USA - západ aktivně

č. zájezdu: 270116/72
od79 042,-/osoba
-15%sleva
USA - západ aktivně - Poznávací zájezdy

USA - západ aktivně

Země: USA


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Květen - Říjen

Délka pobytu: 15 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Při objednání zájezdu do 31.8.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i asistenční služby, právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Program

1. den: Odlet a přílet do Denveru ve státě Colorado. Pronajatou dopravou se přesuneme do Canon City. Zítra nás čeká nezapomenutelný rafting na řece Arkansas v nádherném kaňonu.

2. den: Dostaneme neopreny, vesty, základní školení a začínáme pádlovat kolem bývalých hornických šachet na zlato. Proud vody nás unáší rychle a za chvíli se už pohupujeme na peřejích s obtížností 3 až 4 stupně. Zaručený zážitek pro celou rodinu! Odpoledne přes hory do bývalého hornického města Leadville. Jedno z nejvýše položených míst v USA. Saloon, kovbojové a Colorado Rockies.

3. den: Ráno pohled na Mt. Elbert a podél Twin Lakes se přes Independence Pass dostaneme k Maroon Bells. Příjemná procházka a ráj pro fotografy. Podvčer přesun do Moabu, nejatraktivnějšího turistického centra východního Utahu. Nachází se zde množství typických amerických restaurací a my poznáme i kulturu místního stravování.

4. den: Nádherný národní park ARCHES. Nádherné oblouky, po kterých je park pojmenován. Zastavíme se u balancujících kamenů a množství dalších fotogenických míst. Strávíme tu celý den a garantujeme, že z parku budete nadšení. V parku se budeme přesouvat autem, ale často i pěšky od lehčí po těžší vycházky.

5. den: Přesuneme se do národního parku MESA VERDE (UNESCO), který je domovem největšího archeologického nálezu v USA. Více než 636 obydlí vytesaných přímo do skal. Palác Cliff Palace z 13. století a historie Anasaziů.

6. den: Směřujeme do MONUMENT VALLEY, kde nenavštívíme jen nejznámější skalní útvary USA, ale vnikneme hlouběji do kultury indiánského kmene Navajo, kterému park patří. Děti si jistě usmlouvají u indiánů tomahavk a dospělí dýmku míru. Podle počasí západ či východ slunce nad nejznámějším obloukem řeky Colorado – koňským kopytem.

7. den: Národní park ANTELOPE. Kaňon, ukrytý pod zemí, spojený s povrchem úzkou štěrbinou, přes kterou proniká světlo. Celá oblast patří místním indiánům a tak nás budou v kaňonu doprovázet. Znají každý kout, každou štěrbinu a kámen a ukáží vám, jak vyfotit každou z nich co nejlépe. Soutěž o nejkýčovitější fotografii. Marble Canyon, další kýčovka se nachází hned naproti na druhé straně řeky Colorado u městečka Page.

8. den: Národní park BRYCE CANYON. Výhledy shora, ale i procházky mezi nádhernými skalními útvary čnící jako šípy do výšky. Veverky se nám budou motat mezi nohama. Toto místo vypadá ve skutečnosti ještě lépe než na fotografiích.

9. den: GRAND CANYON a jeho jižní část je třešničkou na dortu naší cesty. Strávíme tu celý den. Aktivnější z nás sestoupí téměř dolu s výhledem na řeku Colorado. Bude to jeden z nejkrásnějších pohledů, jaký jste v životě viděli. Je to namáhavá túra, kterou však zvládnou lépe kondičně připravení klienti. Výhledy při západu slunce jsou nezapomenutelné.

10. den: Fakultativní hodinový přelet vrtulníkem nad kaňonem je zážitkem na celý život a doporučujeme ho opravdu každému. Přesun do LAS VEGAS, města zábavy a hazardních her. Budete odpočívat na hotelu nebo si večerní město parádně užijete? Podíváte se na vystoupení Cirque de Soleil, které se hraje jedině zde nebo show největšího mága všech dob Davida Copperfielda?

11. den: Prohlídka města s množstvím atrakcí. Kdo bude více křičet na horské dráze? Troufnete si na bleskový výtah ve věži Stratosphere? Nebo si vyděláte v kasinu na další dovolenou?

12. den: Přesun z Las Vegas přes ÚDOLÍ SMRTI, nejsušší, nejteplejší a nejníže položené místo Severní Ameriky do města s původním názvem El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo. Bylo založeno na konci 17. století.

13. den: LOS ANGELES: v centru staré čtvrti se najíme v mexickém stylu. Z Puebla se projdeme k slavné radnici, která si zahrála v několika známých filmech a seriálech, prohlédneme si stavbu koncertní haly Walta Disneyho a operu, kterou řídí Placido Domingo. Na město se podíváme z nadhledu z Griffitovy observatoře. Kromě výhledu na široké okolí a centrum LA je odsud i krásný záběr na známý nápis Hollywood. Samozřejmě se zastavíme i na samotném Hollywood bulváru. Známé místo s hvězdami slavných na chodníku, otisky rukou a nohou před Graumanovým čínským divadlem a množství postav převlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa nebo Mickeyho Mousa. Projedeme přes Beverly Hills až na jednu z nejdražších ulic světa – Rodeo Drive. Vyfotíme se u známého nápisu, projdeme se po Rodeo Drive a nahlédneme do obchůdků, zda v nich neuvidíme některou z hvězd. Z Beverly Hills to už nemáme daleko na pláž Santa Monica. Zde končí i Route 66. Nedaleko je promenáda s množstvím restaurací a obchůdků. Vychutnáme si tu závěr dne a dáme si večeři dle vlastního výběru. Bude to pizza, sushi nebo steak?

14. den: Odlet domů.

15. den: Přílet do Evropy.

Prožijte aktivní dovolenou v USA v top národních parcích od Denveru po Los Angeles. Zaraftujte si na divoké řece, kochejte se výhledy v NP Arches, Monument Valley, Antelope Canyon nebo Bryce. Řeka Colorado jako na dlani v hloubce nejslavnějšího kaňonu na světě. Vyhrajete v Las Vegas na další dovolenou? 

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, 2 x ubytování v 4 hotelech, 10 x ubytování v 3 hotelech, privátní dopravu, letištní transfery v rámci USA, silniční poplatky, průvodce, vstupné do národních parků, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu, vyřízení ESTA autorizace, vstupné do památek a atrakcí, rafting na řece Arkansas
USA - západ aktivně - Poznávací zájezdyUSA - západ aktivně - Poznávací zájezdyUSA - západ aktivně - Poznávací zájezdy

Slevy

Za brzké přihlášení

cena zájezdu od do sleva
do 55 775 Kč 1 000 Kč
od 55 800 Kč do 73 375 Kč 1 500 Kč
od 73 376 Kč do 92 950 Kč 2 500 Kč
nad 92 965 Kč 2 900 Kč

Podmínky udělení slevy: Platí pro každého klienta, který se přihlásí a zaplatí zálohu 50% z ceny zájezdu do 5 měsíců před jeho odjezdem. Tuto slevu je možné spojit s klubovou slevou.

Studentská / Učitelská / Lékařská

1 000 Kč na všechny letecké zájezdy

Podmínky udělení slevy: Na slevu má nárok klient, který je student, učitel nebo lékař. Studentská sleva platí pro studenty / učitele základních, středních a vysokých škol a prokazuje se kopií průkazu ISIC / ITIC. Lékařská sleva platí pro prvního přihlášeného lékaře na daný zájezd, který se zaváže vzít s sebou lékárničku a převezme funkci zdravotníka na zájezdu. Tuto slevu je možné spojit se slevou za brzké přihlášení, slevou klubovou a slevou uvítací.

Sleva množstevní / dovolená na míru

Větší skupině najednou (již od 6 klientů) přihlášené na 1 katalogový zájezd můžeme udělit speciální slevu, která bude záviset na velikosti skupiny a termínu. Informujte se, prosím, v kanceláři CK
Pro firmy a ucelené kolektivy organizujeme zájezdy na klíč za speciální ceny.

Služba doubytování

Služba pro vás všechny, kteří cestujete s CK sami a nechcete si připlácet za jednolůžkový pokoj. Najdeme vám spolucestujícího, ušetřené peníze si na vaší dovolené jistě užijete.


Pojištění

Při objednání zájezdu do 15.6.2019 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 10 mil. Kč. Zahrnuje i právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Aktuálně

5.6.2019

Norsko nejen pro seniory 55+

Nejlevnější letecký zájezd do Norska. V základní ceně již zahrnutá polopenze, komplexní cestovní pojištění UNIQA včetně storna a vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů