Poznávací zájezd Velký okruh Madeirou

Nejprodávanější poznávací zájezd na Madeiru

č. zájezdu: 451501/89
od27 990,-/osoba
Velký okruh Madeirou

Poznávací zájezd Velký okruh Madeirou

Země: Portugalsko

Ubytování: hotel


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Květen

Délka pobytu: 8 až 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Výhody nabídky

 • Nejprodávanější poznávací zájezd 
 • Nejznámější místa Madeiry
 • Ubytování ve Funchalu 
 • Česky mluvící průvodce

Program zájezdu

Den 1: Odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu.

Den 2: Po snídani půldenní prohlídka Funchalu, hlavního města ostrova. Ranní návštěva místní tržnice s pestrou nabídkou místního ovoce, zeleniny a ryb, procházka starým městem, park Svaté Kateříny, prohlídka katedrály Sé z 15. století, radničního náměstí, návštěva vinařství Blandy a ochutnávka madeirského vína. Odjezd do Botanické zahrady (vstupné v ceně). Odpoledne možnost výletu za delfíny a velrybami motorovými čluny na otevřené moře (fakultativně za příplatek).  

Den 3: Snídaně. ráno zamířiríte divokým údolím řeky Ribeira Brava na náhorní pošinu Paúl de Serra. Zastávka ve Fanalu, kde se naskytne možnost spatřit nejstarší vavříny ostrova. Návštěva městečka Porto Moniz, kde bude dostatek času na oběd i úžasné koupání ve skalních jezírcích. Při návratu zastávka u vodopádu Véu da Noiva. Na závěr dne vystoupáme vinařskými a banánovými plantážemi na prosklenou plošinu 580 m vysokého mysu Cabo girão. Den zakončíte v rybářském městečku Camara de Lobos, procházka přístavem a košt místního alkoholického nápoje zvaným Poncha.  

Den 4: Odjezd na druhou nejvyšší horu ostrova, Pico do Arieiro do nadmořské výšky 1818 metrů, odkud se otevírá úchvatný výhled na nejvyšší horu Pico Ruivo a okolní horské masivy a údolí. Pokračování do Ribeiro Frio, kde se nachází sádky pstruhů. Možnost procházky podél zdejší levády na vyhlídku Balcones. Odpoledne odjezd do Santany proslulé typickými domky s doškovými střechami. Návštěva malebné vesnice Porto da Cruz.

Den 5: Odjezd na vyhlídku Eira do Serrado s nádherným výhledem do hlubokého Údolí jeptišek. Pokračování horskou silnicí lemovanou mohutnými eukalypty do Funchalu, do jeho rezidenční čtvrti Monte, rozprostírající se na svahu nad samotným městem. Prohlídka zahrad a kostela, kde je pochován poslední rakouský císař Karel I. Návrat do Funchalu na proslulých proutěných saních,tzv. toboggan (světoznámá atrakce, vstupné v ceně)nebo lanovkou.

Den 6: Individuální program. Možnost plavby podél pobřeží replikou Kolumbovy lodi Santa Maria, a nebo výlet trajektem na nedaleký ostrov Porto Santo, který nabízí koupání na fantastické písečné pláži.  

Den 7: Celodenní pěší túra. Z městečka Ribeiro Frio půjdeme jednu z nejstarších levád ostrova, Levada do Furado. Trasa je dlouhá 11 km a vede skrze vavřínové lesy patřící na seznam UNESCO. Trasa nabízí skvostné výhledy na severovýchodní pobřeží. Túra je zakončena vesnickým pohoštěním s portugalskou gastronomií.

Den 8: Snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt jedou na letiště a poté mají transfer z letiště do vybraného hotelu.

Fakultativně

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj

Cena zahrnuje

 • Leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků. 
 • Transfery a a dopravu po trase.
 • 7 noclehů v 3* – 4* hotelu s polopenzí. 
 • Vstupy dle programu, česky mluvící průvodce. 
 • Pojištění dle zák.č. 159/99 Sb.

Informace

 • Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 14 osob.
 • Změna programu nebo změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena. 
 • Cena nezahrnuje spropitné (místní personál, průvodce, řidič)

Funchal – Lido Hotelová část Lido na západě hlavního města Funchal. Nachází se zde promenáda podél oceánu dlouhá 2.5 km s širokou nabídkou volnočasových aktivit. Je zde nepřeberné množství restaurací, barů a koupališť. Kromě placených bazénů s mořskou vodou se lze vykoupat i na veřejné kamenité pláži či si do oceánu skočit z betonových platforem. Jsou zde obchodní centra, pošta, poliklinika a řada možností pro sportovní vyžití (tenisové kurty, padel, minigolf, vodní skútry, potápění, paddleboarding, windsurfing atd.) Na nejdelší pláž ostrova, Praia Formosa, je to pouhý 1.5 km. Praia Formosa je zpočátku kamenitá a pozvolna přechází v písečnou část, můžete zde vběhnout do vln Atlantiku z černého vulkanického písku. Pláž je lemována bary a promenádou, která vede až do sousedního malebného rybářského městečka Câmara de Lobos. Z Lido je to do centra města pouhé 2 km pěšky, po cestě můžete navštívit park Quinta da Magnolia s ohromným množstvím různorodých květin a stromů. Oblast Lido je vhodná pro každou věkovou kategorii, jak už rodiny s dětmi, seniory, tak i mladé skupiny lidí.

Funchal – centrum

Centrum města nabízí velké množství aktivit a kulturního vyžití. Je zde nevyčerpatelné množství restaurací, kaváren a barů. Můžete navštívit jedno z mnoha muzeí nebo absolvovat prohlídku vinařství Blandy s degustací madeirského vína. Na tržišti Mercado dos Lavradores zakoupíte exotické ovoce i květiny a spatříte neznámé druhy ryb. V úzké uličce Santa Maria může obdivovat obrázky na dveřích od místních umělců. Dominantou města je katedrála Sé z 15. století. Jsou zde k dispozici i veřejné pláže, několik městských parků s tropickými rostlinami, přístaviště a spoustu obchodních center. Funchal nabízí ideální kombinaci historie, přírody i moderního města v dokonalé harmonii. Výhled na celé město si můžete dopřát z lanovky, která vás doveze k tropické botanické zahradě Jardim do Monte Palace a kostelu Monte, kde je pochovaný poslední český král. Dolů se pak dostanete na proutěných saních či se můžete svézt druhou lanovkou přes hluboké údolí k další botanické zahradě.

Caniço de Baixo

Městečko Caniço de Baixo je vzdálené 6 km od hlavního města a do centra Funchalu se dostanete veřejnou dopravou během 15 minut. Oblast nabízí promenádu podél oceánu zakončenou pláží Reis Magos s restaurací a příjemnou atmosférou. Nedaleko se nachází socha Ježíše Krista stojící na útesu a vítající přijíždějící námořníky. Pod útes vás sveze lanovka, kde je kamenitá pláž Praia do Garajau a restaurace. Oblast Garajau je přírodní rezervací a je vyhledávanou potápěčskou destinací. V potápěčském centru si můžete zapůjčit vybavení nebo si jen zašnorchlovat v průzračném oceánu.

Ribeira Brava

Město Ribeira Brava se nachází 20 km západně od Funchalu u pobřeží Atlantského oceánu a nabízí výhled na dechberoucí horský průsmyk, který spojuje jih se severem ostrova a rozděluje ostrov na západní a východní část. Ve městě najdete obchodní centrum, restaurace, poštu, kavárny, dětská hřiště, promenádu podél oceánu a velké množství sportovního vyžití (vodní sporty, kánoe, šlapadla, padel, tenis, minigolf atd.). V horkém létě se můžete osvěžit na místní písečné pláži, která disponuje i bazény a restaurací, ideální spojení pro rodiny s dětmi. V centru města stojí kostel São Bento z 16. století a opodál se nachází tržnice, kde naleznete místní zemědělské plodiny a produkty. Křivolakými uličkami se propletete až k madeirskému etnografickému muzeu. Město je také dobrým výchozím bodem pro výlety po celém ostrově díky své strategické pozici.

