Poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie

Unikátní letecký zájezd do Anglie s odletem z Prahy

č. zájezdu: 452765/89
od20 690,-/osoba
Letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie s česky mluvícím průvodcem

Poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie

Země: Velká Británie

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Říjen

Délka pobytu: 6 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Objevte výhody naší nabídky, která vám přináší to nejlepší z Anglie v jednom zájezdu! Navštívíte proslulý Stonehenge, záhadné a fascinující místo, které zaplavuje srdce každého návštěvníka úžasem. Přeneseme vás také do nejstaršího univerzitního města Anglie – Oxfordu, kde se nejen budete ponořovat do historie a kultury, ale také se inspirovat atmosférou učenlivých studentů. Připravte se na dobrodružství, poznání a nezapomenutelné zážitky v této jedinečné destinaci!

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy do Londýna, transfer z letiště do hotelu, ubytování, fakultativně večeře. Při dobrých časových možnostech kombinovaná prohlídka autokarem a pěšky po londýnských zajímavostech – Trafalgar Square, Whitehall, Westminsterské opatství, Big Ben, London Eye, Národní galerie, katedrála sv. Pavla, Tower, Tower Bridge…

2. den
Po snídani zastávka v Salisbury – městě ze 13. století s nádherným historickým centrem a katedrálou ve stylu rané anglické gotiky, odjezd do Stonehenge – návštěva nejslavnějšího pravěkého monumentu, komplex menhirů a kamenných kruhů dokazující znalosti z oblasti aritmetiky a astronomie pradávných obyvatel této oblasti, individuální volno k prohlídce areálu, odjezd do Bathu – nádherné město s impozantním cetrem v gregoriánském stylu v údolí řeky Avony, lázeňské středisko založené Římany v 1. stol., řada budov a památek z 18. stol, Royal Crescent – nejmajestátnější ulice v Británii, Pulteney Bridge – most s obchody, římské lázně, opatství… Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

3. den
Po snídani Oxford – prohlídka nejstaršího univerzitního města v Anglii, odjezd do Stratford-upon-Avon, prohlídka druhého nejnavštěvova­nějšího města po Londýně – rodiště W. Shakespeara, města pyšnícího se mnoha malebnými domy spjatými se životem Shakespeara a unikátní hrázděnou architekturou, věznice z 15. stol., radnice se sochou Shakespeara… Odjezd do Warwicku – návštěva velkolepé středověké pevnosti, dnes nejkrásnější majestátní sídlo v zemi, dojezd na ubytování, fakultativně večeře.

4. den
Po snídani odjezd do Liverpoolu – pulsující přístavní město, ve kterém se mj. zrodila skupina Beatles, s řadou neoklasicistních budov, špičkových muzeí a galerií, prohlídka města, volno. Odjezd do Yorku – starobylého města s řadou původních středověkých památek. Hrázděné domy, úzké dlážděné uličky, radnice a další budovy, z nichž nejpozoruhodnější je katedrála – největší gotický kostel na sever od Alp s nejobsáhlejší sbírkou středověkých maleb na skle, volno, dojezd na ubytování, fakultativně večeře.

5. den:
Po snídani odjezd do Lincolnu, města na divokém skalním útesu nad řekou Witham proslulého mj. hradem, impozantní katedrálou s třemi mohutnými věžemi a skvostným andělským chórem a s řadou dochovaných středověkých památek, prohlídka, volno. Odjezd do Burghley House – prohlídka jedinečné zámecké rezidence z období alžbětinské Anglie – mj. Nebeská síň, Pekelné schodiště, kuchyně apod., odjezd do Cambridge. Návštěva proslulého univerzitního města na řece Cam – King´s College Chapel z 15. století, Most vzdechů… volno, dojezd na ubytování, fakultativně večeře.

6. den
Po snídani odjezd do Londýna k individuálním návštěvám muzeí, galerií, nákupům… Transfer na letiště a odlet do Prahy..

Cena zahrnuje

 • 5 noclehů v hotelech***, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím a anglickou snídaní
 • letenku Praha – Londýn – Praha včetně tax a příplatků
 • dopravu autokarem po trase zájezdu
 • česky mluvící průvodce po dobu zájezdu
 • pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Fakultativní služby:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4.990,– Kč
 • příplatek za 5 večeří 4.290,– Kč
 • příplatek za 2. řadu v autobuse 299,– Kč
 • příplatek za 3.-5. řadu v autobuse 249,– Kč
 • vstupenka na hrad Warwick 790,– Kč*
 • vstupenka do Stonehenge (NELZE dokoupit na místě) 790,– Kč dospělý/ 490,– Kč dítě do 12 let

Informace:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Uvedené vstupné platí při minimálním počtu 15 účastníků.

Cena nezahrnuje:

 • vstupy do památkových objektů

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu

 • 25 osob.

Upozornění

 • Výklad k navštíveným místům může podat průvodce pouze v autokaru a v přiměřené míře mimo autokar. Prohlídky jednotlivých pamětihodností probíhají individuálně, bez přímého průvodcovského výkladu.
 • Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby předem. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

Podobné zájezdy

Anglie, Wales, Skotsko

Anglie, Wales, Skotsko

Země: Velká Británie

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Červenec, Srpen

Délka pobytu: 9 dnů

č. zájezdu: 367274/16
bez stravování
autobusem
od19 990,-/osoba
  Last minute
  -5%sleva
  Londýn a jihozápadní Anglie

  Londýn a jihozápadní Anglie

  Země: Velká Británie

  Ubytování: Londýn a jihozápadní Anglie

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec, Srpen

  Délka pobytu: 8 dnů

  č. zájezdu: 483391/102
  bez stravování
  autobusem
  od14 990,-/osoba
   To nejlepší z Walesu a západní Anglie

   To nejlepší z Walesu a západní Anglie

   Země: Velká Británie

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Květen - Říjen

   Délka pobytu: 7 dnů

   č. zájezdu: 483272/89
   snídaně
   letecky
   od22 390,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Čína 2023

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit