Možnosti dopravy
- letecky
Možnosti stravování
- snídaně
Popis
Vydejte se s námi do dvou nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších čínských přírodních lokalit, jejichž jedinečná krajina od pradávna inspirovala čínské malíře a básníky. Poplujeme majestátními Třemi soutěskami na Dlouhé řece, třetím nejdelším vodním toku světa. Poté se projdeme Žlutými horami, jejichž vrcholky s rozeklanými borovicemi přízračně vystupují z mračného oparu, a nasajeme trochu z atmosféry buddhistické poutní hory Jiuhuashan. Navštívíme jedny z nejkrásnějších buddhistických skalních chrámů v Číně, uvidíme i největšího sedícího Buddhu na světě a symbol Číny – pandu velkou. Projdeme se též malebnými vesničkami s tradiční venkovskou architekturou a po plantážích nejslavnějšího čínského čaje.
Víza:
Aktuálně platí, že žadatelé o čínské vízum se nemusí osobně dostavit na Čínské vízové centrum v Praze za účelem poskytnutí otisků prstů, tedy naše CK může být v získání víza nápomocna (služba za příplatek). Protože je celý vízový proces i tak poměrně složitý, doporučujeme předem pročíst podrobnější informace o celém postupu zde: Čínská víza.
Náročnost:
Pěší výlety ve Žlutých horách a v Jiuhuashanu vedou po dlážděných chodnících a schodech. Terén je však členitý, chodí se do kopce a z kopce po nerovnoměrně vysokých schodech, které jsou někdy úzké a strmé. Ve Žlutých horách se jedná o dvoudenní výlet na lehko jen s malým batůžkem. Spí se v hotelu nahoře v horách, ke kterému se musí po výjezdu lanovkou dojít pěšky (1–2 h dle tempa). Druhý den se pokračuje jinou cestou k jiné lanovce. Musí se tedy absolvovat celá trasa. Na Jiihuashanu se jedná o výstup (cca 45 m) od lanovky na vrchol a zpět stejnou cestou.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Poznámka:
Plavba Třemi soutěskami je realizována lodí **** či lodí odpovídajícího standardu. Výběr lodi je podřízen danému aktuálnímu plavebnímu řádu a lze jej ovlivnit jen částečně. V závislosti na stavu hladiny vody se může změnit délka plavby (může být kratší nebo naopak delší) a zájezd může mít tedy mírně upravený itinerář. To se týká i jednotlivých navštívených pamětihodnstí.
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný (včetně noclehů na lodi). Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Program zájezdu
1.–2. denPraha – Chengdu (Čcheng-tu): přílet do hl. m. největší čínské provincie Sichuan (S'-čchuan); v podvečer procházka ve starých uličkách historického centra města.
3. denChengdu: dopoledne návštěva chovné stanice
unikátní pandy velké; odpolední výlet do v Leshanu
(Le-šan) s prohlídkou areálu Velkého Buddhy (největší sedící Buddha na
světě – 71 m) a přilehlých svatyní a klášterů.
Chengdu – Chongqing (Čchung-čching): přejezd se
zastávkou v buddhistických skalních chrámech v Dazu
(Ta-cu) – nejstarší z chrámů pocházejí z 5. stol., četné
sochy a reliéfy Buddhů a buddhistických božstev; příjezd do
Chongqingu a večer nalodění.
První den plavby po Dlouhé řece Třemi soutěskami, které byly kvůli stavbě obří přehrady částečně zaplaveny – zastávka ve Městě duchů Fengdu (Feng-tu)a u dvanáctipatrové červené pagody Shibaozhai (Š'-pao-čaj)/ nebo městečka Bílého císaře.
6. denDruhý den na Dlouhé řece: několikahodinová plavba v tzv. Malých třech soutěskách a navazujících Mini třech soutěskách, nacházejících se na jednom z přítoků Dlouhé řeky – fakultativně případné další kulturní zajímavosti; v noci příjezd k obří hrázi.
7. denYichang (I-čchang) – Hangzhou (Chang-čou): vyhlídka na hráz a zdymadlanejvětší přehrady na světě; přejezd do Yichangu a odpoledne přelet do Hangzhou; večerní procházka po staré zrekonstruované obchodní ulici se stánky se suvenýry.
8. denHangzhou: mladými milenci vyhledávané Západní
jezero s krátkou
projížďkou lodí, čajové plantáže slavného
zeleného čajeDračí studna s možností
ochutnávek a nákupu přímo v některé místní továrně; 60 m
vysoká osmiboká pagoda Šesti harmonií.
Hangzhou – Xidi (Si-ti): půldenní přejezd mikrobusem
do více než 900 let staré vesničky – procházka uličkami
a výstup na vyhlídku; večerní a
noční atmosféra ztichlé vesničky po odjezdu čínských
turistických skupin.
Xidi – Žluté hory (Huangshan, Chuang-šan): dopoledne
návštěva další unikátní vesničky Hongcun
(Chung-cchun) – ukázka jedinečné staré
tradiční feudální čínské architektury; pokračování do
Žlutých hor – výjezd lanovkou pod jeden z vrcholů
(nejvyšší z nich přes 1800 m), procházka v horách spojená s cestou
(↑ 100 m, cca 1 h) do hotelu
(noclehv horách); dle sil a zájmu
odpolední procházka (až ↑ 250 m, cca 2 h) – tzv. Létající
kámen či Vrchol jasné záře.
Žluté hory –Jiuhuashan(Ťiou-chua-šan): pro zájemce východ slunce nad Severním mořem – mezi mračny rozprostírajícími se v údolí mezi 72 vrcholky s různými poetickými názvy (např. vrcholek Nebeského hlavního města nebo Terasa odpočinku); jinou cestou pěší přesun z hotelu a sjezd dolů jinou lanovkou; odpoledne přejezd do pohoří Jiuhuashan.
12. denJiuhuashan – Šanghaj: dopoledne výjezd lanovkou pod vrchol (1342 m) jedné z posvátných buddhistických hor a následný výstup po schodech na vrchol samotný (↑ 150 m, 45 min) se svatyněmi akláštery; po návratu dolů malebná vesnička na úpatí hory; odpolední přejezd mikrobusem do Šanghaje.
13.–14. denŠanghaj – Praha: moderní čtvrť Pudong (Pchu-tchung) – vyhlídka ze 632 m vysoké budovy Shanghai Tower, fakultativně projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (aktuálně jezdí pouze rychlostí 300 km/h); nábřeží Bund s atmosférou koloniální Šanghaje; stará čínská čtvrť okolo tradiční čínské zahrady Yuyuan (Jü-jüan); večer odlet do ČR, návrat domů 14. den.