Romantické putování Finskou divočinou

Poznávací zájezd s nenáročnou turistikou v malé skupině a s komfortním ubytováním

č. zájezdu: 470236/126
od46 200,-/osoba

Romantické putování Finskou divočinou

Země: Finsko

Ubytování: chaty a penziony


Stravování: plná penze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 8 dnů


Výhody:

 • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • plná penze

Slevy

 • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Uprostřed východního Finska, jen 150 km od polárního kruhu, se nachází nespoutaná, divoká tajga. V nedotčených pralesích a mokřadech žijí sobi, losi a medvědi, řeky s krystalicky čistou vodou hloubí kaňony, jaké byste v převážně plochém Finsku nečekali.

Nabízíme vám možnost připojit se k unikátní cestě romantickou divočinou: týden budeme putovat nenáročným terénem (13–19 km denně s minimálním převýšením), nádhernou, do podzimních barev se chystající přírodou, nalehko a se vším komfortem. Cestu zvládne kdokoliv s průměrnou kondicí.

Společně s naším průvodcem se o nás bude starat i zkušený místní průvodce. Ubytováni budeme v chatách a malých penzionech a plná penze včetně místních specialit je v ceně.

V prvním termínu možnost pozorování medvědů za příplatek.

Program1. den: Před polednem z Prahy přes Helsinky do Kuusamo, přílet večer. Přesun na ubytování.2. den: Po snídani přesun do národního parku Hossa, oběd. Naši cestu napříč divočinou začneme výletem do minulosti: vydáme se k jedné z hlavních památek NP Hossa: Skalním útesům Värikallio, které nám odhalí přes 4 000 let staré šamanské skalní kresby. Místo je domovem nejrozsáhlejších skalních kreseb ve Finsku a zobrazuje život lidí v době, kdy žili ve světě duchů a přírodních sil. Přesun na ubytování do Jatkonsalmi. Čeká nás večeře a vyhřátá sauna.3. den: Národní park Hossa je známý svými krystalicky čistými jezery a borovými vřesovišti. Dnešní chodník nás povede přes krásný esker, užijeme si jezerní scenérie. Oběd si dáme v návštěvnickém centru parku a vydáme se k dnešnímu ubytování. Přenocujeme na bývalé pohraniční stanici, která byla přebudována v útulný penzion Rajakartano. Večer nás čeká vyhřátá sauna na břehu jezera. Dnešní trasa má 13 km.4. den: Ráno vyrazíme na klidné vody jezer a mírné toky řek na kánoích. Veškerá výbava je zajištěna a není nutná předchozí zkušenost s pádlováním. V místech, kudy poplujeme, se často pasou sobí stáda. Při troše štěstí třeba zahlédneme i krále severských lesů – mohutného losa. Pokud se vám nebude chtít strávit den na kánoích, můžete se vydat na doporučený výlet po okolí – spát budeme na stejném místě jako předchozí noc.5. den: Po snídani se přemístíme mikrobusem do 30 min vzdáleného kaňonu Julma-Ölkky. Impozantní kaňon je zalitý jezerem a my se vydáme na cestu podél jeho břehů. Z 50 metrů vysokých stěn jsou krásné výhledy do krajiny. Jezero překonáme po visutém mostě.Odpoledne se přemístíme na farmu Arola, kde nás na dnešní noc ubytují přátelští majitelé.6. den: Volnější program v prostoru nádherných lesů, jezer a v prostředí nespoutaných meandrů řeky Karttimonjoki. V srpnu jsou lesy plné borůvek, brusinek a hub. V prvním termínu farma nabízí možnost pozorování medvědů z bezpečných úkrytů (15:00 – 21:00, za příplatek, nutno objednat předem). Návrat zpět na farmu Arola.7. den: Po bohaté snídani se vydáme do přírodní rezervace Martinselkonen. Rezervace chrání oblast nedotčených mokřadů, které jsou obývány mnoha druhy vodního ptactva a hmyzu. V prastarých smrkových lesích, porostlých vousatými lišejníky, zažijeme pohádkové scenérie. V bývalé pohraniční strážní stanici dnes sídlí Martinselkonen „centrum v divočině“, které bude naším dnešním útočištěm. Po sauně bude podávána slavnostní večeře. Dnešních 16 km máme za sebou a celkem 80 – 90 km v nohách. Sauna a slavnostní večeře v centru Martinselkonen.8. den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků – 10

Poznámky k zájezdu

 • V současné situaci CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU a Schengenského prostoru.

Cena zahrnuje:

 • letenku Praha – Helsinky – Oulu a zpět vč. let. tax ve výši 11 000 Kč
 • dopravu mikrobusem z letiště na začátek treku a z konce treku na letiště
 • 7× ubytování ve vícelůžkových pokojích (2–4 lůžka) v chatách a penzionech (sdílená koupelna a WC)
 • 7× snídaně, 6× oběd a 6× večeře (+ první večer lehké občerstevení)
 • 6× sauna
 • celodenní výlet na kánoích, včetně potřebného vybavení
 • přeprava zavazadel během celého treku
 • místního anglicky mluvícího průvodce znalého oblasti
 • českého průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K10S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy)

Cena nezahrnuje:

 • další výše neuvedené služby
 • dopravu z letiště v Helsinkách do centra města a zpět, pokud by došlo ke změně letů a vznikl v Helsinkách časový prostor

Slevy:

 • 1155 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 1155 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami

Náročnost zájezdu

Tento výlet je identifikován fialovou značkou pro všechny druhy výletů, jejichž programy často poskytují dostatek času na pobyt mimo autobus. Jelikož se nejedná o tradiční poznávací zájezd s různě náročnou turistikou, poskytujeme specifický popis obtížnosti: Túry jsou lokalizovány v oblasti, která je poměrně rovinatá, a tedy převýšení je minimální, terén není náročný. Mokřady překonáme povalovými chodníky, přesto je nutné mít kvalitní membránovou turistickou obuv a oblečení pro celodenní pobyt v přírodě (funkční prádlo, zateplující vrstva a nepromokavá bunda a kalhoty). Bude nám dostatek času na zdolání denní trasy bez spěchu.

Tento zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Ubytování

Ubytování je zabezpečeno v chatách, penzionech a na farmách, kde převažují dvou- nebo čtyřlůžkové pokoje. Lůžkoviny a povlečení jsou poskytnuty. Koupelna a WC jsou společné pro několik pokojů, a hostům jsou k dispozici kuchyňka a společenská místnost. V ceně ubytování jsou vždy zahrnuty snídaně a večeře; během dne je poskytován oběd a odpolední svačina.

Cestovní doklady

Obyvatelé České republiky a Slovenska mají možnost vstoupit a zůstat na území Finska bez speciálních omezení, a to za předpokladu, že předloží platný cestovní pas nebo průkaz totožnosti. Je důležité, aby děti, které cestují s rodičem, měly svůj vlastní platný cestovní doklad. O platnosti cestovních dokladů a dodržování vstupních podmínek je zodpovědný každý cestující. Objednatel zájezdu je povinen informovat cestovní kancelář o účasti cizích státních příslušníků. Pro detailní informace o podmínkách vstupu a pobytu navštivte webové stránky www.mzv.czwww.mzv.sk

Pojištění zahrnuté v ceně zájezdu

V cestovním balíčku je obsaženo cestovní pojištění UNIQA K10S s pokrytím storna zájezdu.

Podrobné sazby a pojistné částky jsou uvedeny v následující tabulce.

V případě storna z důvodu zdravotních problémů pojišťovna proplatí klientovi 80% stornopoplatku, s maximální částkou 35 000 Kč. Tato krytí zahrnují i onemocnění Covid-19, přičemž obava z nákazy během zájezdu není předmětem plnění storna.

Pojišťovna dále pokrývá storno z důvodu preventivní karantény nařízeného orgánem ochrany veřejného zdraví v souvislosti s COVID-19, která ovlivňuje původně plánovaný termín cesty. Však je nutno upozornit, že uzavření hranic (nebo zákaz cestování/vstupu do cílové oblasti) nařízením oprávněného orgánu není kryto touto pojistkou.

V případě, že je pojištěný nucen k povinnému pobytu v karanténě v zahraničí, pojišťovna hradí náklady na ubytování a stravování až do výše 2 500 Kč na jednu osobu a den, s maximální částkou 30 000 Kč. Současně pokryje náklady na návrat po ukončení nařízené karantény, a to až do výše 20 000 Kč na jednu osobu.


Podobné zájezdy

Advent v Helsinkách

Advent v Helsinkách

Země: Finsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Prosinec

Délka pobytu: 4 dny

č. zájezdu: 485913/89
polopenze
letecky
od17 499,-/osoba
  Prodloužený víkend v Helsinkách

  Prodloužený víkend v Helsinkách

  Země: Finsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Listopad - Březen

  Délka pobytu: 4 dny

  č. zájezdu: 485912/89
  polopenze
  letecky
  od16 799,-/osoba
   Přírodní krásy Finska

   Přírodní krásy Finska

   Země: Finsko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Srpen

   Délka pobytu: 7 dnů

   č. zájezdu: 470271/133
   polopenze
   letecky
   od42 800,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Last Minute 2023

    Poznávací zájezdy Last Minute - poznání za výhodné ceny!

    Poznávací zájezdy Last Minute umožňují každému, kdo rád a schutí objevuje nová místa, aby si na poslední chvíli vybral zajímavý zájezd, na zajímavá místa a za zajímavé peníze.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit