Středověká Umbrie a Adriatická riviéra, letecky

č. zájezdu: 491862/113
od24 990,-/osoba
Středověká Umbrie a Adriatická riviéra, letecky

Středověká Umbrie a Adriatická riviéra, letecky

Země: Itálie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 5 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Program0. – 1. den: 1. den: Praha – Rimini
Odlet z Prahy do Rimini v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu a ubytování na Adriatické riviéře.

2. den: Urbino  – Assisi Urbino (památka Unesco) – město považované za utajený skvost Itálie, protože nádhera jeho ulic i vznešených vévodských paláců převyšuje jiná turisty navštěvovanější místa. Město bylo založeno již v 6. století n. l. Římany, ale zachovalo si podobu z 15. století a je pokládáno za jedno z nejkrásnějších měst střední Itálie. Městu dominuje vévodský palác Palazio Ducale z 15. století. Prohlédnout si můžete i rodný dům Raffaela, který zde žil až do svých 14 let. Odpoledne přejezd do Assisi. Assisi (památka Unesco), světově proslulé město s unikátně dochovanou gotickou architekturou. Narodil se zde sv. František a krátce po jeho smrti zde byla ve 13. století vybudována unikátní dvojitá bazilika nad jeho hrobem. Baziliku zdobili freskami největší umělci své doby Giotto a Lorenzetti.

3. den: Perugia – Cortona Perugia – město založené již Etrusky s nádhernou atmosférou historického centra zpřítomňující etruskou, řeckou i středověkou minulost, nádherné středověké paláce a kostely. Přejezd kolem jezera Lago Trasimeno. Zastávka v městečku Cortona – město založené Etrusky se zajímavým bludištěm starých uliček a středověkých domů. K nejvzácnějším památkám patří katedrála, která byla založena již v 9. století.

4. den: Arezzo – San Leo – Rimini Arezzo – starobylý střed s mnoha krásnými starými paláci, monumentálními kostely a krásným hlavním náměstím, Odpoledne San Leo – městečko s pěknou polohou na kopci, nad kterým se tyčí impozantní hrad. V podvečer ubytování na Adriatické riviéře v oblasti Rimini.

5. den: San Marino – Praha Dopoledne pobyt u moře, možnost koupání. Odpoledne výlet do ministátečku San Marino, který je působivě umístěn na vysokém kopci Monte Titano. Zaujmou vás romantické uličky i pěkné výhledy do širokého okolí. Ve večerních hodinách odlet z Rimini zpět do Prahy.

Zájezd nás zavede do oblasti, kde se prolíná historie v podobě unikátních památek s malebnou kopcovitou krajinou, která utváří ráz této jedinečné oblasti Itálie. Navštívíme historické skvosty často zařazené do seznamu UNESCO (Assisi, Urbino), ale i další půvabná městečka s úžasnou atmosférou. Poznávání kulturních zajímavostí doplníme i koupáním na italské adriatické riviéře.

Poznámka


Více informací o poznávacích zájezdech v Itálii naleznete na webové stránce poznavaci-zajezdy.slantou­r.cz.

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Rimini a zpět
 • malé palubní zavazadlo (40×20×25 cm)
 • doprava autokarem v Itálii
 • 4× nocleh v hotelu
 • 4× snídaně
 • služby průvodce

Cena nezahrnuje:

 • místní pobytovou taxu (2 EUR / osoba / noc)
 • zavazadlo k odbavení
 • komplexní pojištění
 • vstupy do památek a objektů

Slevy:

 • 2 % – sleva pro klienty z let 2020 – 2023 (poznávací zájezdy), rezervace min. 90 dní před odjezdem – Sleva pro stále klienty (účast na zájezdech SLAN tour) v letech 2020–2023, rezervace min. 90 dní před odjezdem, nad 20.000 Kč
Středověká Umbrie a Adriatická riviéra, leteckyStředověká Umbrie a Adriatická riviéra, leteckyStředověká Umbrie a Adriatická riviéra, leteckyStředověká Umbrie a Adriatická riviéra, leteckyStředověká Umbrie a Adriatická riviéra, letecky

Doprava

CK provozuje vlastní autokarovou dopravu. Cílem této nabídky je seznámení co nejširší veřejnosti s možností využít naše luxusní autokary vybavené klimatizací, vestavěným WC, videem a občerstvením pro zpříjemnění Vašich cest u nás i v zahraničí tak, aby byly umocněny Vaše zážitky z krásného zájezdu. Samozřejmostí jsou pro nás vedle luxusních autobusů i luxusní služby – v posádkách našich autobusů jsou zkušení profesionálové, kteří brázdí Evropu křížem krážem již řadu let a k jejich základním návykům patří i špičkové služby pro klienty. V současné době nabízí naše firma 2 autokary Mercedes. Typ O350 RHD a Typ MB Tourismo. Oba v konfiguraci 49+1 míst:

Mercedes O350 RHD : 49 + 1 míst, klimatizace, velkoprostorové zavazadlové kufry, vestavěné WC, video – 2 televize, teplé a studené nápoje během cesty. Cenová nabídka je od 24 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání .

Mercedes Tourismo : 49 + 1 míst, klimatizace, velkoprostorové zavazadlové kufry, vestavěné WC, video – 2 televize, teplé a studené nápoje během cesty. Cenová nabídka je od 24 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání. Většinou však fungují smluvní ceny, které jsou různé podle jednotlivých typů zajišťované dopravy, její náročnosti, případně objemu přepravy. Pro menší skupiny nabízíme rovněž dopravu minivanem (mikrobusem) VW Transporter s kapacitou 8 osob. VW Transporter T6 : 7–8 míst, klimatizace, dostatečný prostor pro zavazadla. Cenová nabídka od 9 Kč/km a 150 Kč/hod. čekání.


Podobné zájezdy

Toskánským jihem až do tajemné Umbrie

Toskánským jihem až do tajemné Umbrie

Země: Itálie

Ubytování: …JIHEM AŽ DO TAJEMNÉ UMBRIE

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen

Délka pobytu: 6 dnů

č. zájezdu: 488486/14
polopenze
autobusem
od9 340,-/osoba
  Punta Navaccia Camping Village

  Punta Navaccia Camping Village

  Země: Itálie

  Destinace: Střední Itálie

  Středisko: Umbrie

  Ubytování: Punta Navaccia Camping Village

  Typ: Pobytové zájezdy

  Termíny: Srpen - Listopad

  Délka pobytu: 4 až 14 dnů

  Osob: 6 osob

  č. zájezdu: 475820/3
  bez stravování
  vlastní doprava
  od4 170,-/byt
   -14%sleva
   Hotel Cavalieri

   Hotel Cavalieri

   Země: Itálie

   Destinace: Střední Itálie

   Středisko: Umbrie

   Hotel: Cavalieri

   Typ: Pobytové zájezdy

   Termíny: Červenec - Listopad

   Délka pobytu: 4 až 14 dnů

   Osob: 2 osoby

   č. zájezdu: 476219/3
   polopenze
   vlastní doprava
   od3 270,-/osoba
   -14%sleva

   Mohlo by vás zajímat:

   Turecká riviéra

   Rozmanitá nabídka dovolené na turecké riviéře

   Turecká riviéra se rozkládá na jihu Turecka a je příznačná svým slunným pobřežím s početnými plážemi a zálivy.

   Poznávací zájezdy Irsko

   Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Irska letecky i autobusem

   Irská republika má jen jediného souseda. Je to již zmiňované Severní Irsko – délka hranic činí asi 360 km. Zbytek Irské republiky omývají moře. Ze západu je to Atlantický oceán, z jihu Keltské moře a z východu je to Irské moře.

   Poznávací zájezdy Skotsko 2024

   Vyberte si svůj poznávací zájezd do Skotska

   Skotsko je nádherná drsná hornatá země na severu Velké Británie, která vždy bojovala o svoji nezávislost, jak ztvárnil například film Statečné srdce.

   Aktuálně

   5.6.2024

   Fjordy a další klenoty Norska

   Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

   12.4.2024

   Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

   Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

   11.4.2024

   Island nejen pro seniory 55+

   Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

   RSS, více aktualit