Srí Lanka a Maledivy

č. zájezdu: 270085/72
od102 882,-/osoba
-22%sleva
Srí Lanka a Maledivy - Poznávací zájezdy

Srí Lanka a Maledivy

Země: Maledivy


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Březen - Leden

Délka pobytu: 15 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • snídaně

Popis:

Tropický ráj. Nejen přírodou, ale i neuvěřitelně milými a šťastnými domorodci. Jde o spojení komfortního poznávání Srí Lanky a odpočinku na závěr. Máme pronajatý klimatizovaný autobus s tím nejmilejším řidičem, díky jemuž poznáme čajové plantáže i sloní sirotčinec. Vyberte si svůj all inclusive resort na malých atolech, které jsou součástí Malediv.

  • poznávací okruh Srí Lankou, památky UNESCO, Srí Lance se dostanete pod kůži
  • čajové plantáže, sloní sirotčinec, ajurvéda a exotická strava
  • 4* all inclusive hotel na Maledivách a dokonalý oddych

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku do Colomba a zpět z Male, přelet Colombo – Male, letištní poplatky, 5 x ubytování v 3* a 4* hotelech na Srí Lance ve dvoulůžkových pokojích, polopenzi během poznávacího programu, 7 x ubytování v hotelu dle vašeho výběru s all inclusive na Maledivách, všechny výlety během programu, vstupné do památek a atrakcí, plavbu lodičkou po lotosovém jezeře, ochutnávku araku, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce (2. – 6. den), letištní transfery, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza, fakultativní výlety, povinné pojištění proti COVID + PCR testy na Srí Lance,, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Habarana – Sungreen Habarana*****, 3 noci

Program:

1. den: Let špičkovou leteckou společnostíLETADLO

Odlet na Srí Lanku.

2. den: Perla Indického oceánuCOLOMBO-ANURADHAPURA

Přilétáme do největšího ostrovního města, do Colomba, kde již čekají průvodci. Je to tu! Jdeme si užít okouzlující dobrodružství na ostrově Srí Lanka, kterému se ne nadarmo přezdívá „Perla Indického oceánu“. Velmi úslužný řidič naloží kufry do auta a překvapivě pozdraví „Ahoj.“ – poprvé se setkáváme se srílanskou vřelostí. Poté absolvujeme transfer křížem krážem přes svěží přírodu tropů do nejstaršího města protkaného historií – do Anuradhapury (UNESCO). Loučíme se s řidičem. S úklonou a sepjatýma rukama si procvičíme lekci sinhálštiny, kterou se zde také hovoří a řekneme „aayu-bowan“ (na shledanou). 

Anuradhapura (UNESCO): Ocitáme se ve významném městě Srí Lanky, jehož počátky sahají až do 4. století před n. l. Anuradhapura bývala celých 1 400 let hlavním městem Sinhálska. Rozlohou je srovnatelná s Paříží – hlavním městem Francie. Hned v úvodu nás uvítají voňavé skořicové a ananasové plantáže nebo sytě zelená rýžová pole, která jsou balzámem pro oči i duši. Pak ochutnáme malé banány zvané Ambulla a zájemci je zapijí třeba něčím ostřejším – na Srí Lance ničím jiným nežli kokosovým arakem! Řádně občerstveni dále navštívíme nejkrásnější pagodu v zemi známou jako Ruwanwelisaya. Tato majestátní budova je vysoká 103 metrů a rozhodně vás zaujme na první pohled svou netradiční architekturou – někomu možná připomene obří bílou kupoli. 

A nebyl byl to kompletní zážitek, pokud bychom nezjistili, proč jsou vlastně budhisté stále tak moc usměvaví a šťastní. Své tajemství nám třeba prozradí mnich stojící opodál! Plni zážitků a životních mouder se na samotný závěr ještě projdeme pod korunou Sri Maha Bodhi, což je nejposvátnější strom buddhismu. Říká se, že právě pod ním Buddha dosáhl osvícení a my pod ním zahájíme cestu plnou dalších neuvěřitelných zážitků!

3. den: Dřevěné káry tažené vodními buvoli nás přivezou až k jezeru plnému lotosových květůANURADHAPURA-DAMBULLA

Začíná třetí den našeho srílanského dobrodružství, které nabídne pro zájemce hned v úvodu šálek pravého cejlonského čaje – ten dokáže nabít energií. Bohužel se ale říká, že pravý Cejlon na zdejších plantážích už za pár let nebude. K čajovému obřadu si pak užijeme pohledy na věčně usměvavé domorodce – jejich pozitivní přístup k životu nabíjí. Po náležitém probuzení se do nového dne nasedneme na typický srílanský taxík. Dřevěné káry tažené vodními buvoly nás přivezou až k jezeru posetému lotosovými květy. Zde přesedneme na domorodé lodičky a budeme se plavit až k pralesu. 

Čeká nás plavba s úchvatnými výhledy. Při troše štěstí možná uvidíme i divoké slony! Míjet však budeme především domorodce pěstující rýži, kokos či betel a také ty, připravující rituálním způsobem lokální čaj. Nakonec budeme uvítáni v domečkách z proutí, jejichž typickým vybavením je hliněná pec na dřevo. Někteří z nás si také povšimnou pohodlného oblečení, do kterého jsou místní lidé odění. Jde typicky o sarong a sárí. V této oblasti ucítíme pravou „duši“ Srí Lanky. Jednoduché životní principy, klid a pokora – to je to, co nás naprosto dostane. A nejen to! Srílančané jsou i velmi čistotní a pohostinní. 

Den však nekončí! Rozhodně ne s prázdným žaludkem. Unikátní kulinářský zážitek si dopřejeme při domorodém obědě podávaném na banánovém listu – bude to lahůdka. Toto zažil málokdo! Po gastronomickém zážitku nás však čeká další! Co takhle zajezdit si na slonovi? Zájemci budou mít možnost prožít něco neuvěřitelného. Pohled na okolí ze sloního hřbetu je nezapomenutelný. A aby toho nebylo málo, odpoledne ještě navštívíme fascinující skalní chrámy ve městě Dambulla (UNESCO). Zde budeme oslněni buddhistickými sochami, impresivními freskami, komplexem pěti jeskyní Raja Maha Viharaya, sochami Upulvana a Samana, výjevy z pekla, velkým zlatým Buddhou anebo chroptící opicí na mangovníku.

4. den: Na kolech přes PolonnaruwuSIGIRYA-POLONNARUWA

Čtvrtý den objevíme osmý div světa – opevněný palác Sigiriy­a postavený před stovkami let králem Kasyapou, který je vysoký celých 183 metrů! Právem patří do světového dědictví UNESCO. Po skalním masivu vystoupáme až nahoru a budeme se těšit neuvěřitelným výhledem. Před námi se otevře jedna z nejkrásnějších scenérií. Naší další zastávkou pak bude dechberoucí Polonnaruwa (UNESCO), jež kdysi bývala druhým hlavním městem Cejlonu. Jeho historická zákoutí si tentokrát užijeme na kolech – tedy jen ti, co dychtí po cyklistice. Pro ostatní bude k dispozici samozřejmě i autobus jedoucí hned vedle. Čeká nás převážně rovinka ale i mírně svažité úseky cesty. 

I při jízdě na kole se ale vyplatí pozorovat okolí! Míjet budeme například zavlažovací systémy na rozloze 2 400 hektarů, postavené slavným králem Parakramabahu, ruiny královské komnaty, citadelu, lotosové koupele, komplex Gal Vihara s kolosálními ztvárněními Buddhy na granitovém kameni nebo nejzachovalejší nezrekonstruovanou dágobu (kopulovitá stavba) na Srí Lance. Po cyklistickém výletu rozhodně vyprahne, a tak se na závěr dne osvěžíme třeba čerstvou šťávou z kokosového ořechu! Je za námi další úžasný den.

5. den: Buddhův zubKANDY

I na dovolené se může každý sebevzdělat. Pátý den na Srí Lance si tak vysvětlíme základy ájurvédské medicíny a objevíme sílu místních rostlinných léků na artritidu, zvýšení libida či na depilaci. Místní tvrdí, že jsou doslova zázračné! Nemine nás ani praktická ukázka. Po zasvěcení do tajů alternativní medicíny se dále vydáme do královského horského města Kandy (UNESCO), které je považované za centrum sinhálské kultury. Zde budeme obdivovat například Chrám Buddhova zubu – Sri Dalada Maligawa, jenž je nejposvátnějším místem Srí Lanky a místo víry i hrdosti. Pak se projdeme zahradou a ukážeme si, jak roste celosvětově proslulé koření zvané hřebíček, kurkuma či kardamon. Také prozkoumáme všechny ingredience, ze kterých se vyrábí to nejlepší kari a ponoříme se do tajů většiny rostlin, jež má každý z nás doma v kořenkách. Na večer pak bude pro zájemce k dispozici zábava v podobě tamějšího sinhálského tance nebo relax při ájurvédské masáži.

6. den: Cejlonský čaj a sloniKANDY-PINNAWALA-KALUTARA

Nebyla by to ta pravá návštěva Srí Lanky, pokud bychom nezapátrali hlouběji po té nejvzácnější komoditě z ostrova zvaného Cejlon – po čaji. Projdeme si tedy místní čajové plantáže, na kterých se pěstuje originální cejlonský čaj, navštívíme čajovou továrnu a prozkoumáme další tamější malebná zákoutí. Výhledy na vodopády a horské masivy budou brát dech a všudypřítomná vůně čaje nás ukolébá do pohody. A potom navštívíme místo, které vezme za srdce zejména ty nejcitlivější povahy. Sloní sirotčinec v Pinnawale na březích řeky Maoya se stane na konci našeho poznávacího okruhu největším zážitkem! K pozorování zde bude zhruba 70 rozkošných slůňat, která si spolu hrají a dovádějí. Přítomni budeme ale i u jejich krmení a koupání. V odpoledních hodinách nás však čeká přesun do Kalutary na jižní pobřeží, kde si budeme užívat jednu z nejlepších pláží ostrova a ubytování ve stylovém hotelu přímo na pobřeží Indického oceánu (výběr hotelu je individuální dle preferencí). 

7. den: Odlet do rájeKALUTARA – COLOMBO – MALE

Transfer na letiště do Colomba a odlet do Malé a odtud do Vašeho maledivského resortu.

8.-13. den: Relax all inclusiveMALEDIVY

Relax na Meladivách v příjemném hotelu.

14. den: Poslední koupání a procházka po plážiMALE – EVROPA

Poslední koupání a odlet domů.

15. den: Vítejte doma!EVROPA

Přílet domů a sdílení zážitků s rodinou a přáteli.

 Srí Lanka a Maledivy - Poznávací zájezdySrí Lanka a Maledivy - Poznávací zájezdySrí Lanka a Maledivy - Poznávací zájezdySrí Lanka a Maledivy - Poznávací zájezdy

Aktuálně

13.3.2023

Kam vyrazit na Velikonoce?

Neseďte na Velikonoce doma a podívejte se do světa! Každý týden přinesem nový tip na zajímavý zájezd.

9.3.2023

Nový let Praha - Burgas na 7 dnů

rádi bychom Vás informovali, že vzhledem k velkému zájmu o zájezdy do BULHARSKA, přidáváme jeden zkrácený pobyt na 7 DNÍ s odletem z Prahy do Burgasu, a to ve velice žádaném a atraktivním termínu 28.06. - 04.07.2023!!

20.2.2023

Tipy na únor 2023

Od 6.6. nově Madeira z Brna

RSS, více aktualit