Saudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí

č. zájezdu: 348562/1
od62 390,-/osoba
-4%sleva
Saudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdy

Saudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí

Země: Arabské emiráty


Stravování: bez stravování
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen

Délka pobytu: 10 dnů


Možnosti dopravy

  • letecky

Možnosti stravování

  • bez stravování

Program

1. den: Odlet zČR do Saudské Arábie s přestupem.

2. den: Přílet do RIJÁDU. Transfer na hotel, ubytování, odpočinek po cestě. Odpoledne prohlídka centra hlavního města. Mimo jiné navštívíme pevnost MASMARK, projdeme se historickou částí, ale i mezi obřími moderními mrakodrapy. Nahlédneme do jednoho z luxusních nákupních center a zájemci vyjedou vysokorychlostním výtahem do 99. patra ikonické budovy SKY BRIDGE, odkud jsou nejkrásnější výhledy na metropoli. Nocleh.

3. den: Snídaně, dopoledne dokončíme prohlídku RIJÁDU návštěvou přilehlého OLD DIRIYAH, kde uvidíme historický palác SAAD IBN (UNESCO), původní sídlo saudské královské rodiny. Odpoledne přesun na severozápad do města HAIL. Jestliže v Rijádu jsme se cítili jako v jiném světě, není to nic oproti tomu, co nás čeká nyní. Za hranicemi hlavního města začíná absolutně jiný život. Jsme na návštěvě uprostřed jiné kultury, která je zde cítit na každém kroku. Turisty tu neznají, a tak jako pro nás bude zážitkem tamní atmosféra, postaráme se o nevšední zpestření pro místní i my. Oproti neuvěřitelně bohaté metropoli plné luxusu se nám zde představí sice vyspělá, ale zcela tradiční arabská kultura. Večer se ubytujeme.

4. den: Snídaně, vyrážíme jen asi 1,5h jízdy k vesničce JIBBAH. Část dne strávíme dobrodružným objevováním vyhlídek a krátkých procházek v opuštěné POUŠTI. Načervenalý písek je v ostrém kontrastu nedalekých hor. Krajinu dokreslují malebné pískovcové útvary, které zde vytvořily doslova pastvu pro oči. Po návratu na ubytování nás čeká procházka HAILEM, kde se seznámíme s běžným arabským životem v ropném státě. Na typickém tržišti ochutnáme datle a další arabské pochutiny.

5. den: Snídaně, brzy ráno vyrážíme dále na západ, kde nás čeká jeden ze zlatých hřebů zájezdu – historické skalní město MADAIN SALEH (UNESCO). Jedná se o rozsáhlý, unikátně zachovalý komplex budov a hrobek vytesaných v „oranžových“ skalních útvarech (dle aktuálních informací bude památka znovu otevřena až od října 2020). Fascinující podívanou povýší na životní zážitek absolutně opuštěná krajina. Nestojí se tu fronty, nejsou tu davy turistů, nejsou tu zatím téměř žádní turisté! Vždyť země se jim otevřela až na konci roku 2019. Na místo, které se v krátké době stane zřejmě jednou ze světových atrakcí, jsme dorazili jako jedni z prvních! Skalní město budeme moci nerušeně objevovat, jak dlouho jen budeme chtít. Večer se ubytujeme v jednoduchém hotelu poblíž nedaleké AL ULA – dost možná jako první cestovatelé ze zemí nacházejících se mimo Arabský poloostrov.

6. den: Snídaně, pokračujeme až na západní pobřeží k RUDÉMU MOŘI. V jednom z přímořských měst se ubytujeme a celé odpoledne strávíme odpočinkem na, samozřejmě opuštěných, plážích. Při respektování místních pravidel neplatí pro turisty (ani pro turistky) žádná omezení. K odpočinku lze využít i hotelový bazén. Tak jako všude při našem putování, nebude ani zde problém okusit místní kvalitní kuchyni skládající se převážně z kuřecího či skopového masa, ryb, rýže, ovoce a zeleniny.

7. den: S prvními slunečními paprsky se můžeme znovu osvěžit v moři. Po snídani již dále putujeme na jih do samotné BRÁNY DO MEKKY – DŽIDDA. Přístavním městem každoročně putují miliony muslimů směřujících do nedaleké Mekky. Ubytujeme se a zahájíme prohlídku města. Pozornost upoutá FONTÁNA KRÁLE FAHDA, která je nejvyšší na světě (312 m). Ve městě se pyšní budováním nejvyššího mrakodrapu světa, který má po dokončení přesáhnout výškovou hranici 1 km. Projdeme se také historickým centrem, kde se opět setkáme s tradiční, ničím nepoznamenanou atmosférou, jež nepotkáte nikde jinde na světě. Navštívíme také místo, kde je podle legendy pohřbena pramatka lidstva EVA. Po celou dobu našeho putování uvidíme rovněž nespočet okázalých mešit. Dle aktuální situace budou moci zájemci některé z nich navštívit.

8. den: Snídaně, dokončení prohlídky DŽIDDY, návštěva typického arabského trhu s kořením, přesun do vnitrozemí. V závislosti na aktuálních podmínkách průjezd kolem MEKKY – nejposvátnějšího místa muslimského světa, do kterého je pro nemuslimy vstup přísně zakázán. V případě příznivé situace bude možné ze silnice zahlédnout slavnou Velkou mešitu. Průjezd malebným horským průsmykem v pohoří ASIR MOUNTAINS, skrz který vede i stará pěší stezka, po které se projdeme, a vychutnáme si tak nádherné výhledy do hornaté krajiny. Noc strávíme v nedalekém TAIF, pátém největším městě království.

9. den: Snídaně, v brzkých hodinách vyrážíme dále na východ. Celodenní přejezd do RIJÁDU, který si zpříjemníme krátkou zastávkou na vyhlídce nad VULKANICKÝM KRÁTEREM AL-WABA. Ve večerních hodinách příjezd na letiště. Odlet do ČR (zpravidla ve velmi brzkých ranních hodinách následujícího dne, bez záruky).

10. den: Přílet do ČR.

Úvod:

Buďte prvními, kteří nahlédnou pod pokličku izolované saudskoarabské monarchie, ve které se s turisty nepotkáte! Doposud zcela uzavřená země nabízí unikátní zážitek spatřit okázalé památky arabského světa mezi prvními, bez přítomnosti ostatních. Garantujeme, že největší „atrakcí“ budete právě vy, kteří budete jedni z prvních ne-arabských obyvatel, kteří místní spatří! Uvolněná pravidla nám s výjimkou dvou posvátných měst umožní navštívit vše, co země nabízí. A je toho opravdu mnoho! Fascinující starověké skalní město, jenž hravě předčí turisty obklopenou Petru, okouzlující město Džidda – vstupní brána do Mekky, pláže Rudého moře, ohromující pouštní i horská krajina nebo supermoderní metropole Riyad. Pod dohledem českého průvodce nás čeká ochutnávka nejen výše uvedeného v kombinaci s kvalitním zázemím převážně 3* hotelů se snídaní. Přesouvat se budeme pronajatým minivanem. Samozřejmostí je i možnost vyřízení víz přes naší CK, stejně jako podrobné informace o pravidlech v zemi. Vízum mohou nyní získat i ženy bez doprovodu! Zažijte opravdovou cestovatelskou lahůdku a navštivte budoucí světově vyhledávaná místa ještě bez přítomnosti dalších turistů!

Poznámka I:

Pro cestování do Saúdské Arábie je nutný negativní výsledek testu na Covid-19. Při návratu do ČR je nutné podstoupit test na Covid-19 po příletu. Test při návratu hradí CK.

Cena zahrnuje:

Zpáteční letenka Prahy-Rijád vč. let. tax a poplatků v max. výši 15 000Kč, doprava pronajatým minivanem dle programu, 6× nocleh v ***hotelu, 1× nocleh v hotelu, 7× snídaně, český vedoucí zájezdu po celou dobu včetně cesty, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vízum, ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"

Příplatky:

Vízum orientační cena z r. 2020 je 3 300 Kč, 1lůžkový pokoj 9 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 600 Kč, do 80 000 Kč za 1 200 Kč.

Saudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdySaudská Arábie – životní cesta zakázanou zemí - Pobytové zájezdy

Slevy

FIRST MOMENT platí do 31.12.2017

  • 500 Kč – u zájezdu v hodnotě do 9 999 Kč
  • 1000 Kč – u zájezdu v hodnotě 10 000 Kč a výše
  • 2000 Kč – u zájezdů v hodnotě 30 000 Kč a výše
  • 3000 Kč – u zájezdů v hodnotě 50 000 Kč a výše

Aktuálně

13.10.2020

Cestování je možné! MADEIRA

Na ŘÍJEN jsme připravili jednoznačně POZNÁVACÍ ZÁJEZD, klienti se nemusí tedy obávat, že by šlo o turistiku: Madeira v kostce - ostrov, kde jaro nikdy nekončí. A to během dní, kdy je i státní svátek 28. října = pouze 4 dny dovolené!

2.7.2020

Kam cestovat bez rizika?

Samé dobré zprávy:-) Do všech evropských zemí mimo Švédsko lze cestovat bez rizika:-)

7.3.2020

Rozhovor s Papežem - předsedou asociace kanceláří a agentur

Jestli se politici ve světlech reflektorů tváří jako zachránci lidu, tak to mají dělat důsledně. A ne zavřít biatlon a ostatní akce nechat. Po Praze momentálně chodí bez kontroly turisté 59 národností, v tom vidím větší riziko než v cestě do Itálie, míní Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří. Jsme snadná oběť, místo toho, aby nám ministryně pomohla, náš obor odstřelila, kritizuje.

RSS, více aktualit