Srí Lanka

č. zájezdu: 270037/72
od46 830,-/osoba
-30%sleva
Srí Lanka - Poznávací zájezdy

Srí Lanka

Země: Srí Lanka


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen - Leden

Délka pobytu: 11 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Při objednání zájezdu do 31.8.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i asistenční služby, právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Popis:

SUžijte si komfortní poznávání Srí Lanky, které se zároveň snoubí i s odpočinkem u moře v závěru pobytu. Nechte se uchvátit nejkrásnějšími památkami UNESCO, domorodou kulturou, tajemstvím cejlonského čaje, sloním sirotčincem v Pinnawale, slavnou skalní pevností Sigiriya neboli „Lví skálou“ a nejvýznamnějšími hinduistickými památkami světa. Čeká vás exotická dovolená v tropickém ráji!

  • čajové plantáže, sloní sirotčinec, ajurvéda a exotická strava
  • výběr kvalitních hotelů a klimatizovaná doprava
  • památky UNESCO, Srí Lance se dostaneme pod kůži
  • nádherný poznávací okruh, na závěr oddech na pláži

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, 4 x ubytování v 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, polopenzi během poznávacího programu (snídaně a večeře, polopenze začíná 2. den večeří a končí 6. den snídaní), 4 x ubytování v 3* hotelu na pláži s all inclusive, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce (2. – 6. den), asistenční služby místní CK, letištní transfery na Srí Lance, vstupné do památek a atrakcí, dopravu na kárkách tažených vodními buvoly, plavbu lodičkou po lotosovém jezeře, ochutnávku araku, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety, povinné pojištění proti COVID + PCR testy na Srí Lance,, PCR testy a antigenní testy, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Habarana – Sungreen Habarana*****, 3 noci

Program:

1. den: Let špičkovou leteckou společnostíLETADLO

Odlet na Srí Lanku.

2. den: Perla Indického oceánuCOLOMBO-ANURADHAPURA

Přilétáme do největšího ostrovního města, do Colomba, kde již čekají průvodci. Je to tu! Jdeme si užít okouzlující dobrodružství na ostrově Srí Lanka, kterému se ne nadarmo přezdívá „Perla Indického oceánu“. Velmi úslužný řidič naloží kufry do auta a překvapivě pozdraví „Ahoj.“ – poprvé se setkáváme se srílanskou vřelostí. Poté absolvujeme transfer křížem krážem přes svěží přírodu tropů do nejstaršího města protkaného historií – do Anuradhapury (UNESCO). Loučíme se s řidičem. S úklonou a sepjatýma rukama si procvičíme lekci sinhálštiny, kterou se zde také hovoří a řekneme „aayu-bowan“ (na shledanou). 

Anuradhapura (UNESCO): Ocitáme se ve významném městě Srí Lanky, jehož počátky sahají až do 4. století před n. l. Anuradhapura bývala celých 1 400 let hlavním městem Sinhálska. Rozlohou je srovnatelná s Paříží – hlavním městem Francie. Hned v úvodu nás uvítají voňavé skořicové a ananasové plantáže nebo sytě zelená rýžová pole, která jsou balzámem pro oči i duši. Pak ochutnáme malé banány zvané Ambulla a zájemci je zapijí třeba něčím ostřejším – na Srí Lance ničím jiným nežli kokosovým arakem! Řádně občerstveni dále navštívíme nejkrásnější pagodu v zemi známou jako Ruwanwelisaya. Tato majestátní budova je vysoká 103 metrů a rozhodně vás zaujme na první pohled svou netradiční architekturou – někomu možná připomene obří bílou kupoli. 

A nebyl byl to kompletní zážitek, pokud bychom nezjistili, proč jsou vlastně budhisté stále tak moc usměvaví a šťastní. Své tajemství nám třeba prozradí mnich stojící opodál! Plni zážitků a životních mouder se na samotný závěr ještě projdeme pod korunou Sri Maha Bodhi, což je nejposvátnější strom buddhismu. Říká se, že právě pod ním Buddha dosáhl osvícení a my pod ním zahájíme cestu plnou dalších neuvěřitelných zážitků!

3. den: Netradiční zážitky a památky UnescoANURADHAPURA-DAMBULLA

Začíná třetí den našeho srílanského dobrodružství, které nabídne pro zájemce hned v úvodu šálek pravého cejlonského čaje – ten dokáže nabít energií. Bohužel se ale říká, že pravý Cejlon na zdejších plantážích už za pár let nebude. K čajovému obřadu si pak užijeme pohledy na věčně usměvavé domorodce – jejich pozitivní přístup k životu nabíjí. Po náležitém probuzení se do nového dne nasedneme na typický srílanský taxík. Dřevěné káry tažené vodními buvoly nás přivezou až k jezeru posetému lotosovými květy. Zde přesedneme na domorodé lodičky a budeme se plavit až k pralesu. 

Čeká nás plavba s úchvatnými výhledy. Při troše štěstí možná uvidíme i divoké slony! Míjet však budeme především domorodce pěstující rýži, kokos či betel a také ty, připravující rituálním způsobem lokální čaj. Nakonec budeme uvítáni v domečkách z proutí, jejichž typickým vybavením je hliněná pec na dřevo. Někteří z nás si také povšimnou pohodlného oblečení, do kterého jsou místní lidé odění. Jde typicky o sarong a sárí. V této oblasti ucítíme pravou „duši“ Srí Lanky. Jednoduché životní principy, klid a pokora – to je to, co nás naprosto dostane. A nejen to! Srílančané jsou i velmi čistotní a pohostinní. 

Den však nekončí! Rozhodně ne s prázdným žaludkem. Unikátní kulinářský zážitek si dopřejeme při domorodém obědě podávaném na banánovém listu – bude to lahůdka. Toto zažil málokdo! Po gastronomickém zážitku nás však čeká další! Co takhle zajezdit si na slonovi? Zájemci budou mít možnost prožít něco neuvěřitelného. Pohled na okolí ze sloního hřbetu je nezapomenutelný. A aby toho nebylo málo, odpoledne ještě navštívíme fascinující skalní chrámy ve městě Dambulla (UNESCO). Zde budeme oslněni buddhistickými sochami, impresivními freskami, komplexem pěti jeskyní Raja Maha Viharaya, sochami Upulvana a Samana, výjevy z pekla, velkým zlatým Buddhou anebo chroptící opicí na mangovníku.

4. den: Na kolech přes Polonnaruwu a lotosové lázněSIGIRYA-POLONNARUWA

Čtvrtý den objevíme osmý div světa – opevněný palác Sigiriy­a postavený před stovkami let králem Kasyapou, který je vysoký celých 183 metrů! Právem patří do světového dědictví UNESCO. Po skalním masivu vystoupáme až nahoru a budeme se těšit neuvěřitelným výhledem. Před námi se otevře jedna z nejkrásnějších scenérií. Naší další zastávkou pak bude dechberoucí Polonnaruwa (UNESCO), jež kdysi bývala druhým hlavním městem Cejlonu. Jeho historická zákoutí si tentokrát užijeme na kolech – tedy jen ti, co dychtí po cyklistice. Pro ostatní bude k dispozici samozřejmě i autobus jedoucí hned vedle. Čeká nás převážně rovinka ale i mírně svažité úseky cesty. 

I při jízdě na kole se ale vyplatí pozorovat okolí! Míjet budeme například zavlažovací systémy na rozloze 2 400 hektarů, postavené slavným králem Parakramabahu, ruiny královské komnaty, citadelu, lotosové koupele, komplex Gal Vihara s kolosálními ztvárněními Buddhy na granitovém kameni nebo nejzachovalejší nezrekonstruovanou dágobu (kopulovitá stavba) na Srí Lance. Po cyklistickém výletu rozhodně vyprahne, a tak se na závěr dne osvěžíme třeba čerstvou šťávou z kokosového ořechu! Je za námi další úžasný den.

5. den: Buddhův zubKANDY

I na dovolené se může každý sebevzdělat. Pátý den na Srí Lance si tak vysvětlíme základy ájurvédské medicíny a objevíme sílu místních rostlinných léků na artritidu, zvýšení libida či na depilaci. Místní tvrdí, že jsou doslova zázračné! Nemine nás ani praktická ukázka. Po zasvěcení do tajů alternativní medicíny se dále vydáme do královského horského města Kandy (UNESCO), které je považované za centrum sinhálské kultury. Zde budeme obdivovat například Chrám Buddhova zubu – Sri Dalada Maligawa, jenž je nejposvátnějším místem Srí Lanky a místo víry i hrdosti. Pak se projdeme zahradou a ukážeme si, jak roste celosvětově proslulé koření zvané hřebíček, kurkuma či kardamon. Také prozkoumáme všechny ingredience, ze kterých se vyrábí to nejlepší kari a ponoříme se do tajů většiny rostlin, jež má každý z nás doma v kořenkách. Na večer pak bude pro zájemce k dispozici zábava v podobě tamějšího sinhálského tance nebo relax při ájurvédské masáži.

6. den: Cejlonský čaj a sloniKANDY-PINNAWALA-KALUTARA

Nebyla by to ta pravá návštěva Srí Lanky, pokud bychom nezapátrali hlouběji po té nejvzácnější komoditě z ostrova zvaného Cejlon – po čaji. Projdeme si tedy místní čajové plantáže, na kterých se pěstuje originální cejlonský čaj, navštívíme čajovou továrnu a prozkoumáme další tamější malebná zákoutí. Výhledy na vodopády a horské masivy budou brát dech a všudypřítomná vůně čaje nás ukolébá do pohody. A potom navštívíme místo, které vezme za srdce zejména ty nejcitlivější povahy. Sloní sirotčinec v Pinnawale na březích řeky Maoya se stane na konci našeho poznávacího okruhu největším zážitkem! K pozorování zde bude zhruba 70 rozkošných slůňat, která si spolu hrají a dovádějí. Přítomni budeme ale i u jejich krmení a koupání. V odpoledních hodinách nás však čeká přesun do Kalutary na jižní pobřeží, kde si budeme užívat jednu z nejlepších pláží ostrova a ubytování ve stylovém hotelu přímo na pobřeží Indického oceánu (výběr hotelu je individuální dle preferencí). 

7. den: Relax all inclusiveKALUTARA

Sedmý den nás čeká relax na pobřeží Srí Lanky v letovisku Kalutara. Zde se ubytujeme ve velmi příjemném tříhvězdičkovém hotelu Mermaid/Tangerine Beach Hotel (all inclusive) s možností fakultativních aktivit. Na výběr ovšem bude i ranní jogging na pláži a ničím nerušený odpočinek při plavání v teplém Indickém oceánu. Milovníci romantických scenérií pak ocení dlouhou písečnou pláž Kalutara s jemným a mandlově zbarveným pískem, která se nachází hned před hotelem. Na ní se můžete buď jen tak procházet, nebo ležet a nasávat sluneční paprsky. 

A co konkrétně nabídne bytování v Mermaid/Tangerine Beach Hotelu? Pokoje jsou navržené v klasickém sinhálském stylu s nábytkem z teakového dřeva a standardním vybavením včetně klimatizace. Turisté pak mají k dispozici i balkon nebo terasu. Za poplatek je v pokojích připojení k WIFI – využít však lze i bezplatné WIFI v čítárně. Koupání je možné nejen u pláže v oceánu, ale i ve dvou hotelových bazénech. Součástí hotelu je také tropická zahrada s kokosovými palmami. Stravování all inclusive zahrnuje plnou penzi, místní alkoholické a nealkoholické nápoje a odpolední občerstvení. Hotel Tangerine splňuje stejná kritéria a používáme ho, pokud hotel Mermaid není dostupný. Pokud si chcete zlepšit ubytovací standard, využijte služby premium, kterou najdete v doplňkových službách. Poznámka: Letiště v Colombu je necelé tři hodiny jízdy z hotelu.

8.-9. den: Relax all inclusiveKALUTARA

Další dva dny pokračujeme s odpočinkem v letovisku Kalutara na pobřeží Srí Lanky a užíváme si all inclusive servis v příjemném hotelu s možností fakultativních aktivit. K dispozici je stále pro zájemce ranní jogging na pláži nebo třeba plavání a šnorchlování ve vyhřátém Indickém oceánu. Je na každém, jak si svůj dovolenkový den užije.

10. den: Poslední koupání a procházka po plážiKALUTARA – COLOMBO – EVROPA

Již se přiblížil závěr pobytu na Srí Lance, a tak nás čeká poslední šance vykoupat se v Indickém oceánu – pouze v dopoledních hodinách, nebo se projít po dlouhé písečné pláži a zasnít se. A když se čas nachýlí, budeme muset zabalit a nachystat se k hotelovému check-outu. V odpoledních hodinách pak absolvujeme transfer na letiště a odlet domů. „Perlu Indického oceánu“ necháme sice za zády, ale uchováme si ji v mysli a srdci díky vzpomínkám.

11. den: Vítejte doma!EVROPA

Jedenáctý den je ve znamení příletu domů a také o následném sdílení zážitků s rodinou a přáteli. A nejedno oko nezůstane suché. To vám historií opředená a čajem ovoněná Srí Lanka přirostla k srdci.Srí Lanka - Poznávací zájezdySrí Lanka - Poznávací zájezdySrí Lanka - Poznávací zájezdySrí Lanka - Poznávací zájezdy

Aktuálně

13.3.2023

Kam vyrazit na Velikonoce?

Neseďte na Velikonoce doma a podívejte se do světa! Každý týden přinesem nový tip na zajímavý zájezd.

9.3.2023

Nový let Praha - Burgas na 7 dnů

rádi bychom Vás informovali, že vzhledem k velkému zájmu o zájezdy do BULHARSKA, přidáváme jeden zkrácený pobyt na 7 DNÍ s odletem z Prahy do Burgasu, a to ve velice žádaném a atraktivním termínu 28.06. - 04.07.2023!!

20.2.2023

Tipy na únor 2023

Od 6.6. nově Madeira z Brna

RSS, více aktualit