To nejlepší z Bolívie

č. zájezdu: 489470/17
od119 900,-/osoba
To nejlepší z Bolívie

To nejlepší z Bolívie

Země: Bolívie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Září, Říjen

Délka pobytu: 18 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

SANTA CRUZ – SAN JAVIER – CONCEPCION – SUCRE – TARABUCO – POTOSÍ – UYUNI – SALAR UYUNI – ISLA INCAHUASI – LAGUNA COLORADA – LAGUNA VERDE – LA PAZ – COROICO – COPACABANA – ISLA DEL SOL – TIWANAKU

Přestože je Bolívie jedna z nejchudších zemí regionu, nabízí jedinečný mix přírodních i kulturních atrakcí. Od jezuitských misií na východě, přes koloniální města Sucre, Potosí a La Paz. Velkým lákadlem programu jsou určitě návštěva stříbrných dolů v Cerro Rico v Potosí a především třídenní přejezd džípy v oblasti Salar de Uyuni. Nakonec navštívíme posvátné jezero Titicaca a slavný ostrov Isla del Sol.

Minimum: 8 osob

1. den

Odlet z Prahy s přestupem.

2. den

Přílet do města Santa Cruz na východě Bolívie. Transfer do hotelu a odpočinek.

3. den

Ráno odjezd směrem k městečku San Javier, které je součástí tzv. okruhu jezuitských misií. V regionu najdete několik vesnic a měst, kde od 17. století zakládali Jezuité misie a žili s původními domorodými obyvateli. San Javier je nejstarší misie z konce 17. století. Většina misií je v současnosti zrestaurována a celý okruh je zapsán na seznamu UNESCO. Nocleh strávíme v městečku Concepcion.

4. den

Dnes si prohlédneme další misii v Concepcion, kde kromě unikátní architektury, najdeme i muzeum misií a originální restaurátorské dílny. Proces restaurování probíhá od 80.let 20. století a pokračuje i v současnosti. Večer návrat do Santa Cruz.

5. den

V ranních hodinách odlet do Sucre, ubytování a po obědě si prohlédneme centrum s hlavním náměstím Plaza 25 de Mayo a katedrálou. Další zajímavostí je etnografické muzeum textilií a klášter La Recoleta. Díky své koloniální architektuře a příjemnému klimatu je považováno za nejkrásnější město Bolívie.

6. den

Pouze v neděli máte jedinečnou příležitost navštívit tradiční trh ve vesnici Tarabuco, kde se scházejí místní obyvatelé z okolí. Prodává se zde vše od zeleniny přes rukodělné výrobky až po koku. Odpoledne odjezd do Potosí. Nocleh.

7. den

Dopoledne vyrazíme na exkurzi do stříbrných dolů provrtávajících kopec Cerro Rico nad městem. Jedinečná příležitost spatřit těžební metody, které se nezměnily od dob španělské kolonizace. Odpoledne volno, možnost návštěvy horkých pramenů v okolí.

8. den

Během dopoledne si prohlédneme centrum tohoto historického skvostu zařazeného na seznam památek UNESCO. Navštívíme proslavenou mincovnu Casa de la Moneda a kostel San Francisco. Odpoledne odjezd do Uyuni, výchozího místa pro návštěvu unikátního přírodního skvostu – Salar de Uyuni.

9. den

Dnes začneme třídenní dobrodružství napříč Altiplanem a Salarem de Uyuni. Nejprve navštívíme vesnici Colchani, kde místní obyvatelé vyrábějí jodizovanou sůl, a také uvidíte hotel postavený ze solných kvádrů. Ojos del Sal se nazývá voda vyvěrající ze solného podloží. Dále se vydáme napříč přes solnou planinu na skalnatý ostrov s kaktusy – Isla Incahuasi. Zde poobědváme a budeme pokračovat na jih. Nocleh po cestě ve vesnici Aqua Quisa.

10. den

Během tohoto dne budeme pokračovat napříč pouštní oblastí až k Laguně Colorada. Tato oblast Altiplana je místem, kde každoročně hnízdí tři druhy plameňáků. Dále po cestě spatříme slavný „kamenný strom“ – Arbol de Piedra. Cílem dnešního dne je Laguna Colorada – rudá barva jezera je způsobena přítomností řas a planktonu. Scenérii doplňují nádherně růžoví plameňáci. Nocleh.

11. den

Brzy ráno vyrazíme ke gejzírům „Sol de Maňana“ a také k horkým pramenům, kde se můžete zahřát. Po snídani pokračujeme přes „poušť Salvátora Dalího“ až k Laguna Verde. Za touto zeleně zbarvenou lagunou se v dálce tyčí vulkán Licancabur. Odtud se budeme vracet zpět do Uyuni. Příjezd navečer, nocleh.

12. den

V ranních hodinách odlet do La Pazu (3700 m.n.m). Odpočinek a v odpoledních hodinách prohlídka centra (kostel San Francisco, katedrála, čarodějnický trh). Následovat bude návštěva Měsíčního údolí – Valle de la Luna.

13. den

Dnes se vypravíme ze suché oblasti náhorní planiny Altiplana do subtropického regionu Coroico. Největší atrakcí dne je jízda po staré, dnes již nevyužívané „silnici smrti“ klikatící se z průsmyku La Cumbre (4660 m.n.m) až do městečka Coroico (1200 m.n.m). Odpoledne si prohlédneme kávové a kokové pole. Návrat do La Pazu po nové silnici.

14. den

Ráno odjezd směrem Altilano a pokračování přes město El Alto směrem k jezeru Titicaca. Trajektem překonáme úžinu Tiquina oddělující jižní část od hlavní části jezera. Po příjezdu do města Copacabana ubytování a prohlídka centra (tržiště, Basilica de Nuestra Seňora de Copacabana). Před západem slunce můžeme vystoupit na Cerro Calvario, nabízející nádherný výhled na jezero a Isla del Sol. Nocleh.

15. den

Ráno se lodí vypravíme na slavný „Sluneční ostrov“ – Isla del Sol , který je považován za kolébku incké civilizace. Navštívíme vesnici Yumani, incké schody, prameny a ruiny Pilkokaina. Dále si prohlédneme i severní část ostrova, která je méně navštěvována turisty. Odpoledne návrat do Copacabana. Nocleh.

16. den

Ráno odjezd z Copacabana směrem k La Pazu. Dnes nás čeká nejvýznamnější předkolumbovská památka Altiplana – Tiwanaku. Kultura Tiahuanaco dala základy pozdější kultuře Inků v Peru. Navštívíme místní muzeum, chrám Kalasasaya a Puerta del Sol. Památka je zapsána od roku 2000 na seznamu UNESCO. Nocleh.

17. den

Transfer na letiště odlet s přestupem do Evropy.

18. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha-Santa Cruz/La Paz-Praha včetně tax v ceně 22.000 Kč
 • vnitrostátní přelet Santa Cruz – Sucre
 • 13× ubytování v 3* hotelech se snídaní
 • 2× nocleh v jednodušším ubytování se sociálním příslušenstvím na Salaru Uyuni
 • plná penze během programu na Salar Uyuni
 • uvedený program včetně vstupů
 • privátní pozemní doprava
 • místní průvodce
 • služby českého průvodce CK Soleada (minimum 8 osob)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 18 000 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic (140Kč/den) vč.storna: 2 520 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic osoba starší 70 let (240Kč/den) vč.storna: 4 320 CZK
 • spropitné

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
To nejlepší z BolívieTo nejlepší z BolívieTo nejlepší z BolívieTo nejlepší z BolívieTo nejlepší z BolívieTo nejlepší z BolívieTo nejlepší z BolívieTo nejlepší z BolívieTo nejlepší z BolívieTo nejlepší z Bolívie

Podobné zájezdy

Peru, Bolívie, Amazonie

Peru, Bolívie, Amazonie

Země: Bolívie

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Duben

Délka pobytu: 17 dnů

č. zájezdu: 270097/72
snídaně
letecky
od106 839,-/osoba
  -25%sleva
  Chile, Peru, Bolívie

  Chile, Peru, Bolívie

  Země: Bolívie

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Srpen - Květen

  Délka pobytu: 15 až 16 dnů

  č. zájezdu: 465711/72
  snídaně
  letecky
  od107 966,-/osoba
   -26%sleva
   Peru, Bolívie

   Peru, Bolívie

   Země: Bolívie

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Červenec - Duben

   Délka pobytu: 14 dnů

   č. zájezdu: 270096/72
   snídaně
   letecky
   od94 405,-/osoba
    -27%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit