Poznávací zájezd Vodopády, ledovce a fjordy Norska

Letecký poznávací zájezd do Norska

č. zájezdu: 446170/126
od31 920,-/osoba
First minute

Poznávací zájezd Vodopády, ledovce a fjordy Norska

Země: Norsko

Ubytování: chata KEMP


Stravování: večeře
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen, Červenec, Srpen

Délka pobytu: 10 dnů


Výhody:

 • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • večeře

Slevy

 • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Pro velký zájem přidány 3 termíny – odlet zpět z Oslo (viz 10. den).

ZÁJEZD PRO AKTIVNÍ TURISTY. MNOHO IKONICKÝCH MÍST NORSKA V JEDNOM ZÁJEZDU.

Vydejte se na letecký poznávací zájezd do Norska s přiměřenou porcí turistiky v horském terénu. Dny s několikahodi­novými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny.

Program zájezdu vám umožní zhlédnout co nejvíce z přírodních krás Norska i moderní tvář zelené metropole Oslo. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenerie – fjordy. Novinkou roku 2023 je závěrečná návštěva města sedmi hor – Bergenu. Fjordy i Bergen jsou na seznamu UNESCO.

Zájezd pořádáme již od roku 2001, a tak se v roce 2021 otevřelo již třetí desetiletí jeho velmi úspěšné existence. Některé kempy, kde budeme ubytováni patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku najdete! Ve Strynu je i možnost sauny, koupele v jezeře nebo plážového volejbalu.

Ubytování v chatkách KEMP po 4 osobách, omezený počet chatek pro 2 osoby za příplatek. K vlastní přípravě šesti večeří Vám dodáme české a norské potraviny.

Program

 1. den: Večerní odlet z Prahy do Oslo, nocleh v blízkosti letiště v hotelu.
 2. den: Snídaně. Společná prohlídka centra zelené metropole Norska (Opera, pěší zónou k parlamentu a k radnici). Poté individuálně dle zájmu – lodičkou od radnice k muzeum lodi Fram anebo vlakem/metrem na vrchol Holmenkollen se skokanským můstkem. Navečer odjezd na ubytování pod horou Skeikampen. Dnešní den večeře z vlastních zdrojů.
 3. den: Dnes se již dostaneme do části Norska, která je plná národních parků, ve kterých se budeme několik příštích dní pohybovat. Zahřívací túru uskutečníme na okraji NP Rondane, a to z horské obce Hovringen k chatám Peer Gynt Hytta a Smuksjřseter. Večer příjezd na ubytování (2 noci). Večeře v ceně.
 4. den: Čeká nás několikahodinový výšlap v NP Jotunheimen od chaty Bessheim vzhůru k jezeru Storvatnet a za pohledy na tyrkysové jezero Gjende, na jehož břehu u chaty Gjendesheim túra skončí (možnost občerstvení). Kolem divoké ledovcové řeky Sjoa návrat na ubytování. Večeře v ceně.
 5. den: Dramatickým dlouhým údolím Romsdalem pod jedněmi z nejvyšších skalních masivů Norska dojedeme pod tzv. Trolí stěnu (Trollveggen). Poté s autobusem vystoupáme 11 serpentinami slavné silnice Trollstiegen (Trolí stezka) z téměř nulové výšky do 900 m n. m. Odtud se pak vydáme na kratší výstup k jezeru pod vrchol Biskupen s výhledem na sněhové a ledovcové pole. Navečer sklesáme údolím plným jahodových a malinových polí až ke břehu fjordu Storfjorden. Ten přeplujeme trajektem a ještě něco málo přes hodinu pojedeme do kempu za městem Stryn u ledovcového jezera Strynsvatnet, na dosah národního parku Jostedalsbreen. 2 noci. Večeře v ceně.
 6. den: Krásná, několikahodinová túra, při které si vyšlápneme typickým údolím vymodelovaným ustupujícím ledovcem (Erdalen) k samoobslužné chatě Vetledalseter. Zdatnější mohou vystoupat až k ledovcovému jezeru s výhledy na ledovcový splaz Erdalsbreen. Večeře v ceně.
 7. den: Přes město Stryn zajedeme do obce Loen, kde budeme mít možnost výjezdu atraktivní lanovkou na vrchol Hoven (1 101 m n. m.). Odtud budeme mít krajinu s fjordem, horstvy a hřeben ledovce Jostedalsbreen jako na dlani. Pak se přesuneme do obce Briksdal, v jejímž okolí podnikneme lehčí (individuálně) nebo náročnější (s průvodcem) túru. Oblastí fjordů, divokých řek, jezer a dalších krásných scenerií dojedeme do idylického kempu Hov v srdci norské přírody. Cestou nákup potravin. Dnešní den večeře z vlastních zdrojů.
 8. den: Tento den strávíme v pohádkově krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v příjemném kempu uprostřed borového lesa, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu Stezkou vodopádů (Fossestien) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula. Večeře v ceně.
 9. den: Dnešek by šel nazvat „Dnem norských fjordů“. V rámci turisticky již oddechového dne se totiž nejprve dostaneme k nejdelšímu norského fjordu Sognefjorden. Ten opět přeplujeme trajektem. Poté se zastavíme u sloupového kostela Hopperstad a pak budeme směřovat opět výjezdem přes lokální pohoří Vikafjellet k fjordu Nćrřyfjord, který je společně s Geirangerfjordem výslovně uveden v zápisu UNESCO – Norské fjordy. Po fjordu obklopeném vysokými horami i farmami s ovocnými stromy se můžete plavit vyhlídkovou lodí (za příplatek – nutné objednat předem), zatímco o1statní budou mít volno ve známé výletní obci Flĺm, rovněž u fjordu. Navečer přejezd do posledního kempu. Večeře v ceně.
 10. den: Pro velký zájem přidány 2 termíny – v termínech od 9. 7. a od 30. 7. je odlet zpět navečer z Oslo. (již vyprodané termíny: Ráno vyrazíme dřív, abychom včas dorazili do druhého největšího města Norska Bergenu, který je široce rozložen na úpatí malých i větších kopců, na pobřeží jezer, ramen fjordů i volnějšího moře. Uvidíme tam známé nábřeží s dřevěnými hansovními domy Bryggen (UNESCO). Odjezd na letiště a odlet s přestupem do Prahy.)

Poznámky k zájezdu:

 • Minimální počet účastníků: 20
 • Pro velký zájem přidány 2 termíny – odlet zpět z Oslo (viz 10. den). Termíny od 9. 7. 2023 a od 30. 7. 2023
 • V současné situaci CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU a Schengenského prostoru.

Cena zahrnuje:

 • letenku z Prahy do Norska a zpět vč. let. tax ve výši 7 000 Kč
 • dopravu autobusem nebo mikrobusem dle velikosti skupiny
 • 8× ubytování ve 4 lůžkových chatkách KEMP, některé noci případně ve větší chatě nebo v apartmánu s více pokoji, 1× v hotelu (dvojlůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
 • 6× večeře (klient si k večeři sám ohřeje zachlazený nebo zavařený polotovar), 1× snídani v hotelu
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K10S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu, karanténu)

Cena nezahrnuje:

 • vstupné cca 200 NOK, jízdné lanovkou cca 500 NOK
 • úklid, poplatky za sprchy
 • případné náklady spojené s testováním na covid apod.
 • další neuvedené služby

Další možné slevy:

 • 815 CZK – věková sleva pro děti a mládež do 25 let a osoby starší 65 let; lze sčítat pouze s věrnostní slevou

Náročnost zájezdu

Náročnost tohoto zájezdu je označena červenou botičkou. To znamená střídání programu poznávání, lehkých (modrých) vycházek a delších, případně celodenních túr v horském (nerovném) terénu. Doporučujeme pevné kotníkové boty s voděvzdornou membránou. Trasy jsou většinou vedeny stejnou cestou tam i zpět, nemusíte tedy nutně ujít celou trasu. Předpokládáme však zvyklost na pohyb. Výjimečně mohou túry dosáhnout až k náročnosti černé botičky.

Tento zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Ubytování

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením chatek a pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.

Chata Chatky KEMP jsou dřevěné, tepelně izolované chaty, 20–30 m2, určené k přespání na cestě nebo k několikadennímu pobytu. Chaty KEMP jsou převážně pro 4 osoby, spící na dvou palandách (patrových postelích) buď přímo v hlavní místnosti, nebo v samostatném pokoji (pak bývá jako 5. lůžko uváděna pohovka v hlavní místnosti).

Negarantujeme ubytování osob stejného pohlaví v jednom pokoji/chatě.

Chaty KEMP mají elektrické topení, jedno až čtyřplotýnkový elektrický vařič a malou ledničku, někdy bývá do chatky zavedena studená voda. Chaty KEMP mají deky a polštáře, je však třeba vzít si s sebou povlečení. Někdy bývají chaty KEMP vybaveny nádobím, pro zájezdy však v cestovních pokynech uvádíme potřebu vzít nádobí s sebou.

V ceně našich zájezdů není zahrnut poplatek za úklid chatek, každý si uklízí před odjezdem chatu sám. V některých ubytovacích místech jsou sprchy s mincovými automaty na teplou vodu. V místě většinou není možnost stravování, avšak k recepci kempu je často připojen kiosek s jednoduchým občerstvením (hot dogy, hamburgery apod.).


Podobné zájezdy

Nejkrásnější místa Norska

Nejkrásnější místa Norska

Země: Norsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec, Srpen

Délka pobytu: 7 dnů

č. zájezdu: 452756/89
snídaně
autobusem
od21 119,-/osoba
  EUROVÍKEND OSLO a největší norská oslava

  EUROVÍKEND OSLO a největší norská oslava

  Země: Norsko

  Ubytování: …OSLO a největší norská oslava

  Typ: Eurovíkendy

  Termíny: Květen

  Délka pobytu: 4 dny

  č. zájezdu: 463587/126
  polopenze
  letecky
  od22 800,-/osoba
   First minute
   Nejkrásnější horské túry jihozápadu Norska

   Nejkrásnější horské túry jihozápadu Norska

   Země: Norsko

   Typ: Aktivní dovolená

   Termíny: Červenec

   Délka pobytu: 9 dnů

   č. zájezdu: 468273/133
   snídaně
   letecky
   od48 800,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Norsko 2023 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    21.7.2023

    Velký okruh Slovinskem

    Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

    20.7.2023

    Poslední volná místa do Londýna!

    Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

    20.7.2023

    Last Minute Kalábrie

    doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

    RSS, více aktualit