Velký okruh napříč Chile

č. zájezdu: 489662/17
od127 900,-/osoba
Velký okruh napříč Chile

Velký okruh napříč Chile

Země: Chile


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Únor

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

SANTIAGO DE CHILE – VALPARAÍSO – VINA DEL MAR – SAN PEDRO DE ATACAMA – VALL E DE LA LUNA – SALAR DE ATACAMA – EL TATIO – PUERTO MONTT – PUERTO VARAS – FRUTILLAR – JEZERO LLANQUIHUE – CHILOE – PETROHUE – PUNTA ARENAS – PUERTO NATALES – NP TORRES DEL PAINE

Chile – země geografických extrémů, nabízející bohaté zážitky díky své rozmanitosti. Navštivte s námi poušť Atacama na severu země, region Santiaga de Chile a pacifického pobřeží a také jezerní oblast kolem vulkánu Osorno. Dalším skvostem programu je ostrov Chiloe se svojí nezaměnitelnou kulturou a více než 150 dřevenými kostely. Dále navštívíme i nejjižnější část země – Patagonii.

Minimum: 8 osob

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Santiago de Chile , transfer do hotelu a ubytování. V odpoledních hodinách nás čeká prohlídka centra, kdy navštívíme místa jako např. Plaza de Armas, katedrála, Palacio de la Moneda, Mercado Central, pahorek Cerro Santa Lucía a moderní čtvrti – Bellavista a Providencia. Nocleh.

3. den

Po snídani odjezd k pobřeží Pacifiku do největšího přístavu Chile – Valparaíso , města bohémů, otlučených barevných domů vtěsnaných do blízkých svahů a krásných náměstí. Projedeme se některou z kuriózních lanovek (v centru jich najdete cca 14), které spojují dolní centrum s částmi v kopcích s fascinujícím výhledem na město. Uvidíme dům Pabla Nerudy  – nejslavnějšího chilského spisovatele. Poté zhlédneme mondénní přímořské město Viña Del Mar , luxusní letovisko s kasiny a nádhernými hotely. Díky mnoha parkům a zeleni je nazýváno „zahradním městem“. Navečer návrat do Santiaga.

4. den

Brzy ráno odlet na sever Chile do města Calama. Transfer do městečka San Pedro de Atacama . Ubytování. Odpoledne se vypravíme do nedalekého údolí nazvaného Valle de la Luna –„ Měsíční údolí“. To je ideální místo pro pozorování západu slunce zbarvující okolní vrcholky a písečné útvary do nádherných barev. Po setmění návrat do hotelu.

5. den

Jedno z nejsušších míst na světě – poušť Atacama nabízí úchvatné přírodní scenérie. Tento den podnikneme celodenní výlet kolem solné planiny – Salar de Atacama. U jezera Caxa je možné pozorovat tři druhy plameňáků, kteří zde každoročně hnízdí. Dále budeme pokračovat až k Laguně Miscanti a Miňiques, ležící ve výšce 4220 m.n.m. Navštívíme místní komunitu ve vesnici Socaire a budeme pokračovat do vesnice Toconao se stavbou kostela San Lucas Tower z vulkanického kamene. Odpoledne návrat do San Pedro de Atacama a procházka centrem vesnice.

6. den

Ještě za setmění vyrazíme na El Tatio  – nejvýše položené gejzíry na světě nacházející se ve výšce 4300 m.n.m. tryskající do výše 30 m. Po snídani koupel v termálních pramenech. S prvními slunečními paprsky budeme obdivovat majestátní gejzíry s jasným azurovým pozadím náhorní plošiny – Altiplana. Při zpáteční cestě můžeme pozorovat místní flóru a faunu – lišky, lamy a vikuně. Zastávka v malé pastevecké osadě Machuca s typickými obydlími z nepálených cihel a se slaměnými střechami. Návrat do San Pedra de Atacama a transfer na letiště. Odlet do Santiaga. Nocleh.

7. den

Ráno odlet ze Santiaga do Puerto Montt a transfer do hotelu v Puerto Varas. Toto město leží na břehu jezera Llanquihue, za kterým se tyčí nádherně symetrický vulkán Osorno a vulkán Calbuco. Odpoledne se vypravíme do městečka Frutillar, ležící na západním břehu jezera, které je spjato s německými kolonizátory z 19. století. Návštěva místního muzea. Návrat do Puerto Varas.

8. den

Dnešní den věnován prohlídce ostrova Chiloe, který je díky svému unikátnímu kulturnímu i přírodnímu bohatství zařazen na seznamu UNESCO. Pro ostrov je příznačné mlhavé a deštivé počasí, malebné dřevěné kostelíky (více než 150), svébytná kultura místních obyvatel, typické domečky na kůlech (palafitos) na pobřeží a výborná kuchyně. Nejprve navštívíme město Ancud a poté se přesuneme do města Castro. Snad nejtypičtější město ostrova, kde při procházce centrem nejlépe načerpáte místní atmosféru. Navečer návrat na pevninu. Nocleh.

9. den

Ráno odjezd podél východního pobřeží jezera Llanquihue směrem k národnímu parku Vicente Pérez Rosales. Tento park patří k nejkrásnějším v Chile a nabízí nádherná jezera, vulkány, vodopády a bohatou faunu i flóru. Nejprve navštívíme mohutné vodopády Petrohué, které leží na stejnojmenné řece vytékající z jezera Todos los Santos. Poté nás čeká zastávka v osadě Ensenada v těsné blízkosti vulkánu Osorno. Navečer odlet do Punta Arenas.

10. den

Ráno začneme prohlídkou Punta Arenas, největšího města chilské části Patagonie. Malebné centrum, navštívime místní muzeum a poté se vydáme cca 60 km na jih od města, kde se nachází pozůstatky původního osídlení Puerto del Hambre. Dále navštívíme pevnost Fuerte Bulnes, založenou v roce 1843. Návrat do Punta Arenas.

11. den

Brzy ráno vyrazíme lodí na ostrov Isla Magdalena, kde najdete největší místní kolonii tučnáků. Po návratu návštěva repliky lodě Victoria, na které se plavil Fernando Magallanes v roce 1520. Poté odjezd směrem na sever do vnitrozemí. Navečer příjezd do Puerto Natales, které je vstupní branou do národního parku Torres del Paine.

12. den

Celodenní výlet do národního parku Torres del Paine, který je vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO a patří mezi největší turistické atrakce celé Patagonie. Nádherná tyrkysová jezera, ledovce, žulové masivy a husté lesy vytvářejí úchvatný obraz přírody, který musí spatřit každý návštěvník Patagonie.

13. den

Celodenní výlet lodí do NP Bernando O Higgins. Plavba fjordy až k ledovci Balmaceda a Serano. Po cestě dokonce v dáli spatříme vrcholky NP Torres del Paine.

14. den

Volné dopoledne v Puerto Natales a poté přelet zpět do Santiago de Chile. Nocleh.

15. den

Volné dopoledne v centru Santiaga, odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy.

16. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha – Santiago – Praha včetně letištních tax v ceně 24.000 Kč
 • vnitrostátní přelety Santiago- Calama – Santiago – Puerto Montt – Punta Arenas – Santiago
 • 14× ubytování v 3–4* hotelech se snídaní
 • privátní dopravu a transfery
 • uvedený program včetně vstupů
 • česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu (minimum 8 osob)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • jednolůžkový pokoj: 22 000 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 PANDEMIC (140Kč/den) vč.storna: 2 100 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic osoba starší 70 let (240Kč/den) vč.storna: 3 840 CZK
 • fakultativní program, spropitné

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Velký okruh napříč ChileVelký okruh napříč ChileVelký okruh napříč ChileVelký okruh napříč ChileVelký okruh napříč ChileVelký okruh napříč ChileVelký okruh napříč ChileVelký okruh napříč ChileVelký okruh napříč ChileVelký okruh napříč Chile

Podobné zájezdy

Chile a Velikonoční ostrov

Chile a Velikonoční ostrov

Země: Chile

Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

Termíny: Říjen, Listopad

Délka pobytu: 15 dnů

č. zájezdu: 489474/17
snídaně
letecky
od154 000,-/osoba
  Last minute
  -3%sleva
  NP Peru, Bolívie a Chile s Huascaránem a lehkou turistikou

  NP Peru, Bolívie a Chile s Huascaránem a lehkou turistikou

  Země: Bolívie, Chile, Peru

  Středisko: Cuzco, Titicaca, TITICACA,…

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Duben - Září

  Délka pobytu: 20 dnů

  Osob: 1, 1-2 osoba

  č. zájezdu: 487437/1
  snídaně
  letecky
  od98 790,-/osoba
   Velikonoční ostrov, Chile - Za přírodou, kulturou a vínem centrálního Chile a záhadnými sochami moai

   Velikonoční ostrov, Chile - Za přírodou, kulturou a vínem…

   Země: Chile

   Destinace: Velikonoční ostrov

   Středisko: Velikonoční ostrov,…

   Typ: Pobytové zájezdy

   Termíny: Říjen, Listopad

   Délka pobytu: 14 dnů

   Osob: 1-2, 1 osoba

   č. zájezdu: 444131/1
   snídaně
   letecky
   od139 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Norsko 2024 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit