Možnosti dopravy
- letecky
Možnosti stravování
- snídaně
Popis
Pojeďte si nakoupit na skutečnou vietnamskou tržnici – kromě známých i nezvyklých druhů ovoce a zeleniny třeba ptačí hnízda na proslulou polévku. Navštivte zemi, kde moderní a rušná velkoměsta střídají vesničky v nekonečné zeleni rýžových políček. Projdeme se v horách severu, poplujeme lodí v mekongské deltě a všude tam se budeme setkávat s rozmanitou a pestrou přírodou i milými místními obyvateli. O silném kulturním vlivu sousední Číny se přesvědčíme na vlastní oči i chuťové pohárky. Bohaté zážitky z exotické cesty vstřebáme se zájemci o prodloužení na Phu Quocu – ostrově nejlepších vietnamských pláží a výtečné rybí omáčky.
Víza:
Aktuálně: Dne 15. 1. 2025 byl vietnamskou vládou schválen bezvízový styk pro občany ČR na období od 1. 3. 2025 (zatím do 31. 12. 2025), kteří budou do Vietnamu cestovat v rámci zájezdů organizovaných mezinárodními poskytovateli cestovních služeb ve Vietnamu za turistickým účelem a s maximální dobou pobytu do 45 dnů. Tento bezvízový vstup se nevztahuje na individuální turisty a cestovatele, pro občany SR také neplatí.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Poznámka:
Víkendové trhy v oblasti Sapa se konají v sobotu či neděli, a to na různých místech. Itinerář této části zájezdu může být tedy chronologicky přehozen v závislosti na dni a místě konání trhu.
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Program zájezdu
1.–2. denPraha – Hanoj: procházka starým městem – jezero Navráceného meče s Želví věží, chrám Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků; večer slavné vodní loutkové divadlo.
3. denHanoj: prohlídka města – Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu (symbol Hanoje), mauzoleum Ho Či Mina, pagoda Obrany státu, katedrála Sv. Josefa; noční lehátkový vlak.
4. denSa Pa – horské městečko na úpatí nejvyšší vietnamské hory Fansipan (3143 m): průsmyk Tram Ton, 100 m vysoký Stříbrný vodopád; za dobrého počasí fakultativně možnost výletu (výjezd lanovkou) na Fansipan.
5. denSa Pa: nenáročné pěší výlety vesnicemi národnostních menšin – terasovitá rýžová políčka, vodní buvoli a tradiční obydlí.
6. denVietnamsko-čínské pohraničí: tradiční víkendový trh a další procházky krásnou přírodou; noční lehátkový vlak do Hanoje.
7. denHa Long – zátoka Zanořujícího se draka: více než
dva tisíce vápencových homolí vystupujících z vody – možnost
půjčení kajaků, výstup na vyhlídku na zátoku a
nezapomenutelný nocleh na lodi.
Ha Long – Hanoj: dokončení plavby – návštěva jedné z mnoha krasových jeskyní, možnost koupání v zátoce; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.
9. denDong Hoi – Hue: jeskyně Phong Nha tunely Vinh
Moc – „podzemní vesnice“ u demilitarizovaného
pásma; Hue – „město harmonie“ a sídlo posledních
vietnamských císařů,pagoda Thien Mu na
břehu Voňavé řeky; nejlepší vietnamská kuchyně.
Hue :
areál císařského paláce, tzv. Zakázaného města,
rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen.
Hue – Hoi An : přejezd do Hoi Anu – malebné uličky starobylého přístavu,
shromažďovací domy čínských kongregací, japonský
krytý most.
Hoi An: chutě a vůně Vietnamu – rušná tržnice se stánky plnými ovoce a zeleniny, prodejci nudlí a rýže, rybáři vykládající svůj úlovek; obchodnické domy, výlet do Tra Que a kurz vaření věhlasné vietnamské kuchyně; večer procházka romantickými uličkami Hoi Anu.
13. denHoi An – Da Lat:přelet do někdejšího lázeňského střediska Francouzů v příjemném horském klimatu Centrální vysočiny – koloniální památky, palác posledního vietnamského císaře, zdobné pagody a četná jezera; návštěva nočního trhu s pestrou nabídkou místních specialit.
14. denDa Lat – Mui Ne:dopoledne vychutnávání atmosféry města; odpolední přejezd do Mui Ne se zastávkou u vodopádu Pongour, označovaného za nejromantičtější v celém Vietnamu.
15. denMui Ne: přímořské městečko známé zajímavými písečnýmidunami a vyhlášenou rybí omáčkou – možnost relaxace u moře či nenáročných výletů.
16. denMui Ne – Saigon: dopolední přejezd do Ho Či Minova města; hl. zajímavosti – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, katedrála Notre Dame) a rušné trhy, hektická atmosféra jižní metropole Vietnamu.
17.–18. denSaigon – Praha: výlet do delty Mekongu – projížďka lodí po hlavním toku řeky i po bočních ramenech pohlcených tropickou přírodou (cestou malé výrobny produktů z rýže); návrat do Saigonu a odlet, přílet do ČR 18. den.
ProdlouženíKOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PHU QUOC
18. denSaigon – Phu Quoc: přelet na ostrov v Thajském zálivu – odpočinek u moře.
19.–20. denPhu Quoc: průzračně modrá voda s bohatým podmořským životem a nejkrásnější vietnamské pláže, ale také krajina s původním pralesem – koupání, vycházky, či návštěva továrničky na výrobu rybí omáčky.
21.–22. denPhu Quoc – Saigon – Praha: letecký návrat domů.