Svět Aztéků a španělské kolonizace

č. zájezdu: 489412/17
od71 900,-/osoba
Svět Aztéků a španělské kolonizace - Poznávací zájezdy

Svět Aztéků a španělské kolonizace

Země: Mexiko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Listopad

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

MEXICO CITY – ACAPULCO – TAXCO – TEOTIHUACAN – PUEBLA – MONTE ALBÁN – OAXACA.

Nabídneme Vám mix koloniální architektury, krásy pacifického pobřeží v Acapulcu, předkolumbovské kultury centrálního Mexika a to vše doplněné bohatými kulturními i kulinářskými zážitky… Viva Mexico!!!!

Minimum: 6 osob

1. den

Odlet z Prahy do Mexico City, transfer do centra města, ubytování v hotelu.

2. den

Návštěva hlavních pamětihodností v centru (náměstí Zócalo, prezidentský palác, aztécké vykopávky Templo Mayor, katedrála z 16. století, divadlo Bellas Artes a Torre Latinoamericana). Odpoledne zamíříme do Antropologického muzea. Večer návštěva náměstí Plaza Garibaldi, kde vystupují typičtí muzikanti se sombrery tzv. mariachis.

3. den

Návštěva nejznámějšího mexického archeologického místa Teotihuacan. Navštívíme Pyramidu Slunce, Pyramidu Měsíce, Třídu mrtvých. Poté návštěva nejznámějšího poutního místa Mexika – chrámu Panny Marie Guadalupské.

4. den

Dnes nás čeká Puebla, která si uchovala svůj koloniální vzhled díky 70 kostelům a téměř tisícovce budov v centru města s krásně zdobenými fasádami z ručně malovaných kachliček. Další zastávkou bude také Cholula, kde se nachází starobylé indiánské naleziště s třetí největší pyramidou na světě. Cestou do Puebly zastavíme u vyhlídek na sopky Popocatépel a Iztaccihuatl. Ubytování v Pueble.

5. den

Dopoledne krátká zastávka v dalším historickém městě Cuernavaca. Zvenčí si prohlédneme Cortézův palác a navštívíme katedrálu Nanebevzetí Panny Marie s nástěnnými malbami v orientálním duchu z počátku 16. století. Odpoledne příjezd do Taxca, kde se ubytujeme. Taxco – město v horách proslulé těžbou stříbra, 90% veškerého zboží tu tvoří kvalitní šperky ze stříbra a můžete si zde opatřit spoustu suvenýrů za rozumné ceny. Zároveň navštívíme pozoruhodný kostel Santa Prisca a vyjedeme lanovkou na Monte Taxco.

6. den

Po snídaní odjezd do vyhlášeného přímořského letoviska Acapulco. Volný program a koupání v Acapulcu. Toto letovisko nabízí nespočetné množství kavárniček, restaurací a obchůdků. Večer zhlédneme odvážlivce skákající do moře ze 40-metrových útesů.

7. den

Volné dopoledne na koupání a relaxaci. Po poledni odhlášení z hotelu a transfer na letiště. Odlet s přestupem v Mexico City do Oaxaca. Na obou letech je v případě příznivého počasí šance vidět zasněžené vrcholky sopek Popocatépetl a Iztaccihuatl.

8. den

Dopoledne prohlídka historického centra, Oaxaca je jedním z nejkrásnějších mexických měst se zajímavou katedrálou, kostelem sv. Dominika, parky, kolonádami, typickou krytou tržnicí a vyhlášenou čokoládou. Návštěva impozantních pyramid Monte Albán, které vystavěli Zapotékové a Mixtékové. Další zastávka bude u kostela Santa María del Tule, kde se nachází cypřiš s nejširším kmenem na světě o obvodu 42 metrů a výškou 43 metrů. Nedaleko odtud se také podíváme, jak se vyrábí tequila a mezcal. Návrat na ubytování do Oaxaca.

9. den

Po snídani transfer na letiště a odlet s přestupy domů.

10. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha – Mexico City/Oaxaca – Praha s přestupy včetně letištních tax v ceně 20.000 Kč
 • vnitrostátní přelety
 • privátní doprava během okruhu
 • 8× ubytování v 3–4* hotelech se snídaní
 • uvedený program včetně vstupů
 • česky mluvící průvodce CK SOLEADA (minimum: 8 osob)
 • služby místních průvodců
 • zákonné pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • jednolůžkový pokoj: 10 000 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A60 Pandemic (130Kč/den) vč.storna: 1 300 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A60 Pandemic osoba starší 70 let (225Kč/den) vč.storna: 2 250 CZK
 • fakultativní výlety, spropitné
 • poplatek za použití videokamery na památkách v Mexiku

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Svět Aztéků a španělské kolonizace - Poznávací zájezdySvět Aztéků a španělské kolonizace - Poznávací zájezdySvět Aztéků a španělské kolonizace - Poznávací zájezdySvět Aztéků a španělské kolonizace - Poznávací zájezdySvět Aztéků a španělské kolonizace - Poznávací zájezdySvět Aztéků a španělské kolonizace - Poznávací zájezdySvět Aztéků a španělské kolonizace - Poznávací zájezdySvět Aztéků a španělské kolonizace - Poznávací zájezdySvět Aztéků a španělské kolonizace - Poznávací zájezdySvět Aztéků a španělské kolonizace - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Kouzelná města koloniálního Mexika

Kouzelná města koloniálního Mexika

Země: Mexiko

Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

Termíny: Říjen, Listopad

Délka pobytu: 16 dnů

č. zájezdu: 489661/17
snídaně
letecky
od101 900,-/osoba
  Poklady Chiapasu a Yucatánu

  Poklady Chiapasu a Yucatánu

  Země: Mexiko

  Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

  Termíny: Listopad

  Délka pobytu: 12 dnů

  č. zájezdu: 489415/17
  snídaně
  letecky
  od73 900,-/osoba
   Copper Canyon a Baja California

   Copper Canyon a Baja California

   Země: Mexiko

   Středisko: Putování severním Mexikem

   Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

   Termíny: Únor, Březen

   Délka pobytu: 16 dnů

   č. zájezdu: 489659/17
   snídaně
   letecky
   od123 900,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit