Poznávací zájezd To nejlepší z Jižní Ameriky

Šestnáctidenní zájezd po Jižní Americe

č. zájezdu: 273863/72
od122 328,-/osoba
-28%sleva
Poznávací zájezd To nejlepší z Jižní Ameriky na 16 dnů

Poznávací zájezd To nejlepší z Jižní Ameriky

Země: Argentina

Ubytování: hotel


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen - Květen

Délka pobytu: 17 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Zájezd, který Vám nabízí ty nejkrásnější místa z Jižní Ameriky. Pojďme společně obdivovat krásy jak historické tak dnešní doby. Poznejte s námi jezero Titicaca, Machu Picchu, Iguazu, Buenos Aires, Rio de Janeiro a ještě mnohem víc. Vytvořte si s námi zážitky na celý život.

Popis:

Komfortní cesta velkým kontinentem, kde máte všechny přelety v ceně. Odkryjte s námi to nejkrásnější z Jižní Ameriky. Machu Picchu, jezero Titicaca, Santiago, Buenos Aires, Iguazu a Rio de Janeiro na jedné fantastické cestě.

 • novinka na rok 2017
 • Machu Picchu, Titicaca, Santiago
 • Buenos Aires, Iguazu, Rio de Janeiro
 • se průvodcem za velkým snem
 • first minute slevy na zájezdy do jižní Ameriky jsou dynamické a průběžně se snižují

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, všechny místní přelety, ubytování v 3* a 4* hotelech se snídaní ve dvoulůžkových pokojích, všechny prohlídky míst dle programu, veškerou dopravu, letištní transfery v Jižní Americe, průvodce, lanovku na Cukrovou homoli, vláček na Corcovado, vláček na Machu Picchu, výlet po jezeře Titicaca, vstupné k vodopádům Iguazu, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, fakultativní výlety

Ubytování:

Lima – Hotel José Antonio Lima****, 2 noci

Program:

1. den: Letíme do LimyEVROPA – LIMA

Odlet z Evropy kvalitními ověřenými společnostmi a 12 hodinový let přes 6 časových pásem na opačný konec naší planety. Stále více lidí si i tuto cestu chce užít a využije možnost doplacení Business class. Vyzkoušejte to i vy a na tento let se budete těšit. Večerní přílet do Limy, hlavního města Peru a druhého největšího města Jižní Ameriky (10 milionů obyvatel). Přistáváme na moderním letišti Jorge Chávez v části Callao a soukromým transferem se přesuneme do centra města. Měníme první Nuevos soles (v překladu Nové slunce), místní měnu, kterou budeme v nejbližších dnech platit. Základní informace dostanete již během přesunu, ostatní během celého zájezdu. Naši průvodci sem cestují několikrát do roka a místo tak dokonale znají. Již při tomto prvním přesunu Vás Lima zaujme. Chaotická doprava a řidiči, kteří díky své obratnosti určitě patří k nejlepším na světě. Bienvenidos al Peru! Ochutnáte už první večer známé pivo Cusqueña (v překladu „dívka z Cuzca“)?

2. den Fransisco Pizzaro a první cervicheLIMA

Kde jinde začít než v majestátném městě králů. Většina turistů Limu obchází (což je velká škoda), ale my v CK chceme v tomto městě strávit nějaký čas, abychom pochopili souvislosti. Bývalé hlavní město španělského místokrálovství v Jižní Americe a centrum Nového světa. Právě odtud se španělští conquistadoři vydávali na své další výpravy na jih kontinentu. Už během prvních metrů krásného koloniálního centra pochopíte, proč se Limě říká také město balkonů. Jsou jich tu stovky a některé z nich jsou skutečně uměleckými vyřezávanými skvosty. Prohlídku začneme v klášteře San Francisco, který je jedním z nejkrásnějších v Novém světě, a to i díky dochovaným původním dlaždicím azulejos. Připadáte si najednou jako v kouzelné Andalusii? Španělé si z této oblasti Španělska přivezli kromě své kultury také originální dlaždice azulejos. Po prohlídce kláštera nemůžeme vynechat vzrušující katakomby, které patří k nejzachovalejším na kontinentu. V nedalekém parku si prohlédneme jedinou sochu Francisca Pizarra ve městě a uvidíme odtud také rozsáhlé chudinské čtvrti, tzv. pueblos jovenes. Lima, to je kontrast bohatých a chudých čtvrtí. Proč je jich tolik a kdy vznikly? Pokračujeme ulicemi Limy, až dojdeme k nejstarší univerzitě v Novém světě, Universidad San Marcos. Mezi její absolventy patří slavná osobnost avantgardy César Vallejo a nositel Nobelovy ceny Mario Vargas Llosa.

Pokračujeme dál, na ulici si za pár soles kupujeme čerstvé ovocné šťávy, abychom se osvěžili, a přicházíme na náměstí Plaza San Martín. Kdo byl tento slavný libertador („osvoboditel“) a proč má uprostřed náměstí sochu? Kouzelné náměstí, kde koloniální budovy nahradily republikánské z 19. století, má úžasnou atmosféru, zejména večer po setmění, a je to ideální místo, kde si můžete vychutnat nejslavnější peruánský nápoj Pisco sour. Po obchodní ulici Jirón de la Unión se opět dostaneme do koloniálního centra přímo na nejznámější náměstí Plaza Mayor. Palmy, prezidentský palác a katedrála, v níž jsou uloženy ostatky Francisca Pizarra, pokořitele incké říše a prvního místokrále. Donedávna zde byla umístěna také jeho socha. Oběd ve špičkové restauraci doslova pár metrů od náměstí. Málokdo ví, že peruánská kuchyně patří k nejlepším na světě a Peru několikrát po sobě získalo ocenění TOP gastronomická destinace světa. Ochutnáte „peruánské sushi“ Ceviche (marinované ryby v limetkovém nálevu), nebo dáte přednost typickému pokrmu Lomo saltado? Hladoví v Peru rozhodně nebudete. Kde se v Limě nachází národní fotbalový stadion? Pokud máte po vydatném obědě chuť na něco lehčího, vyzkoušejte nejznámější jihoamerický fast food, empanadas, kapsy plněné masem, šunkou, sýrem atd.

3.den Centrum nejmocnější indiánské říšeLIMA – CUZCO

Ranní budíček a opět se přesouváme na letiště. Tentokrát letíme na severovýchod Peru, do města Cusco. Město, které vyrostlo na inckých základech, rozkládá se v okolních údolích a Španělé si z něj udělali základnu pro další průzkum. Bydlíme v absolutním centru, v hotelu v koloniálním stylu, doslova pár metrů od hlavního náměstí Plaza Mayor. Možnost rezervace JW Marriot El convento, prémiového butikového hotelu v historické budově kláštera ze 16. století, který v roce 2018 získal ocenění World Travel Awards v kategorii Nejlepší hotel s památkami (doporučeno). Cusco, v překladu pupek světa, je bývalým centrem říše Inků, největší indiánské říše, která se zrodila na americkém kontinentu. Právě zde, ve městě a jeho okolí, se nacházejí nejkrásnější pozůstatky staveb, které nám Inkové zanechali. My se podíváme na čtyři z nich, které jsou nejznámější a nazývají se Cuatro Ruinas (Čtyři ruiny). Prohlídka těchto čtyř ruin je již zahrnuta v ceně. Začneme pouhých dvě stě vertikálních metrů nad městem, u pevnosti Sacsayhuaman. Majestátní stavba, o které Španělé prohlásili, že musí být dílem ďábla. Vyfotíte se s lamou? Při pořizování selfie ale buďte opatrní – když se přiblížíte příliš blízko, plivnou. Další na řadě je posvátná skála Q´enco, vápencová skála, kterou Inkové zakomponovali do svého chrámu, přičemž využili jeskyně a tunely pod skálou. Máte chuť na něco malého? Dáme si Choclo con queso (čti čoko s quesem), což je velkozrnná andská kukuřice, která se obvykle jí s ovčím nebo jiným sýrem. Pokračujeme do duchovních lázní Tambo Machay, kam Inka chodíval s celou svou družinou, když se potřeboval poradit s bohy o problémech týkajících se říše. Nedaleko uděláme ještě jednu zastávku u Puca Pucara, červené pevnosti, která střežila tuto oblast i cestu do Cusca. Odpoledne pokračujeme v prohlídce historického centra Cusca, kde můžeme na každém rohu obdivovat nepochybně mistrovské stavební umění starých Inků. Plaza Mayor je jistě jedním z nejkrásnějších náměstí Nového světa. Katedrála s barokní koloniální fasádou, Iglesia Compañia de Jesus (kostel Společnosti Ježíšovy) a na kopcích kolem nás stovky domů, jejichž světla po setmění připomínají oblohu. Večer rozhodně doporučujeme ochutnat gurmánskou specialitu And, morče Cuy. Chodíme do kvalitní a osvědčené restaurace. Zaručujeme vám TOP gurmánský zážitek

