Poznávací zájezd Toronto, Niagara, New York, Washington DC

Východní pobřeží USA a Kanady za 9 dní

č. zájezdu: 270100/72
od62 721,-/osoba
-31%sleva
Zájezd Toronto, Niagara, New York, Washington DC

Poznávací zájezd Toronto, Niagara, New York, Washington DC

Země: Kanada

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Květen

Délka pobytu: 9 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis zájezdu

Zaleťte si za velkou louži a seznamte se s okouzlujícím východ­ním pobřežím USA a Kanady za 9 dní! Poznejte jiný svět, který nabídne nespočet intenzivních zážitků. S otevřenou náručí vás uvítá město, které nikdy „nespí“ a ohromeni budete rozhodně i z Niagarských vodopádů, levných nákupů v New Yorku či sídla prezidenta ve Washingtonu, D.C. Ať už vám vezme dech cokoliv, můžete si být jistí, že na americkém kontinentu zažijete jednu z nezapomenutelných dovolených! 

 • z hokejové síně slávy do Bílého domu
 • SEN průvodce neustále k dispozici
 • krátký poznávací zájezd šitý pro zaneprázdněného člověka
 • historická Philadelpie, plavba kolem Manhattanu
 • first minute slevy na zájezdy do USA jsou dynamické a průběžně se snižují

Program zájezdu

1. den: Snídaně doma a večeře v Torontě

TORONTO

V brzkých ranních hodinách odletíme za velkou louži. Naším cílem bude největší město Kanady a čtvrté největší město Severní Ameriky – Toronto. Jeho centrum připomene kdekomu malý New York. Zajímavos­t: Zdejší Yonge Street je označovaná jako nejdelší ulice na světě (do roku 1999 je zapsána v Guinessově knize rekordů se svými 1 896 kilometry). Ve skutečnosti ale měří „pouze“ 56 km a je to hlavní tepna města. 

Jakmile doletíme na místo a ubytujeme se, čeká nás první poznávací vycházka po Torontu. Vyvezeme se ku příkladu na nejvyšší věž západní polokoule. CN Tower disponuje horní vyhlídkou, která sahá až do výšky 447 metrů a je aktuálně pátým nejvyšším vyhlídkovým místem. Při ideálních povětrnostních podmínkách je z ní viditelnost až do 160 kilometrů. Až se pokocháme kanadskými panoramaty, vyrazíme si také prohlédnout budovu parlamentu provincie Ontario. Uvidíme ovšem i nejstarší domek v Torontu, kterým je Campbell House (podařilo se jej zachránit před demolicí). 

A nakonec se projdeme zahradou starého soudu Osgood Hall, odkud spatříme bývalou a současnou radnici. Při městské exkurzi si však nezapomeneme říct doplňující informace o Torontu a historii Kanady. Závěr našeho prvního dne pak bude patřit chutné večeři v podobě kanadského hot-dogu. Opravdovým gurmánům ale přijde vhod i skvělá restaurace Barberian‘s Ste­ak House!

2. den: Niagarské vodopády

TORONTO – NIAGARA FALLS

Před námi bude další skvělý den! Naskytne se nám totiž možnost, navštívit Hokejovou síň slávy a vyfotit se s originálem Stanleyova poháru či s dresy oblíbených hokejových hráčů. Kdo zde najde legendárního Wayna Gretzkyho a po něm druhého nejproduktivnějšího hráče NHL, Slováka Petra Šťastného? Sportovní zážitek však záhy proměníme na ten přírodní. Čeká nás totiž cesta z Toronta až k Niagarským vodopádům! Projedeme tedy kolem břehu Ontarijského jezera a záhy se ocitneme u vodopádů, které jsou považovány za jedny ze tří nejkrásnějších na světě. Získáme zde dostatek času, abychom si je vychutnali do sytosti. 

To ale nebude zdaleka konec naší výpravy. Naše kroky budou směřovat dále do tunelu pod vodopády, který nás zavede na vyhlídkovou plošinu. Z tohoto místa uvidíme dopadající masu vody skutečně zblízka. Zájemci se pak budou moct poplavit na loďce po řece Niagara kolem amerických vodopádů – tedy od Bridalveil Falls až k majestátním Niagara Falls. Tento přírodní zázrak si všichni náramně užijeme, a dokonce v jeho blízkosti jednu noc přespíme!

3. den: New York – město, které nikdy nespí

NIAGARA FALLS – LETIŠTĚ TORONTO – NEW YORK

Dnes přeletíme kanadské hranice do USA. Přistáváme ve městě, které nikdy nespí, v New Yorku. Hned od začátku se staneme součástí tohoto živého organismu. Po odbavení budeme mít ještě možnost poznat večerní New York, například pulzující náměstí Times Square, známé jako pupek světa. Je plné lidí ve dne i v noci. Půjdete si užívat atmosféru města či dáte přednost nejkrásnějším výhledům z Empire State Building nebo Top of the Rocks Rockefeller Center.

4. den: Manhattan od A po Z

NEW YORK

Předchozí večer jsme se jen zlehka nalákali na to, co zažijeme v New Yorku. A tak se hned v ranních hodinách vydáme do rušných ulic velkoměsta, abychom objevili daleko více kouzelných zákoutí. Nejprve se ale zastavíme na Ground Zero, což je místo s velmi silnou atmosférou – zde totiž kdysi stály budovy známé jako „Dvojčata“. Má je ale připomínat památník ve tvaru dvou bazénů kopírujících původní půdorys mrakodrapů. Odtud se však vydáme opodál, až k One World Trade Centre – dříve známé jako Freedom Tower. Obchodní centrum jednoho světa nabídne zájemcům dokonalou vyhlídku z nejvyšší budovy USA (je nejvyšší i na západní polokouli). Do­plňující informace:Protože se One World Trade Centre nachází na spodní straně Manhattanu, budete mít tuto čtvrť z vyhlídky jako na dlani. Dohlédnete však i na Sochu Svobody a neméně známý ostrov Staten Island. A ještě jedna perlička – výška onoho mrakodrapu činí 541,3 metrů. V imperiálních jednotkách je to 1 776 stop, což symbolizuje rok vyhlášení nezávislosti Spojených států.

Zajímavost: Jízda výtahem vzhůru na vyhlídku je opravdovým zážitkem. Za 47 sekund zažijete přerod Manhattanu z dob nizozemského starosty Petra Stewesanta až po dnešek. 

Doplňující historická fakta: Dnes je jen těžko k uvěření, že Manhattan býval kdysi dávno skalnatým ostrovem s lesy, ve kterých žili Indiáni. Zlom však nastal v době, kdy guvernér nizozemské kolonie Nové Holandsko koupil ostrov od Indiánů. To zde totiž začaly vyrůstat domy velmi podobné těm v Amsterdamu. Naprostý městský boom výškových budov se pak datuje k počátkům 20. století. 

Naše výprava ovšem nebude u konce. Následně si totiž prohlédneme úžasnou stavbu, kterou je nejdražší nádraží světa zvané Oculus (je dražší než samotný mrakodrap). Zde uvidíme, že New York dostává postupně „novou tvář“. Oculus totiž vyrostl na místě hrozného teroristického útoku – to se ostatně stalo také pietním i finančním centrem, a zároveň pýchou města. Pak se ale naskytne příležitost pro milovníky nakupování – co se takhle zastavit v hypermoderním obchodním domě Westfield s největším Apple Store světa? Zajíma­vost: Zaklada­telem obchodního domu byl rodák z Fiľakovo jménem Frank Lowy. 

Při našem putování se ovšem přesuneme dále, až k řece Hudson, která omývá západní břehy ostrova Manhattan. Odtud se nám naskytnou úchvatné pohledy New Jersey City. Krom jiného se ocitneme na místě, kde New York kdysi vzniknul (dříve býval známý jako Nový Amsterdam). Postupně pak přejdeme do Battery Parku, který nám poskytne skvělý výhled na Ellis Island a na Sochu Svobody. Míjet však budeme i nejstarší parčík v New Yorku a sochu útočícího býka (kolemjdoucí jej chytají za varle pro štěstí). Nakonec ale přejdeme k pravděpodobně nejbohatšímu kostelíku na světě, jehož název je Trinity. 

Opomenout ovšem nemůžeme při našem poznávání ani ikonickou ulici Wall Street, jež bývala oblíbená i jako předloha mnoha filmů. O tomto „divokém“ místě si řekneme samozřejmě pár zajímavých informací. A když už budeme na Wall Street stát, pokocháme se také radnicí Federal Hall, což je místo, kde inaugurovali prvního prezidenta Spojených států George Washingtona. Dnes tu jako vzpomínka stojí jeho socha. Jakmile projdeme Wall Street, dostaneme se následně k East River a vyhlídce na Brooklynský most. Zajímavos­t: Věděli jste, že jeho nosnost po otevření testovalo 21 slonů? 

Z dolního Manhattanu se dále přesuneme na jeho horní konec. Zde uvidíme několik apartmánových domů – v jednom z nejznámějších (Dakota Building) žil dokonce i americký skladatel Leonard Bernstein nebo muzikant John Lennon – ten bohužel zemřel předčasně rukou fanatického fanouška, přímo před onou budovou. Dodnes ale na tomto místě žije vdova po Lennonovi. Ostatně Yoko Ono nechala na památku svého muže vybudovat památník Strawberry Fields, který je možné vidět v Central Parku! 

A nebyla by to úplná prohlídka New Yorku, pokud bychom nenavštívili fascinující kus zeleně uprostřed velkoměsta. Ne nadarmo je Central Park nejnavštěvovanějším parkem v USA a nejznámějším na světě! Odtud lze pozorovat nejen městská panoramata s výškovými budovami! Vyžití je v něm skutečně požehnaně. Známá je však tato lokalita i z rodinného filmu „Sám doma – Ztracen v New Yorku“! Ve snímku se ovšem neobjevil pouze samotný park, ale i nejluxusnější a nejznámější newyorský hotel Plaza, který kdysi patřil prezidentovi Trumpovi – také jej uvidíme. Zají­mavost: Právě zde oslavovali členové kapely Beatles po vyprodaných koncertech a Marilyn Monroe pak psala v tomto hotelu zamilované dopisy Kennedymu. 

New York projdeme vskutku křížem krážem, proto zamíříme i na Pátou Avenue, kde budeme unesení ze skvostného a bohatě vyzdobeného Kostela svatého Patrika. Najdeme tu ale i skvělé obchody – zájemci samozřejmě mohou něco pokoupit, anebo se jen pokochat nejnovějšími trendy. Za vidění ovšem stojí v NYC i rozsáhlé Rockefellerovo centrum, před kterým stává největší vánoční strom. Ti, co hned v úvodu nestihli vyhlídku Top of The Rocks (v 70. patře tamější budovy), budou mít možnost! Jako na dlani se před nimi zjeví Central Park nebo dominanty středního Manhattanu – mrakodrapy Empire State Building či krásný Chrysler. 

Až si však budeme procházet ulici 5th Avenue, dostaneme se i k okouzlující antické budově newyorské veřejné knihovny, která je druhou největší v USA. Zvídaví cestovatelé ovšem mohou zamířit opodál na 42th Street a prohlédnout si také historickou budovu obrovské dvoupodlažní železniční stanice Grand Central Terminal. Odtud je to ostatně už jen skok k 443 metrů vysokému mrakodrapu Empire State Building, který byl celých 36 let nejvyšší budovou New York City. Stal se ale i sedmým divem moderního světa. A pak bude intenzivní den v New Yorku za námi. Ti, co však zatouží ještě po kultuře, mohou vyrazit na nejnovější vystoupení v divadlech na Broadwayi!

5. den: Jogging v Central parku nebo plavba okolo Manhattanu

NEW YORK

Další den poznáme newyorská zákoutí z jiné perspektivy – tedy aspoň ti, co zatouží po dalším dobrodružství. Poplavíme se totiž po řekách, které omývají ostrov Manhattan. Vyhlídková plavba nás vezme po řece Hudson k Soše Svobody, kolem Dolního Manhattanu na East River a pod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k sídlu OSN. Vychutnáme si tedy nádherné pohledy na panorama města (plavba je fakultativní a stojí 31 eur). Ti, kteří dají naopak přednost odpočinku, však mohou relaxovat ku příkladu v Central Parku. 

Zajímavosti: New York nabízí velké množství vyžití a není zdaleka možné všechno za jednu návštěvu stihnout. Jen Manhattan totiž obsáhne 32 muzeí – celkově v NYC je jich téměř 100 + stejný počet galerií s uměním a mnoho dalších zajímavých míst. Jedno je ale jisté – město si zamiluje každý už na poprvé, jako drtivá většina ze 65 milionů návštěvníků, kteří sem ročně zavítají. TIP: A po­kud nebudete vědět, kam o volném čase zajít, průvodce vám rád poradí. 

6. den: Hlavní město USA

NEW YORK – WASHINGTON DC

Akčnímu New Yorku budeme muset dát další den bohužel sbohem. Čeká na nás totiž příjemný a mnohem klidnější Washington, D.C. – v pořadí třetí hlavní město USA po New Yorku a Philadelphii. Jakmile budeme přijíždět, už z dálky spatříme kupoli Capitolu, sídlo Kongresu či obelisk/sloup věnovaný Georgovi Washingtonovi. To ale není zdaleka vše, co nás oslní! Na velkém prostranství se totiž nabízí návštěvníkům další fascinující památníky, muzea a jiné významné budovy důležité pro chod země. Až se vyspíme, město si řádně prohlédneme! Za­jímavosti z historie: Hlavní město USA bylo vytvořeno uměle z darovaných pozemků Virginie a Marylandu. Od roku 1800 je plně funkční a zůstalo hlavním městem rostoucích Spojených států do dnešních dnů. 

7. den: Centrum moci

WASHINGTON D.C.

Konečně se dočkáme! Washington D.C. má pro nás otevřenou náruč, a tak se vydáme do jeho ulic za poznáním. Začneme nejprve téměř dvoukilometrovou procházkou přes celý park National Mall. Jakmile se ocitneme poblíž řeky Potomac, na níž bylo hlavní město vybudováno, zastavíme se u památníku Martina Luthera Kinga, Jr., který býval vůdce afroamerického hnutí boje za občanská práva. Neopomeneme však ani prohlídku Památníku veteránům korejské války a návštěvu Lincolnova památníku v antickém stylu, jenž je připomínkou 16. amerického prezidenta USA – Abrahama Lincolna. Uvnitř „chrámu“/památníku budeme pak obdivovat ku příkladu šestimetrovou sochu samotného prezidenta, která je nasměrována na Reflecting Pool (největší zrcadlící se bazén v hlavním městě). Historické zajímavosti: Lin­coln vedl vojska Unie v občanské válce známé jako Sever proti Jihu, jejímž výsledkem bylo zrušení otroctví v roce 1865. „Pár dní“ po skončení války ale Washingtona zastřelili ve Fordově divadle v DC, kde byl s manželkou na divadelním představení. 

Zajímavosti: Na schodech Lincolnova památníku řečnil například i Martin Luther King, Jr. Za svůj projev „I have a dream…“ dostal Nobelovu cenu za mír. U památníku se ovšem konala také inaugurace bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy. A toto místo je pak známé i z filmového snímku Forrest Gump.

Jakmile ale projdeme kolem památníků vietnamské a druhé světové války, dostaneme se až k samotnému 169 metrů vysokému obelisku (Washingtonův památník), který je nejvyšším na světě. Od něj to pak bude už jen kousek k Bílému Domu, jenž je domovem současného prezidenta. Za­jímavost: Když je vlajka na samém vrchu žerdi, znamená to, že je prezident „doma“. Naše kroky pak ale zamíří ke známému vojenskému hřbitovu Arlington (vznikl v době americké občanské války). Tento hřbitov je místem posledního odpočinku mnoha známých osobností – hrob zde má například bývalý prezident John Fitzgerald Kennedy s manželkou Jacqueline, ale i architekt hlavního města Washington, D.C. – L‘Enfant či znovu objevitel Machu Picchu – profesor Hiram Bingham. Doplňující informace: Nedaleko Arlingtonu se také nachází proslulý Pentagon, což je budova ministerstva obrany USA.

8. den: Balíme kufry

WASHINGTON D.C. – EVROPA

Osmý den se náš dobrodružný čas za oceánem pomalu a jistě nachýlí ke konci. Dopoledne však ještě zbude čas na to, aby si zájemci doprohlédli některá zajímavá muzea nebo galerie nacházející se přímo na Národní promenádě (National Mall). Kdo si vybere Muzeum letectví a kosmonautiky, Národní muzeum amerických Indiánů a krásnou Národní galerii? Kulturně obohaceni se, ale nakonec všichni odebereme na letiště a v odpoledních hodinách odletíme přes velkou louži domů.

9. den: Vítejte doma!

EVROPA

Dny za velkou louží utekly jako voda, a tak se opět ocitneme ve své domovině. Budeme však obohaceni skvělými zážitky a možná také pochopíme, co je to vlastně ten proslulý „americký sen“. 

 

 Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, 6 x ubytování v 3* (v New Yorku na Manhattanu) a 1 x v 4* hotelu, dopravu dle programu, letištní transfery, všechny silniční poplatky, průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

Stravu kromě uvedené, cestovní autorizace ESTA do USA (910,– Kč) a cestovní autorizace ETA do Kanady (312,– Kč), ostatní vstupné do památek a atrakcí, kapesné, resort fee v hotelech (poplatky za wifi, telefonáty, posilovnu atd.)

Ubytování:

Toronto – Holiday Inn Toronto Downtown Centre, 1 noc
 
Niagara Falls – Ramada Niagara Falls, 1 noc
 
New York – Holiday Inn New York City – Wall Street, 3 noci
 
Washington D.C. – Beacon Hotel & Corporate Quaters, 2 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Občanům SR i ČR, kteří k 1. březnu 2011 pobývali v Iráku, Íránu, Jemenu, Libyi, Somálsku Sýrii nebo Súdánu, respektive po 1. březnu 2011 navštívili Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii bude autorizace ESTA zamítnuta.

Také občanům ČR i SR, kteří navštívili Kubu v období od 12.1. 2021 až dodnes bude platná cestovní autorizace (ESTA) rovněž zamítnuta a musí si požádat o vízum na ambasádě USA v Praze/Bratislavě.

 

Zájezd Toronto, Niagara, New York, Washington DCZájezd Toronto, Niagara, New York, Washington DCZájezd Toronto, Niagara, New York, Washington DCZájezd Toronto, Niagara, New York, Washington DCZájezd Toronto, Niagara, New York, Washington DC

Podobné zájezdy

Toronto, Niagara, New York, Antigua

Toronto, Niagara, New York, Antigua

Země: Kanada

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Červen

Délka pobytu: 12 dnů

č. zájezdu: 465933/72
snídaně
letecky
od92 400,-/osoba
  -20%sleva
  Toronto, Niagara, New York a Dominikánská republika

  Toronto, Niagara, New York a Dominikánská republika

  Země: Kanada

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec - Červen

  Délka pobytu: 12 dnů

  č. zájezdu: 434124/72
  snídaně
  letecky
  od90 400,-/osoba
   -20%sleva
   Poznávací zájezd Perly východního pobřeží Usa a Kanady

   Poznávací zájezd Perly východního pobřeží Usa a Kanady

   Země: Kanada

   Ubytování: hotel

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Září, Říjen

   Délka pobytu: 16 dnů

   č. zájezdu: 461069/33
   snídaně
   letecky
   od84 990,-/osoba
    -3%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Bibione apartmány 2024

    Itálie Bibione - vlastní doprava i bus

    Ubytování v italském Bibione je možné v několika typech kapacit, přičemž mezi Čechy jsou oblíbené především ubytovací kapacity v apartmánech.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Aktuálně

    16.7.2024

    First minute poznávací zájezdy

    Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2024-2025

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    RSS, více aktualit