Středoamerický ráj (Kostarika a Panama)

č. zájezdu: 489416/17
od108 900,-/osoba
Středoamerický ráj (Kostarika a Panama) - Poznávací zájezdy

Středoamerický ráj (Kostarika a Panama)

Země: Kostarika


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Prosinec

Délka pobytu: 16 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

SAN JOSE – VULKÁN POAS – VODOPÁDY LA PAZ – NP TORTUGUERO – SARCHÍ – VULKÁN ARENAL – JESKYNĚ VENADO – HORKÉ PRAMENY TABACÓN – MONTEVERDE – CARARA – MANUEL ANTONIO – PANAMA CITY – PLAVBA PANAMSKÝM PRŮPLAVEM

Dvě nejrozvinutější země Střední Ameriky oplývají množstvím přírodních atrakcí. Nabídneme Vám to nejlepší, co lze vidět během dvou týdnů. Obdivujte přírodu nejen pohledem vleže z pláže, ale také nad pralesem ze závěsných lávek v Monteverde. Zažijete osvěžující koupel v termálech pod Arenalem a odpočinete si na plážích v Manuel Antonio. Návštěva Kostariky by nebyla kompletní bez NP Tortuguero. Vaši cestu završí plavba panamským průplavem a prohlídka Panama City.

Minimum osob: 8

1. den

Odlet z Prahy s přestupem. Přílet do San José. Transfer do hotelu a odpočinek.

2. den

Tento den začneme návštěvou aktivního vulkánu Poas. Kráter se svojí šířkou 1,5 km patří mezi největší na světě. Typickým znakem vulkánu jsou gejzírová jezera smaragdové barvy. Poté následuje přesun do La Paz Waterfall Gardens– soukromé přírodní rezervace. Zde najdete bohaté zastoupení motýlů, ptáků, hmyzu, kočkovitých šelem, zajímavé stezky a nádherné vodopády. Jedinečná příležitost na focení kolibříků u krmítek. Navečer návrat do San José.

3. den

Ráno odjezd ze San José do nejvýznamnější přírodní rezervace Kostariky – NP Tortuguero. Po cestě je možné vidět banánové plantáže. Pobřežní přírodní rezervace Tortuguero se nachází na karibském pobřeží a je vyhlášeným místem rozmnožování mořských želv. Po obědě prohlídka vesnice Tortuguero. Večeře.

4. den

V ranních hodinách se vydáme na procházku prozkoumat probouzející se přírodu. Návrat na snídani. Poté se vydáme na několika hodinovou projížďku po kanálech, kde je možné pozorovat místní faunu a flóru. Po obědě můžete navštívit místní pláže Karibiku, které však nejsou příliš vhodné ke koupání. Na krásné pláže je potřeba si ještě pár dní počkat.

5. den

Ráno poslední výlet po kanálech a poté transfer do San José. Volný večer. Nocleh.

6. den

Ráno vyrazíme do městečka Grecia, kde uvidíme místní unikátní plechový kostel. Dále nás čeká návštěva tradiční výroby dřevěných volských povozů ve vesnici Sarchí. Přesun k městečku La Fortuna v oblasti Arenalu.

7. den

V ranních hodinách se vydáme do nitra vápencových jeskyní Venado, které se formovaly před miliony let. Podnikneme dobrodružný průzkum podzemních chodeb a tunelů. Odpoledne se vydáme na úpatí vulkánu Arenal a projdeme se po lávových polích. Navečer si odpočineme v horkých pramenech Tabacon. Přírodní bazénky a vodopády Vám poskytnou zasloužený odpočinek. Završením celého dne bude výborná bufetová večeře v kostarickém sty­lu.

8. den

Ráno vyrazíme podél jezera Arenal směrem k přírodní rezervaci Monteverde. V tropickém pralese žije více než 400 druhů ptáků, 490 druhů motýlů, nepřeberné množství savců a více než 2500 druhů rostlin. Celá rezervace je protkaná stezkami, umožňující pozorování života v deštném pralese. Po setmění podnikneme procházku pralesem.

9. den

Vydáme se na procházku pralesem po závěsných mostech, které umožňují pozorovat život v horních korunách pralesa. Fakultativně možnost adrenalinové jízdy na závěsných lanech nad pralesem. Odpoledne návštěva zahrady kolibříků a kávové farmy. Zajímavý výklad o produkci kávy, kakaa a cukrové třtiny.

10. den

Ráno vyrazíme směrem k pacifickému pobřeží. Kolem poledne zastávka ve přímořském městu Jacó. Dále na mostu přes řeku Tarcoles uvidíte desítky krokodýlů, žijících v řece. Poté navštívíme národní park Carara, kde je možné spatřit papoušky ara. Transfer do NP Manuel Antonio.

11. den

Brzy ráno se vydáme do nejmenšího národního parku Kostariky – Manuel Antonio, který tvoří nádherné pláže, skály a tropický prales. Je zde zastoupena bohatá fauna i flóra. Ideální místo pro odpočinek a koupání.

12. den

Volné dopoledne, transfer na letiště do San José a odlet do Panama City. Transfer do hotelu. Nocleh.

13. den

Dopoledne zahájíme prohlídku Panama City. Prohlédneme si historické centrum nazývané „Casco Antiguo“ a také moderní část města, kam je soustředěno jeho obchodní centrum. Odpoledne nás čeká Panamský průplav. Nejvýznamnější stavba Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu. Ročně jím propluje více než 14.000 nákladních lodí. Navštívíme muzeum, kde se seznámíme s historií i současností této stavby a nakonec navštívíme plavební komoru Miraflores. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme loď proplouvat komorou.

14. den

Brzy ráno se vydáme na jedinečnou plavbu Panamským kanálem. Na palubě výletní lodi proplujeme dvěma plavebními komorami – Miraflores a Pedro Miguel. Ty se plní sladkou vodou z jezera Gatun Lake a lodě tak překonávají výškový rozdíl 26 metrů mezi hladinou jezera Gatun a oceánem. Také proplujeme Culebra Cut – což je část kanálu, která překonává kontinentální rozhraní. Součástí plavby je bufetový oběd. Odpoledne návrat do hotelu.

15. den

Volné dopoledne, odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy.

16. den

Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha – San José/Panama City – Praha včetně tax v ceně 20.000 Kč
 • 12× ubytování v 3–4* hotelech se snídaní
 • 2× ubytování v chatkách s plnou penzí v NP Tortuguero
 • privátní doprava mikrobusem
 • vnitrostátní přelet San José – Panama City
 • exkurze a vstupy dle programu
 • českého a místního odborného průvodce (minimum: 8 osob)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 18 000 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 PANDEMIC (140Kč/den) vč.storna: 2 240 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic osoba starší 70 let (240Kč/den) vč.storna: 3 840 CZK
 • fakultativní výlety a spropitné

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Středoamerický ráj (Kostarika a Panama) - Poznávací zájezdyStředoamerický ráj (Kostarika a Panama) - Poznávací zájezdyStředoamerický ráj (Kostarika a Panama) - Poznávací zájezdyStředoamerický ráj (Kostarika a Panama) - Poznávací zájezdyStředoamerický ráj (Kostarika a Panama) - Poznávací zájezdyStředoamerický ráj (Kostarika a Panama) - Poznávací zájezdyStředoamerický ráj (Kostarika a Panama) - Poznávací zájezdyStředoamerický ráj (Kostarika a Panama) - Poznávací zájezdyStředoamerický ráj (Kostarika a Panama) - Poznávací zájezdyStředoamerický ráj (Kostarika a Panama) - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Magická Kostarika

Magická Kostarika

Země: Kostarika

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Září, Říjen, Listopad

Délka pobytu: 9 dnů

č. zájezdu: 472071/33
bez stravování
letecky
od67 990,-/osoba
  Kostarika a Panamský průplav

  Kostarika a Panamský průplav

  Země: Kostarika

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Listopad - Březen

  Délka pobytu: 16 až 19 dnů

  č. zájezdu: 453368/133
  bez stravování
  letecky
  od79 800,-/osoba
   Kostarika - Pacifik a Karibik

   Kostarika - Pacifik a Karibik

   Země: Kostarika

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Listopad - Duben

   Délka pobytu: 13 dnů

   č. zájezdu: 476872/72
   snídaně
   letecky
   od74 830,-/osoba
    -30%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit