Rio, Iguazú, Amazonia a Pantanal

Brazílie, 4 přírodní krásy Brazílie

č. zájezdu: 489719/17
od139 900,-/osoba
Rio, Iguazú, Amazonia a Pantanal

Rio, Iguazú, Amazonia a Pantanal

Země: Brazílie

Středisko: 4 přírodní krásy Brazílie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Únor

Délka pobytu: 17 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

RIO DE JANEIRO – VODOPÁDY IGUAZÚ – MANAUS – AMAZONIE – PANTANAL.

Nejobsáhlejší zájezd po Brazílii na českém trhu zaměřený na přírodní krásy toto jihoamerické země. Ukážeme Vám krásné Rio, dech beroucí vodopády Iguazú, stále panenskou Amazonii, město Manaus a především oblast Pantanalu.

Minimum: 8 osob

1. den

Odlet z Prahy nebo Vídně pravidelnou linkou s přestupem. Přílet do Rio de Janeiro, ubytování ve čtvrti Copaca­bana v hotelu 4* v blízkosti samotné pláže.

2. den

Tento den nás čeká celodenní prohlídka, během níž uvidíme stadiony Maracana a Sambodromo, kde se pořádá největší festival samby na světě. Zastavíme se u moderní Metropolitní katedrály ve tvaru sopky. Poblíž historického akvaduktu se nachází také vyhlášené Selaronovo schodiště s mnoha barevnými kachlíky. Přejedeme Guanabarský záliv po 13 km dlouhém mostu a navštívíme protilehlé město Niteroi s o­kouzlujícími výhledy na Rio z druhé strany zálivu. Zde se nachází zajímavá budova Muzea současného umění ve tvaru létajícího talíře od slavného architekta Oscara Niemeyera. Odpoledne vyjedeme kabinovou lanovkou na skalní útvar zvaný Cukrová homole (Pao de Açúcar). První lanovka nás doveze do stanice Morro da Urca ve výšce 270 m, zde je možné fakultativně absolvovat vyhlídkový let vrtulníkem nad městem, a odtud budeme pokračovat až na vrchol do výšky 390 metrů, kde si počkáme na západ slunce.

3. den

Dnes vyjedeme zubačkou na vrchol Corcovado, na kterém se ve výšce 710 metrů tyčí slavná socha Ježíše Krista a odkud se nám naskytne působivé panorama na celé Rio de Janeiro a zátoku Guanabara. Dále si projdeme botanickou zahradu založenou portugalským králem Janem VI., uvidíme pláže Leblon, Ipanema, Sao Conrado a Barra da Tijuca.

4. den

Dopoledne možnost navštívit chudinskou čtvrť tzv. favelu nebo vodopády v městském pralese Tijuca. Odpoledne odlet do Foz do Iguaçu, kde se nachází jedna z největších přírodních atrakcí Latinské Ameriky – vodopády Iguacu na hranicích Brazílie a Argentiny.

5. den

Návštěva vodopádů na brazilské straně, která Vás okouzlí majestátním pohledem na celkovou šíři vodopádů. Během okruhu kolem vodopádů se Vám připletou do cesty i žebrající nosálové. Navštívíme park exotického ptactva a bude možnost absolvovat přelet nad vodopády.

6. den

Tento den nás čeká prohlídka vodopádů Iguazú na argentinské straně, kde se návštěvníci ocitají v nitru samotných vodopádů a mohou si vychutnat nekonečnou spoustu míst vždy s jedinečnými výhledy na vodopády, které jsou dle názoru mnoha návštěvníků nejkrásnějšími vodopády na světě. Doporučujeme projížďku motorovým člunem pod vodopády, která vás příjemně osvěží. Při návratu do hotelu se zastavíme u hranice trojmezí – Marco de las Tres Fronteras na soutoku řek Iguazú a Paraná.

7. den

Odlet do Amazonie. Čeká nás téměř celodenní přesun lety do Sao Paula a následně do Manausu. Po odpoledním příletu transfer do hotelu v centru.

8. den

Po snídani odjezd lodí k úžasnému soutoku řek Rio Negro a Rio Solimões, kde se zřetelně protínají žluté vody řeky Solimões s černou řekou Negro. Pokračování lodí po přítocích Amazonky na ubytování v chatkách na malebném místě u řeky. Hned za chatkami se nachází džungle. Po pozdním obědě vyrazíme v kánoích po řece pozorovat říční delfíny. Po setmění pozorování kajmanů. Večeře.

9. den

Poznávání místní fauny a flóry, procházka v amazonském pralese s místním průvodcem a minikurzem „Jak přežít v džungli“. Po obědě projížďka v kánoích a lovení dravých piraň, večeře. Navštívíme také obydlí místních domorodců a seznámíme se s jejich způsobem života.

10. den

Časně ráno se v kanoích vypravíme pozorovat východ slunce z říční hladiny. Po snídani návrat do Manausu, ubytování v centru, kde si prohlédneme Amazonské divadlo – nejhezčí operní budovu Jižní Ameriky, městskou tržnici postavenou jako malou kopii pařížské Les Halles a Plovoucí přístav, který je unikátním technickým dílem.

11. den

Transfer na letiště a cesta s přestupem do města Cuiabá, které je vstupní branou do oblasti Pantanal. Ubytování u letiště v Cuiabá.

12. den

Dopoledne nás čeká cesta do nitra Pantanalu. První část se odehrává po zpevněné cestě, podél níž jsou rozprostřeny farmy a stáda dobytka. Od městečka Poconé pojedeme po silnici Transpantaneira, která lehce převyšuje hladinu pantanalských mokřad a umožní nám pozorovat faunu a flóru místního ekosystému. Po vzdálenost cca 32 km tak budeme mít safari projížďku se zastávkami na focení.

13. den

Program spojený s pozorováním přírody – kombinace pozemního safari s vyjížďkami po vodě. Při troše štěstí uvidíme vydry obrovské, kajmany, piraně, kapybary a mnoho druhů ptactva. Po večeři projížďka za pozorováním noční přírody. Zahrnuta plná penze.

14. den

Program spojený s pozorováním přírody – kombinace pozemního safari s vyjížďkami po vodě. Při troše štěstí uvidíme vydry obrovské, kajmany, piraně, kapybary a mnoho druhů ptactva. Po večeři projížďka za pozorováním noční přírody. Zahrnuta plná penze.

15. den

Kolem poledne odjezd do Cuiabá, kde přenucujeme u letiště.

16. den

Časně ráno odlet z Cuiabá do Sao Paula a odpoledne pokračování dále do Evropy

17. den

Přílet do Prahy nebo Vídně.

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní letecká doprava do Brazílie s přestupy včetně tax a odbaveného zavazadla
 • 5× vnitrostátní přelet na trase
 • 9× nocleh v 3* hotelech se snídaní
 • 2 noci v Amazonii s plnou penzí
 • 3 noci v Panatanalu s plnou penzí
 • privátní doprava a transfery
 • vstupy na vodopády Iguazú na argentinské i brazilské straně
 • jízdenka na lanovku na Cukrovou homoli v Riu a lanovku na Corcovado se sochou Ježíše Krista
 • vstup do Parku ptáků na Iguazú
 • služby česky mluvícího průvodce (minimum: 8 osob)
 • zákonné pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • jednolůžkový pokoj: 22 000 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic (140Kč/den) vč.storna: 2 520 CZK
 • fakultativní výlety a spropitné

Fakultativně:

 • přelet vrtulníkem nad vodopády Iguazú: 3 000 CZK
 • jízda člunem pod vodopády Iguazú: 1 500 CZK

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Rio, Iguazú, Amazonia a PantanalRio, Iguazú, Amazonia a PantanalRio, Iguazú, Amazonia a PantanalRio, Iguazú, Amazonia a PantanalRio, Iguazú, Amazonia a PantanalRio, Iguazú, Amazonia a PantanalRio, Iguazú, Amazonia a PantanalRio, Iguazú, Amazonia a PantanalRio, Iguazú, Amazonia a PantanalRio, Iguazú, Amazonia a Pantanal

Podobné zájezdy

Hotel Royal Rio Palace 4, Rio de Janeiro

Hotel Royal Rio Palace 4, Rio de Janeiro

Země: Brazílie

Typ: Pobytové zájezdy

Termíny: Červen - Prosinec

Délka pobytu: 10 dnů

č. zájezdu: 480261/113
snídaně
letecky
od31 590,-/osoba
  Rio de Janeiro a vodopády Iguacu

  Rio de Janeiro a vodopády Iguacu

  Země: Brazílie

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Říjen, Listopad, Prosinec

  Délka pobytu: 9 dnů

  č. zájezdu: 461064/33
  snídaně
  letecky
  od73 990,-/osoba
   Viva la Brasil, Rio de Janeiro & vodopády Iguacu

   Viva la Brasil, Rio de Janeiro & vodopády Iguacu

   Země: Brazílie

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Listopad - Říjen

   Délka pobytu: 8 dnů

   č. zájezdu: 445123/36
   snídaně
   letecky
   od71 136,-/osoba
    First minute
    -7%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit