Skotsko – ostrov Skye

č. zájezdu: 453510/133
od48 800,-/osoba
Skotsko – ostrov Skye - Poznávací zájezdy

Skotsko – ostrov Skye

Země: Velká Británie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Popis

Vypravte se s námi na několikadenní objevování největšího a nejkrásnějšího ostrova Vnitřních Hebrid, souostroví přiléhajícího k západnímu pobřeží pevninského Skotska. Ochutnejte jeho drsnou a nezaměnitelnou chuť, stejnou, jako má slavná místní whisky Talisker, kterou si oblíbil už Robert Louis Stevenson. Budeme moci obdivovat nádherná zelená údolí s křišťálovou vodou, dramatické skalní útvary, útesy tyčící se nad mořem, pohádková jezírka a vodopády, starodávné hrady hrdých skotských rodů, kamenné mosty a viadukty. A když nás poznávání vší té krásy unaví, můžeme si dát onu lahodnou skotskou single malt whisky nebo spláchnout místní vyhlášené fish&chips sklenicí vychlazeného piva a kochat se nádherným západem slunce.


Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev a bonusů CK Adventura!


Klima:

Vzhledem k počasí, které se na ostrově Skye velmi rychle střídá, budeme denní program operativně přizpůsobovat aktuální předpovědi. Pořadí dní je jen orientační a s ohledem na počasí se může změnit. 


Velikost skupiny:

7–8 účastníků


Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1. den

Praha – Edinburgh – Fort William: přílet do hl. města Skotska a následný přejezd scenerickou cestou přes Skotskou vysočinu Highlands; vyhlídka na Loch Tulla, pustá rašeliniště Rannoch Moor, dech beroucí scenérie Glen Etive jedna z nejfotografo­vanějších hor ve Skotsku, ikonická hora Stob Dearg; kratší výšlap (2 h) v jednom z nejkrásnějších údolí skotské vysočiny Glen Coe.

2. den

Fort William – ostrov Skye: údolí Glen Nevis pod nejvyšší horou Skotska Ben Nevis (1345 m), procházka pod vodopády Steall Waterfall (2 h), které se objevily i ve filmu Harry Potter a Ohnivý Pohár; přejezd na ostrov Skye – výhled na pět vrcholů Five Sisters a na asi nejznámější hrad Skotské vysočiny Dornie Castle,proslavený filmem Highlander; přejezd mostu Skye Bridge; vesnička Sligachan se starým kamenným mostem Old Bridge s vrcholky Cuillin Hills (tzv. „skotské Alpy“) v pozadí; malebné přístavní hlavní město ostrova Portree.

3. den

Výlet na nejsevernější výběžek ostrova – túra (3 h) s úžasným výhledem na skalní věž The Old Man of Storr; vodopád Mealt Falls s vodou padající z výšky 55 metrů přímo do moře ze skály Kilt Rock, připomínající tvarem mužský národní oblek;  hrad Dunvegan Castle klanu MacLeod; jedna z nejhezčích pláží ostrova – Coral Beach, procházka podél moře a pro otužilce možnost koupání; prohlídka romantického přís­tavuPortree s obchůdky a skvělými fish&chips.

4 den

Vyhlídka na nejvyšší vrchol ostrova Sgurr Alasdair (992 m); rybářská vesnička Elgol a projížďka výletní lodí kolem západního pobřeží ostrova, kde lze za slunného počasí cestou pozorovat tuleně vyhřívající se na kamenech; procházka (2 h) k nádhernému jezeru Loch Coruisk v srdci hor; procházka (2 h) k pohádkovým Fairy Pools – kaskádovitá soustava jezírek s křišťálovu vodou na západním úbočí Cuillin Hills v širokém údolí Glen Brittle

5. den

Krásná túra (4 h) údolím Glen Sligachan podél stejnojmenné řeky se starým kamenným mostem mezi východní a západní částí pohoří Cuillins; světoznámá palírna Talisker Distillery z r. 1830, kde ochutnáme jedinečnou nakouřenou chuť  single malt whisky, která učarovala i spisovateli R. L. Stevensonovi;  kamenitá pláž Talisker Bay se západem slunce; pohled na vodopád padající z útesů Rubha Cruinn a skalisek vyrůstajících přímo z moře.

6. den

Staffin Dinosaur Footprint – zachovalá stopa prehistorického ještěra; Quiraing – součást geologického zlomu Trotternish Ridge – stolové kopce, skalní stěny a věže, rokle a spousta ovcí; přístavní město Uig a pivovar The Isle Of Skye; Fairy Glen neboli “Údolí víl” – malinké, ale asi nejkouzelnější údolí ostrova s kopci bizarních tvarů, skalními věžemi, jezírky a kruhy z kamenů; maják Neist Point – jedno z nejpopulárnějších míst na pozorování západu slunce nad skalnatými útesy. 

7. den

Ostrov Skye – Stirling: zpáteční cestu absolvujeme po vodě, tedy trajektem směr Mallaig; cestou do vnitrozemí nás čeká další krásná trasa podél zálivů a jezer jako Loch Ailort nebo Loch Eilt; Glenfinnan Viaduct – nejslavnější skotský železniční most, proslavený filmovou sérií o Harry Potterovi; zastávka v malebném pří­mořském městě Oban s viktori­ánskou architekturou; přejezd do Stirlingu – města Williama Wallace a kdysi hlavního města Skotska, procházka historickým centrem.

8. den

Stirling – Edinburgh – Praha: výhled na středověký hrad Stirling Castle a na 67 m vysokou neogotickou věž, tzv. Wallace Monument; přejezd na letiště v Edinburghu a odlet domů dle letového řádu.

Skotsko – ostrov Skye - Poznávací zájezdySkotsko – ostrov Skye - Poznávací zájezdySkotsko – ostrov Skye - Poznávací zájezdySkotsko – ostrov Skye - Poznávací zájezdySkotsko – ostrov Skye - Poznávací zájezdySkotsko – ostrov Skye - Poznávací zájezdySkotsko – ostrov Skye - Poznávací zájezdySkotsko – ostrov Skye - Poznávací zájezdySkotsko – ostrov Skye - Poznávací zájezdySkotsko – ostrov Skye - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Orkneje a Ostrov Skye

Orkneje a Ostrov Skye

Země: Velká Británie

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Říjen

Délka pobytu: 8 dnů

č. zájezdu: 487882/89
snídaně
letecky
od37 790,-/osoba
  Velká Británie, Skotsko - Kouzelným Skotskem a Anglií po stopách Harryho Pottera

  Velká Británie, Skotsko - Kouzelným Skotskem a Anglií po stopách…

  Země: Velká Británie

  Destinace: velka_britanie

  Středisko: Londýn, velka_britanie,…

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Září

  Délka pobytu: 8 dnů

  Osob: 1-2, 1 osoba

  č. zájezdu: 472994/1
  polopenze
  letecky
  od52 490,-/osoba
   Skotsko | Za tajemstvím jezera Loch Ness

   Skotsko | Za tajemstvím jezera Loch Ness

   Země: Velká Británie

   Ubytování: …tajemstvím jezera Loch Ness

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Srpen

   Délka pobytu: 8 dnů

   č. zájezdu: 483412/102
   polopenze
   autobusem
   od15 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Skotsko 2024

    Vyberte si svůj poznávací zájezd do Skotska

    Skotsko je nádherná drsná hornatá země na severu Velké Británie, která vždy bojovala o svoji nezávislost, jak ztvárnil například film Statečné srdce.

    Zájezdy na řecký ostrov Kypr

    Kypr je třetí největší ostrov Středozemí a je legendárním rodištěm Afrodite. Zájezdy na Kypr nabízí možnosti nekonečné rozmanitosti přírodních a architektonických půvabů.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit