Prodloužený víkend v Santově vesničce

č. zájezdu: 489634/89
od36 399,-/osoba
Prodloužený víkend v Santově vesničce - Poznávací zájezdy

Prodloužený víkend v Santově vesničce

Země: Finsko


Stravování: polopenze
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad - Březen

Délka pobytu: 4 dny


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • polopenze

Výhody nabídky 1 NOVINKA 

Výhody nabídky 2 MOŽNOST ODLETU Z PRAHY I Z VÍDNĚ

Výhody nabídky 3 ZÁŽITEK PRO DĚTI I DOSPĚLÉ 

Výhody nabídky 4 SANTOVA KANCELÁŘ ZA POLÁRNÍM KRUHEM

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy (nebo z Vídně) s přestupem v Helsinkách do laponského Ro­vaniemi. Přistávací dráha letiště je protnutá polárním kruhem, město je totiž vstupní bránou za polární kruh. Název Rovaniemi je složen ze dvou sámských slov Rova a Niemi, což znamená zalesněný horský hřeben. Sníh je zde 175 dní v roce, průměrné roční teploty jsou kolem 1°C. Bylo zde naměřeno mnoho teplotních rekordů, ale i rekord, kdy slunce nepřetržitě svítilo 122 hodin. Rovaniemi je zároveň oficiálním domovem Santa Clause. Původní domov Santa Clause byl na tajemném místě v Korvatunturi “Ear Feld” a jeho přesnou polohu zná jen pár vyvolených. Roku 1985 se ovšem Santa Claus rozhodl, že si založí kancelář zde v Rovaniemi. Může se tak setkávat s návštěvníky z celého světa a šířit do něj svou moudrost o štěstí. Je zde také pošta, kde můžete poslat pohlednice svým přátelům se speciálním razítkem. Transfer na hotel, nocleh.  2. den: Po snídani následuje safari na sněžném skútru, kdy vyrazíte do tichého, klidného laponského lesa. Při projížďce můžete přemýšlet, jak se asi Laponci touto krajinou pohybovali, než se objevili sněžné skútry. Poté navštívíme husky farmu, kde se od mushera dozvíme více informací o husky. Následuje projížďka, řídit tým huskyů po bílých, třpytivých cestách je zážitek, který je během výletu do Laponska téměř povinný. Nedočkaví psi běží na plné obrátky a saně bez námahy kloužou po závějích. To je zážitek, na který nikdy nezapomenete! Po­kračujeme v našem dobrodružství návštěvou sobí farmy, kde se o těchto Santových kamarádech dozvíte více informací, následuje krátká projížďka na saních tažených soby. Vezměte prosím na vědomí, že létající sobi jsou vyhrazeni pouze pro Santa Clause. Jejich vedení vyžaduje speciální řidičské dovednosti, které se získávají po celá staletí. Vždy 23. prosince opouští Santa Claus polární kruh a vydává se na cestu po světě, rozdat dětem vánoční dárky. Návrat na hotel, nocleh.  3. den: Po snídani se vydáme na lov polární záře (aurora borealis). Ve Finsku je viditelná asi 200 dní v roce, je to tedy jedno z nejlepších míst na světě, kde ji můžete vidět. Expedice Aurora je vypravena v pohodlí mikrobusu, cestou se dělají zastávky na focení. Dostanete tipy, jak pořídit ty nejlepší fotografie polární záře, abyste ji zachytili realisticky a zůstala Vám ta nejhezčí památka. Vychutnáte si horký drink, ochutnáte tradiční laponské perníčky a pak už jen čekáte, až se na obzoru objeví polární záře. Průvodce Vám poskytne informace o přírodě a zvířatech Laponska a při troše štěstí zahlédnete sojku sibiřskou, tetřeva, soba či rovnou stádo sobů. Návrat na hotel, nocleh.  4. den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy (nebo Vídně) s přestupem.

Fakultativně • příplatek za jednolůžkový pokoj 8.990 Kč

Cena zahrnuje • leteckou dopravu Praha-Rovaniemi-Praha nebo Vídeň-Rovaniemi-Vídeň (s přestupem) v turistické třídě včetně tax a příplatků• 3 noclehy v hotelu*** se snídaní • transfery dle programu• vstupy dle program   u• služby průvodce• pojištění dle zák. č. 159/1999 Sb.

Informace Změna programu a hotelu vyhrazena.Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.CENA NEZAHRNUJE:• vstupy mimo program• případnou přepravu MHD

Prodloužený víkend v Santově vesničce - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Santově vesničce - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Santově vesničce - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Santově vesničce - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Santově vesničce - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Santově vesničce - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Santově vesničce - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Santově vesničce - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Santově vesničce - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Santově vesničce - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

SILVESTR S POLÁRNÍ ZÁŘÍ - Lapland hotel Saaga

SILVESTR S POLÁRNÍ ZÁŘÍ - Lapland hotel Saaga

Země: Finsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Prosinec, Leden

Délka pobytu: 6 dnů

č. zájezdu: 484092/126
polopenze
letecky
od57 599,-/osoba
  First minute
  -3%sleva
  Advent v Helsinkách

  Advent v Helsinkách

  Země: Finsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Prosinec

  Délka pobytu: 4 dny

  č. zájezdu: 485913/89
  polopenze
  letecky
  od17 499,-/osoba
   Přírodní krásy Finska

   Přírodní krásy Finska

   Země: Finsko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Srpen

   Délka pobytu: 7 dnů

   č. zájezdu: 470271/133
   polopenze
   letecky
   od42 800,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Adventní zájezdy 2023

    Adventní zájezdy se Summit Tour - široká nabídka a skvělé ceny

    Adventní zájezdy představují pestrou paletu předvánočních zájezdů do Rakouska, Německa a dalších zemí jako je Francie, Maďarsko nebo Alsasko. Neopakovatelná atmosféra na Vás dýchne v blízké Vídni, kde dostanete skvělý punč do krásných malovaných hrnečků, ve vánoční Paříži, kde budete ohromeni bohatou výzdobou a neopakovatelnými památkami této kosmopolitní metropole.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit