Z Quebecu do Miami

č. zájezdu: 270109/72
od74 830,-/osoba
-30%sleva

Z Quebecu do Miami

Země: Kanada


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben - Listopad

Délka pobytu: 15 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Popis:

S láskou připravený poznávací zájezd, který vede napříč východním pobřežím severní Ameriky. Z chladných plání provincie Quebec přes nejdůležitější města Kanady a USA až do subtropické Floridy. Pokud plánujete USA a Kanadu navštívit jen jednou, tak toto by měla být vaše volba. 18 skvěle strávených dní vaší dovolené ve společnosti průvodce.

  • jediná cesta svého druhu
  • exkluzivní gurmánské zážitky ve vybraných restauracích
  • jiný pohled na americkou kulturu
  • vyrovnaný mix kultury, přírody, zábavy a památek

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do provincie Quebec a zpět z Miami, přelet Washington- Miami, letištní poplatky, 13 x ubytování v 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, dopravu dle programu, letištní transfery, všechny silniční poplatky, průvodce, výlet a jízda v Everglades, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu, ostatní vstupné do památek a atrakcí, kapesné, ESTA do USA a eTA do Kanady, resort fee v hotelech (poplatky za wifi, telefonáty, posilovnu atd.), zavazadla na vnitrostátních letech v USA a Kanadě a letech do Karibiku., PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Montreal – Hotel Chrome Montreal Centre-Ville***, 3 noci

Program:

1. den: Odlet z Evropy a přílet do KanadyEVROPA – MONTERAL

Odlet z Evropy do Kanady. Po příletu přesun z letiště v Montrealu do hotelu. Odpočinek po cestě a aklimatizace na časový posun.

2. den: Prohlídka historického a příjemného města a nejlepší žebírka KanadyMONTREAL – QUEBEC CITY – MONTREAL

Celodenní výlet do Quebec city. Ráno začneme přírodou. Projdeme se po visutém mostě přes nejvyšší vodopády v provincii Québec, Chute Montmorency. Nejsou tak mohutné jako Niagara, ale mají své kouzlo. Kolem Citadely, vojenského opevnění z dob britské nadvlády, se dostaneme na promenádu ve starém, horním městě. Zde stojíme před Château Frontenac, jedním z nejfotografo­vanějších hotelů na světě. Pomalu z horního města přejdeme do dolního města, kde nás čeká Place Royale s malým kostelíkem Notre Dame des Victoires z konce 17. století. V restauraci U bláznivého prasátka si dáme geniální francouzskou cibulovou polévku a ty nejlepší vepřová žebírka na světě. Žebírka jsou jemně zauzené a dopečené v javorovém sirupu, nic tradičnější v Kanadě nenajdete.

3. den: Architektonicky zajímavý Montreal se starým městem a největším podzemním městem na světěMONTREAL

Poutní místo u městečka TROIS RIVIERE. Tady, v Cap de la Madeleine, stojí dva kostely. Starý, který je výsledkem prvního zázraku (zamrznutí řeky) a místem zázraku druhého (takzvaný zázrak otevření očí). MONTREAL. Cestou do centra Montrealu se podíváme zblízka na Olympijský komplex z roku 1976. Centrum se skládá ze tří částí. Staré město, nové město a město podzemní. Ve starém městě se zachovalo několik pěkných historických budov. Většina z nich se nachází mezi radnicí a náměstím Place dArmes. Z nábřeží přístavu, které se mění na oddechovou zónu, je pohled na zajímavý architektonický počin. Habitat 67 byl navržen a postaven jako součást veletrhu Expo 67.</p><p><strong>4. den: Návštěva zajímavého parlamentu Kanady a užijeme si atmosféru starého města Byward</strong>MONTREAL – OTTAWA</p><p>Hned po snídani se vydáme na vyhlídku na město, na kopec, který dal městu jméno. Nedaleko je Oratorium sv. Josefa, největší kanadský kostel. Uvnitř uvidíte, co jste ještě pravděpodobně neviděli v žádném jiném. OTTAWA. Podíváme se na město z Peace Tower. Z parlamentního vršku se kolem systému plavebních komor na Rideau kanálu dostaneme k Château Laurier, národní galerii se známou sochou Mamana, k jedinečnému dřevěnému kostelu Notre Dame až na Byward market, místo původního starého města a chudinské čtvrti staré Ottawy.</p><p><strong>5. den: Nejvyšší věž západní polokoule</strong>OTTAWA – TORONTO </p><p>Dnes nás čeká největší město Kanady a čtvrté největší město severní Ameriky – TORONTO. Centrum připomíná malý New York. Dnes máme ale v plánu vyvézt se na nejvyšší věž západní polokoule. CN Tower má horní vyhlídku ve výšce 447 m a momentálně je to páté nejvyšší místo, kam se dostanete na vyhlídku. Dáme si dobrou večeři v Distillery district, nebo v Barberians steak house?

6. den: Niagarské vodopádyTORONTO – NIAGARSKÉ VODOPÁDY

Včera jsme se prošli po byznys čtvrti města, podívali jsme se na město z ptačí perspektivy a dnes se projdeme po té starší části. Podíváme se na budovu parlamentu provincie Ontario, řekneme si něco o městě a zemi jako takové a po University avenue se dostaneme k nejstaršímu zachovalému domu v Torontu. Ochutnáme nejlepší kanadský hot-dog v Americe před radnicí. Už naobědvaní sedneme do aut a vedle břehu Ontarijského jezera se dostaneme k Niagarským vodopádům. Jsou považovány za jedny ze tří nejkrásnějších na světě. Budeme zde mít čas si je pořádně vychutnat.

7. den: Křížem přes stát New YorkNIAGARSKÉ VODOPÁDY – NEW YORK

Hned po snídani překročíme hranici do USA. Nastoupíme na dálnici a ta nás dovede až do města, které nikdy nespí. Samotná cesta trvá přibližně 8 hodin a vede přes stát New York a New Jersey. Krásná cesta mírně hornatou a lesnatou krajinou. Jsme ve městě, které nikdy nespí, tak hurá do něj. NEW YORK, NEW YORK.

8. den: Největší koncentrace mrakodrapů na světěNEW YORK

Dnes nás čeká společná prohlídka Manhattanu. Jelikož každý má šanci si vybrat hotel, který mu nejvíce vyhovuje, sejdete se z hotelů a prohlídku začneme na dolním Manhattanu. Z Battery parku je pohled na Ellis Island a na Sochu svobody. Kolem nejstaršího parčíku v New Yorku a sochy útočícího býka přejdeme k pravděpodobně nejbohatšímu kostelíku na světě, kostelu Trinity. Podíváme se na památník 9/11 místo, kde stály Dvojčata světového obchodního centra. Projdeme se po Wall street a řekneme si něco o tomto „divokém“ místě, které se mnohokrát stalo předlohou filmů. Wall street nás dovede k East river a k vyhlídce na Brooklynský most. Z dolního Manhattanu se přesuneme na horní. V této části se nachází slavný Central park s chronicky známými místy. Dakota building, Strawberry fields, Trumpovo kluziště a hotel Plaza.

9. den: Plavba kolem Manhattanu nebo jogging v Central parkuNEW YORK

Aby se nám trošku změnil pohled na město, půjdeme si Manhattan prohlédnout z vody. Plavba nás vezme po řece Hudson k soše Svobody, okolo dolního Manhattanu do East river a pod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN. Zbytek dne strávíte podle své chuti a nálady ať nákupy, galeriemi nebo relaxací v Central Parku. Ti, co na plavbu nepůjdou mají celý den pro sebe.

10. den: Rangers vs CapitalsNEW YORK – WASHINGTON

Opustíme New York a čeká nás hlavní město USA, velmi příjemná metropole Washington DC. Hlavní město USA WASHINGTON DC bylo vytvořeno uměle z darovaných pozemků Virginie a Marylandu. Nejprve byly postaveny dvě nejdůležitější budovy – Capitol a sídlo prezidenta. Od roku 1800 je plně funkční a zůstalo jako hlavní město rostoucích spojených států do dnešních dnů. Již v 19 století bylo město naplánováno a víceméně se rozestavení dodrželo. Na velkém prostranství jsou známé památníky, muzea a jiné budovy důležité pro chod země.

11. den: Bílý Dům a atrakce WashingtonuWAS­HINGTON DC

Projdeme celý National Mall od Bílého domu, kolem Lincolnova památníku, přes muzeum letectví a vesmíru po Capitol. Prohlídku zakončíme u Fordova divadle, kde byl postřelen Abraham Lincoln. Kromě National Mall se zde nachází i známý hřbitov Arlington, kde je pohřben i JFK se svou rodinou. Nedaleko je Pentagon, chronicky známá budova ministerstva obrany USA. Město má pěknou úpravu, je tu pohoda a po uspěchaném a přeplněném New Yorku působí jako balzám.

12. den: Aligátoři v EvergladesWAS­HINGTON – MIAMI

Na křídlech amerického snu se přeneseme na teploučkou Floridu, kde není od pobřeží žádné město vzdálené více než 120 km. Navštívíme Národní park Eveglades, který se nachází v rozsáhlých bažinách, z velké části pokryt mokřady se svou specifickou faunou a flórou. Zážitkem je rychlá jízda na tzv. airboats nebo vznášedlech, které se pohybují mělkými bažinami rychlostí i 70 km / h. Everglades je známý především díky aligátorům, jehož, pokud budeme mít štěstí, uvidíme ve svém přirozeném prostředí. Naučíme se rozdíly mezi aligátory a krokodýly. Podvečer volný program v Miami.

13. den: Art Deco a svět slavnýchMIAMI

MIAMI: Město, kde se zrodil krém na opalování, a zároveň sídlí i jeden z největších amerických lyžařských svazů. Prohlédneme si historickou Art Deco čtvrt, největší kolekci budov postavených v tomto architektonickém stylu, který po získání titulu „národní kulturní a architektonická památka“ nesmí podléhat změnám designu. Jednu z vil na Ocean Drive vlastnil i slavný módní návrhář Gianni Versace. Zažijeme i zajímavé, světoznámé Wynwood Walls. Jde o outdoorovou galerie se sbírkou streetartový umění od old school až po inovátory. Každý rok se zde setkávají umělci z celého světa. Downtown vás okouzlí moderními mrakodrapy i hispánskou atmosférou. Zastavíme se na nejlepší kubánskou kávu ve městě v části Little Havana. Restaurace a puby, z nichž se ozývá kubánská hudba. Tanečníci, vůně pravých doutníků a pravá atmosféra obyvatel, kteří v minulosti přišli z Kuby a přinesli si sem i svou kulturu. Polodenní prohlídka a volný program, kdy si můžete dát procházku po pláži s bílým pískem, která je plná pestrobarevných věží plavčíků. Relax na pláži. Na legendární Ocean Drive můžete ochutnat nejpopulárnější koktejl osvěžujícího Bulldoga – do obrovského poháru plného Margarity Vám ponoří mexickou Coronu. Nebo se vydáte objevovat krásy poloostrova Key Biscayne, na kterém kdysi fungovala Zoo? Dnes je zrušena a část zvířat zde zůstala žít ve volné přírodě. Po celém poloostrově tak narazíte na různé druhy ptáků a ještěrů. Uvidíte pávy případně mývala, jak se probírá v odpadkových koších.

14. den: Přelet přes AtlantikMIAMI – EVROPA

Poslední chvíle strávené na pláži, sbalit nakoupené věci a odjíždíme na letiště, odkud odletíme přes Atlantický oceán zpět do Evropy.

15. den: Vítejte doma!EVROPA

Přílet domů.Aktuálně

12.8.2022

Zájezdy do exotiky se slevou nyní až 25%

Slevy na poznávací zájezdy first minute až 25%

12.8.2022

Island nejen pro seniory 55+

Poznejte Island během našeho nejúspěšnějšího zájezdu minulých let. Noclehy jsou zajištěny v penzionu v pokojích s příslušenstvím a povlečením.

27.4.2022

Změna vstupních podmínek na Kubu

S účinností od 6. dubna 2022 Kuba ruší povinnost předložení očkovacího certifikátu i negativního PCR testu.

RSS, více aktualit