Srí Lanka a Tamilští tygři

č. zájezdu: 270112/72
od71 192,-/osoba
-11%sleva
Srí Lanka a Tamilští tygři - Poznávací zájezdy

Srí Lanka a Tamilští tygři

Země: Indie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen - Prosinec

Délka pobytu: 14 dnů


Výhody:

Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Slevy

Při objednání zájezdu do 31.8.2018 nabízíme ZDARMA komplexní cestovní pojištění od České pojišťovny se stornem do 100 000,– Kč a léčebnými výlohami 6 mil. Kč. Zahrnuje i asistenční služby, právní ochranu, odpovědnost, zavazadla a úraz.

Program

1. den: Odlet na Srí Lanku, přílet do Colomba, hlavního města ostrova a transfer křížem přes svěží přírodu tropů do našeho hotelu s vůní oceánu. Kari s kokosem a první večeře pod palmami. Vyzkoušíme první jóginskou pozici.

2. – 3. den: ANURADHAPURA: nejstarší hlavní město Srí Lanky založené ve 4. stol. př. n. l. a po 1400 let hlavní město Sinhálska, rozlohou velké jako dnešní Paříž. Skořicové, ananasové a kokosové plantáže. Sytě zelená rýžová pole a práce domorodců. POLONNARUWA, druhé hlavní město Cejlonu, zavlažovací systémy na rozloze 2400 hektarů, postavené slavným králem Parakrambahu, ruiny královské komnaty, citadela, lotosové koupele, komplex Gal Vihara s kolosálními ztvárnění buddhy na granitovém kameni, nejzachovalejší nezrekonstruovaná dagoba na Srí Lance. Návštěva skalních chrámů DAMBULLA: buddhistické sochy a fresky staré 2000 let, komplex pěti jeskyní Aja Maha Vijara, sochy Upulvana a Samana, výjevy z pekla. Plantáže s kořením.

4. den: SIGIRIYA: osmý div světa, opevněný palác krále Kasyapu na 183 metrů vysoké skále, součást světového dědictví UNESCO. Návštěva místní zapadlé vesničky a obydlí domorodců. Jak vaří? Jak žijí? Srí Lance se dostáváme pod kůži, ochutnáváme exotické nápoje, ovoce a užíváme si pohostinnost místních obyvatel.

5. – 6. den: Tento den věnujeme nejvzácnější komoditě z ostrova zvaného Cejlon. Čajové plantáže, na kterých se pěstuje originální cejlonský čaj, čajová továrna, malebné scenerie čajové země, vodopády, horské masivy a všudypřítomná vůně čaje. Sloní sirotčinec v PINNAWALA na březích řeky Maoya bude na konci našeho poznávacího okruhu největším zážitkem. 70 rozkošných slůňat, která si spolu hrají a dovádějí. Krmení, koupání. Odjíždíme na jižní pobřeží na jednu z nejlepších pláží ostrova, ubytování ve stylovém hotelu přímo na pobřeží Indického oceánu.

7. den: Celodenní relax na pláži Kalutara.

8. den: Opět vyrážíme! Kolem zlatých pláží přecházíme dál na jih. GALLE (UNESCO) je návratem do dob portugalských a holandských kolonií. Krávy odpočívají pod sytě červenými stromy, děti hrají mezi hradbami fotbal, lodičky se líně houpou v přístavu. Dnes je šance vidět velryby.

9. den: Brzy ráno nasedáme na džíp a jedeme tak, aby byla naše šance vidět zvěř co největší. Yala je totiž jedním z nejlepších parků ostrova známý nejvyšší populací leopardů. Náš ranger hledá spolu s námi krokodýly, lenochody, varany, jeleny, divoké buvoly a slony. Proběhne nám před objektivem i leopard? Transfer do PASSICUDAH.

10. den: Dnes máme v plánu odpočinek. Luboš Fellner prošel v roce 2015 všechny místní hotely a jsou na slušné úrovni. Passicudah je překvapením, turistickou budoucností ostrova s rozsáhlými plážemi a překvapivě rozvinutými službami.

11. den: Dnes vstupujeme do tamilské oblasti a všechno se mění. buddhismus vystřídal hinduismus a sinhálský jazyk Tamilský. Prohlídka 2.5 tisíc let starého přístavu TRINCOMALEE. Nejsvětější hinduistický chrám ostrova, Koneswaram se vypíná na skále s výhledem na zátoku Gokarna (ucho krávy), kam se vlévá řeka Mahavilli Ganga. Špína a ruch, býk Nandi, přesný opak klidných buddhistických chrámů.

12. den: Království JAFFNA vzkvétalo od začátku 13. až po 15. století. V kdysi nejdůležitější oblasti Srí Lanky jste teď jedinými turisty. Laguny s mořskou vodou, která je teplejší, než krev ve vašich žilách. Vysvětlíme si místní kastovní systém. Nallur Kovil je kýčovitý chrám věnován Muruganovi. Je třeba se vyzout do prachu a muži vstupují bez trička. Minulý rok se nám podařilo dostat se na svaté ostrovy NANATIVU. Zde žili vyznavači kultu hadů. Ostrov je vzdálen 2 hodiny cesty od Jaffny po neuvěřitelných molech mezi ostrůvky a dále 30 minut plavby v podpalubí přeplněné lodičky. 2 noci v Jaffna třeba považovat za objevitelské, vždyť kromě indických turistů zde není nikdo. Určitě uvidíme více!

13. den: Překvapivě dobrou nově postavenou cestou míříme na jih a jsme jediné auto na silnici. Palcký průliv v Bengálském zálivu je maximálně 13 metrů hluboký, ale často mnohem méně. Do Indie, zdá se, byste došli po svých. Vpravo máme Adamův most, ale my jedeme ještě na pláž. Náš velký okruh Srí Lankou končí. Poituu varén. Transfer na letiště.

14. den: Odlet z Negombo a přílet domů.

Komfortní okruh ostrovem Srí Lanka po trase, kterou před vámi projel jen málokdo. Využijte naše praktické zkušenosti v této oblasti bez turistů. Vydáme se po stopách levharta i na projížďku na slonech, spatříme tamilského tygra? Slušné hotely, kvalitní doprava, vynikající strava a český průvodce. Náročný program, ale i 4 dny odpočinku u moře na nejkrásnějších plážích ostrova.

Cena zahrnuje:

  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, 11 x ubytování v 3 – 4 hotelech ve dvoulůžkových pokojích se snídaní,  výlet do národního parku Yala, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce, letištní transfery na Srí Lance, návštěvu výrobny čaje, dopravu na kárkách tažených vodními buvoly, plavbu lodičkou po „lotosovém“ jezeře, ochutnávku araku a ajurvédské masáže pro každého, doprava přes ostrůvky a následně trajekt na svatý ostrov Nanativu, vstupné do památek a atrakcí, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

  • stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety
Srí Lanka a Tamilští tygři - Poznávací zájezdySrí Lanka a Tamilští tygři - Poznávací zájezdySrí Lanka a Tamilští tygři - Poznávací zájezdy

Slevy

Chytrá záloha

Využijte nabídku CHYTRÉ ZÁLOHY 10 000 Kč na zájezdy od 1.8.2020.

Při nákupu zájezdu s odletem po 1.8.2020 můžete uhradit zálohu na 1 osobu pouze ve výši 10 000 Kč, nemusíte tak hradit 50 % zálohu.

U ostatních zájezdů se platí úhrada zálohy 50% z původní katalogové ceny.


Pojištění

Nabízíme za zvýhodněnou cenu kvalitní pojištění od České pojišťovny za 895 Kč. Léčebné výlohy 10 milionů a storno do 100 000 Kč na osobu.

Aktuálně

28.11.2019

Sleva na exotické poznávací zájezdy až 15%

Slevy na exotické poznávací zájezdy pokračují nyní se slevou až 15% pouze do konce listopadu.

4.11.2019

Adventní zájezdy 2019

Doporučíme kam vyrazit nasát Vánoční atmosféru. Nabízíme Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko, Maďarsko a další země.

RSS, více aktualit

Novinky E-mailem

Zaregistrujte se k odběru novinek e-mailem


zpracováním os. údajů