Romantické putování Finskou divočinou

Poznávací zájezd s nenáročnou turistikou v malé skupině a s komfortním ubytováním

č. zájezdu: 470236/126
od44 814,-/osoba
First minute
Poznávací zájezd Romantické putování Finskou divočinou

Romantické putování Finskou divočinou

Země: Finsko

Ubytování: chaty a penziony


Stravování: plná penze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen

Délka pobytu: 8 dnů


Výhody:

 • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • plná penze

Slevy

 • Cestovní pojištění včetně storna v ceně

Uprostřed východního Finska, jen 150 km od polárního kruhu, se nachází nespoutaná, divoká tajga. V nedotčených pralesích a mokřadech žijí sobi, losi a medvědi, řeky s krystalicky čistou vodou hloubí kaňony, jaké byste v převážně plochém Finsku nečekali.

Nabízíme vám možnost připojit se k unikátní cestě romantickou divočinou: týden budeme putovat nenáročným terénem (13–19 km denně s minimálním převýšením), nádhernou, do podzimních barev se chystající přírodou, nalehko a se vším komfortem. Cestu zvládne kdokoliv s průměrnou kondicí.

Společně s naším průvodcem se o nás bude starat i zkušený místní průvodce. Ubytováni budeme v chatách a malých penzionech a plná penze včetně místních specialit je v ceně.

V prvním termínu možnost pozorování medvědů za příplatek.

Program1. den: Před polednem z Prahy přes Helsinky do Kuusamo, přílet večer. Přesun na ubytování.2. den: Po snídani přesun do národního parku Hossa, oběd. Naši cestu napříč divočinou začneme výletem do minulosti: vydáme se k jedné z hlavních památek NP Hossa: Skalním útesům Värikallio, které nám odhalí přes 4 000 let staré šamanské skalní kresby. Místo je domovem nejrozsáhlejších skalních kreseb ve Finsku a zobrazuje život lidí v době, kdy žili ve světě duchů a přírodních sil. Přesun na ubytování do Jatkonsalmi. Čeká nás večeře a vyhřátá sauna.3. den: Národní park Hossa je známý svými krystalicky čistými jezery a borovými vřesovišti. Dnešní chodník nás povede přes krásný esker, užijeme si jezerní scenérie. Oběd si dáme v návštěvnickém centru parku a vydáme se k dnešnímu ubytování. Přenocujeme na bývalé pohraniční stanici, která byla přebudována v útulný penzion Rajakartano. Večer nás čeká vyhřátá sauna na břehu jezera. Dnešní trasa má 13 km.4. den: Ráno vyrazíme na klidné vody jezer a mírné toky řek na kánoích. Veškerá výbava je zajištěna a není nutná předchozí zkušenost s pádlováním. V místech, kudy poplujeme, se často pasou sobí stáda. Při troše štěstí třeba zahlédneme i krále severských lesů – mohutného losa. Pokud se vám nebude chtít strávit den na kánoích, můžete se vydat na doporučený výlet po okolí – spát budeme na stejném místě jako předchozí noc.5. den: Po snídani se přemístíme mikrobusem do 30 min vzdáleného kaňonu Julma-Ölkky. Impozantní kaňon je zalitý jezerem a my se vydáme na cestu podél jeho břehů. Z 50 metrů vysokých stěn jsou krásné výhledy do krajiny. Jezero překonáme po visutém mostě.Odpoledne se přemístíme na farmu Arola, kde nás na dnešní noc ubytují přátelští majitelé.6. den: Volnější program v prostoru nádherných lesů, jezer a v prostředí nespoutaných meandrů řeky Karttimonjoki. V srpnu jsou lesy plné borůvek, brusinek a hub. V prvním termínu farma nabízí možnost pozorování medvědů z bezpečných úkrytů (15:00 – 21:00, za příplatek, nutno objednat předem). Návrat zpět na farmu Arola.7. den: Po bohaté snídani se vydáme do přírodní rezervace Martinselkonen. Rezervace chrání oblast nedotčených mokřadů, které jsou obývány mnoha druhy vodního ptactva a hmyzu. V prastarých smrkových lesích, porostlých vousatými lišejníky, zažijeme pohádkové scenérie. V bývalé pohraniční strážní stanici dnes sídlí Martinselkonen „centrum v divočině“, které bude naším dnešním útočištěm. Po sauně bude podávána slavnostní večeře. Dnešních 16 km máme za sebou a celkem 80 – 90 km v nohách. Sauna a slavnostní večeře v centru Martinselkonen.8. den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.

Minimální počet účastníků – 10

Poznámky k zájezdu

 • V současné situaci CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU a Schengenského prostoru.

Cena zahrnuje:

 • letenku Praha – Helsinky – Oulu a zpět vč. let. tax ve výši 11 000 Kč
 • dopravu mikrobusem z letiště na začátek treku a z konce treku na letiště
 • 7× ubytování ve vícelůžkových pokojích (2–4 lůžka) v chatách a penzionech (sdílená koupelna a WC)
 • 7× snídaně, 6× oběd a 6× večeře (+ první večer lehké občerstevení)
 • 6× sauna
 • celodenní výlet na kánoích, včetně potřebného vybavení
 • přeprava zavazadel během celého treku
 • místního anglicky mluvícího průvodce znalého oblasti
 • českého průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K10S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy)

Cena nezahrnuje:

 • další výše neuvedené služby
 • dopravu z letiště v Helsinkách do centra města a zpět, pokud by došlo ke změně letů a vznikl v Helsinkách časový prostor

Slevy:

 • 1155 CZK – děti a mládež do 25 let – nelze sčítat s dalšími slevami
 • 1155 CZK – osoby starší 65 let – nelze sčítat s dalšími slevami
Poznávací zájezd Romantické putování Finskou divočinouPoznávací zájezd Romantické putování Finskou divočinouPoznávací zájezd Romantické putování Finskou divočinouPoznávací zájezd Romantické putování Finskou divočinouPoznávací zájezd Romantické putování Finskou divočinouPoznávací zájezd Romantické putování Finskou divočinouPoznávací zájezd Romantické putování Finskou divočinouPoznávací zájezd Romantické putování Finskou divočinouPoznávací zájezd Romantické putování Finskou divočinouPoznávací zájezd Romantické putování Finskou divočinou

Náročnost zájezdu

Tento výlet je identifikován fialovou značkou pro všechny druhy výletů, jejichž programy často poskytují dostatek času na pobyt mimo autobus. Jelikož se nejedná o tradiční poznávací zájezd s různě náročnou turistikou, poskytujeme specifický popis obtížnosti: Túry jsou lokalizovány v oblasti, která je poměrně rovinatá, a tedy převýšení je minimální, terén není náročný. Mokřady překonáme povalovými chodníky, přesto je nutné mít kvalitní membránovou turistickou obuv a oblečení pro celodenní pobyt v přírodě (funkční prádlo, zateplující vrstva a nepromokavá bunda a kalhoty). Bude nám dostatek času na zdolání denní trasy bez spěchu.

Tento zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Ubytování

Ubytování je zabezpečeno v chatách, penzionech a na farmách, kde převažují dvou- nebo čtyřlůžkové pokoje. Lůžkoviny a povlečení jsou poskytnuty. Koupelna a WC jsou společné pro několik pokojů, a hostům jsou k dispozici kuchyňka a společenská místnost. V ceně ubytování jsou vždy zahrnuty snídaně a večeře; během dne je poskytován oběd a odpolední svačina.

Cestovní doklady

Obyvatelé České republiky a Slovenska mají možnost vstoupit a zůstat na území Finska bez speciálních omezení, a to za předpokladu, že předloží platný cestovní pas nebo průkaz totožnosti. Je důležité, aby děti, které cestují s rodičem, měly svůj vlastní platný cestovní doklad. O platnosti cestovních dokladů a dodržování vstupních podmínek je zodpovědný každý cestující. Objednatel zájezdu je povinen informovat cestovní kancelář o účasti cizích státních příslušníků. Pro detailní informace o podmínkách vstupu a pobytu navštivte webové stránky www.mzv.czwww.mzv.sk

Pojištění zahrnuté v ceně zájezdu

V cestovním balíčku je obsaženo cestovní pojištění UNIQA K10S s pokrytím storna zájezdu.

Podrobné sazby a pojistné částky jsou uvedeny v následující tabulce.

V případě storna z důvodu zdravotních problémů pojišťovna proplatí klientovi 80% stornopoplatku, s maximální částkou 35 000 Kč. Tato krytí zahrnují i onemocnění Covid-19, přičemž obava z nákazy během zájezdu není předmětem plnění storna.

Pojišťovna dále pokrývá storno z důvodu preventivní karantény nařízeného orgánem ochrany veřejného zdraví v souvislosti s COVID-19, která ovlivňuje původně plánovaný termín cesty. Však je nutno upozornit, že uzavření hranic (nebo zákaz cestování/vstupu do cílové oblasti) nařízením oprávněného orgánu není kryto touto pojistkou.

V případě, že je pojištěný nucen k povinnému pobytu v karanténě v zahraničí, pojišťovna hradí náklady na ubytování a stravování až do výše 2 500 Kč na jednu osobu a den, s maximální částkou 30 000 Kč. Současně pokryje náklady na návrat po ukončení nařízené karantény, a to až do výše 20 000 Kč na jednu osobu.


Podobné zájezdy

Laponsko - království ledu a polární záře

Laponsko - království ledu a polární záře

Země: Finsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben

Délka pobytu: 5 dnů

č. zájezdu: 474759/89
polopenze
letecky
od64 990,-/osoba
  Velký okruh Pobaltím a Finskem

  Velký okruh Pobaltím a Finskem

  Země: Finsko

  Ubytování: Velký okruh Pobaltím a Finskem

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec, Srpen

  Délka pobytu: 10 dnů

  č. zájezdu: 476445/102
  snídaně
  autobusem
  od18 950,-/osoba
   Finsko – krásy zimního Laponska

   Finsko – krásy zimního Laponska

   Země: Finsko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Březen

   Délka pobytu: 5 dnů

   č. zájezdu: 463425/133
   polopenze
   letecky
   od46 800,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Čína 2023

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Aktuálně

    27.2.2024

    Velikonoční lyžování

    Vyrazte zalyžovat si přes Velikonoce. Nepotřebujete si brát žádnou dovolenou!

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    24.1.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 35%

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit