Velká cesta starověkým Egyptem

č. zájezdu: 469047/105
od72 990,-/osoba
Velká cesta starověkým Egyptem - Poznávací zájezdy

Velká cesta starověkým Egyptem

Země: Egypt

Ubytování: Velká cesta starověkým Egyptem


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad

Délka pobytu: 15 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis zájezdu

Pojeďte s námi zažít fascinující Egypt, který tak milovala spisovatelka Agatha Christie a mistrně ho představila v některých svých dílech. Čekají na vás tajemství staroegypťanů vepsaná do monumentálních pyramid a chrámových komplexů. Uvidíte všechny nejdůležitější památky Egypta, poplujete po Nilu, odpočinete si na krásných písečných plážích, a také nahlédnete pod pokličku každodenního života současných Egypťanů. Neváhejte, náš poznávací zájezd vám přináší vůbec nejucelenější poznání této severoafrické země.

Program1. den:

1. den: ODLET

Odlet z Prahy do Egypta letem s přestupem, transfer do hotelu a ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu s all inclusive.

Tento poznávací zájezd vám přináší to největší pohodlí. Na začátku i jeho konci jsou zařazeny odpočinkové all inclusive dny , ubytování budete v kvalitních 4* a 5* hotelích, poplujete na 5* lodi  a přesuny mezi nejvzdálenějšími místy absolvujete místními přelety️.2. den:

2. – 3.den: ODPOČINEK V HURGHADĚ ALL INCLUSIVE

Dny vhodné pro odpočinek, koupání v Rudém moři a načerpání sil pro vaše další dobrodružství. Užívejte si pohodlí vašeho čtyřhvězdičkového hotelu se stravováním all inclusive. Možnost fakultativního výletu dle domluvy s průvodcem.3. den:

4. den: PRVNÍ POZNÁVÁNÍ KÁHIRY

V brzkých ranních hodinách vás čeká místní přelet z Hurghady do Káhiry. Vaše cesta do starověkého Egypta započne v Egyptském muzeu, kde si prohlédnete proslulou zlatou masku faraona Tutanchamona a další vzácné předměty z jeho pokladu, kterým byl tento mladý faraon vybaven na vstup do Usirovy říše mrtvých.

Po obědě zavítáte do středověké káhirské Citadely Salah El-Din, která sloužila až do 19. století jako sídlo vlády. Kontrastem této islámské stavby je pak „Zavěšený kostel“, jeden z nejstarších kostelů v Egyptě, patřící koptské pravoslavné církvi. Následuje prohlídka typického egyptského bazaru Khan El-Khalili, kde se dokonale zrcadlí místní kultura. Po tomto rozmanitém programu vás čeká ubytování a večeře v hotelu v Káhiře.4. den:

5. den: ZA TAJEMSTVÍM PYRAMID (UNESCO)

Během toho dne poznáte hned 3 archeologické lokality se třemi odlišnými typy pyramid. Nejprve se vypravíte k jedinému dochovanému divu ze Sedmi divů světa starověku, k pyramidám v Gíze. Následuje návštěva Sfingy, sochy v podobě lva s lidskou hlavou. Dále se vydáte do Sakkáry, kde uvidíte slavnou stupňovitou Džoserovu pyramidu. Poslední archeologickou lokalitou, kterou v tento den navštívíte bude Dáhšúr s lomenou pyramidou. Zde zakončíte poznávání období Staré říše.5. den:

6. den: VÝPRAVA DO OÁZY FAJJÚM A ÚDOLÍ VELRYB (UNESCO)

Dominantou Egypta je nepochybně poušť Sahara. Dnes ale poznáte Egypt z naprosto jiného pohledu. Vydáte se totiž do oázy Fajjúm, patřící do období Střední říše, kde můžete obdivovat palmy,  pozorovat ptactvo a navštívíte také zdejší katarakt. Oáza Fajjúm je také známá výrobou parfémů, proto návštěva parfumerie nesmí chybět. Dále vás čeká prohlídka Údolí velryb (UNESCO), jedná se o paleontologické naleziště koster velryb. V minulosti totiž toto místo bylo pod hladinou moře. Po obědě ve stínu palem se vydáte zpět do Káhiry se zastávkou u pyramidy v Hawáře.6. den:

7. den: CESTA NA JIH DO ASUÁNU

Ráno se přesunete letadlem na samý jih Egypta, do Asuánu. Čeká na vás rozmanitý program zahájený návštěvou Nedokončeného obelisku (UNESCO). Na své cestě budete pokračovat dále k Vysoké Asuánské přehradě a poté ke chrámu Philae – „Perle Nilu“ (UNESCO), zasvěcenému bohyni Eset. Ten se nachází na uměle vytvořeném ostrůvku, který vznikl při výstavbě Asuánské přehrady. Právě sem byly přesunuty všechny historické památky.

Odpoledne začne vaše zážitková plavbu po Nilu, dlouhá přibližně 200 kilometrů. Na vaší pětihvězdičkové lodi, si dáte oběd, a pak vás čeká první zastávka a barevné domečky Nubijské vesničky, kde se seznámíte s místními tradicemi.7. den:

8. den: PLAVBA PO NILU A ABÚ SIMBEL

V brzkých ranních hodinách se můžete zúčastnit fakultativního výletu k Abú Simbelu, chrámu vytesanému do skály (UNESCO). Chrám sloužil k uctívání bohů, ale také faraona Ramsese II. a jeho oblíbené manželky Nefertari.

Následuje návrat na oběd zpět na loď. Další zastávkou plavby je tzv. „dvojitý chrám“ Kom Ombo, zasvěcený hned dvěma bohům. Zakotvíte ve městě Edfu, jehož počátky sahají až do doby 2 500 let př.n.l., kdy bylo město významnou křižovatkou karavanních cest.8. den:

9. den: EDFU A VÝCHODNÍ BŘEH LUXORU (UNESCO)

Po snídani navštívíte Chrám v Edfu. Po prohlídce následuje návrat na loď, a pak se již vypravíte k cíli vaší plavby po Nilu – městu Luxor. Zde navštívíte dechberoucí chrámový komplex v Karnaku.

Budete procházet pod kolosálními sloupy, které sahají snad až do nebes a stále nesou své poselství o slávě Nové říše. Dále následuje prohlídka Luxorského chrámu, který sloužil v období římské nadvlády jako legionářská pevnost. Zájemci mohou navštívit Karnak ještě jednou po setmění a obdivovat show světel a zvuků. Následuje návrat na loď a vaše poslední noc na Nilu.9. den:

10. den: ZÁPADNÍ BŘEH LUXORU (UNESCO)

V brzkých ranních hodinách čeká na zájemce opravdu nevšední zážitek – fakultativní let horkovzdušným balónem nad Luxorem, kde si toto město a většinu památek prohlédnete z ptačí perspektivy. Poté se již vydáte objevovat západní břeh Luxoru, a to Údolí králů, kde si prohlédnete tři nejkrásnější barevné hrobky faraonů.

Poté se vydáte k Memnonovým kolosům. Jedná se o sochy vysoké až 19 m, které byly součástí zádušního chrámu Amenhotepa III. Následuje návštěva zádušního chrámu královny Hatšepsut, která se jako jedna z mála žen ujala vlády nad celým Egyptem. Cestu vám zpestříme návštěvou dílen s alabastrem či papyrem. Následuje ubytování v hotelu v Luxoru.10. den:

11. den: TAJEMNÁ DENDERA A NÁVRAT DO HURGHADY

Po snídani se vydáte do Dendery, která se řadí mezi nejvýznamnější archeologická naleziště v Egyptě. Prohlédnete si zde impozantní chrámový komplex a starověký astronomický skvost – Denderský zvěrokruh – jedinou úplnou mapu starověké oblohy. Po obědě opustíte deltu Nilu a vrátíte se zpět do Hurghady.11. den:

12. den: VZHŮRU ZA DELFÍNY

Dopoledne se společně vydáte do delfinária v Hurghadě, které je nedaleko hotelu. Uvidíte tu delfíny tančit, malovat a dělat různé triky. Pozdraví vás i mrož hrající na trubku nebo sympatický lachtan. Pro zájemce o přímý kontakt s delfínem je možno za příplatek zajistit plavání s delfínem (5–10 minut) nebo terapeutický program (30-ti minutový pobyt s delfínem vedený zkušeným terapeutem). Terapie je možné domluvit každý den až do odletu.12. den:

13. den: VOLNÝ DEN S MOŽNOSTÍ VÝLETU NA OSTROV GIFTUN

Budete si užívat odpočinek nebo se s námi vypravíte na fakultativní lodní výlet na ostrov Giftun – oblast Paradise? Čeká vás den plný šnorchlování, koupání či relaxu na krásné pláži s bílým pískem a smaragdovým mořem.13. den:

14. den: HURGHADA OD A DO Z

Volný den s možností odpolední prohlídky města Hurghada.

Zajímá vás, kde se v Hurghadě nejlíp nakupuje, kam chodí místní do restaurací, jaká jídla milují nebo jak to chodí na zdejším rybím trhu? Vydejte se na prohlídku Hurghady s naším průvodcem Matějem, který žil v Hurghadě téměř 20 let.

Kromě toho se o Hurghadě dozvíte vše z pohledu každodenního života místních, projdete se po čtvrti Sheraton street a ulici Sherry s mnoha obchůdky a restauracemi, podíváte se do přístavu i na zmiňovaný rybí trh. Dále ochutnáte třeba džus z cukrové třtiny nebo si můžete užít v poklidu svou odpolední kávu a poslední nákupy suvenýrů.

Na konci dne vás všechny čeká překvapení, které završí vaši objevnou cestu po krásách starověkého i současného Egypta.14. den:

15.den: ODLET

Odlet zpět do Prahy přímým letem.15. den:

POZNÁMKA

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 20.
 • Změna programu či uvedeného hotelu vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky/letenek či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu / dobu po návratu do ČR minimálně o 6 měsíců!

Pojeďte s námi zažít fascinující Egypt, který tak milovala spisovatelka Agatha Christie a mistrně ho představila v některých svých dílech. Čekají na vás tajemství staroegypťanů vepsaná do monumentálních pyramid a chrámových komplexů. Uvidíte všechny nejdůležitější památky Egypta, poplujete po Nilu, odpočinete si na krásných písečných plážích, a také nahlédnete pod pokličku každodenního života současných Egypťanů. Neváhejte, náš poznávací zájezd vám přináší vůbec nejucelenější poznání této severoafrické země.

Velká cesta starověkým Egyptem - Poznávací zájezdyVelká cesta starověkým Egyptem - Poznávací zájezdyVelká cesta starověkým Egyptem - Poznávací zájezdyVelká cesta starověkým Egyptem - Poznávací zájezdyVelká cesta starověkým Egyptem - Poznávací zájezdyVelká cesta starověkým Egyptem - Poznávací zájezdyVelká cesta starověkým Egyptem - Poznávací zájezdyVelká cesta starověkým Egyptem - Poznávací zájezdyVelká cesta starověkým Egyptem - Poznávací zájezdyVelká cesta starověkým Egyptem - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Egypt – Poznávací Okruh Pro Pokročilé

Egypt – Poznávací Okruh Pro Pokročilé

Země: Egypt

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Říjen

Délka pobytu: 11 dnů

Osob: 1-2, 1-3, 1 osoba

č. zájezdu: 477853/26
plná penze
letecky
od46 990,-/osoba
  Plavba po Nilu z Marsa Alam

  Plavba po Nilu z Marsa Alam

  Země: Egypt

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červen - Květen

  Délka pobytu: 8 až 15 dnů

  č. zájezdu: 443026/89
  polopenze
  letecky
  od14 490,-/osoba
   Plavba po Nilu z Marsa Alam - Bratislava

   Plavba po Nilu z Marsa Alam - Bratislava

   Země: Egypt

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červen - Říjen

   Délka pobytu: 8 dnů

   č. zájezdu: 485232/89
   polopenze
   letecky
   od16 490,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Zájezdy s názvem Cesta kolem světa

    Přehled zájezdů, které se zaměřují na cestování kolem světa.

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit