Možnosti dopravy
- autobusem
Možnosti stravování
- polopenze
Slovinsko je nejvyspělejší zemí bývalé Jugoslávie. Stejně jako my je od roku 2004 členem Evropské unie. Neleží daleko a není velké a tak na jeho návštěvu stačí několik dnů. Monumentální Julské ALpy, krásná jezera Bled a Bohinj, nejslavnější evropské jeskyně Postojná a pro zpestření italský Terst a zámek Miramare Maxmiliána Mexického, bratra císaře Františka Josefa I.
1. den
Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den
PERLY JULSKÝCH ALP – BOHINJSKÉ JEZERO , výjezd lanovkou na vrchol VOGEL s krásnými výhledy na Julské Alpy s jejich dominantou Triglavem, vodopády SAVICE – úchvatná podívaná na modrozelenou „hru barev“. Prohlídka proslulého slovinského letoviska BLED s majestátním hradem na skále vysoko nad Bledským jezerem.
3. den
Dopoledne nádherná oblast – JEZER FUSINE – relaxace u jezer nebo pěší trasa podél čirého zelenomodrého jezera, ve kterém se zrcadlí velikány Julských Alp. Odpoledne pokračuje program pod TRIGLAVSKÝM PARKEM – krátká vycházka k pramenu řeky SÁVY, jezero JASNA, s jeho smaragdově zelenou vodou a panoramatickým výhledem na Triglavské Alpy, je rájem pro milovníky přírody a klidu. U břehu jezera stojí majestátní socha Zlatoroga, legendárního jelena s zlatými rohy, který se stal symbolem ochrany těchto magických hor. Pěší procházka podél říčky do střediska KRANJSKA GORA.
4. den
SLOVINSKÝ KRAS A JADRAN : Ve Slovinsku se nachází více než 7000 jeskyní. Prohlídka POSTOJENSKÝCH JESKYNÍ – krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana, 20 km podzemních chodeb. Italské přístavní město TERST a zámek MIRAMARE s překrásným parkem. Noční přejezd.
5. den
Příjezd do Prahy v časných ranních hod.
Cena zahrnuje:
- dopravu autokarem
- průvodce
- 2× nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
- 2× polopenzi
Cena nezahrnuje:
- Pro vstup do Postojné je nutná závazná rezervace předem, platba na místě v Eurech. Nutno uvést, zda se jedná o dospělou osobu, studenta do 25 let nebo dítě do 15 let včetně.
Fakultativně:
- pojištění léčebných výloh a storna: 240 CZK
- 1/1 pokoj: 1 700 CZK