Skotsko 55+ letecky od 10.5.2018

Sleva 2000,- na osobu

Nově jsme pro vás připravili kratší verzi zájezdu po Skotsku, během níž přesto navštívíte většinu nejznámějších míst. Na základě svých zkušeností jsme pro vás sestavili atraktivní program v pohodovém tempu, bez dlouhých přejezdů a fyzicky náročných procházek. Ubytování je zajištěno v 3* hotelech s polopenzí v ceně zájezdu. Při naší cestě navštívíme mnoho zajímavých, památných i historických míst. Ochutnáme místní whisky, prohlédneme si jeden z nejznámějších skotských zámků, zříceninu hradu na břehu jezera Loch Ness a samozřejmě nevynecháme ani hlavní město Edinburgh. Budeme se pohybovat v krásné přírodě plné lesů, jezer, pohoří i luk s pasoucími se ovcemi a dobytkem. Určitě se najde i čas posedět v některé typické hospůdce. Britské ostrovy mají svoji podmanivou atmosféru, proto doufáme, že si Skotsko získá i vás.

Minimální počet účastníků: 25.

Termín Běžná cena [Kč] Cena po slevě 55+ [Kč] Odletové místo Svoz
10.5.2018 – 14.5.2018 – VYPRODÁNO 26 500 24 500 přímý let Praha  

Rezervujte na emailu info@summittour.cz případně telefonicky na 773 647 900

NÁROČNOST ZÁJEZDU

Zájezd je označen zelenou botičkou, což odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

CENA OBSAHUJE

letenky Praha – Edinburgha Glasgow – Praha vč. let. tax ve výši 7 000 Kč, dopravu autobusem ve Skotsku, 4× ubytování v 3* hotelech (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 4× snídaně, 3× večeře, průvodce, cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK.

CENA NEOBSAHUJE

vstupné a jízdné na lanovku 50 GBP, další výše neuvedené služby.

PŘÍPLATKY

  • 1 lůžkový pokoj: 3 500 Kč
  • večeře (4. den, dva chody bez nápojů – pouze v termínu od 10.5.): 550 Kč

PROGRAM

  1. den: Odlet z Prahy do Edinburghu. Vaši dovolenou ve Skotsku začneme prohlídkou hlavního města. Z letiště nás autobus zaveze přímo do centra pod Calton Hill a po krátkém a nenáročném výstupu po schodech budeme mít pod sebou celý Edinburgh jako na dlani. Poté se zastavíme u budovy parlamentu a Holyrood Palace, oficiálního sídla britské královny ve Skotsku. Společně se projdeme po Royal Mile ke katedrále a poté bude následovat volno, které můžete využít například k prohlídce Edinburghského hradu, ve kterém jsou uloženy skotské korunovační klenoty. Odjezd na ubytování a večeře.
  2. den: Dopoledne si nejprve prohlédneme originální lodní výtah Falkirk Wheel, který je jedinou stavbou tohoto druhu na světě a výrazně ulehčuje přepravu lodí mezi kanály. V historickém městě Stirling navštívíme Wallaceův monument, z něhož je pěkný výhled do kraje. Památník je věnován lidovému hrdinovi Williamu Wallaceovi, který vedl Skoty ve válce za nezávislost, a jehož můžete znát z filmu Statečné srdce. Poté se vydáme k největšímu skotskému jezeru Loch Lomond, které bylo v roce 2002 spolu s oblastí Trossachs vyhlášeno prvním skotským národním parkem. Zastavíme se v městečku Luss, odkud je pěkný výhled na jezero a horu Ben Lomond. Poté již vyrazíme do proslulé Skotské vysočiny, pojedeme po vyhlídkové silnici přes rozsáhlé vřesoviště Rannoch Moor do malebného údolí Glen Coe. Ubytování u jezera Loch Linnhe. Večeře.
  3. den: Nedaleko města Fort William leží Spean Bridge, kde se zastavíme u památníku Commando Memorial. Vyvezeme se lanovkou na Nevis Range, kde se krátce projdeme, za příznivého počasí odtud bývá pěkný výhled na horu Ben Nevis. Poté si prohlédneme soustavu zdymadel ve Fort Augustus, která je součástí Kaledonského kanálu, nejdelšího vodního kanálu ve Skotsku spojujícího Severní moře a Atlantský oceán. Naše cesta pak bude pokračovat k nejhlubšímu, a díky příběhu o podivném mořském tvorovi nejznámějšímu, jezeru Skotska – Loch Ness. Na jeho břehu navštívíme zříceninu hradu Urguhart Castle. Přejezd na ubytování a večeře.
  4. den: Dopoledne se nejprve zastavíme v městečku Tomatin, kde si prohlédneme palírnu a ochutnáme místní whisky. Dále budeme pokračovat malebným pohořím Grampians a navštívíme jeden z největších skotských zámků Blair Castle, který je vyhlášený jak svými zajímavými interiéry, tak krásnými zahradami. Poté se přesuneme zpět do Edinburghu a navštívíme královskou jachtu Britannia, plavidlo, které bylo po více jak 40 let domovem Jejího Veličenstva a královské rodiny při jejich cestách. Ubytování.
  5. den: Přesuneme se do Glasgow, kde si prohlédneme katedrálu svatého Munga. Poté bude následovat volno v centru města, které můžete využít k nákupům. Po poledni odjezd na letiště a odlet do Prahy.

UBYTOVÁNÍ

Skotsko – HOTELY. U našich zájezdů využíváme rodinné, stylově zařízené i moderní hotely. Pokoje jsou dvoulůžkové se sprchou a WC na pokoji. Ne všechny hotely mají výtahy. Ve Skotsku mohou být spojené postele ve dvoulůžkových pokojích menších rozměrů s jednou společnou přikrývkou.

Ve společné jídelně nebo restauraci se podává bohatá snídaně většinou formou bufetu. K večeři bývá zpravidla výběr z menu o třech chodech.

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.