Řím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem Frecciarossa

č. zájezdu: 489592/89
od15 990,-/osoba
Řím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem Frecciarossa

…Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem Frecciarossa

Země: Itálie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Říjen

Délka pobytu: 4 dny


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Výhody nabídky 1
Během 3 dnů prohlídka Říma, Florencie, Pompejí

Výhody nabídky 2
Prohlídka měst a nejvýznamnějších památek se zkušeným místním česky/slovensky mluvícím průvodcem

Výhody nabídky 3
Přejezdy rychlovlakem Frecciarossa (v ceně zájezdu)

Výhody nabídky 4
Možnost nákupů a návštěv dalších památek a muzeí, ochutnávky místní kuchyně

Výhody nabídky 5
Ubytování v kvalitním hotelu*** se snídaní v centru Říma

Program zájezdu
1. denOdlet z Prahy do Říma s průvodcem, transfer do hotelu v centru města, ubytování. Pěší prohlídka historickým Římem s místním česky/slovensky mluvícím průvodcem, během níž jsou k vidění nejvýznamnější pamětihodnosti antického i středověkého Říma, např. Koloseum, Forum Romanum, Senát, Titův oblouk, Trajánův sloup, Kapitol, Fontána di Trevi, Španělské schody a další. Případně můžete využít individuálního volna k jiným aktivitám. V okolí hotelu naleznete nepřeberné množství restaurací s italskými specialitami a další možnosti večerní zábavy včetně slavných římských památek v pěším dosahu.2. den Snídaně v hotelu. Ranní odjezd rychlovlakem Frecciarossa do Florencie (Italský Rail Pass je součástí ceny zájezdu). Cesta trvá zhruba 1,7 hodiny. Po příjezdu do Florencie setkání s místním česky/slovensky mluvícím průvodcem, následuje zhruba 3 hodinová prohlídka města. Během prohlídky navštívíme náměstí Santa Maria Novella, na kterém se nachází bazikální kostel Santa Maria Novella, který je hlavním městským chrámem dominikánského řádu. Určitě vás zaujme jeho rané renesanční průčelí, obložené mramorovou mozaikou. Dále zavítáme k Medicejské kapli, která je mauzoleem rodiny Medici a patří k nejstarším florentským kostelům a byli zde pohřbíváni všichni významní členové rodu Medici. Krátkou přestávku si uděláme na tržišti San Lorenzo – největší a nejstarší trh ve Florencii. Zde můžete ochutnat ty nejlepší italské speciality. Také nesmíme vynechat Medicejský palác Riccardi Medici Palace, baziliku San Lorenzo, florentský dóm Santa Maria del Fiore, Náměstí Republiky, náměstí Piazza della Signoria, Starý most Ponte Vecchio, Galerii Uffizi a v neposlední řadě nevynecháme Baziliku sv. Kříže, která je posledním  odpočinkem např. Michelangela, Galilea Galileiho, Machiavelliho či Rossiniho. Poté následuje individuální program a odjezd zpět do Říma rychlovlakem Frecciarossa (červený šíp) s designem od studia Bertone, který vás sveze maximální rychlostí až 300 km/hod při zrychlení během 4 minut.  3. den Snídaně v hotelu. Ranní odjezd rychlovlakem do Neapole, následuje společný odjezd vlakem do Pompejí. Následuje zhruba 3 hodinová prohlídka starověkého města Pompeje, které bylo v roce 79 zničeno erupcí sopky Vesuv. Pompeje byly v roce 1997 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Dnes stojí vedle trosek starověkého města město Pompei, kde žije zhruba 26 000 obyvatel. Nejvýznamnější místa k návštěvě jsou Mořská brána, Fórum, Bazilika, Trojúhelníkové fórum, Velké a malé divadlo, Amfiteátr, Dům Vettiů, Faunův dům, Veřejný dům, Dům Tragického básníka, Dům Venuše s mušlí, Lázně, Předměstské lázně, Vila mystérií a další. Po ukončení prohlídky následuje individuální program v Pompejích a přejezd vlakem do Neapole a přestup na rychlovlak do Říma.  4. denSnídaně v hotelu, dle letového řádu individuální program. Transfer na letiště, odlet z Říma do Prahy.

Fakultativně
Příplatek za jednolůžkový od 2500 Kč

Cena zahrnuje
Zpáteční letenku do Říma v turistické třídě vč. tax a poplatků Služby místního česky/slovensky mluvícího průvodce3 noci v hotelu *** se snídaní Rail Pass na italské rychlovlaky FrecciarossaTran­sport letiště – hotel a zpět

Informace
CENA NEZAHRNUJE:Vstupy do muzeí a jiných objektů a jízdné na MHD Vstupenka do Pompejí stojí přibližně 18 EUR Místní pobytovou taxu (cca 6 €/os./noc)Zájezd je fyzicky náročný a nedoporučujeme ho osobám se sníženou pohyblivostí.K re­zervaci nutno dodat datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, platnost pasu  od-do od každého účastníka

Řím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem FrecciarossaŘím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem FrecciarossaŘím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem FrecciarossaŘím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem FrecciarossaŘím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem FrecciarossaŘím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem FrecciarossaŘím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem FrecciarossaŘím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem FrecciarossaŘím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem FrecciarossaŘím, Florencie, Pompeje - Letecky a rychlovlakem Frecciarossa

Podobné zájezdy

Řím, Florencie, Tivoli

Řím, Florencie, Tivoli

Země: Itálie

Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

Termíny: Září

Délka pobytu: 5 dnů

č. zájezdu: 280392/16
snídaně
autobusem
od7 890,-/osoba
  Italské Vánoce – Florencie a Řím

  Italské Vánoce – Florencie a Řím

  Země: Itálie

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Prosinec

  Délka pobytu: 4 dny

  Osob: 1-3, 1-2, 1 osoba

  č. zájezdu: 480517/70
  snídaně
  autobusem
  od5 490,-/osoba
   4denní zájezd do Florencie a Říma

   4denní zájezd do Florencie a Říma

   Země: Itálie

   Středisko: Řím

   Typ: Pobytové zájezdy

   Termíny: Říjen

   Délka pobytu: 4 dny

   č. zájezdu: 486563/109
   snídaně
   autobusem
   od5 299,-/osoba
    Last minute
    -32%sleva

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Řím 2023

    Letecké a autobusové zájezdy do Říma

    Poznávací zájezdy Irsko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Irska letecky i autobusem

    Irská republika má jen jediného souseda. Je to již zmiňované Severní Irsko – délka hranic činí asi 360 km. Zbytek Irské republiky omývají moře. Ze západu je to Atlantický oceán, z jihu Keltské moře a z východu je to Irské moře.

    Poznávací zájezdy Skotsko 2024

    Vyberte si svůj poznávací zájezd do Skotska

    Skotsko je nádherná drsná hornatá země na severu Velké Británie, která vždy bojovala o svoji nezávislost, jak ztvárnil například film Statečné srdce.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit