Srí Lanka a Seychelské ostrovy

č. zájezdu: 270143/72
od101 175,-/osoba
-25%sleva

Srí Lanka a Seychelské ostrovy

Země: Srí Lanka


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben - Březen

Délka pobytu: 14 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis:

Tropický ráj. Nejen přírodou, ale také neuvěřitelně milými a šťastnými domorodci. Jde o spojení komfortního poznávání a odpočinku na závěr. Máme pronajatý klimatizovaný autobus s tím nejmilejším řidičem. Základem této cesty jsou silné zážitky. Na konci cesty si odpočinete na ostrovech, pro které je možná i výraz ráj slabý. Zelený ráj uprostřed Indického oceánu. Ostrovy s nejkrásnějšími plážemi na světě, největšími ořechy na světě a širokým výběrem hotelů. Destinace určená i pro akčnější klienty.

 • kombinace poznání a odpočinku u moře
 • na kolech mezi pagodami
 • na lodičce jezerem lotosových květů
 • ostrovy s nejkrásnějšími plážemi na světě

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Colomba a zpět z Mahé, letištní poplatky, přelet Colombo – Dubaj/Doha – Mahé, 5 x ubytování v 4* a 5* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, polopenzi během poznávacího programu (snídaně a večeře, polopenze začíná 2. den večeří a končí 6. den snídaní), 6 x ubytování v hotelu Berjaya Beau Vallon na pláži na Seychelských ostrovech se snídaní, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce (2. – 6. den), letištní transfery na Srí Lance, dopravu na kárkách tažených vodními buvoli, plavbu lodičkou po lotosovém jezeře, ochutnávku araku, pojištění proti insolventnosti    

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza Srí Lanka (1820,– Kč), fakultativní výlety, 

Ubytování:

Habarana – Fresco water villa ****, 3 noci

Kandy – The Swiss residence ****, 1 noc

Negombo – Goldi Sands ****, 1 nocProgram:

1. den: Let špičkovou leteckou společnostíLETADLO

Odlet na Srí Lanku.

2. den: Perla Indického oceánuCOLOMBO – ANURADHAPURA

Přílet do Colomba, hlavního města ostrova. Ostrov přezdívaný „Perla Indického oceánu“ a vaši průvodci Vás očekávají. Úslužnějšího řidiče jste neviděli. Nakládá vaše kufry a zdraví Vás „Ahoj“. Vy odpovídáte s úklonem a sepjatýma rukama „ayubówan“. Transfer křížem přes svěží přírodu tropů do nejstaršího hlavního města.

ANURADHAPURA (UNESCO): založena ve 4. století př. n. l. byla během 1400 let hlavním městem Sinhálska, rozlohou velká jako dnešní Paříž. Skořicové, ananasové plantáže, sytě zelená rýžová pole. Nejlepší banány ambulla budete zapíjet kokosovým arakem, zveme Vás. Ruwanwelisaya vysoká 103 metrů je nejkrásnější pagoda země, bílá, majestátní a nádherná. Proč se buddhisté usmívají a jsou tak šťastní? Zeptejte se na to mnicha, který stojí vedle vás! Procházíme se pod korunou Sri Maha Bodhiya, nejposvátnějšího stromu buddhismu, který pochází z původního stromu, pod kterým získal Buddha osvícení. Dokonalý začátek naší cesty.

3. den: Dřevěné káry tažené vodními buvoli nás přivezou až k jezeru plnému lotosových květůANURADHAPURA – DAMBULLA

I tento den zažijete víc než jiní. Pravý Cejlon, který tady už za pár let nebude. Usměvavé domorodce v jejich vesničkách mimo klasických turistických tras. Nasedneme na Srí Lanský taxík – dřevěné káry tažené vodními buvoly nás přivezou až k jezeru plnému lotosových květů. Budeme se plavit na domorodých lodičkách křížem až k pralesu. Uvidíme divoké slony? Jak pěstují domorodci rýži, kokos, betel a jak připravují lokální čaj? Domečky z proutí, hliněná kamna na dřevo, na oblečení sarong a sárí. Klid, pokora a jednoduchý šťastný život v ráji. Jak tady mohou mít, tak čisto? Domorodý oběd podávaný na banánovém listu je neuvěřitelně chutný. Toto zažil málokdo. Užíváme si pohostinnost místních obyvatel. Kundate gate dumi kun. Odpoledne navštívíme skalní chrámy v DAMBULLA (UNESCO): buddhistické sochy a impresivní fresky, komplex pěti jeskyní Aja Maha Vijara, sochy Upulvana a Samana, výjevy z pekla, velký zlatý Buddha a chroptící opice na mangovníku.

4. den: Na kolech přes PolonnaruwuSI­GIRYA – POLONNARUWA

SIGIRIYA: osmý div světa, opevněný palác krále Kasyapu na 183 metrů vysokém brale, součást světového dědictví UNESCO. Vystoupáme až nahoru a budeme se těšit neuvěřitelným výhledem. Jedna z nejkrásnějších scenérii, jaké jste kdy viděli. POLONNARUWA (UNESCO) byla druhým hlavním městem Cejlonu a my si ji užijeme na kolech. Autobus jede vedle nás pro ty, co kolo nemusí. Většinou se jede po rovině, či mírně dolů. Zavlažovací systémy na rozloze 2400 hektarů, postavené slavným králem Parakrambahu, ruiny královské komnaty, citadela, lotosové koupele, komplex Gal Vihara s kolosálními ztvárněními Buddhy na granitovém kameni, nejzachovalejší nezrekonstruovaný dagoba na Srí Lance. Po kole se osvěžíme čerstvým kokosovým ořechem. Další úžasný den za námi.

5. den: Buddhův zubKANDY

Dnes si vysvětlíme základy ayurvédské medicíny. Místní rostlinné léky na artritidu, zvýšení libida, či na depilaci jsou zázračné. Předvedeme! KANDY (UNESCO): královské horské město a centrum sinhálské kultury. Daladamaligawa, chrám Buddhova zubu, který je nejposvátnějším místem Srí Lanky, místo víry a hrdosti. Projdeme se zahradou a ukážeme si, jak rostou hřebíček, kurkuma, či kardamom a všechny ingredience, ze kterých se vyrábí to nejlepší kari. Ale i jiné rostlinky od A po Z, které máte doma ve svých kořenkách. Večer si můžete vychutnat známý sinhálský tanec či ajurvédskou masáž.

6. den: Cejlonský čaj a sloniKANDY – PINNAWALA – COLOMBO

Věnujeme se nejvzácnější komoditě z ostrova zvaného Cejlon. Čajové plantáže, na kterých se pěstuje originální cejlonský čaj, čajová továrna, malebné scenérie čajové krajiny, vodopády, horské masivy a všudypřítomná vůně čaje. Sloní sirotčinec v PINNAWALA na březích řeky Maoya bude na konci našeho poznávacího okruhu největším zážitkem. 70 rozkošných slůňat, kteří si spolu hrají a dovádějí. Krmení, koupání. Po obědě odjíždíme do Colomba, kde přenocujeme.

7. den: Letíme na ostrovy s nejkrásnějšími plážemi na světěCOLOMBO – SEYCHELY

Ranní transfer na letiště v Colombu a let na Seychelské ostrovy. Přistáváme v ráji. Hlavní město Victoria na ostrově Mahé, které je největším městem na ostrovech, které jsou oblíbenou destinací bohatých a slavných. Na rozdíl od „nudných“ Malediv, Seychely mají také nádherné pláže a také sportovní možnosti, turistiku, kola či golf. V základní ceně zájezdu je příjemný hotel střední kategorie Berjaya Beau Vallon Bay se snídaní, ve kterém strávíte 6 nocí. V případě zájmu o luxusnější hotely, využijte naše doplňkové služby elitních hotelů a relaxujte v nejlepších hotelech na ostrovech. Vyberte si špičkové hotely ze sítě Lemuria ať už na hlavním ostrově nebo na Praslinu.

8.-12. den: Relax na SeycheláchSEYC­HELSKÉ OSTROVY

Tropické zelené ostrovy s bílými plážemi, tyrkysovým mořem a celoročně příjemným počasím. Odpočinek v hotelu dle výběru.

13. den: Rozlučka s tropickým rájemSEYCHELSKÉ OSTROVY – EVROPA

Poslední pohled na oceán, nasbíráme ještě pár mušlí a odlétáme domů. Odchod z ráje.

14. den: Vítejte doma!EVROPA

Přílet domů a sdílení zážitků s rodinou a přáteli.
Podobné zájezdy

Srí Lanka – Za Krásami Exotického ostrova

Srí Lanka – Za Krásami Exotického ostrova

Země: Srí Lanka

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Říjen

Délka pobytu: 12 dnů

Osob: 1-3, 1-2, 1 osoba

č. zájezdu: 467522/26
polopenze
letecky
od53 990,-/osoba
  First minute
  -4%sleva
  Šrí Lanka – velká cesta

  Šrí Lanka – velká cesta

  Země: Srí Lanka

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Listopad

  Délka pobytu: 16 dnů

  č. zájezdu: 453391/133
  polopenze
  letecky
  od69 800,-/osoba

   Srí Lanka

   Země: Srí Lanka

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Květen - Duben

   Délka pobytu: 11 dnů

   č. zájezdu: 270037/72
   snídaně
   letecky
   od48 035,-/osoba
    -35%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Azorské ostrovy

    Objevte Azory a odneste si zážitky na celý život

    Poznávací zájezdy na Menorcu

    Objevte Menorcu, menšího bratra Mallorcy

    Poznávací zájezdy na Havajské ostrovy

    Havaj - oáza klidu, slunce a harmonie uprostřed Pacifiku

    Havajské ostrovy - to je místo, kde se snoubí krása přírody, fascinující kultura a nekonečné možnosti dobrodružství.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    10.4.2024

    Tipy na zajímavý zájezd každý týden

    Mallorca, USA, Azory nebo třeba Vietnam?....

    RSS, více aktualit