ŠVÝCARSKO - Bernské Alpy (cykloturistika)

č. zájezdu: 486992/120
od13 090,-/osoba
-4%sleva
First minute
ŠVÝCARSKO - Bernské Alpy (cykloturistika) - Aktivní dovolená

ŠVÝCARSKO - Bernské Alpy (cykloturistika)

Země: Švýcarsko

Ubytování: ŠVÝCARSKO - Bernské Alpy (cykloturistika)


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Červenec, Srpen

Délka pobytu: 6 dnů


Možnosti dopravy

 • autobusem

Možnosti stravování

 • polopenze

Popis zájezdu

CYKLOTURISTIKA: Melchtal – Meiringen – soutěska Aare – Grindelwald – Interlaken – Brienzersee – Thunersee – Adelboden – Spiez…Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce.. Doporučujeme horská, případně treková kola. Plánované výjezdy lanovkou lze pokaždé nahradit jinou variantou trasy a ušetřit tak za jízdné.

Program1. den: Odjezd z Prahy v cca 21.30 hod. Noční přejezd.2. den: Z údolí MELCHTAL lanovkou do nadmořské výšky téměř 2 000 m (lze vyjet i na kole po asfaltové silničce – cca 7,5 km – převýšení 800 m), odkud trasa povede náhorní plošinou pod věčně zaledněnými štíty Titlisu. Vyhlídková jízda do městečka MEIRINGEN s divokou SOUTĚSKOU ŘEKY AARE a populárními vodopády REICHENBACH až do hotelu v Innertkirchenu (cca 45 km; možnost zkrácení na 25 km). Alternativně etapa bez lanovky začínající 13-ti km sjezdem údolím Melchtal k jezeru SARNERSEE a dále po málo frekventovaných silničkách k dalšímu okouzlujícími jezeru LUNGERNSEE. Přes průsmyk BRÜNIG (1 008 m) dojezd až na ubytování (cca 50 km). Nocleh.3. den: Přesun autokarem do známého střediska GRINDELWALD. Lanovkou na First (2 167 m), odkud se naskýtá jedinečný výhled na panorama s mohutnými ledovci a majestátnými vrcholy Eiger, Mönch a Jungfrau. Přejezd na kolech do sedla Grosse Scheidegg následovaný neopakovatelným sjezdem do lázeňského INTERLAKENU (cca 40 km). Majitelé elektrokol se do sedla Grosse Scheidegg dostanou po úchvatné horské silničce z místa ubytování (16 km, převýšení cca 1 400 m).Návrat autokarem na ubytování. Pokud budete chtít ušetřit za lanovku a neabsolvovat dlouhá stoupání, čeká Vás tento den nejprve sjezd údolím dravého potoka do Interlakenu a dále cesta podél fotogenického jezera BRIENZERSEE (možnost koupání). Individuální dojezd v sedle bicyklu až do hotelu (cca 50 km). Nocleh.4. den: Výjezd autokarem na BEATENBERG, vesničky malebně rozložené vysoko nad hladinou jezera THUNERSEE. Absolvování cyklistického okruhu vedoucího atraktivní krajinou s pasoucími se kravami a typickými statky uprostřed šťavnatých pastvin s ukončením v Interlakenu (cca 55–65 km). Možnost koupání. Návrat autokarem na ubytování.5. den: Autobusem do oblíbeného lyžařského střediska ADELBODENU. Přeprava soustavou lanovek přes Sillerenbühl na Hahnenmoos (alternativně výšlap na kole). Sjezd do údolí SIMMENTAL obklopeného dvoutisícovými vrcholky Bernských a Freiburských Alp a pokračování do městečka SPIEZ na břehu THUNSKÉHO JEZERA (cca 65–70 km). Nenáročná verze bez lanovky počítá s panoramatickou jízdou po horských silničkách z Adelbodenu do údolí FRUTIGEN a po cyklostezce až do cíle ve Spiezu (cca 40 km). Kromě nádherné krajiny budete moci tento den obdivovat i ukázky místní lidové architektury. Noční přejezd.6. den: Příjezd do Prahy v cca 10 hod.

CYKLOTURISTIKA: Melchtal – Meiringen – soutěska Aare – Grindelwald – Interlaken – Brienzersee – Thunersee – Adelboden – Spiez…Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce.. Doporučujeme horská, případně treková kola. Plánované výjezdy lanovkou lze pokaždé nahradit jinou variantou trasy a ušetřit tak za jízdné.

Stravování


3× polopenze

Ubytování


3× hotel (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním zařízením)

Cena zahrnuje:

 • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
 • 3× ubytování v hotelu** (2 lůžkové pokoje s TV, možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 3× polopenzi
 • pobytovou taxu
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • případnou přepravu lanovkami: cca 25 CHF/2. den, cca 40 CHF/3. den, cca 40 CHF/5.den

Podobné zájezdy

Francie - Savojské Alpy S Kartou

Francie - Savojské Alpy S Kartou

Země: Francie, Švýcarsko

Typ: Aktivní dovolená, Pobytové…

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 8 dnů

Osob: 1-2, 1 osoba

č. zájezdu: 475853/26
snídaně
autobusem
od21 990,-/osoba
  Švýcarsko - Wallis

  Švýcarsko - Wallis

  Země: Švýcarsko

  Typ: Aktivní dovolená, Pobytové…

  Termíny: Červenec

  Délka pobytu: 8 dnů

  č. zájezdu: 278583/16
  polopenze
  autobusem
  od15 990,-/osoba
   Last minute
   Švýcarsko, alpský okruh

   Švýcarsko, alpský okruh

   Země: Švýcarsko

   Typ: Aktivní dovolená, Pobytové…

   Termíny: Červen, Červenec

   Délka pobytu: 7 dnů

   č. zájezdu: 280375/16
   polopenze
   autobusem
   od11 990,-/osoba
    Last minute
    -4%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Švýcarsko 2023

    V naší nabídce přinášíme opravdu velmi širokou nabídku poznávacích zájezdů do Švýcarska.

    Dovolená Turecko 2018 letecky z Brna, Prahy a Ostravy

    Dovolená v Turecku s all inclusive v last minute

    Turecko létáme z Prahy, Ostravy, Brna a Vídně popřípadě z Německa. Oblíbenými destinacemi jsou Alanya, Antalya, Side, Belek či Turecká riviéra. V naší nabídce najdete mnoho hotelů s dětmi zdarma již od 11 let. Nabízíme oblíbené hotelové řetězce Sentido, Smartline nebo SunConnect

    Flims Laax Falera

    Tento skiareál úctyhodných rozměrů čítající na 220 km sjezdovek vzniknul propojením areálů Flims, Laax a Falera uspokojí i nejnáročnější lyžaře a snowboardisty. Dobré sněhové podmínky zaručuje nadmořská výška přes 3 000 m. Nejdelší sjezdovka zde čítá 14 km z ledovce Vorab do Flimsu.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit