Poznávací zájezd Vietnam ze severu na jih

Nejbohatší program a nejlepší poměr cena vs výkon

č. zájezdu: 270146/72
od51 935,-/osoba
-35%sleva
Poznávací zájezd Vietnam ze severu na jih s rozšířeným programem

Poznávací zájezd Vietnam ze severu na jih

Země: Vietnam

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Září

Délka pobytu: 12 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Za příplatek je možnost prémiového ubytování.

Popis:

Logická cesta Indočínou, která vás provede Vietnamem ze severu na jih. Uvidíte útesy Halong Bay i císařské Hue. Nadchne vás kapitalistický Saigon, ale překvapí i Hočiminův Hanoj. Odpočinete si na krásných vietnamských plážích, kde odpočívali i francouzští kolonizátoři a proniknete do tajů místní, velmi chutné, kuchyně.

 • nejbohatší program a mnoho zkušeností
 • nejlepší poměr mezi kvalitními službami a výbornou cenou
 • dvoudenní výlet k Halong Bay, Cuchi tunely v ceně
 • rozšířený program v centrálním Vietnamu o 3 památky UNESCO

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, 2 místní přelety, ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3* a 4* hotelech, snídaně, přepravu pronajatými autobusy, noční přesun lehátkovým vlakem, průvodce a místní průvodce podle potřeby, vstupné, množství prohlídek a výletů, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

víza (910,– Kč), stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Hanoj – Hoa Binh Hotel Hanoi***, 1 noc

Program:

1. den: Odlet do HanojeEVROPA – HANOJ

Odlet k Jihočínského moři. Našim cílem je metropole severního Vietnamu.

2. den: Tradiční loutkové divadlo a první vietnamská večeřeHANOJ

Dobrý večer, Vietname! Vítejte v hlavním městě socialistické republiky. Přivítají Vás miliony motorek, plakáty s komunistickými hesly a ruch, o jakém jste ani nesnili. Naše první kroky vedou do starého města k jezeru Hoan Kiem, které je jeho symbolickým středem. Střed jezera je považován za střed Hanoje. Pivko Hanoi či francouzské červené? Divadlo s unikátními vodními loutkami či první jízda rikšami? První noc v exotické jihovýchodní Asii.

3. den: Ho Či Minovo mauzoleum, na cyklorikše do ulic řemeslníků a první vietnamská večeřeHANOJ – HALONG BAY

Věděli jste, že Ho Či Min vůbec nechtěl mít mauzoleum? Prohlédneme si skromný domeček, ve kterém strýček Ho bydlel a velký luxusní Zyl, ve kterém se vozil. Společně si vychutnáme také úžasnou historii a grácii velké dámy Orientu. Budeme se procházet v desítkách prastarých uliček řemeslníků jednotlivých cechů a přeneseme se stovky let do minulosti. Velmi silný zážitek, který překvapí i zkušené cestovatele.Luxusní dům francouzského guvernéra položený v nádherné tropické zahradě stavěný podle principů Feng Šuej. Pagoda na jednom sloupu, kam se chodí modlit Vietnamci, aby zajistili zdárný porod či početí svým blízkým. Šťáva z čerstvého kokosového ořechu, nádherný Chrám literatury plný kamenných stél a bonsají.V první vietnamské univerzitě (je starší než ta v Boloni či Oxfordu) studovali pod záštitou Konfucia pouze ti nejlepší. V tomto nádherném chrámu pochopíme, proč se Vietnamu tak daří. Odpoledne přesun 4 hodiny autobusem do Halong Bay. Pomalu končí druhý den poznávání, ale máme pocit, jako bychom tu byli už týden. Program je připraven kvalitně, v Halong Bay spíme hned u moře, máme tak více času na plavbu a vidíme víc.

4. den: Plavba mezi dračími zuby (UNESCO)HALONG BAY – HANOJ – HUE

HA LONG (UNESCO): plavba po zátoce a jejích nádherných ostrůvcích. Půl dne se budeme plavit v tomto zázraku přírody mezi skalnatými Dračími zuby originální vietnamskou džunkou. Na horní palubě je místo na opalování, mořské speciality a bílé vietnamské víno podávané k obědu přímo na lodi (oběd není v ceně, za velmi výhodný doplatek). Projíždíme kolem těch nejznámějších skal trčících z tyrkysové vody klidné jako zrcadlo (2000 ostrovů je přirozenou bariérou). V CK máme bohatší program a stíháme to, co jiní ne! Lovíme zážitky, které jiní nedokážou s přihlédnutím k bezpečnosti našich klientů. A toto je stále jen začátek zájezdu. Každý den pocítíte velký rozdíl. Odpoledne návrat do Hanoje. Cestujeme kolem sytě zelených rýžových polí s tuctem hrobek. Rýže je život. Přes bývalou demilitarizovanou zónu přecházíme do jižního Vietnamu. Místní aerolinkou odlétáme z Hanoje do císařského města Hue.

5. den: Císařské zakázané město, most od Eiffela a Parfémová řekaHUE – HOI VAN – HOI AN

HUE: císařské město (UNESCO), které si navzdory válce zachovalo svoji unikátnost. Tušili jste, že i Vietnamci mají Zakázané město a je krásnější než to v Pekingu? Přejedeme přes Polední bránu tak, jak chodili Mandaríni, sloni a samotný císař a následně projedeme síněmi a paláci, kam mohli vstoupit pouze konkubíny a eunuši. Umělé jezírko, kde císař rybařil, umělý ostrov, kde lovil tygry, čajový altán, císařský trůn. Důkladná prohlídka se zkušeným průvodcem. Hrobky dynastie Nguyen jsou roztroušeny po okolí, pouze s CK navštívíme tu nejkrásnější. Jak se vyrábějí tradiční vietnamské klobouky a vonné tyčinky? Plavíme se i po Voňavé řece, nejprve dolů proudem za běžným životem u řeky, pak proti proudu k mostu, který stavěla tatáž společnost jako Eiffelovku, vedle císařské lodi až k nejkrásnější buddhistické pagodě Vietnamu. Vysvětlíme si, co je to DMZ a pokračujeme do malebného městečka Hoi An. Dnes budeme přes Da Nang a Mramorové hory jen procházet. Noc v pohádkovém městě.

6. den: Atmosféra jako ze snu, to nejlepší z historie VietnamuHOI AN – MRAMOROVÉ HORY – DA NANG – NHA TRANG

HOI AN (UNESCO): je velké překvapení. V anketách o nejimpresivnější město vždy porazí Hanoj i Saigon. Romantické město čínských, japonských, portugalských, holandských, anglických a francouzských obchodníků s výjimečnou atmosférou. Odtud se šířil francouzský vliv do Vietnamu a sem přicházel čínský porcelán, čaj, jadeit a otroci. Hoi An byl zároveň praporkem Hedvábné cesty. Budeme se procházet jako ve snu, ocitli jsme se v 16. století. Domorodý trh, úzké uličky, hedvábné lucerny, vysoká kulturní úroveň městečka. V ceně máme vstupenku do nejkrásnějšího chrámu města, kde se setkávali čínští obchodníci z jedné provincie. Vysvětlíme si konfucionismus, taoismus i uctívání předků – právě toto činí nynější Čínu tak silnou a co už v Číně nenajdete. V ceně také návštěva domu bohatého obchodníka. Takto luxusně se před 400 lety v Hoi Aně žilo. S vynikajícím místním průvodcem si prohlédneme největší atrakci města – Japonský most, který kdysi spojoval dva světy. Odjíždíme z Hoi An a směřujeme opět na sever.MRAMOROVÉ HORY: říká se, že právě tady je nejkrásnější příroda Vietnamu. Pět posvátných hor pojmenovaných po základních taoistických elementech (voda, dřevo, oheň, kov, země) a my z vyhlídky uvidíme všechny. Oběd v naší oblíbené restauraci (4 eura za místní specialitu a 70 centů za pivo Saigon). Všichni navštívíme obrovskou Buddhovu jeskyni a ti zdatní vystoupí s průvodcem na vrchol hory s nádherným výhledem.DA NANG, kde se vylodili na pláži první američtí vojáci. Dnes se zde budují nové luxusní resorty a pláže, které prostě musíte vidět. Centrum říše Čamů, říše, která jediná dokázala konkurovat velkému Angkoru v Kambodži. Bylo to v době, kdy byli Vietnamci ještě bezvýznamným vazalem Číny. Při návštěvě místního muzea uvidíme mimo jiné i buddhistické a hinduistické sochy Čamů s erotickými motivy. Po večerním kulturním programu v Da Nangu směřujeme na nádraží, odkud nás čeká noční přesun vlakem do Nha Trangu, kde se utuží přátelství v naší partě.

7. den: Příjezd na pláže Nha Trangu, masáže a večeře s nohama v pískuNHA TRANG

Příjezd na krásné pláže a zasloužený odpočinek v letovisku NHA TRANG, kde se s námi budete cítit jako v Rio de Janeiru. Před 40 lety zde odpočívaly americké jednotky, nyní si zde odpočineme my. Přijde nám to vhod. 3 dny zaslouženého odpočinku na plážích z bílého písku, kde nabízejí masáže a fantastické mořské plody. Dáte si večeři v nejlepší restauraci přímo na pláži, kde si můžete z úlovku dne vybrat tu nejčerstvější rybu či sépii, humra, které před Vámi ugrilují podle vaší chuti? Nebo si dáte krevetové kari, specialitu podniku? Nohy na písku, luxusní stolování a možná Vaše nejlepší plody moří.

8. den: Relax nebo záchranné koloNHA TRANG

Odpočinek, načerpání sil. Kdo bude mít chuť, navštíví tisíc let staré historické chamské věže. Jiní dají přednost bahenním koupelím. Fakultativní plavba na okolní ostrůvky, pro které si francouzští kolonizátoři vybrali Nha Trang za místo svého odpočinku. Po obědě si v záchranném kole vychutnáme domorodý drink. A co si dnes dáte na večeři? Krokodýla? Pštrosa? Mořského ježka? Nebo humra? (Platba přímo na místě 40 USD).

9. den: Masáže na pláži, historie Cham nebo koupel v bahenních lázních?NHA TRANG

Odpočinek, načerpání sil. Kdo bude mít chuť, navštíví tisíc let staré historické chámské věže. Jiní dají přednost bahenním koupelím.

10. den: Národní vietnamské jídlo v restauraci, kde ho jedl i Bill ClintonNHA TRANG – SAIGON

Ranní přelet do hlavního města jižního Vietnamu. SAIGON: prosím, připoutejte se. Prohlídka vietnamské Osaky, kde je byznys náboženstvím. Největší město Vietnamu s miliony motorek. Ubytování v srdci města kousek od rušné ulice Bui Vien a fascinujícího trhu Ben Thanh. K obědu národní vietnamské jídlo Pho Bo v restauraci, kde ho jedl i Bill Clinton (3,90 eura). Katolická katedrála Notre Dame, nádherná koloniální pošta, opera, nově otevřené Vincom Centrum, na které jsou v Saigonu hrdí.

11. den: Miliony motorek, tunely partyzánů, vietnamská válka a moderní realitaSAIGON – EVROPA

Výlet do Cu Chi tunelů, kde pochopíme, proč Vietnamci vyhráli každou válku. 200 km podzemních tunelů. Vejdeme se? Jak chutná tapioka, na které přežil Vietcong? Silné muzeum války s těmi nejznámějšími fotografiemi, ale také ukázkou věznice, tygřími klecemi a gilotinou. Dnes si vysvětlíme tři indočínské války. Vietnamci porazili ve druhé polovině 20. století Francii, USA i Čínu.Klub z roku 1959 s úžasnou tradicí a živou hudbou, kde se během vietnamské války setkávali novináři, či výhledy z 23.patra vinného baru hotelu Sheraton, nebo kávička na střeše hotelu Rex? Nebudete věřit, že jste v socialistické republice! V parcích města se tančí večer tango, ráno se cvičí tai chi. Město plné kontrastů. V luxusních obchodech nebo na nočních trzích utratíme poslední miliony dongů. Večerní transfer na letiště a odlet z krásného Vietnamu.

12. den: Vítejte doma!EVROPA

Přílet domů.
Podobné zájezdy

Vietnam - Laos - Kambodža

Vietnam - Laos - Kambodža

Země: Vietnam

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen

Délka pobytu: 14 dnů

č. zájezdu: 462896/36
polopenze
letecky
od80 436,-/osoba
  First minute
  -7%sleva
  Barevný Vietnam s plavbou v zátoce Ha Long Bay

  Barevný Vietnam s plavbou v zátoce Ha Long Bay

  Země: Vietnam

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Listopad - Říjen

  Délka pobytu: 17 dnů

  Osob: 1-2, 1, 1-3 osoba

  č. zájezdu: 338654/1
  bez stravování
  letecky
  od58 490,-/osoba
   Vietnam – velká cesta

   Vietnam – velká cesta

   Země: Vietnam

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Listopad - Březen

   Délka pobytu: 18 až 22 dnů

   č. zájezdu: 453400/133
   snídaně
   letecky
   od72 800,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy

    Poznávací zájezdy letecky i autobusem z Brna, Prahy a Ostravy a dalších měst.

    Poradíme při výběru správného poznávacího zájezdu, aby jste se nehonili a užili si zážitky plnými doušky.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Londýn 2023

    Poznávací zájezdy a eurovíkendy do Londýna se Summit Tour

    Pojeďte s námi poznávat a obdivovat hlavní město nejstaršího evropského demokratického zřízení, které má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Ponoříme se jak do keltské historie a nespočtu historických památek, tak do živé současnoti.

    Aktuálně

    21.7.2023

    Velký okruh Slovinskem

    Poslední volná místa na autobusový zájezd po krásách Slovinska od 22.8. do 27.8.2023

    20.7.2023

    Poslední volná místa do Londýna!

    Poslední volná místa na jedinečný letecký poznávací zájezd z Londýna do srdce Anglie.

    20.7.2023

    Last Minute Kalábrie

    doprodej leteckých zájezdů do 4* rezortu Villaggio Borgo degli Ulivi v Kalábrii, letecky z Prahy, v termínu 24.7.-31.7.2023.

    RSS, více aktualit