Poznávací zájezd Vodopády, ledovce a fjordy Norska

Letecký poznávací zájezd do Norska

č. zájezdu: 446170/126
od33 600,-/osoba
VODOPÁDY, LEDOVCE A FJORDY NORSKA

Poznávací zájezd Vodopády, ledovce a fjordy Norska

Země: Norsko

Ubytování: chata KEMP


Stravování: večeře
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec, Srpen

Délka pobytu: 10 dnů


Výhody:

 • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • večeře

Slevy

 • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Pro velký zájem přidány 3 termíny – odlet zpět z Oslo (viz 10. den).

ZÁJEZD PRO AKTIVNÍ TURISTY. MNOHO IKONICKÝCH MÍST NORSKA V JEDNOM ZÁJEZDU.

Vydejte se na letecký poznávací zájezd do Norska s přiměřenou porcí turistiky v horském terénu. Dny s několikahodi­novými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny.

Program zájezdu vám umožní zhlédnout co nejvíce z přírodních krás Norska i moderní tvář zelené metropole Oslo. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenerie – fjordy. Novinkou roku 2023 je závěrečná návštěva města sedmi hor – Bergenu. Fjordy i Bergen jsou na seznamu UNESCO.

Zájezd pořádáme již od roku 2001, a tak se v roce 2021 otevřelo již třetí desetiletí jeho velmi úspěšné existence. Některé kempy, kde budeme ubytováni patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku najdete! Ve Strynu je i možnost sauny, koupele v jezeře nebo plážového volejbalu.

Ubytování v chatkách KEMP po 4 osobách, omezený počet chatek pro 2 osoby za příplatek. K vlastní přípravě šesti večeří Vám dodáme české a norské potraviny.

Program

 1. den: Večerní odlet z Prahy do Oslo, nocleh v blízkosti letiště v hotelu.
 2. den: Snídaně. Společná prohlídka centra zelené metropole Norska (Opera, pěší zónou k parlamentu a k radnici). Poté individuálně dle zájmu – lodičkou od radnice k muzeum lodi Fram anebo vlakem/metrem na vrchol Holmenkollen se skokanským můstkem. Navečer odjezd na ubytování pod horou Skeikampen. Dnešní den večeře z vlastních zdrojů.
 3. den: Dnes se již dostaneme do části Norska, která je plná národních parků, ve kterých se budeme několik příštích dní pohybovat. Zahřívací túru uskutečníme na okraji NP Rondane, a to z horské obce Hovringen k chatám Peer Gynt Hytta a Smuksjřseter. Večer příjezd na ubytování (2 noci). Večeře v ceně.
 4. den: Čeká nás několikahodinový výšlap v NP Jotunheimen od chaty Bessheim vzhůru k jezeru Storvatnet a za pohledy na tyrkysové jezero Gjende, na jehož břehu u chaty Gjendesheim túra skončí (možnost občerstvení). Kolem divoké ledovcové řeky Sjoa návrat na ubytování. Večeře v ceně.
 5. den: Dramatickým dlouhým údolím Romsdalem pod jedněmi z nejvyšších skalních masivů Norska dojedeme pod tzv. Trolí stěnu (Trollveggen). Poté s autobusem vystoupáme 11 serpentinami slavné silnice Trollstiegen (Trolí stezka) z téměř nulové výšky do 900 m n. m. Odtud se pak vydáme na kratší výstup k jezeru pod vrchol Biskupen s výhledem na sněhové a ledovcové pole. Navečer sklesáme údolím plným jahodových a malinových polí až ke břehu fjordu Storfjorden. Ten přeplujeme trajektem a ještě něco málo přes hodinu pojedeme do kempu za městem Stryn u ledovcového jezera Strynsvatnet, na dosah národního parku Jostedalsbreen. 2 noci. Večeře v ceně.
 6. den: Krásná, několikahodinová túra, při které si vyšlápneme typickým údolím vymodelovaným ustupujícím ledovcem (Erdalen) k samoobslužné chatě Vetledalseter. Zdatnější mohou vystoupat až k ledovcovému jezeru s výhledy na ledovcový splaz Erdalsbreen. Večeře v ceně.
 7. den: Přes město Stryn zajedeme do obce Loen, kde budeme mít možnost výjezdu atraktivní lanovkou na vrchol Hoven (1 101 m n. m.). Odtud budeme mít krajinu s fjordem, horstvy a hřeben ledovce Jostedalsbreen jako na dlani. Pak se přesuneme do obce Briksdal, v jejímž okolí podnikneme lehčí (individuálně) nebo náročnější (s průvodcem) túru. Oblastí fjordů, divokých řek, jezer a dalších krásných scenerií dojedeme do idylického kempu Hov v srdci norské přírody. Cestou nákup potravin. Dnešní den večeře z vlastních zdrojů.
 8. den: Tento den strávíme v pohádkově krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v příjemném kempu uprostřed borového lesa, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu Stezkou vodopádů (Fossestien) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula. Večeře v ceně.
 9. den: Dnešek by šel nazvat „Dnem norských fjordů“. V rámci turisticky již oddechového dne se totiž nejprve dostaneme k nejdelšímu norského fjordu Sognefjorden. Ten opět přeplujeme trajektem. Poté se zastavíme u sloupového kostela Hopperstad a pak budeme směřovat opět výjezdem přes lokální pohoří Vikafjellet k fjordu Nćrřyfjord, který je společně s Geirangerfjordem výslovně uveden v zápisu UNESCO – Norské fjordy. Po fjordu obklopeném vysokými horami i farmami s ovocnými stromy se můžete plavit vyhlídkovou lodí (za příplatek – nutné objednat předem), zatímco o1statní budou mít volno ve známé výletní obci Flĺm, rovněž u fjordu. Navečer přejezd do posledního kempu. Večeře v ceně.
 10. den: Pro velký zájem přidány 2 termíny – v termínech od 9. 7. a od 30. 7. je odlet zpět navečer z Oslo. (již vyprodané termíny: Ráno vyrazíme dřív, abychom včas dorazili do druhého největšího města Norska Bergenu, který je široce rozložen na úpatí malých i větších kopců, na pobřeží jezer, ramen fjordů i volnějšího moře. Uvidíme tam známé nábřeží s dřevěnými hansovními domy Bryggen (UNESCO). Odjezd na letiště a odlet s přestupem do Prahy.)

Poznámky k zájezdu:

 • Minimální počet účastníků: 20
 • Pro velký zájem přidány 2 termíny – odlet zpět z Oslo (viz 10. den). Termíny od 9. 7. 2023 a od 30. 7. 2023
 • V současné situaci CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU a Schengenského prostoru.

Cena zahrnuje:

 • letenku z Prahy do Norska a zpět vč. let. tax ve výši 7 000 Kč
 • dopravu autobusem nebo mikrobusem dle velikosti skupiny
 • 8× ubytování ve 4 lůžkových chatkách KEMP, některé noci případně ve větší chatě nebo v apartmánu s více pokoji, 1× v hotelu (dvojlůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 6× večeře (klient si k večeři sám ohřeje zachlazený nebo zavařený polotovar), 1× snídani v hotelu
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K10S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu, karanténu)

Cena nezahrnuje:

 • vstupné cca 200 NOK, jízdné lanovkou cca 500 NOK
 • úklid, poplatky za sprchy
 • případné náklady spojené s testováním na covid apod.
 • další neuvedené služby

Další možné slevy:

 • 815 CZK – věková sleva pro děti a mládež do 25 let a osoby starší 65 let; lze sčítat pouze s věrnostní slevou
VODOPÁDY, LEDOVCE A FJORDY NORSKAVODOPÁDY, LEDOVCE A FJORDY NORSKAVODOPÁDY, LEDOVCE A FJORDY NORSKAVODOPÁDY, LEDOVCE A FJORDY NORSKAVODOPÁDY, LEDOVCE A FJORDY NORSKAVODOPÁDY, LEDOVCE A FJORDY NORSKAVODOPÁDY, LEDOVCE A FJORDY NORSKAVODOPÁDY, LEDOVCE A FJORDY NORSKAVODOPÁDY, LEDOVCE A FJORDY NORSKAVODOPÁDY, LEDOVCE A FJORDY NORSKA

Náročnost zájezdu

Náročnost tohoto zájezdu je označena červenou botičkou. To znamená střídání programu poznávání, lehkých (modrých) vycházek a delších, případně celodenních túr v horském (nerovném) terénu. Doporučujeme pevné kotníkové boty s voděvzdornou membránou. Trasy jsou většinou vedeny stejnou cestou tam i zpět, nemusíte tedy nutně ujít celou trasu. Předpokládáme však zvyklost na pohyb. Výjimečně mohou túry dosáhnout až k náročnosti černé botičky.

Tento zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Ubytování

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením chatek a pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.

Chata Chatky KEMP jsou dřevěné, tepelně izolované chaty, 20–30 m2, určené k přespání na cestě nebo k několikadennímu pobytu. Chaty KEMP jsou převážně pro 4 osoby, spící na dvou palandách (patrových postelích) buď přímo v hlavní místnosti, nebo v samostatném pokoji (pak bývá jako 5. lůžko uváděna pohovka v hlavní místnosti).

Negarantujeme ubytování osob stejného pohlaví v jednom pokoji/chatě.

Chaty KEMP mají elektrické topení, jedno až čtyřplotýnkový elektrický vařič a malou ledničku, někdy bývá do chatky zavedena studená voda. Chaty KEMP mají deky a polštáře, je však třeba vzít si s sebou povlečení. Někdy bývají chaty KEMP vybaveny nádobím, pro zájezdy však v cestovních pokynech uvádíme potřebu vzít nádobí s sebou.

V ceně našich zájezdů není zahrnut poplatek za úklid chatek, každý si uklízí před odjezdem chatu sám. V některých ubytovacích místech jsou sprchy s mincovými automaty na teplou vodu. V místě většinou není možnost stravování, avšak k recepci kempu je často připojen kiosek s jednoduchým občerstvením (hot dogy, hamburgery apod.).


Podobné zájezdy

Norské fjordy

Norské fjordy

Země: Norsko

Typ: Aktivní dovolená, Pobytové…

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 10 dnů

č. zájezdu: 278541/16
polopenze
autobusem
od16 790,-/osoba
  Za nejkrásnějšími místy Norska

  Za nejkrásnějšími místy Norska

  Země: Norsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Srpen

  Délka pobytu: 5 dnů

  č. zájezdu: 477208/89
  polopenze
  letecky
  od19 990,-/osoba
   Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník

   Poznávací zájezd Norsko - zlatý trojúhelník

   Země: Norsko

   Ubytování: hotel

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Srpen, Září

   Délka pobytu: 8 dnů

   č. zájezdu: 273838/72
   snídaně
   letecky
   od44 450,-/osoba
    -30%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Norsko 2024 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit