soutoku (Kuala Lumpur = bahenní soutok), náměstí Merdeka s obrovským vlajkovým stožárem (95 m). Na město, a hlavně na fotogenická dvojčata Petronas se podíváme z ptačí perspektivy, z televizní věže Menara KL. Následně si uděláme selfie v růžových hávech v moderní národní mešitě Masjid Negara a vysvětlíme si proč je islám v Malajsii takový usměvavý. Nevynecháme ani krásné koloniální historické budovy v Mogulského (Indo -saracénskom) stylu jako nádhernou budovu vlakového nádraží na Jalan Sultan Hishamuddin či Sultan Abdul Samad Building s měděnými kupolemi. Exkluzivně působí také královský kriketový klub Selangor. Od tropických veder si odpočineme v klimatizovaném anglikánském kostele St. Mary. V Petronas tower si dáme oběd (průvodce doporučí jednu z 15 restauraci, aby sedla přesně vám) a uvidíme tuto překrásnou budovu – symbol města – i přes den. Po exotické kávičce vyrážíme na jih do Singapuru. Určitě se nebudete nudit. V našem klimatizovaném autobuse s námi jede místní malajský profesionální průvodce a váš průvodce. Své know how v této oblasti si budujeme 25 let, jsme každoročně největším organizátorem zájezdů do Malajsie, Singapuru. Připravte si otázky a zkuste své průvodců nachytat! No zřejmě se vám to nepodaří. Každopádně se dozvíte více, to, co jiným zůstane skryté. Přejedeme náročnou hranici a jsme na ostrově SINGAPUR! I zde ubytování v hotelu v centru města. Už zdálky budete vidět ikonu města, hotel Marina bay Sands. Zlepšete si úroveň ubytování a vyberte si právě tento hotel, který je jedním z nejlepších hotelů na světě. Přesný popis hotelu najdete v Doplňkových službách či kalkulaci. Prohlídka rozptylu singapurského Manhattanu během plavby po řece Singapur. Pro zájemce osvětlené Superstromy v Gardens by the Bay.

19. den: Ve stínu mrakodrapů SIN­GAPUR

V Singapuru si každý najde to své. Zkušený průvodce zná město dokonale a poradí vám. Po úžasné snídani začínáme prohlídku luxusním klimatizovaným autobusem s místním průvodcem. Prohlédneme si koloniální čtvrť, Chinatown, Gardens by the Bay a Merlion Park. Vstoupíme do čínského i indického chrámu a vám se bude zdát, že za jediný den přeletíme celý svět. Zaručeně si uděláte fotografii u symbolu města – stříkající lev v pozadí s hotelem Martina Bay Sands, který následně i všichni navštívíme. Právě zde nedaleko přistál Sir Raffles. Následně se můžete vykoupat na nejjižnějším bodě jihovýchodní Asie, nakupovat na nejluxusnějších místech planety, či si prohlédnout úžasné podmořské akvárium. Zde se určitě naše zájmy rozdělí, ale Singapur je bezpečný a my vám rádi poradíme. Vstoupíte do jedinečných skleníků v Gardens by the Bay? Nebo se najíte v nejlevnější Michelinovskej restauraci na světě? Pro ty, co oslavují doporučujeme restauraci Spago vedenou slavným kuchařem Wolfgangem Puckem na 57 patře druhé věže v Marině. Provozním šéfem je Slovák Tomáš. Pozdě v noci odlétáme z nejmodernějšího letiště světa opálení a s množstvím dárků domů.

20. den: Vítejte doma!EVROPA

Přílet domů.
Podobné zájezdy

Thajsko, Malajsie - Thajské a malajské dobrodružství s plavbou po ostrovech Andamanského moře

Thajsko, Malajsie - Thajské a malajské dobrodružství s plavbou…

Země: Malajsie, Thajsko

Středisko: Phuket, Krabi, Kuala Lumpur,…

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Listopad, Prosinec

Délka pobytu: 16 dnů

Osob: 1, 1-2 osoba

č. zájezdu: 301998/1
snídaně
letecky
od68 990,-/osoba

  Thajsko - nejkrásnější moře Asie

  Země: Malajsie

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Říjen - Září

  Délka pobytu: 15 dnů

  č. zájezdu: 270065/72
  snídaně
  letecky
  od1 675,-/osoba
   -33%sleva
   Malajsie, Borneo - dobrodružná cesta za přírodou a zvířaty Sarawaku a Sabahu

   Malajsie, Borneo - dobrodružná cesta za přírodou a zvířaty…

   Země: Malajsie

   Středisko: Borneo, Sarawak, Sabahu

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Březen, Duben

   Délka pobytu: 20 dnů

   Osob: 1, 1-2 osoba

   č. zájezdu: 351526/1
   bez stravování
   letecky
   od74 490,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Thajsko dovolená

    Thajsko dovolená na ostrovech Koh Samui, Patong, Phuket, Khao Lak, Pattaya

    O Thajsku se s oblibou mluví jako o “zemi úsměvů a protikladů” – do jaké míry je to pravdivé záleží na vlastním poznání a zážitcích z této země. Pro evropské návštěvníky znamená Thajsko především exotickou zemi s typickým tropickým podnebím, odlišnou kulturu s rozdílným stylem života a krajinu často úchvatné krásy a kouzelných scenerií.

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    21.7.2023

    Velký okruh Slovinskem

    Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

    20.7.2023

    Poslední volná místa do Londýna!

    Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

    20.7.2023

    Last Minute Kalábrie

    doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

    RSS, více aktualit