4.den Údolí UrubambaAGUAS CALIENTES

Kufry necháváme v hotelu a bereme si příruční zavazadlo. Přichází den, na který jsme se všichni těšili. Na jednu noc opouštíme Cuzco a vyrážíme směr Machu Picchu, jeden z vrcholných okamžiků našeho putování. Přes údolí řeky Urubamba se přesuneme do města Ollantaytambo (možnost fakultativního výletu přes magické posvátné údolí Inků). V Ollantaytambo začíná naše bájná cesta vláčkem do městečka Machu Picchu Pueblo. Tato cesta je vždy zážitek. Vlak je jediná možnost, jak se na k Machu Picchu přepravit. Na místě lístky nekoupíte, ale my už je máme několik dní předem zajištěné. 100 % kvalitní servis. Přicházíme do malebného městečka, které nám bude připomínat lyžařské středisko. Vysoké štíty jsou všude kolem nás. Oproti Cuzcu jsme sešli o více než tisíc výškových metrů, a tak se dýchá dobře. Vyzkoušíte i termální prameny? Plavky jsme si přibalili. Městu se říká také Aguas Calientes, kvůli termálním pramenům, které velmi dobře padnou po celém dni. Očekávání narůstají a naše cesta graduje. Jednu skleničku před spaním, aby nám Pacha Mama, matka zem, druhý den zajistila pěkné počasí. Tam kdesi, nad námi, je Machu Picchu a vzrušením se ani nedá usnout. Nezapomeňte si promazat fotky, uvolnit paměť a dobít baterie!

5. den: První vrchol naší cesty MACHU PICCHUMACHU PICCHU – CUZCO

Dnes nás čeká vyvrcholení naší cesty, slavné MACHU PICCHU! Zapomenuté incké město. Odjíždíme brzy ráno z hotelu. Pro ty aktivnější je možnost pěšího výstupu po Cestě Inků až k samotným ruinám. Případně můžete zvolít pohodlnější alternativu a vyvézt se autobusem. Nezapomenutelná panorama se štítem hory Huayna Picchu v pozadí. Můžete to vidět 100× na fotkách, ale nedá se to srovnat s pocitem, když to člověk uvidí naživo. Místo, kde člověk cítí energii starobylé kultury Inků a až odmítá uvěřit, v jakém dobrém stavu a zachovalo. Proč nebylo nikdy dobyto? A na jaké účely sloužilo? Naši top průvodci Vám tyto otázky zodpoví. Prohlídka města, při které uděláte desítky fotek. Kdo nejlépe zachytí výraz pózující lamy? Pohybu chtivý mají ještě možnost absolvovat jeden ze dvou nenáročných treků, které můžete v okolí ruin absolvovat. Nebo dáte přednost rozjímání na tomto magickém místě? Odpoledne vyrážíme vláčkem zpět do Ollantaytamba a následný přesun zpět do Cuzca. Machu Picchu bylo prohlášeno za novodobý div světa a věřte, že Vás nezklame ani na vteřinu!

6.den Plovoucí ostrovy v jezeře TiticacaCUZCO – PUNO

Dnes máme na programu zajímavý přesun. Budeme projíždět náhorní plošinou mezi Peru a Bolívií, Altiplanem. Po tibetské je to druhá nejrozsáhlejší náhorní plošina na světě. Odjíždíme brzy ráno, abychom v dobrém čase přišli do našeho dnešního cíle – do Puna. Už po prvních kilometrech vidíme, že dnešní průjezd bude jiný. Poušť z okolí Limy vystřídaly zelené scenérie, lamy, alpaky a ovce. Víte, jaký je rozdíl mezi lamou, alpakou a vikuní? Naši průvodci to jasně vysvětlí a rázem je každý bez problému rozezná. Zároveň se dozvíte, která vlna je nejlepší na šálu či svetr. Odjet z Peru bez svetru s lamou by byl hřích. Pomalu se blížíme k nejvyššímu bodu dnešního přesunu – průsmyk La Raya. Jsme ve výšce 4 335 m n.m. Povinna fotka s tabulí musí být. Okolo nás 5tisícové vrcholky a pár peruánských indiánů, kteří stojí při svých stáncích. Peruánské městečka po cestě, život indiánských obyvatel. Jaké mají postavení ve společnosti? Co je trápí? Vše se dozvíte. Cesta ubíhá rychle, žádné ostré zatáčky, jen relativně rovná cesta. Jedli jste už hamburger z Alpaky? Budete mít možnost ho ochutnat. Nadmořskou výšku už postupně cítíme, ale dáme vám rady, jak tento pobyt přežít bez problémů Naši klienti to bez obtíží zvládnou. Pro bližší info si přečtěte pokyny k zájezdu. Procházíme město Juliaca, největší město oblasti s nelichotivou přezdívkou Nejodpornější město Peru. Pokračujeme do Puna, největšího peruánského města na břehu jezera. Směřujeme přímo do přístavu, abychom navštívili unikátní plovoucí ostrovy vyrobené z rákosu totora, na kterých přežívají zbytky mizející populace původních Indiánů Los Uros. Zaposloucháme se do místního, zvláštního indiánského jazyka Aymara, a naučíme se alespoň pozdrav. Jdeme přece na návštěvu a pozdravit je základní slušnost: „Kamisaraki“. Neuvěřitelně fotogenická místa, vysvětlíme si, jak se takový ostrov poskládá, a kam chodí mladí, pokud chtějí mít soukromí. Postupně se stmívá a my už cítíme nastupující chlad z jezera. Vracíme se do přístavu a přesouváme se do hotelu. Vítáme možnost dát si čaj z koky, který zde podávají v každém hotelu. Přemýšlíte, co si dát k večeři? Je téměř povinnost si dát rybu s názvem Trucha (čti truc – pstruh) z jezera Titicaca. Po večeři ještě krátká procházka k hotelu. Příjemná, téměř přímořská atmosféra, to vše Vám nabízí Puno. Vzpomínáte si ještě, že jsme ráno vyrazili z Cuzca? Další intenzivní den.

7. den: Nejvýše položené hlavní město na světěPUNO – LA PAZ

Opouštíme ranní Puno, ale s jezerem se ještě neloučíme. Budeme vedle něj projíždět do další země, do Bolívie. Ideální vyrazit co nejdříve, abychom v dobrém čase přijeli na hranici. Teď už to jde relativně rychle, ale pamatujeme si časy, kdy jsme tam čekali hodiny. Peruánský venkov je skutečně zajímavý, cihlové domy bez omítky, všude kolem nápisy z minulých nebo následujících voleb. Zastavujeme na jednom vyvýšeném místě, nazvěme ho Mirador, a tedy vyhlídka. Pod námi jezero Titicaca v celé své kráse a my se nestačíme vynadívat a zároveň dělat panorama. V jezeře je chovná stanice, kde chovají pstruhy. Ano, ty, které Vám včera tak chutnali. Vzali jste si plavky a ručník? Pokud patříte mezi lední medvědy, můžete vyzkoušet i vodu s teplotou kolem 9 ° C a dát si i pár temp. Téměř v každé skupině se najde alespoň jeden odvážlivec. Nebojte se, nezamrzá. Na zahřátí máme přece s sebou Pisco! Pár kapek na zem pro Pacha Mamu, Matku Zemi, a hned je nám tepleji. Kolem nejvýše položeného splavného jezera světa se pomalu přesouváme k hraničnímu přechodu v městečku Desaguadero, podle řeky, která tvoří hranici a zároveň je to jediný odtok z jezera. Vystupujeme, se zavazadly nám pomohou místní mládenci na speciálně upravených nákladních kolech, kteří nám kufry s úsměvem přenesou na druhou stranu (za pár soles, samozřejmě). Soles zaměňujeme za Bolivianos a jdeme vyřešit administrativní věci. Někdy jsme tu čekali několik hodin, nyní to jde rychleji. Po cestě zastavujeme v Tiwanaku, prohlédnout si nejdůležitější archeologickou lokalitu a nejvýznamnější památku předkolumbovských indiánských kultur v Bolívii (prohlídka již v ceně). Věřili byste, že až sem sahalo jezero Titicaca? Stihneme i oběd v městečku Tiwanaku a pokračujeme do nejvýše položeného hlavního města na světě, do La Pazu. Kdo to je vlastně ten Evo Morales? Projíždíme předměstím El Alto, které má ale, více obyvatel než samotné hlavní město. Cihlové domy, kam oko dohlédne. A najednou – před námi La Paz. Město v údolí, v pozadí zasněžené 6tisícové štíty. Nestačíme se vynadívat a už teď víme, že La Paz patří mezi nejkrásnější města, jaké jsme kdy viděli. Přesun do luxusního hotelu nedaleko centra, s výhledem na celé město. Nadmořská výška už nám téměř nedělá problém, ale čaj z koky si dáme. Už jsme si na něj zvykli a před spaním přijde vhod.

8. den: Nejvýše položené hlavní město na světěLA PAZ

Budíme se v úžasném La Pazu a dnes budeme toto město poznávat. Město v údolí, to je samá úzká ulička nahoru a dolů. Začínáme na Mercado de las Brujas, v uličce čarodějnic, kde prodávají vše, co se dá vyrobit z koky, ale i různé jiné, rituální výrobky. A samozřejmě krásné výrobky z vlny alpaky a baby alpaky. Nebojte se, bude prostor i na nákupy. Pokračujeme dolů na místo, kde La Paz vznikl. Na náměstí San Francisco. La Paz znamená mír. Proč se tak jmenuje? Řekneme si více. Krásná katedrála, klášter, ale hned vedle moderní tržnice a jiné budovy. La Paz je jeden velký mix budov. Všudypřítomný chaos, hlavně při přecházení přes silnici. Procházíme přes nejrušnější ulici města a tentokrát stoupáme. Jdeme pomaličku, přece, jsme ve vysoké nadmořské výšce. Přicházíme na náměstí Murillo. Kdo je ten pán, který má sochu uprostřed náměstí? Palacio Quemado, v překladu, Spálený palác, který vyhořel několikrát, naposledy v roce 1875 téměř do základů. Na každém rohu indiáni s typickými malými klobouky. Svezeme se i lanovkou? Vidíme zde ultramoderní lanovky, které jsou ideální do hornatého terénu města. Věděli jste, že systém lanovek v La Pazu je nejdelší na světě? Zároveň je to jediné město na světě, kde lanovky tvoří nosný systém veřejné dopravy. La Paz nás nepřestává překvapovat. Pro odvážlivce možnost adrenalinového bonbónku, o kterém budete roky vyprávět všem známým – absolvování 60 km dlouhého sjezdu na kole z výšky 4700 m n.m. do výšky 1200 m n.m. Zážitek, který je možný pouze v Bolívii! Už jste hladoví? A co tak večeře s výhledem na celé město? Ideální zakončení ideálního dne. Ve městě, které bylo zařazeno mezi sedm novodobých městských divů světa. Ve SNU La Paz milujeme a věříme, že vy budete také.

9. den Nejmodernější město Jižní AmerikyLA PAZ – SANTIAGO DE CHILE

Krátký přelet do hlavního města Chile. SANTIAGO DE CHILE je živou vzpomínkou na kulturní, politické a sociální změny, které se v zemi udály. Prezidentský palác La Moneda, Metropolitní katedrála, centrální náměstí Plaza de Armas. Na večeři ochutnáte údajně nejlepší steaky na světě. Chile je nejmodernější zemí Jižní Ameriky a místním ekonomickým motorem. Totální změna oproti Bolívii.

10. den: Ďábelsky dobré vínoSANTIAGO DE CHILE

Budíme se v hlavním městě a dnes nás čeká prohlídka. Moderní „evropské“ město, které Vám bude připomínat Madrid nebo Barcelonu. Zároveň je živou vzpomínkou na kulturní, politické a sociální změny, které se v zemi udály. Začínáme u prezidentského paláce, který je znám pod názvem La moneda. Právě zde se uskutečnil vojenský puč vedený generálem Augustem Pinochetem. Kdo to byl Pinochet? Řekneme si více. Pokračujeme kolem budovy Národního kongresu, dnes už bývalé budovy parlamentu. Kde se nachází parlament teď? Přicházíme na hlavní náměstí Plaza de armas. Velmi pěkné náměstí se vzácnými chilskými palmami. Metropolitní katedrála, historická budova pošty, i jezdecká socha zakladatele Pedra de Valdivia. Nedaleko odtud se nachází Mercado Central, tržiště, kde každý den přivážejí čerstvé ryby. Tichý oceán je vzdálen pouhých 80 km od Santiaga a ryby, které zde připravují v místních restauracích, jsou opravdu výborné. Přes městský park Parque Forestal, okolo Národního muzea výtvarných umění se dostaneme do umělecké čtvrti Pío Nono. Kavárničky, vinárny, galerie, naleznete zde vše. Přicházíme přímo ke lanovce na vrch Cerro San Cristobal vysoký 850 metrů. Kromě sochy Panny Marie vysoké 22 metrů nabízí i krásné výhledy na celé město. Dáme si kávičku a užíváme si Santiago pod námi a majestátní Andy v pozadí. Vracíme se do města a pár stovek metrů se nachází dům zároveň muzeum La Chascona, kde žil jeden z nejznámějších chilských spisovatelů a držitel Nobelovy ceny za literaturu, Pablo Neruda. Později odpoledne možnost vyhlídky z Costanera, nejvyššího mrakodrapu Latinské Ameriky a 2. nejvyššího na jižní polokouli. Máte chuť na dobré jídlo? Výborně. Na večeři půjdeme do kvalitní restaurace, kde připravují špičkové steaky a mají bohatý výběr chilského vína. Gurmánský zážitek jako ideální zakončení dne.

11.den Tango v kavárnáchBU­ENOS AIRES

Přelet přes Andy do BUENOS AIRES v ranních hodinách, ubytování v centru města. Město elegance, širokých bulvárů a zašlé slávy. Jsme zde několikrát do roka, a proto jsou naše informace aktuální! Jsme ubytováni v moderním hotelu v centru města. Vše máme kolem v příjemné pěší vzdálenosti. Nejširší ulice naší planety, Avenida 9. července, se nachází od nás jen pár desítek metrů. Spočítali jsme všechny silniční pruhy, přes které jsme prošli, kolik jich je dohromady? Povinna fotka s obeliskem, který se stal symbolem města a jehož předlohou byl Washington monument v hlavním městě USA. Nedaleko od nás se nachází i nejznámější operní scéna Jižní Ameriky, kde vystupují největší světové operní hvězdy a kterou National Geographic zařadil mezi TOP10 nejlepších operních scén na světě. Vracíme se do hotelu, čas na oběd a odpoledne autobusová prohlídka rozlehlého města soukromým klimatizovaným autobusem. Nachystat si fotoaparáty a mobily, začínáme! Uvidíme všechny skvosty, které nám Buenos Aires, město příznivých větrů, jak ho pojmenovali námořníci, nabízí. Barevná proletářská čtvrť La Boca se známým stadionem Bombonera, kde hrával Diego Maradona. Čtvrť, kde vzniklo tango argentino, muži v dokonalých oblecích a krásné elegantní ženy. Ženy, hlídejte si partnery! Jinak jim do náruče vpadnou tanečnice tanga. Jako občerstvení si dáme empanadas, asi nejznámější rychlý pokrm Jižní Ameriky (kapsy plněné masem, šunkou, sýrem apod.), Kávičku nebo deci vína a pokračujeme. Zájemce čeká nejznámější hřbitov Buenos Aires, na kterém odpočívá i Evita Perón, Recoleta (fakultativně, vstupné na místě = 10 EUR/osoba). Něco podobného jste ještě neviděli. Uličky, ve kterých se ztratíte, doslova město ve městě, kde majetní závodili, kdo si dá postavit hezčí hrobku z těch nejlepších evropských materiálů. Nemůžeme vynechat náměstí Plaza Mayo, se světoznámým prezidentským palácem s příznačným názvem Casa Rosada, v překladu Růžový dům. Ukážeme si balkon, ze kterého mávala Evita. Zastavíme se i v metropolitní katedrále, kde ještě do roku 2013 celebroval mše tehdejší kardinál Bergoglio, dnes známý jako papež František. Večer si lze dáte svůj první argentinský steak. Dejte si večeři v TOP restauraci, kde nás už znají, a kam chodí na večeři známí politici a sportovci. Nemůže chybět špičkové červené víno, kde vám rádi poradí dle Vašich preferencí.

12.den Palermo, Colón a Santiago CalatravaBUENOS A­IRES

Půjdete si ráno zaběhat do zelených plic města? Určitě Vás mile překvapí množství parků ve městě, Buenos Aires jich má nejvíce na světě (přes 250). Dnes pokračujeme v prohlídce města pěšky a vyzkoušíme si i jízdu nejstarším metrem na jižní polokouli i ve španělsky mluvícím světě. Madrid zaostal o šest let, další důkaz toho, jaká byla Argentina kdysi bohatá. Přepravíme do rezidentní čtvrti Palermo, kterou si postavili v 19. století italští přistěhovalci. Bohatá čtvrť, kde každý dům má vlastního vrátného a kde si domácí nechávají své miláčky venčit chudšími. Zmrzlinárny, pizzerie, kavárny, cítíte se jako v Itálii? Park za parkem. Rybník v parku Rosedal nebo navštívíte Japonskou zahradu, největší na světě mimo území Japonska? Postupně se vracíme do centra. Procházíme přes široké bulváry, všude kolem krásné stavby a my se opravdu cítíme jako v Evropě. Máte chuť na nákupy? Pěší nákupní zóna Calle Florida je jen pár metrů od hotelu, kde najdete světoznámé značky, ale i nejznámější (a nejluxusnější) obchodní dům Galerías Pacifico v nádherné budově stylu Beaux Art, kterou navrhli architekti Emilio Agrelo a Roland Le Vacher podle vzoru pařížského obchodního domu Le bon Marché. Ne nadarmo se městu říká i Paříž Jižní Ameriky. Večer Vám nabízíme možnost navštívit Tango show, kde zažijete skutečné emoce profesionálních tanečníků, doprovázených živou hudbou. Strhující pohyby a vášeň nám nedovolí odtrhnout se od tohoto představení a my nevíme, co dříve zda fotit nebo dělat videa. K tomu na večeři výborný steak (možnost výběru i jiného jídla), výborné víno. Dokonalé zakončení intenzivního dne.

13. den: Argentinské vodopády Vám umožní procítit svou síluPUERTO IGUAZÚ

Odlet k vodopádům Iguazu a prohlídka argentinské strany vodopádů. Vodopády budeme mít na dosah a doprovázet nás budou kromě motýlů a papoušků i milý nosálové, kteří se s vámi budou chtít podělit o svačinu. Vláček nás odveze až k Ďáblova hrtanu – největšímu z vodopádů. Odvážíte se vběhnout v motorové loďce přímo pod vodopád?

14.den Brazilská strana vodopádů a večer na CopacabaněFOZ DO IGUACÚ – RIO DE JANEIRO

Prostor pro návštěvu brazilské strany vodopádů, možnost letu vrtulníkem(fa­kultativně, pokud časový harmonogram dovolí). Směřujeme na malé letiště u města Foz do Iguacu a loučíme se s vodopády. Letíme do města bohů, Rio de Janeiro. Město Vás dostane už při pohledu z letadla. Z letiště, jak bývá při zájezdech s námi standardem, máme zabezpečený soukromý transfer do hotelu. Nabízíme možnost zvýšit si hotelový standard na výborný JW Marriott Copacabana. Určitě doporučujeme. Nadčasový luxus přímo na Copacabaně. Užijte si Rio z luxusního resortu z renomované sítě Marriott. Barack Obama je jen jednou z mnoha slavných osobností, které při pobytu v Riu preferují právě JW. Nádherné výhledy na Rio de Janeiro, lahodné snídaně v Terranea s výhledem na legendární pláž. Večerní drink v baru Moonlounge a zaplavejte si v bazénu rovnou na střeše s pohledem na město bohů. Večer na horké Copacabaně a šplouchající vlny Atlantiku.

15. den Corcovado, cukrová homole a CopacabanaRIO DE JANEIRO

Dnes se máte rozhodne na co těšit! Uvidíme nejznámější věci, které nám Rio nabízí. Město výhledů, ze kterých si nebudete umět vybrat ten nejoblíbenější. Už výborná poloha u břehu Atlantiku v zátoce Guadabara zaručí, že se zde budete cítit příjemně. Máme na programu prohlídku města pronajatým autobusem se průvodcem (celá prohlídka v ceně zájezdu). Vláčkem se odvezeme k jednomu z novodobých divů světa na Corcovadu, soše Krista. Uvidíme všechny nejznámější pláže města. Která je Copacabana? A která bohatší Ipanema? Koupíme si první suvenýry a pokračujeme. Čeká nás magická Cukrová hora, kde někdo kdysi napsal: Přišel jsem do Ria zemřít. Když jsem uviděl toto, rozhodl jsem se žít. Pochopíte proč. Lanovkami se dostaneme až na vrchol a nestíháme fotit. Pokud byste měli zájem o let helikoptérou, nyní je ten správný moment. Toto je místo, odkud odlétají. Na výběr máte několik okruhů. Vyberete si, zda chcete vidět pouze pláže nebo zaletět i ke Kristu. Možnost si dát kávu nebo drink přímo na Cukrové hoře a doslova si tak vychutnat ten magický výhled. Uvidíme i opičky Mono Capuccino?

Po chutném obědě v osvědčené restauraci pokračujeme a jdeme se podívat na slavný stadion Maracana, prohlídka zvenčí (Rei Pele). Dějiště mistrovství světa ve fotbale v letech 1950 a 2014. Uskuteční se během naší návštěvy Ria nějaký zápas? Oslovte svého průvodce a on vám pomůže zajistit vstupenku. 

Rio by nebylo úplné bez nejvýznamnější události roku – karnevalu. Zastavíme se na místě, kde to vše vrcholí – na známém Sambodrome. Dílo fenomenálního brazilského architekta Oscara Niemeyera, o němž se říká, že vytvářel poezii z betonu. Vyzkoušíte si originální kostým na sambu? Po prohlídce návrat do hotelu. Ochutnáme už dnes naši první Caipirinhu? Tento nápoj si ihned oblíbíte. Brazilský destilát cachaça, led, limetka. Výborné, osvěžující, a Vy najednou pochopíte, proč si ostatní lidé toto město zamilovali.

 

16. den: Rozlučka s městem bohůRIO DE JANEIRO – EVROPA

Poslední drinky, poslední vlny a po obědě odlet domů. 

17. den: Opět domaEVROPA

Přílet, vítání se s rodinou a sdílení zážitků s přáteli.

 

Poznávací zájezd To nejlepší z Jižní Ameriky na 16 dnůPoznávací zájezd To nejlepší z Jižní Ameriky na 16 dnůPoznávací zájezd To nejlepší z Jižní Ameriky na 16 dnůPoznávací zájezd To nejlepší z Jižní Ameriky na 16 dnůPoznávací zájezd To nejlepší z Jižní Ameriky na 16 dnů

Doprava

Doprava bude zabezpečená pronajatými autobusy. Čekají nás delší i kratší lokální transfery, jinak všude využijeme pohodlné lety.

Součástí zájezdu jsou i následující místní přelety v economy class společností Latam: Lima – Cuzco 1hod 25 min La Paz – Santiago 2hod 50min Santiago – Buenos Aires 2hod 05min Buenos Aires – Puerto Iguazú 1hod 50min Iguazú – Rio de Janeiro 1hod 55min

Ubytování

Po dobu zájezdu máme ubytování zajištěné v 3*- 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Pokud cestujete sám/a, nabízíme možnost doubytování s jinou sólo osobou na zájezdu.

Strava

V ceně zájezdu jsou jen snídaně. Stravovat se budete podle chuti v místních restauracích a stáncích. Váš průvodce pozná dobře místní kuchyni a tak Vám rád poradí a podělí se s Vámi o své zkušenosti.

Peníze

Množství závisí na Vaší osobní spotřebě. Doporučujeme minimálně 1000 EUR (2019). Můžete si vzít i platební karty VISA a Mastercard. Vstupné do památek není v ceně zájezdu. Na vstupy budete potřebovat cca 260 EUR (2019).

Očkování

Doporučujeme očkování proti žluté zimnici – pro vstup do Brazílie, pokud jste před tím navštívili Peru, Kolumbii nebo Bolívii.

Top místa na zájezdu

LIMA Hlavní město Peru a současně největší město krajiny. Absolutní historické centrum Limy tvoří náměstí Plaza de Armas. Najdeme tu zde i oficiální sídlo prezidenta – Palacio del Gobierno. Celé náměstí je pro svou jedinečnost zapsáno na seznam UNESCO.

MACHU PICCHU Pro svoji jedinečnou atmosféru patří k nejvyhledáva­nějším cestovatelským zážitkům. Ruiny ukryté hluboko v nepřístupných Andách byly objeveny až roku 1911. K velkým zážitkům patří určitě cesta vláčkem divokým údolím řeky Urubamba až na vrchol.

JEZERO TITICACA Jezero se rozkládá na ploše 8300 km². Pro představu by se do něj s přehledem vešel celý Plzeňský kraj. Rozkládá se na hranici mezi Peru a Bolívií a je největším vysokohorským jezerem na světě. Hlavní atrakcí jezera jsou plovoucí rákosové ostrovy – Los Uros. Žijí zde indiáni, kteří tvrdí, že mají černou krev, která je podle legend chrání před chladem vody z jezera. Teplota jezera bývá kolem 13 stupňů Celsia.

LA PAZ Jedno z dvou hlavních měst Bolívie a zároveň nejvýše položené hlavní město na světě. V La Paz Vás ohromí například náměstí Plaza Murrilo, kde se nachází mimo jiné Prezidentský palác. La Paz taky potěší velké sportovce. Horská cykloturistika nebo sjezdy na lyžích z nejvýše položené sjezdovky světa je opravdu zkušeností na celý život. Město bylo roku 2014 vyhlášené za jeden ze sedmi městských divů světa.

SANTIAGO Město, které vyvolá dojem evropského velkoměsta. Moderní město plné mrakodrapů, nákupních center a výškových budov. Panoramatický pohled na město můžete vidět z vrchu Cerro San Cristobal.

BUENOS AIRES Hlavní město Argentiny. Ulice centra jsou stejně živé jak ve dne tak i v noci. Monumentální paláce, kavárny, obchodní domy, jihoamerická káva a tango. Nasávejte úžasnou atmosféru v Buenos Aires.

VODOPÁDY IGUAZU Největší soustava vodopádů na světě. Jejich celková šířka je víc jak 2 kilometry. Nejvyšší a nejkrásnější z vodopádů se nazývá Garganta del Diablo (Ďáblův hrtan) a má výšku asi 70 metrů. Iguazu byly v roce 2007 vyhlášené za jeden ze sedmi přírodních divů světa.

RIO DE JANEIRO Město Bohů. Střet krásné přírody a pláží s moderním pulzujícím městem. Mezi nejznámější turistické atrakce rozhodně patří Sugar Loaf Hill a socha Ježíše na Corcovade. Sugar Hill Vás ohromí úžasným pohledem na město ze své výšky 396 metrů. Relax si užijete na pláži Copacabana, kde můžete ochutnat typický brazilský míchaný nápoj – caipirinhu.

CORCOVADO Tento kopec je součástí národního parku Tijuca a má výšku 709 metrů. Na vrcholu se nachází socha Ježíše, která od roku 1931 žehná Riu. Socha měří 30 m a váží 1000 tun. Výhled z Corcovada je nezapomenutelným zážitkem.


Podobné zájezdy

Velký Okruh Patagonií

Velký Okruh Patagonií

Země: Argentina

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad

Délka pobytu: 14 dnů

č. zájezdu: 472160/33
snídaně
letecky
od119 990,-/osoba
  Z Machu Picchu do Ria

  Z Machu Picchu do Ria

  Země: Argentina

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Říjen, Listopad

  Délka pobytu: 12 dnů

  č. zájezdu: 463266/36
  snídaně
  letecky
  od137 631,-/osoba
   First minute
   -7%sleva
   Patagonie, Ohňová země

   Patagonie, Ohňová země

   Země: Argentina

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Říjen - Květen

   Délka pobytu: 13 dnů

   č. zájezdu: 270122/72
   snídaně
   letecky
   od116 727,-/osoba
    -27%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit