Uganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceně

Keňa, Uganda

č. zájezdu: 491877/1
od169 000,-/osoba
Uganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceně

…africké safari s permity a soukromými lety v ceně

Země: Keňa, Uganda

Středisko: Nairobi, Masai Mara, NP Lake Nakuru, BWINDI IMPENETRABLE FOREST, BUNYONYI LAKE


Stravování: plná penze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Červenec

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • plná penze

Program

1. den: Odlet z Prahy.

2. den: Přílet do NAIROBI, přejezd na ubytování (oběd po cestě v ceně) k národnímu parku LAKE NAKURU. Pozdě odpoledne a večer první safari, jehož hlavní atrakcí je pozorování jinde vzácných NOSOROŽCŮ. Večeře.

3. den: Snídaně, přejezd do MASAI MARA, kde budeme 3 noci ubytováni na stejném místě. Oběd, odpoledne nás již čeká seznámení s touto světově proslulou oblastí na „uvítacím“ safari. Večeře.

5. den: Oba dny budeme detailně prozkoumávat národní rezervaci MASAI MARA. Díky vhodnému načasování zájezdu v době tzv. VELKÉ AFRICKÉ MIGRACE si vychutnáme tisícihlavá stáda PAKOŇŮ, a zejména budeme mít s trochou štěstí šanci pozorovat impozantní přechod přes řeku MARA plnou KROKODÝLŮ a HROCHŮ. Oblast je známá i díky výskytu SLONŮ, LVŮ, GEPARDŮ, ŽIRAF a mnoha antilop. Mezi jednotlivými úseky na safari budeme relaxovat v bazénu na ubytování a k dispozici je také plná penze.

6. den: Snídaně, ráno se s Keňou rozloučíme atraktivním letem přímo z rezervace Masai Mara (a tedy bez nutnosti dlouhých přejezdů). S mezipřistáním (nutným kvůli vízovým povinnostem) se již po poledni ocitneme v Ugandě, přímo ve slavném BWINDI IMPENETRABLE FOREST. Odpoledne relaxace v dalším autentickém ubytování, odkud se zájemci mohou vydat na setkání s pygmejským kmenem BATWA. Večeře.

7. den: Po snídani jen pár minut jízdy k výchozímu bodu (oběd formou balíčku). Čeká nás absolutní vrchol všech afrických „safari“ v podobě dobrodružné pěší výpravy s cílem setkat se s HORSKÝMI GORILAMI. Díky striktním pravidlům se se skupinou goril setká za den pouze 8–10 osob, tudíž budeme mít tento životní zážitek v podstatě sami pro sebe. Upozorňujeme, že povolení k setkání s gorilami v hodnotě cca 1 000 USD je již v ceně zájezdu, stejně jako garance případného rezervního pokusu následující den. Večer přejezd z horské oblasti k nádherně položenému jezeru BUNIONYI, dle časových možností plavba lodí k resortu na ubytování. Večeře.

8. den: Krátká relaxace u jezera (případně plavba po jezeře), přesun do NP LAKE MBURO, kde se ubytujeme v dalších z autentických lodgích s nádherným výhledem do okolí. Odpoledne odpočinková plavba mezi HROCHY s pozorováním ORLŮ, LEDŇÁČKŮ, a s trochou štěstí i zoborožců či člunozobců. Večeře.

9. den: Snídaně, dopoledne bude patřit dalšímu exkluzivnímu zážitku, tentokrát nás čeká PĚŠÍ SAFARI, při kterém se v bezpečí rangera a s respektem k zvířatům projdeme například mezi vzácnými ŽIRAFAMI ROTHSCHILDOVÝMI. Na oběd se zastavíme přímo na ROVNÍKU, odkud nás již čeká odpolední přejezd na letiště v ENTEBBE. Odlet zpravidla v pozdních nočních hodinách.

10. den: Přílet do ČR. V závislosti na letovém řádu (zejm. při pozdějším než ranním příletu do Nairobi) může být zájezd o 1 den prodloužen.

Úvod:

Na základě dlouhodobě úspěšných zájezdů do Ugandy a Keni jsme pro nadšence africké divočiny, ale i komfortu připravili skutečnou lahůdku. Vydejte se s námi na pozorování slavné Velké migrace tisícihlavých stád pakoňů, které následují další zástupci africké savany. Hned tři noci v oblasti Masai Mara nám zajistí možnost pozorovat velké množství zvířat a s trochou štěstí se zúčastnit magického momentu, kdy tisícihlavá stáda pakoňů překračují řeku Mara plnou krokodýlů. Těšit se ale můžete na všechny zástupce Velké pětky, neboť kromě kočkovitých šelem si vychutnáme i vzácné nosorožce, se kterými se setkáme u jezera Nakuru. Namísto nekonečných přejezdů pak privátním letadlem zamíříme z Masai Mara (s mezipřistáním) do pralesa Bwindi v Ugandě, kde podnikneme dobrodružnou výpravu k horským gorilám. Setkání s gorilami je navíc umocněno striktním omezením turistů (max. 8 osob denně)! Poté si ještě odpočneme u kouzelného jezera Bunionyi a celou cestu zakončíme pěší procházkou mezi vzácnými žirafami Rothschildovými. Tato plejáda jednoho životního zážitku za druhým je umocněna plnou penzí, českým průvodcem, privátními přelety a všemi permity včetně treku ke gorilám v ceně!

Poznámka I:

Nutné očkování proti žluté zimnici.

Cena zahrnuje:

Letenka Praha – Nairobi/Entebbe – Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 20 000 Kč, místní přelet s Masai Mara (Keňa) – Bwindi (Uganda) malým letadlem (zpravidla pouze pro naší skupinu), 7× ubytování (v případě prodloužení zájezdu 8× ubytování) v safari resortech a lodgích ve 2 lůžkových pokojích s vl. soc. zařízením, 7× plná penze, vstupy do národních parků a rezervací, safari dle programu, permit na trek ke gorilám dle programu, pěší safari s rangerem dle programu, český vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Víza (cca 100 USD), bakšišné (nepovinné), ostatní stravu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky:

1lůžkový pokoj 12 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 85 000 Kč za 1 750 Kč.

Uganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceněUganda, Keňa - Nejúžasnější africké safari s permity a soukromými lety v ceně

Podobné zájezdy

Keňa - jarní prázdniny na safari s českým průvodcem

Keňa - jarní prázdniny na safari s českým průvodcem

Země: Keňa

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Únor, Březen

Délka pobytu: 9 dnů

č. zájezdu: 490975/36
plná penze
letecky
od92 991,-/osoba
  First minute
  -7%sleva
  Brutálně krásné safari - Keňa, Tanzánie

  Brutálně krásné safari - Keňa, Tanzánie

  Země: Keňa

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec - Duben

  Délka pobytu: 13 dnů

  č. zájezdu: 465938/72
  snídaně
  letecky
  od157 500,-/osoba
   -10%sleva
   Pohodová Keňa - Safari a odpočinek u moře

   Pohodová Keňa - Safari a odpočinek u moře

   Země: Keňa

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Listopad - Únor

   Délka pobytu: 10 dnů

   č. zájezdu: 491624/115
   polopenze
   letecky
   od95 000,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit