Poznávací zájezd Vietnam a Kambodža

Poznejte nádhernou Indočínu během jedné dovolené

č. zájezdu: 270040/72
od70 685,-/osoba
-35%sleva
Poznávací zájezd Vietnam a Kambodža - Poznejte nádhernou Indočínu během jedné dovolené - Poznávací zájezdy

Poznávací zájezd Vietnam a Kambodža

Země: Kambodža

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Květen

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Vietnam – Kambodža to nejlepší z obou zemí na 16 dnů. Provedeme Vás těmi nejzajímavějšími památkami a nejkrásnějšími přírodními úkazy. Ubytování v hotelech se snídaní, garantované termíny odjezdů s českým průvodcem.

Popis:

Vietnam ze severu na jih a Kambodža z jihu na sever – poznejte nádhernou Indočínu během jedné dovolené. Hanoj s exotickou atmosférou, císařské Hue, Saigon s francouzským šarmem a Phnom Penh s příbehy Pol Pota. Plavba kolem dračích zubů v zátoce Halong Bay, odpočinek na plážích Nha Trangu a samozřejmě nádherný Angkor Wat. Ideální kombinace vaší exotické dovolené.

 • nejlepší poměr mezi kvalitními službami a cenou
 • plavba po Halong Bay, Cuchi tunely, odpočinek u moře
 • logické spojení ekonomického tygra a země s otevřeným srdcem
 • rozšířený program v centrálním Vietnamu o 3 památky UNESCO
 • first minute slevy na zájezdy Vietnam, Kambodža jsou dynamické a průběžně se snižují

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, místní přelety, ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3* a 4* hotelech, snídaně, přepravu pronajatými autobusy, noční přesun lehátkovým vlakem, průvodce a místní průvodce podle potřeby, vstupné, množství prohlídek a výletů, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

víza Vietnam (1092,– Kč) a víza Kambodža (1430,– Kč), stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, kapesné na zájezd (400 – 500 EUR + 100 – 150 USD)

Ubytování:

Hanoj – Skylark hotel Hanoi****, 1 noc

Program:

1. den: Odlet do HanojeEVROPA – HANOJ

Odlet k Jihočínského moři. Našim cílem je metropole severního Vietnamu.

2. den: Ho Či Minovo mauzoleum, na cyklorikše do ulic řemeslníků a první vietnamská večeřeHANOJ

Dobrý večer Vietnam! Vítejte v hlavním městě socialistické republiky. Přivítají nás miliony motorek, plakáty s komunistickými hesly, a ruch o jakém jste ani nesnili. Naše první kroky vedou do starého města k jezeru Hoan Kiem, které je jeho symbolickým středem. Večeře na terase s výhledem na jezero, kde je pohřben legendární meč vietnamského Artuše. Střed jezera je považován za střed Hanoje. Pivko Hanoi či francouzské červené? Divadlo s unikátními vodními loutkami či první jízda rikšami? První noc v exotické jihovýchodní Asii.

3. den: Plavba mezi dračími zuby (UNESCO)HANOJ – HALONG BAY

Věděli jste, že Ho Či Min vůbec nechtěl mít mauzoleum? Prohlédneme si skromný domek, ve kterém strýček Ho bydlel, a velký luxusní Zyl, ve kterém se vozil. Společně si však vychutnáme i úžasnou historii a grácii velké dámy Orientu. Budeme se procházet v desítkách prastarých uliček řemeslníků jednotlivých cechů a přeneseme se stovky let do minulosti. Velmi silný zážitek, který překvapí i zkušené cestovatele. Luxusní dům francouzského guvernéra položený v nádherné tropické zahradě, stavěný podle principů Feng Šuej. Pagoda na jednom sloupu, kam se chodí modlit Vietnamci, aby zajistily zdárný porod či početí svým blízkým. Šťáva z čerstvého kokosového ořechu, nádherný Chrám literatury plný kamenných stél a bonsají. V první vietnamské univerzitě (je starší než ta v Boloni či Oxfordu) studovali pod záštitou Konfucia jen ti nejlepší. V tomto nádherném chrámu pochopíme, proč se Vietnamu tak daří. Odpoledne přesun 4 hodiny autobusem do Halong Bay. Je jen první den, ale máme pocit, že jsme tu týden. Program je připraven kvalitněji, spíme v Halong Bay přímo u moře, máme více času na plavbu a uvidíme více.

4. den: Plavba mezi dračími zuby (UNESCO)HALONG BAY – HANOJ – DANANG

HA LONG (UNESCO): plavba po zátoce a jejích nádherných ostrůvcích. Půl dne se budeme plavit v tomto zázraku přírody mezi skalnatými Dračími zuby originální vietnamskou džunky. Na horní palubě je místo na opalování, mořské speciality a bílé vietnamské vínko podáváme na oběd přímo na lodi (oběd není v ceně, za velmi výhodný doplatek). Procházíme kolem těch nejznámějších skal čouhajících z tyrkysové vody klidné jako zrcadlo (2000 ostrovů je přirozenou bariérou). My máme bohatší program a stíháme to co jiní ne! Lovíme zážitky, které jiní nedokážou s přihlédnutím k bezpečnosti našich klientů. A toto je stále jen začátek zájezdu. Každý den pocítíte velký rozdíl. Odpoledne návrat do Hanoje. Cestujeme kolem sytě zelených rýžových polí s tuctem hrobek. Rýže je život. Přes bývalou demilitarizovanou zónu přecházíme do jižního Vietnamu. Místní aerolinkou odlétáme z Hanoje do císařského města Hue.

5. den: Císařské zakázané město, most od Eiffela a Voňavá řekaHUE – HAI VAN – HOI AN

HUE: císařské město (UNESCO), které si navzdory válce zachovalo svou unikátnost. Tušili jste, že i Vietnamci mají Zakázané město a je hezčí než to v Pekingu? Projdeme přes polední bránu, tak jak chodili mandaríni, sloni a samotný císař a následně přejdeme síněmi a paláci, kam mohli vstoupit pouze konkubíny a eunuši. Umělé jezírko, kde císař rybařil, umělý ostrov, kde lovil tygry, čajový altán, císařský trůn. Důkladná prohlídka se zkušeným průvodcem. Hrobky dynastie Nguyen jsou roztroušeny po okolí, pouze se SNEM navštívíte tu nejkrásnější. Víte, jak se vyrábí tradiční vietnamské klobouky a vonné tyčinky? Poplujeme i po Voňavé řece, nejprve dolů proudem za běžným životem u řeky a pak proti proudu k mostu, který stavěla stejná společnost jako Eiffelovku, vedle císařské lodi až k nejkrásnější buddhistické pagodě Vietnamu. Císařská večeře (pro zájemce) přímo v citadele, za vodním příkopem v prostorách, kam mohli vstoupit pouze mandaríni. Pět chodů, jak je jedli císaři. Vysvětlíme si, co je to DMZ a zažijeme noční vlak – rychlík znovusjednocení, který utuží přátelství v naší partě. Večer sedneme do lůžkového vlaku (zatahovací kupé pro 4 osoby) a ráno jsme na nejkrásnějších plážích Vietnamu v Nha Trangu.

6. den: Atmosféra jako ze snu, to nejlepší z historie Vietnamu HOI AN – MRAMOROVÉ HORY – DA NANG – NHA TRANG

HOI AN (UNESCO): je velké překvapení. V anketách o nejimpresivnější město vždy porazí Hanoj i Saigon. Romantické město čínských, japonských, portugalských, holandských, anglických a francouzských obchodníků s výjimečnou atmosférou. Odtud se šířil francouzský vliv do Vietnamu a sem přicházel čínský porcelán, čaj, jadeit a otroci. Hoi An byl zároveň praporkem hedvábné cesty. Budeme se procházet jako ve snu, ocitli jsme se v 16. století. Domorodý trh, úzké uličky, hedvábné lucerny, vysoká kulturní úroveň městečka. V ceně máme vstupenku do nejkrásnějšího chrámu města, kde se setkávali čínští obchodníci z jedné provincie. Vysvětlíme si konfucianismus, taoismus i uctívání předků. V ceně je i návštěva domu bohatého obchodníka. Takto luxusně se před 400 lety v Hoi An žilo. S vynikajícím místním průvodcem si prohlédneme největší atrakci města Japonský most, který kdysi spojoval dva světy. Individuální oběd v naší restauraci (3 € za místní specialitu a 50 centů za pivo Saigon). Noc v pohádkovém městě. MRAMOROVÉ HORY: říká se, že právě zde je nejkrásnější příroda Vietnamu. Pět posvátných hor pojmenovaných po základních taoistických elementech (voda, dřevo, oheň, kov, zem) a my z vyhlídky uvidíme všechny. Všichni navštívíme obrovskou Buddhovu jeskyni a ti zdatní vystoupí s průvodcem na vrchol hory s nádherným výhledem. DA NANG, kde se vylodili na pláži první američtí vojáci. Dnes se zde budují nové luxusní resorty a vy ty pláže prostě musíte vidět. Centrum říše Čamů, říše, která dokázala jediná konkurovat velkému Angkoru v Kambodži. Bylo to v době, kdy byli Vietnamci ještě bezvýznamným vazalem Číny. Buddhistické a hinduistické sochy Čamů s erotickými motivy si prohlédneme v muzeu.

7. den: Příjezd na pláže Nha Trangu, masáže a večeře s nohama v pískuNHA TRANG

Příjezd na krásné pláže a zasloužený odpočinek v letovisku NHA TRANG, kde se s námi budete cítit jako v Riu de Janeiro. Před 40 ti lety zde odpočívaly americké jednotky, teď si tu odpočineme my. Přijde nám to vhod. 3 dny zaslouženého odpočinku na plážích s bílým pískem, kde nabízejí masáže a fantastické mořské potvory. Uvítací večeře v nejlepší restauraci přímo na pláži, kde si můžete z úlovku dne vybrat tu nejčerstvější rybu nebo sépii, humra, kterou před vámi ugrilují podle vaší chuti. Nebo si dáte krevetové kari, specialitu podniku? Nohy na písku, luxusní stolování a pohodový večer.

8. den: Relax nebo záchranné koloNHA TRANG

Odpočinek, načerpání sil. Kdo bude mít chuť, navštíví tisíc let staré historické chamské věže. Jiní dají přednost bahenním koupelím. Fakultativní plavba na okolní ostrůvky, pro které si francouzští kolonizátoři vybrali Nha Trang za místo svého odpočinku. Po obědě si v záchranném kole vychutnáme domorodý drink. A co si dnes dáte na večeři? Krokodýla? Pštrosa? Mořského ježka? Nebo humra? (Platba přímo na místě 40 USD).

9. den: Masáže na pláži, historie Cham nebo koupel v bahenních lázních?NHA TRANG

Odpočinek, načerpání sil. Kdo bude mít chuť, navštíví tisíc let staré historické chámské věže. Jiní dají přednost bahenním koupelím.

10. den: Národní vietnamské jídlo v restauraci, kde ho jedl i Bill ClintonNHA TRANG – SAIGON

Přelet do hlavního města jižního Vietnamu. SAIGON: Prohlídka vietnamské Osaky, kde je byznys náboženstvím. Největší město Vietnamu s miliony motorek. Ubytování v srdci města. Na oběd si dáme národní vietnamské jídlo Pho Bo v restauraci, kde ho jedl i Bill Clinton. Katolická katedrála Notre Dame, nádherná koloniální pošta, opera, nově otevřené Vincom Centrum, na které jsou v Saigonu hrdí.

11. den: Miliony motorek, tunely partyzánů, vietnamská válka a moderní realitaSAIGON

Výlet do Cu Chi tunelů, kde pochopíme, proč Vietnamci vyhráli každou válku. 200 km podzemních tunelů. Vejdeme se? Jak chutná tapioka, na níž přežil Vietcong? Úchvatné muzeum války s těmi nejznámějšími fotografiemi, ale i ukázkou věznice, tygřími klecemi a gilotinou. Dnes si vysvětlíme 3 Indočínské války. Vietnamci porazili v druhé polovině 20. století Francii, USA i Čínu. Kubánský klub a koktejl na střeše hotelu Caravelle nebo výhledy z 23. patra vínového baru hotelu Sheraton, nebo kávička na střeše hotelu Rex? Nebudete věřit, že jste v socialistické republice! V parcích města se tančí večer tango, ráno se cvičí tai chi. Město plné kontrastů. V luxusních obchodech nebo na nočních trzích utratíme poslední miliony dongů.

12. den Přes majestátní Mekong do Kambodže. Hrůzy Pol Potovy vlády a milý králSAIGON – PHNOM PENH

Náročnější cesta kvalitním linkovým autobusem k úžasnému chrámu Angkor Wat. Po mostě přes majestátní Mekong a příjezd do hlavního města PHNOM PENH. Prohlídka Paříže Indočíny v našem pronajatém klimatizovaném autobuse. Tuol Sleng (S 21) je muzeum zločinů Rudých Khmerů, kde si povíme o pohnuté historii Kambodže a o Pol Potovi, který vyvraždil třetinu národa. Kdo neměl mozoly nebo nosil brýle, ovládal cizí jazyk a byl tedy intelektuálem, zabili ho. Proč? Šokující zpovědi. Večerní promenáda, kde nebudete chápat, že toto město navštěvuje tak málo turistů. Drink v baru, jehož manažerem je Slovák? Projedete se s námi vedle soutoku řeky Tonle Sap k Mekongu? Kterým směrem dnes teče? Je to zřejmě jediná řeka světa, která mění v průběhu roku svůj směr.

13. den: Naše cesta vrcholí. Blíží se Angkor!PHNOM PENH – SIEM REAP

Cesta křížem přes Kambodžu do druhého největšího města země, kde říše Angkor bojovala se Siamem. SIEM REAP jako bonbónek na závěr naší krásné cesty. Lepší než Atény i Řím. Po obědě navštívíme Angkorské národní muzeum plné historie a vzácných artefaktů ze zlaté éry Rudých Khmerů. Na závěr dne navštívíme plovoucí vesnici na jezeře Tonle Sap, kde uvidíme autentický život místních Kambodžanů. Dáte si k večeři Amok a zapijete ho Angkor Premium?

14. den: Východ slunce u Angkor Wate a chrámy, při kterých žasla i Angelina JolieSIEM REAP – ANGKOR – SIEM REAP

Východ slunce nad ANGKOR WAT. Symbol země, největší náboženská stavba světa, kterou najdete na vlajce Kambodži. Vysvětlíme si jednotlivé hinduistické bas reliéfy, které obdivuje celý svět, a ukážeme vám více. Pronajatým elektrickým mikrobusem vyrazíme do chrámu Angkor Thom, který je větším komplexem než Angkor Wat. Sloní terasa a nádherný chrám zarostlý džunglí, známý z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie. Uvidíte maximum. Večeře u bazénu s tancem apsar? Nebo raději pivo Angkor v Irish pubu?

15. den: Rozlučka se sladkou KambodžouSIAM REAP – EVROPA

Vyzkoušíte masáž rybičkami, které vám okusují kůži na chodidlech a domů poletíte hladcí jako miminka, opálení a s množstvím zážitků.

16. den: Vítejte doma!EVROPA

Přílet domů.Poznávací zájezd Vietnam a Kambodža - Poznejte nádhernou Indočínu během jedné dovolené - Poznávací zájezdyPoznávací zájezd Vietnam a Kambodža - Poznejte nádhernou Indočínu během jedné dovolené - Poznávací zájezdyPoznávací zájezd Vietnam a Kambodža - Poznejte nádhernou Indočínu během jedné dovolené - Poznávací zájezdyPoznávací zájezd Vietnam a Kambodža - Poznejte nádhernou Indočínu během jedné dovolené - Poznávací zájezdyPoznávací zájezd Vietnam a Kambodža - Poznejte nádhernou Indočínu během jedné dovolené - Poznávací zájezdy

CESTOVNÍ DOKLADY A VÍZA

Na cestu je potřebný cestovní pas ČR s vízy. Občané ČR potřebují turistická víza do Vietnamu i Kambodže. Cestovní pas musí být platný nejméně 6 měsíců po návratu ze zájezdu a musíte v něm mít nejméně 2 volné stránky. Pokud jste cizí státní příslušník, ověřte si, zda Vaše domovská země nemá vízovou povinnost s navštívenými zeměmi. VIETNAM: Víza do Vietnamu Vám vyřídíme předem. KAMBODŽA: Na vyřízení kambodžských víz Vám postačí 1 fotografie pasového formátu (vezměte si ji s sebou na zájezd). Víza se platí přímo na hranicích a stojí 35 USD.

DOPRAVA

Během celého pobytu bude doprava zajištěna kvalitním autobusem. Jeden delší přesun (Hanoj – Hue) absolvujeme v klimatizovaném lehátkovém vlaku. Z Danangu do Nha Trangu a z Nha Trangu do Saigonu přeletíme. Povozíme se i loďkou po Parfémové řece. Průvodce Vám bude k dispozici po celou dobu a místní průvodci se budou střídat podle lokalit a podle potřeby. Ze Saigonu do Phnom Penhu a z Phnom Penhu do Siem Reapu přejedeme kvalitním linkovým autobusem ( Cca 8–9 hodin ).

UBYTOVÁNÍ

Během celého zájezdu je ubytování zajištěno v kvalitních 3* a 4* hotelích ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a se snídaní. Na základě Vašeho zájmu jsme pro Vás zajistili ubytování:

 1. v 3*hotelech ve Vietnamu a v 4* hotelech v Kambodži bez příplatku.
 2. v 3* hotelech ve Vietnamu, v 4* hotelu v Nha Trangu a v 4* hotelech v Kambodži za příplatek
 3. v 4* hotelech po celý čas a v 4* hotelu v Nha Trangu za příplatek

STRAVA

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, které budou podávány na hotelích. Jinak je v Asii strava levná a velmi chutná. Ceny potravin jsou relativně nízké (v Kambodži vyšší), kvalita jídla vysoká. Gastro turisti jsou ve Vietnamu vítáni a zklamáni nebudou. Všude dělají chutné nudlové polévky, které jsou domácími oblíbené hlavně na snídaně, banánové palačinky dělají nejlépe v Hue. Stravování je individuální, ale průvodce Vám rád poradí, kde je dobrá restaurace a přivede Vás tam. Každý si můžete vybrat podle své vlastní chuti.

POČASÍ

Klima regionu, ve kterém se budeme pohybovat je velmi různorodé. Očekávejte počasí s teplotami okolo 20–25 stupňů na severu a kolem 30 stupňů na jihu. Tenká pláštěnka nebo nepromokavá bunda se Vám možná budou hodit i vzhledem k různorodé oblasti, kde se budeme pohybovat. Myslete na opalovací krém a případně pokrývku hlavy.

BEZPEČNOST A HYGIENA

Povinná očkování nejsou žádná, nicméně, každý cestovatel by měl zvážit očkování proti žloutenkám typu A+B. Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety. Je rovněž vhodné ověřit si aktuální platnost očkování proti tetanu a pravidelných očkování (zarděnky, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Z dalších infekčních onemocněních se při cestách do Asie očkuje proti břišnímu tyfu. Riziko malárie je v navštěvovaných oblastech Vietnamu a Kambodži velmi malé, malárie je parazitární onemocnění, takže očkovat nelze. Ve Vaší lékárničce by měly být antibiotika (na které nejste alergičtí), Paralen, popřípadě něco na bolest krku, zažívací problémy a alergii.

ZAVAZADLA

Maximální povolená váha při delších letech do letadla je 20 kg. Věříme, že tolik zavazadel si nevezme nikdo. Nechte si pár volných kilogramů na nádherné dárky, které povezete nazpět! Doporučujeme si vzít jeden velký kufr, který si budete nechávat v hotelu a jeden malý batoh, který s Vámi poletí na palubě letadla a budete ho nosit s sebou na prohlídky měst Bude tepleji než u nás v srpnu. Teplé věci (jedny dlouhé kalhoty, košili s dlouhým rukávem a jeden svetr nebo mikinu) se Vám možná budou hodit v klimatizovaném autobuse, vlaku. Kromě jedněch dlouhých kalhot a svetru potřebujete už jen krátké kalhoty a trička, nebo košile s krátkým rukávem. Jako obuv jsou nejvhodnější kvalitní sandály. V buddhistických památkách se obuv někdy vyzouvá. Proti dešti je nejlepší lehká nepromokavá bunda s kapucí. Peníze je dobré mít rozložené na více místech přesto, že se mluví o tomto regionu, že je bezpečný. Je nutné se mít na pozoru. Nejlepší je všechny cennosti (peníze, pas) nosit ve speciální kapsičce na těle. Na sobě dlouhé kalhoty, tenisky, košile s dlouhým rukávem a tričko s dlouhým rukávem a na tom tenká bunda, na ruce hodinky, u sebe v kapsičce peníze a místo na pas a letenku. Ano, toto stačí. Dá se tedy klidně sbalit do 10 kg.

Zavazadla

Jelikož zavazadlo, které cestuje v zavazadlovém prostoru letadla, ne vždy najde cíl a může se zpozdit jeho dodání (nebývá to často, ale jestliže se to stane, tak je to nepříjemné), doporučujeme Vám, abyste v příručním zavazadle měli i rezervní oblečení na první dva dny, všechny důležité léky! a jiné věci, bez kterých se neobejdete. Za zavazadlo je zodpovědná letecká společnost a v případě zpoždění dodání anebo ztráty platí reklamační řád letecké společnosti. Průvodce se Vám bude snažit pomoci při urychlení dodání Vašeho zavazadla, jeho vliv na práci letecké společnosti je ale velmi malý. Evropská unie znovu upravuje Vaše práva vůči letecké společnosti.

PENÍZE

Množství peněz, které si s sebou vzít závisí na Vaší osobní spotřebě, ale doporučené kapesné je cca 450–500 €. Doporučujeme si vzít i drobné americké dolary. V Kambodži slouží jako druhá paralelní měna k místní měně. Pokud budete platit většími bankovkami, vydají Vám v místní měně, což zcela postačí na malé výdaje po silnici. Pokud máte zvyk, utrácet na dovolené víc, vezměte si více peněz. Kreditní karta funguje na některých místech, jinde může být problém. Doporučujeme spíše hotovost v dolarech a euro jako rezervu.
V zemích, přes které procházíme, je dobré mít vždy jistou rezervu. A ještě jedno důležité upozornění: jste v Asii a zde se ceny sjednávají. Průvodce Vás vždy upozorní, kde a jak smlouvat, abyste to zase nepřehnali a místní neurazili. Smlouvání je sport a také má svá pravidla. Veškeré vstupné v rámci programu máte v ceně. Doporučujeme vyhradit si i nějaký dolar pro místní průvodce. Jejich základní plat je minimální, a tak se spoléhají na „spropitné“ od nás. Standardní spropitné pro šikovného průvodce je 1 dolar na osobu a den. Někdy budete nadšeni a dáte více, jindy dáte méně. Záleží jen na Vás.

ODLIŠNOSTI

Jelikož jdeme do zemí s odlišnou kulturou než v ČR, musíme se v něčem přizpůsobit místním poměrům. Téměř ve všech chrámech musíte chodit bosí, chovat se tiše a slušně. Nikdy nesmíte pózovat před sochou Buddhy a ani ty nejmilejší děti nesmíte hladit po hlavě, je to považováno za povýšené a urážející chování. Odlišností je mnoho a průvodce Vás včas na ně upozorní, abyste se v zemi cítili příjemně. Připravte se na množství obchodníků a hlavně děti, co Vám budou nabízet drobnosti za 1 dolar.

Deset pádných důvodů, proč jít právě na tento zájezd

 1. Důkladně poznáte zemi, o níž se málo ví, ale jsme přesvědčeni o tom, že její boom už přichází.
 2. Projdete křížem celý Vietnam, uvidíte jeho severní část s hlavním městem Hanoj s tradiční asijskou atmosférou kol a troubením aut, ale i Saigon, moderní město jižního Vietnamu s množstvím motocyklů, které Vám vyrazí dech.
 3. Příjezd do Vietnamu nás zaskočí obrovským množstvím lidí, motorek, kol, aut, a to zejména tehdy, když chcete přejít přes silnici… Ale i to se naučíme pomocí místního triků: Hlavně se nikdy nesmíš zastavit. Dívej se před sebe a nezastavuj se.
 4. Poznáme rozmanitou kulturu a převážně buddhistické náboženství Vietnamu. Při troše štěstí budeme moci na živo pozorovat obřady a rituály spojené s duchy těla a drobnými božstvy. Dozvíte se také o zajímavé náboženské sektě Cao Dai i o uctívání Hočimina.
 5. Jste gastro turista? A snažíte se vyzkoušet většinu jídel, které vidíte? Místními specialitami jsou fantastické nudlové polévky, zeleninové rolky v rýžovém papíře, ostře-kyselo-sladká příchuť omáček, domácí tofu (nemá to nic společného s tím, co pod tím názvem znáte z domu) s ananasem, hadi na 13 způsobů, pečení pavouci, nebo štíři a samozřejmě hadí, ještěrčí, sršní pálenky. Kdybyste měli dost toho exotického, Francouzi po sobě nechali bagetovou kulturu, a tak si téměř kdekoliv můžete koupit křupavé bílé pečivo. O vietnamské kávě ani nemluvíme. Věděli jste, že Vietnam je největším pěstitelem kávy robusta na světě? Ukážeme si, jak ji pijí Vietnamci.
 6. K správné dovolené patří moře a ani to nám nebude chybět. Nejdříve v oblasti Ha Long a pak kvalitní odpočinek v Nha Trangu, kde si užijeme i trochu šnorchlování, mořských potvor připravených na talíř přímo před Vámi a krásnou dlouhou pláž.
 7. Uvidíte dračí zuby v oblasti Halong Bay, která je chráněna UNESCEM, kde se celé odpoledne budeme plavit mezi vápencovými ostrůvky. Ochutnáme potvory přímo z moře.
 8. Kousek od slavné 17. rovnoběžky navštívíme i císařské město Hue, samozřejmě také součást světového dědictví UNESCO, a kouzelné město Hoi An.
 9. Všechny přesuny v rámci Vietnamu jsou organizovány kvalitní pronajatou dopravou, respektive v lehátkových vlacích. V Kambodži se budeme dvakrát přesouvat kvalitními místními autobusy, které naše poznání regionu ještě obohatí.
 10. Součástí této cesty je i Angkor Wat, jedna z fantastických památek Asie, i naší planety. Věděli jste, že Angkor není jen jeden chrám, ale obrovské město, ve kterém žili dva miliony obyvatel? Jak si představujete Phnom Penh? A jak kambodžský venkov? Uvidíte více!

Podobné zájezdy

Laos, Kambodža - ve stínu Buddhů a Mekongu s polopenzí

Laos, Kambodža - ve stínu Buddhů a Mekongu s polopenzí

Země: Kambodža, Laos

Středisko: Sihanoukville, Luang Prabang,…

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Říjen, Listopad

Délka pobytu: 17 dnů

Osob: 1-2, 1 osoba

č. zájezdu: 312982/1
polopenze
letecky
od75 990,-/osoba
  Kambodža na kole

  Kambodža na kole

  Země: Kambodža

  Typ: Aktivní dovolená

  Termíny: Listopad, Prosinec

  Délka pobytu: 15 dnů

  č. zájezdu: 476675/133
  snídaně
  letecky
  od58 800,-/osoba
   Pohoda na nefritovém ostrově Phu Quoc s kambodžským skvostem Angkor Wat

   Pohoda na nefritovém ostrově Phu Quoc s kambodžským skvostem…

   Země: Kambodža, Vietnam

   Destinace: PHU QUOC

   Středisko: Phu Quoc, Siem Reap, Phnom…

   Typ: Pobytové zájezdy

   Termíny: Listopad - Březen

   Délka pobytu: 15 dnů

   Osob: 1, 1-2, 1-3 osoba

   č. zájezdu: 301031/1
   polopenze
   letecky
   od67 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Čína 2023

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit