SLOVINSKO - CHORVATSKO (cykloturistika s koupáním) - 2026!

č. zájezdu: 523021/120
od14 790,-/osoba
-5%sleva
First minute
SLOVINSKO - CHORVATSKO (cykloturistika s koupáním) - 2026!

SLOVINSKO - CHORVATSKO (cykloturistika s koupáním) - 2026!

Země: Slovinsko

Ubytování: SLOVINSKO - CHORVATSKO (cykloturistika s koupáním) - 2026!


Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Typ zájezdu: Aktivní dovolená

Termíny: Červen - Září

Délka pobytu: 7 dnů


Možnosti dopravy

  • autobusem

Možnosti stravování

  • polopenze

Popis zájezdu

CYKLOTURISTIKA: Terst – Portorož – Novigrad – Umag – Parenzana – Grožnjan – Poreč – Piran – Izola…Trasy vedou po cyklostezkách, komunikacích s malým provozem a štěrkových-makadamových/pol­ních cestách. Doporučujeme horská, event. treková kola. Čtyřikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Cyklistiku lze každý den kombinovat s koupáním v moři, případně krytém hotelovém bazénu s mořskou vodou.

Program



1. den: Odjezd z Prahy v cca 21.30 hod. Noční přejezd.



2. den: Sjezd na kolech půvabným údolím VAL ROSANDRA, po staré železniční trati opuštěné roku 1957 vedoucí několika tunely a viadukty do italského TERSTU, známého přístavního města s nezaměnitelnou atmosférou Rakousko-Uherské monarchie (kanál Grande, náměstí Piazza Unita d´Italia s výstavnými paláci, unikátní pláž Pedocin rozdělená již více než 100 let tři metry vysokou zdí na mužskou a ženskou část…). Přejezd zpět na území Slovinska a dojezd po cyklostezce až na ubytování do oblíbeného přímořského letoviska PORTOROŽ (cca 60/70 km). Nocleh v hotelu na břehu moře.



3. den: Přejezd busem do chorvatského prázdninového městečka NOVIGRAD, jehož historické jádro s křivolakými uličkami je situované na vápencovém poloostrově mezi zátokami Mirna a Dalja. Vyhlídková jízda na kolech severním pobřežím Istrie porostlým piniemi přes UMAG a další vyhledávaná střediska s možností odpočinku na některé z mnoha pláží a občerstvením v typických tavernách. Na závěr průjezd podél rozlehlých solných polí, sloužících již více než 8 století k získávání „bílého zlata“. Individuální dojezd na ubytování (cca 60 km). Nocleh.



4. den: Výlet na kolech vnitrozemím Istrijského poloostrova z města Buje, po bývalém železničním svršku úzkokolejky PARENZANA. Cesta povede romantickou krajinou s vinohrady a olivovníky. Možnost osvěžení v pitoreskních kamenných městečkách. Nejvyšším bodem celé trasy je vesnička GROŽNJAN (285 m), odkud bude následovat mírný sjezd několika tunely a přes viadukty s krásnými pohledy do údolí řeky Mirny. Výšlap do další úchvatné vísky MOTOVUN a odtud do VIŽINADY, kde také dříve stávalo nádraží. Cílovým bodem bude starobylá POREČ, na břehu Jadranu (cca 70 km; možnost zkrácení na 35 km a odpočinek u moře). Návrat autokarem na ubytování. Nocleh.



5. den: Volný den u moře, případně cykloturistika přes zapomenuté vesničky slovinsko-chorvatského pomezí, tak blízko a přitom tak daleko od turistického ruchu na pobřeží, přes místa s působivými výhledy, kde se „zastavil čas“ (cca 40/65 km).



6. den: Projížďka do okouzlujícího turistického střediska PIRAN malebně rozloženého na mořském výběžku s pěkným náměstím v Benátském stylu a úzkými uličkami, ve kterých se natáčel populární snímek „Účastníci zájezdu“. Zastávka v rybářském městečku IZOLA s fotogenickým jachetním přístavem, vyhlášenou pláží (koupání) a neopakovatelnou atmosférou. Vnitrozemím po málo frekventovaných silničkách vedoucích idylickou krajinou s olivovými háji a vinicemi návrat zpět do Portorože (cca 30/45/55 km). Alternativně relaxace u moře v místě pobytu a odpočinkový den bez kol. Noční přejezd.



7. den: Příjezd do Prahy v cca 6.30 hod.

CYKLOTURISTIKA: Terst – Portorož – Novigrad – Umag – Parenzana – Grožnjan – Poreč – Piran – Izola…Trasy vedou po cyklostezkách, komunikacích s malým provozem a štěrkových-makadamových/pol­ních cestách. Doporučujeme horská, event. treková kola. Čtyřikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Cyklistiku lze každý den kombinovat s koupáním v moři, případně krytém hotelovém bazénu s mořskou vodou.

Stravování


4× polopenzi formou bohatého bufetu

Ubytování


4× ubytování v hotelu 3 (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)

Cena zahrnuje:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 4× ubytování v hotelu 3* (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 4× polopenzi formou bohatého bufetu
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • vstupné do vnitřního hotelového bazénu a wellness s mořskou vodou
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění

Podobné zájezdy

Podmanivé Slovinsko s koupáním u moře

Podmanivé Slovinsko s koupáním u moře

Země: Slovinsko

Středisko: Portorož

Typ: Pobytové zájezdy

Termíny: Červen - Září

Délka pobytu: 5 dnů

č. zájezdu: 519478/109
snídaně
autobusem
od7 699,-/osoba
    Last minute
    -34%sleva
    Pohodový týden na kole - Slovinsko - Kranjska Gora - TOP cyklotrasy na rozhraní tří států

    Pohodový týden na kole - Slovinsko - Kranjska Gora - TOP…

    Země: Slovinsko

    Středisko: Kranjska Gora

    Typ: Aktivní dovolená, Pobytové…

    Termíny: Červenec, Srpen

    Délka pobytu: 8 dnů

    Osob: 1, 1-3, 1-2 osoba

    č. zájezdu: 520707/1
    polopenze
    autobusem
    od21 190,-/osoba
      Srdcem Slovinska na kole

      Srdcem Slovinska na kole

      Země: Slovinsko

      Typ: Aktivní dovolená

      Termíny: Srpen

      Délka pobytu: 10 dnů

      č. zájezdu: 522661/133
      polopenze
      autobusem
      od23 800,-/osoba

        Mohlo by vás zajímat:

        Dovolená Chorvatsko 2024

        Dovolená v Chorvatsku v soukromí

        Pokud cestujete do Chorvatska vlastní dopravou, doporučujeme jet nejpohodlnější cestou do Záhřebu a Splitu.

        Chorvatsko apartmány 2018

        Chorvatsko apartmány u moře, na pláži

        Na specializované produktové stránce s názvem Chorvatsko apartmány se vyskytují apartmánové ubytovací kapacity, které Vám zaručí ekonomickou variantu strávení dovolené v Chorvatsku.

        Dovolená Turecko 2018 letecky z Brna, Prahy a Ostravy

        Dovolená v Turecku s all inclusive v last minute

        Turecko létáme z Prahy, Ostravy, Brna a Vídně popřípadě z Německa. Oblíbenými destinacemi jsou Alanya, Antalya, Side, Belek či Turecká riviéra. V naší nabídce najdete mnoho hotelů s dětmi zdarma již od 11 let. Nabízíme oblíbené hotelové řetězce Sentido, Smartline nebo SunConnect

        Aktuálně

        15.10.2025

        Ubytování v Alpách se slevou až 30 %

        Využijte naše speciální slevy až 30 % z ubytování a užijte si nezapomenutelný pobyt v jednom z nejkrásnějších horských regionů Evropy.

        26.9.2025

        Poznávací zájezdy se slevou az 44%

        Nabízíme mimořádné slevy na oblíbené poznávací zájezdy do všech bezpečných zemí na sezónu 2025-2026

        18.7.2025

        Hledáme nové kolegy

        Do naší kanceláře v Brně hledáme příjemného a komunikativního kolegu/kolegyni na pozici prodejce zájezdů.

        RSS, více aktualit