Calheta Městečko Calheta vzdálené od Funchalu 35 km na jihozápadě ostrova. Je známé malou žlutou písečnou pláží, s pískem dovezeným z Maroka, a uměle vytvořenou zátokou, kde se nemusíte bát, že vás odnesou vlny divokého Atlantského oceánu. Oblast Calheta je známá pro své teplé mikroklima a po většinu roku převažují slunné dny. Díky tomu se zde pěstují tropické a subtropické plodiny, jako je cukrová třtina, banány, manga, fíky, opuncie a spoustu dalších. Je zde supermarket, obchody se suvenýry, restaurace, přístaviště, promenáda a dětské hřiště. Calheta je vhodná pro rodiny s malými dětmi a lidi, kteří vyhledávají klid. V městečku můžete navštívit starou palírnu rumu Engenho da Calheta a ochutnat místní kořalku z cukrové třtiny. Na útesech, které se tyčí nad pláží, se nachází muzeum umění Casa das Mudas da Calheta, které rovněž stojí za návštěvu. Město je dobrým výchozím bodem pro výlety na známé levády 25 Fontes a Risco a náhorní plošinu Paúl de Serra. Není to odsud daleko ani na samý jihozápad ostrova k majáku Ponta do Pargo nebo na severozápad do městečka Porto Moniz, kde jsou proslulé vulkanické bazény.

São Vicente

Oblast na severu ostrova, rozprostírající se od horského sedla Encumeada v nadmořské výšce 1007 m. až po severní pobřeží u Atlantského oceánu. Někdy je São Vincente přezdíváno jako hlavní město vavřínového lesa Laurissilva, který byl v roce 1999 přidán na seznam UNESCO pro svoji jedinečnost. Vavřínové lesy jsou všudypřítomným prvkem na místních kopcích, které jsou po celý rok sytě zelené. Pobřeží je schované pod strmými útesy a oblast je často nazývána jako Havaj Evropy. V městečku se nacházejí vulkanické jeskyně, které byly vytvořeny před 400 tisíci lety při výbuchu sopky. V centru města stojí kostel z 16. století, který je zasvěcený svatému Vincentovi, patronovi Portugalska a vína. Celá oblast je rovněž druhým největším producentem vína na ostrově. Oblast je ideálním výchozím bodem pro výlety po severní straně ostrova. Vykoupat se můžete v nedalekém městečku Seixal, kde se nachází pláž s černým vulkanickým pískem. Na severním pobřeží bývají vlny větší než na jihu, a tak je oblast vhodná pro zkušené surfaře. Pokud holdujete turistice, můžete vyrazit na místní levádu Fajã do Rodrigues, která má na své trase tunely dlouhé až 1 km.

Ponta Delgada Městečko Ponta Delgada náležící do okresu São Vincente se nachází na severu ostrova. Město je schované pod vysokými horami a leží přímo u oceánu. Celá oblast je velmi klidná a je ideálním místem pro odpočinek. Výhled na severní pobřeží se strmými zelenými útesy v kontrastu s bledě modrým oceánem je balzámem na duši. V městečku se nachází několik restaurací a v létě jsou zde k dispozici i bazény se slanou vodou, které se nachází ihned vedle kostela z 16. století. Do sousedního města São Vincente jsou to pouhé 3 km pěšky po staré silnici podél pobřeží. Městečko je vhodnou lokalitou pro výlety po severní straně ostrova, jako je návštěva vulkanických bazénů v Porto Moniz, a nebo města Santana, kde najdete typické madeirské domečky s doškovými střechami.

NAKUPOVÁNÍ A SUVENÝRY

Otevírací doba většiny obchodů je od 9.00 do 21.00 hodin, včetně víkendů. Typickými madeirskými suvenýry jsou místní produkty jako je Bolo de Mel, koláček vyrobený z melasy doplněný ořechy navrchu, dále sušenky Broas de Mel, rovněž vyrobené z melasy, a nepřeberné množství alkoholických produktů. Nejznámější je madeirské víno, které je speciální svým výrobním postupem. Po procesu kvašení dochází k zahřívání a dále k dolihování, kdy vzniká dezertní víno ojedinělé svou chutí. Dále se na Madeiře vyrábí z cukrové třtiny rum, a to bílý i tmavý, nespočet likérů různých příchutí, od banánového přes marakujový až po kaštanový likér. Tradičním nápojem je poncha, směs ovocné šťávy, bílého rumu a medu. Odvést si také můžete barevné čepičky s anténkou, které tvoří součást tradičního kroje, či madeirskou ručně vyšívanou krajku Bordado. Mezi velmi časté suvenýry také patří exotické ovoce, jako je marakuja, anona, monstera či madeirské sladké banány. Rovněž můžete sáhnout po rostlinách, ať už řezaných květinách či semínkách a oddencích, např. strelície královská, protea, kalokvět a helikónie. Na Madeiře není zvykem smlouvat, ovšem vyvarujte se nákupu ovoce na tržnici Mercado dos Lavradores, kde turistům rádi cenu nepřiměřeně nadsadí.

JÍDLO A NÁPOJE

Jako předkrm či doplněk k hlavnímu jídlu se podává tradiční chléb Bolo do Caco, který se servíruje ještě teplý, namazaný česnekovo-bylinkovým máslem. Mezi oblíbené předkrmy patří Lapas, mořské plody podávané na speciální pánvi zakapané citrónem, olivovým olejem, česnekem a bylinkami. Tradiční polévkou je Caldo Verde, tzv. „zelná polévka“ s najemno nakrájenou kapustou a zelím. Z rozvařených rajčat a cibule se zase připravuje Sopa de Tomate a velmi často se na jídelníčku objevuje i Sopa de Peixe, polévka připravená z ryb a leckdy i mořských plodů. Základ místní kuchyně tvoří ryby a hovězí maso. Největší specialitou je Espada se smaženým banánem, hlubinná ryba tkaničnice atlantská, která je obalená v těstíčku a připravená jako filet bez kostí. Často je na talíři doprovázena milho frito, smaženou kukuřičnou polentou, sladkými brambory, pimpinelou, zelenina původem ze Střední Ameriky chutí podobná okurkám a zdraví velmi prospěšná, nebo zeleninovým salátem pokapaným vinným octem a olivovým olejem. Oblíbený je také steak z tuňáka, mečoun, treska, pražma královská nebo malé ryby castanhetas podávané smažené s citrónem. Pokud přijde na grilování, místní určitě sáhnou po pokrmu Espetada, kusy hovězího masa na špízu ochucené solí a česnekem. Původně se maso napichovalo na vavřínové klacky, které dodávaly masu specifickou chuť. Jako dezert se podává ovocný salát z místního exotického ovoce, jako je papája, fíky, mango, marakuja nebo banány. Na Madeiře se setkáte i s portugalskou specialitou Pastel de Nata, košíček z listového těsta plněný žloutkovým krémem posypaný skořicí. Mezi typické madeirské dezerty patří Pudim Flan, vaječný pudink s karamelovou polevou.


Podobné zájezdy

Velký okruh Portugalskem

Velký okruh Portugalskem

Země: Portugalsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Duben

Délka pobytu: 8 dnů

č. zájezdu: 477016/89
polopenze
letecky
od31 490,-/osoba
  Madeira - malý okruh

  Madeira - malý okruh

  Země: Portugalsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Květen - Listopad

  Délka pobytu: 8 dnů

  č. zájezdu: 480141/113
  snídaně
  letecky
  od32 980,-/osoba
   Madeira za poznáním

   Madeira za poznáním

   Země: Portugalsko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červen

   Délka pobytu: 8 dnů

   č. zájezdu: 467585/36
   snídaně
   letecky
   od46 990,-/osoba
    Last minute
    -10%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Norsko 2024 letecky i autobusem

    Norské fjordy, Lofoty, Velký okruh Skandinávií se Summit Tour

    Opravdu široký výběr shromažďuje nabídku většinu pořadatelů v České republice a umožňuje Vám zvolit si program a termín podle Vašich představ bez nutnosti ztrácet čas hledáním jinde.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit