Švýcarské železnice UNESCO a zubačka Monte Generoso

č. zájezdu: 522463/5
od10 701,-/osoba
-10%sleva
First minute
Švýcarské železnice UNESCO a zubačka Monte Generoso

Švýcarské železnice UNESCO a zubačka Monte Generoso

Země: Švýcarsko


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 5 dnů


Výhody:

  • Poznávací - Časová sleva 10 %

Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Slevy

  • Poznávací – Časová sleva 10 %

1. den

Odjezd večer.

2. den

V noci průjezd Německem a Švýcarskem do kantonu Graubünden. Ráno výjezd do průsmyku Julier (2284 m n.m.), tento průsmyk využívali již Římané. Po zastávce sjezd do údolí Engadin, odkud přes další průsmyk Bernina do údolí Val Poschiavo. Prohlídka známého kruhového viaduktu Brusio, odjezd do Poschiava kolem stejnojmenného jezera. Z Poschiava vlakem po trase Bernina Expressu do průsmyku Bernina (2238 m n.m.), vlak stoupá do hor přes množství viaduktů. V průsmyku Bernina je nádherné jezero Lago Bianco uprostřed velehor. Odjezd do Svatého Mořice, prohlídka mondénních horských lázní. Ze Svatého Mořice vlakem po trase Glacier Expressu přes průsmyk Albula do Tiefencastelu, vlak jede soustavou kruhových tunelů a viaduktů nádhernou alpskou přírodou. Vrcholem je přejezd světoznámého viaduktu Landwasser, 136 metrů dlouhý s poloměrem zatáčky 100 metrů. Železnice Rhétské dráhy přes průsmyky Bernina a Albula jsou zapsány do světového dědictví UNESCO. Z Tiefencastelu autobusem do Davosu (1560 m n.m.) – nejvýše položeného švýcarského města, ubytování v Club Hotel Davos*** (v hotelu je k dispozici bazén, za příplatek pak i sauna). Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd vlakem k viaduktu Wiesen. Z nádražíčka Wiesen se jde po souběžném chodníku přímo po viaduktu, pod sebou vidíte v hloubce potok Landwasser a nad ním mohutné skály. Po překonání viaduktu je to již jen kousek na vyhlídku. Z vyhlídky je nádherný výhled na tento nejvyšší viadukt Rhétské dráhy s 210 metry délky a výškou téměř 90 metrů. Návrat zpět po viaduktu a odjezd vlakem dále do Filisuru. Již z nádraží je překrásný výhled na údolí obklopené horami. Od nádraží pohodlná vycházka lesem (cca 20 minut) na panoramatickou vyhlídku na viadukt Landwasser, nejznámější švýcarský viadukt, který ústí přímo do skalního tunelu. Z vyhlídky budete mít viadukt jako na dlani i s projíždějícími vlaky. Návrat na nádraží do Filisuru a odjezd autobusem. Za Filisurem zastávka na krátkou pohodlnou vycházku (cca 15 mimut) přímo pod impozantní oblouky viaduktu Landwasser. Možnost neopakovatelných fotozáběrů s projíždějícím Glacier Expressem. Návrat do Davosu. Výjezd lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.) s nádherným rozhledem na Davos, jezero a okolní hory. Večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Odjezd přes starobylé alpské vesničky do Thusis a dále horským údolím Rheinwald až k tunelu pod průsmykem San Bernardino. Za tunelem se otevře pohled do kantonu Ticino – italského Švýcarska. Sjezd údolím Mesolcina do Bellinzony se třemi mohutnými hrady a dále do Capolaga u Luganského jezera. Výjezd ozubnicovou železnicí na Monte Generoso (1704 m n.m.) – nejlepší vyhlídkový vrchol v Ticinu, kruhový rozhled na švýcarské Alpy včetně Matterhornu a Jungfrau, italské Apeniny, město Lugano a jezera Lugano a Como. Trať dlouhou 8,7 km zdolá vlak za 40 minut. Na vrcholu je od roku 2017 architek­tonicky velmi atraktivní restaurace Fiore di pietra (Kamenná květina), kterou navrhl slavný architekt Mario Botta. Po vychutnání si panoramatických rozhledů a občerstvení v restauraci sjezd ozubnicovou železnicí zpět do Capolaga. Odjezd do Lugana, prohlídka známého města se středomořskou atmosférou na břehu stejnojmenného jezera. Město má silný italský charakter a po Curychu a Ženevě je třetím největším finančním centrem ve Švýcarsku. Dominantou je hora Monte Salvatore zvedající se z jezerní hladiny. Odjezd do Locarna na břehu jezera Lago di Maggiore. Výjezd pozemní lanovkou k poutnímu kostelu Madonna dal Sasso nad městem. Nádherný výhled na město a jezero. Po návratu prohlídka italsky laděného centra s náměstím Piazza Grande. Po prohlídce odjezd do ČR

5. den

Návrat ráno.

Nutná hotovost s sebou

Švýcarské horské železnice jsou pojmem v celém světě. Kvůli mimořádné atraktivitě byly železnice přes průsmyky Albula a Bernina zapsány do světového dědictví UNESCO.

rychly_prehled

5denní poznávací zájezd2 noci s polopenzí v hotelunejatrak­tivnější úseky tratí Bernina a Albula (UNESCO) v programu zájezdunávštěva Ticina s výjezdem zubačkou na vrchol Monte Generoso

Počet dní

5denní zájezd

strucna_trasa

Davos;46.803379, 9.832238kruhový viadukt Brusio;46.254175, 10.128480průsmyk Bernina;46.588263, 9.777663Svatý Mořic;46.491064, 9.835102Preda u tunelu Albula;46.588263, 9.777663viadukt Landwasser;46­.680846, 9.676821Tiefen­castel;46.664122, 9.572897

pojmenovani_za­rizeni4

Pokoj pro 2 osoby

Cena zahrnuje

  • 2 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV)
  • využití hotelového bazénu
  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • mapu Švýcarska s informacemi.

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu 4 CHF/osoba/noc
  • která se platí na místě v hotelu. Po zaplacení dostanete Davos Premium Card
  • která umožní slevu na lanovku na Schatzalp.

Nutná hotovost s sebou

89 CHF

Švýcarské železnice UNESCO a zubačka Monte GenerosoŠvýcarské železnice UNESCO a zubačka Monte GenerosoŠvýcarské železnice UNESCO a zubačka Monte GenerosoŠvýcarské železnice UNESCO a zubačka Monte GenerosoŠvýcarské železnice UNESCO a zubačka Monte GenerosoŠvýcarské železnice UNESCO a zubačka Monte GenerosoŠvýcarské železnice UNESCO a zubačka Monte Generoso

Doprava

  • N1 – Praha, Beroun, Žebrák, Rokycany, Plzeň (garantovaná odjezdová místa – platí u všech zájezdů a termínů) – bez příplatku!
  • N2 – Ústí n. L., Teplice, Bílina, Most, Louny, Slaný, Kladno, Chomutov, Ostrov n. O., K. Vary – příplatek 400 Kč
  • N3 – Hradec Králové, Pardubice, Chrudim, Poděbrady, Kolín – příplatek 400 Kč
  • N4 – České Budějovice, Vodňany, Písek, Tábor – příplatek 400 Kč
  • N5 – Liberec, Jablonec, Turnov,Mladá Boleslav – příplatek 400 Kč
  • N6 – Cheb, Sokolov, Mariánské Lázně – příplatek 400 Kč
  • N7 – Klatovy, Domažlice – příplatek 400 Kč
  • N8 – Brno, Jihlava – příplatek 400 Kč

    Důležitá poznámka:

    Svozy N2 – N8 jsou garantovány při minimálním počtu 4 osob a více než 31 dní před odjezdem!

Svoz u autobusových zájezdů

N1 a nebo na trase zájezdu je bez příplatku.
N2–9 je za příplatek 400 Kč není-li u dané destinace uvedeno jinak.

Svoz u leteckých zájezdů

N2–9 za příplatek 500 Kč na osobu, není-li u dané destinace v ceníku uvedeno jinak.


Podobné zájezdy

Pohodový týden v Alpách - Saas Fee - švýcarská perla v zajetí čtyřtisícovek s kartou

Pohodový týden v Alpách - Saas Fee - švýcarská perla v zajetí…

Země: Rakousko, Švýcarsko

Destinace: Švýcarské alpy

Středisko: Alpy, Švýcarské Alpy, SAAS…

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Červenec

Délka pobytu: 8 dnů

Osob: 1, 1-3, 1-2 osoba

č. zájezdu: 465920/1
polopenze
autobusem
od22 990,-/osoba
    Pohodový týden v Alpách - Švýcarské TOP panorama s kartou v ceně

    Pohodový týden v Alpách - Švýcarské TOP panorama s kartou v ceně

    Země: Švýcarsko

    Středisko: Švýcarské Alpy

    Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

    Termíny: Srpen

    Délka pobytu: 8 dnů

    Osob: 1, 1-2, 1-3 osoba

    č. zájezdu: 496293/1
    polopenze
    autobusem
    od24 490,-/osoba
      Pohodový týden v Alpách - Savojské Alpy - brána ke slunci s kartou

      Pohodový týden v Alpách - Savojské Alpy - brána ke slunci s…

      Země: Francie, Rakousko, Švýcarsko

      Destinace: Švýcarské alpy

      Středisko: Alpy, Savojské Alpy,…

      Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

      Termíny: Srpen

      Délka pobytu: 8 dnů

      Osob: 1, 1-3, 1-2 osoba

      č. zájezdu: 520541/1
      polopenze
      autobusem
      od24 990,-/osoba

        Mohlo by vás zajímat:

        Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

        Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

        Pobytově poznávací zájezdy

        Pobyty s výlety

        Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

        Pobytové zájezdy pro seniory

        Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

        Aktuálně

        15.10.2025

        Ubytování v Alpách se slevou až 30 %

        Využijte naše speciální slevy až 30 % z ubytování a užijte si nezapomenutelný pobyt v jednom z nejkrásnějších horských regionů Evropy.

        26.9.2025

        Poznávací zájezdy se slevou az 44%

        Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2025-2026

        18.7.2025

        Hledáme nové kolegy

        Do naší kanceláře v Brně hledáme příjemného a komunikativního kolegu/kolegyni na pozici prodejce zájezdů.

        RSS, více aktualit