Prodloužený víkend v Istanbulu

č. zájezdu: 489578/89
od9 990,-/osoba
Prodloužený víkend v Istanbulu - Poznávací zájezdy

Prodloužený víkend v Istanbulu

Země: Turecko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Duben

Délka pobytu: 4 dny


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Výhody nabídky 1 výlet lodí po Bosporu

Výhody nabídky 2 možnosti výhodných nákupů

Výhody nabídky 3 ubytování v hotelu 4* v centru města

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Istanbulu, města na dvou kontinentech, u dvou moří, odvěké křižovatce obchodních cest mezi Evropou a Asií, po příletu transfer z letiště do metropole a okružní jízda autokarem pro základní seznámení se s městem, výlet lodí po Bosporu s krásnými výhledy na evropskou i asijskou část města lemované mešitami a paláci osmanských sultánů. Odjezd na hotel, ubytování, nocleh. 2. den: Po snídani pěší prohlídka centra města s průvodcem, historická čtvrť města Sultanahmet, prohlídka úchvatného byzantského kostela Hagia Sophia (platba na místě) – „Chrám Boží moudrosti“ s nádhernými byzantskými mozaikami, postavená byzantským císařem Justiniánem kolem roku 532 jako největší a nejmonumentálnější stavba tehdejšího světa, později přestavěna na mešitu a dnes sloužící jako muzeum. Poté návštěva jedné z hlavních ozdob města, dechberoucí mešity sultána Ahmeda přezdívané kvůli barvě obložení modrozelenými dlaždicemi jejího interiéru jako Modrá mešita. Poté cesta na náměstí Hippodrom - bývalé centrum správní a politické činnosti Konstantinopole s obeliskem z Egypta, Hadím sloupem z Delf a fontánou Willhelma II. Palác Topkapi (platba na místě) – rezidence osmanských sultánů, centrum vlády osmanské říše a dnes rozsáhlé muzeum s mnoha sbírkami. Poté Galatská věž (platba na místě) nebo též Kristova věž postavena v roce 1348, vysoká bezmála 70 m a nabízí krásný výhled na celý Istanbul a na Bospor. Poté následuje návštěva obchodu s kůží. Odjezd na hotel, ubytování, nocleh.3. den: Po snídani pěší prohlídka města s průvodcem, palác Dolmabahce – sídlo tureckých sultánů. Jedná se o velký komplex paláců, pavilonů, mešit, fontán a nádvoří. Dále návštěva vyhlášeného Egyptského bazaru zvaného též Bazar koření s pravou orientální atmosférou, kde se střídají stánky s kořením a tureckými cukrovinkami. Poté návštěva Velkého bazaru, jednoho z největších komplexů tržnic na světě. Individuální volno nebo pěší prohlídka města s průvodcem – např. Besiktas market – skvělý trh s místními potravinami, mešita sultána Suleymana – původně nejdůležitější a hlavní mešita Istanbulu. Odjezd na hotel, ubytování, nocleh.4. den: Po snídani volno k individuálnímu programu, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje • leteckou přepravu Praha-Istanbul-Praha včetně tax a příplatků • 3 noclehy se snídaní v hotelu**** v pokojích s příslušenstvím  • transfery z/ na letiště • služby průvodce • výlet lodí po Bosporu • vybrané vstupy dle programu• místní taxy • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace Fakultativní služby: • příplatek za jednolůžkový pokoj 4.490,– KčInformace: Změna hotelu a programu vyhrazena.Minimální počet účastníků k realizaci zájezdu je 15 osob. Cena nezahrnuje: – vstupy do paláce Topkapi 70 €, Galatskou věž 50 € a Hagia Sophia 50 €- přepravu MHD- spropitné cca 4 €/osobu/den

Prodloužený víkend v Istanbulu - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Istanbulu - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Istanbulu - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Istanbulu - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Istanbulu - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Ohně Chiméry

Ohně Chiméry

Země: Turecko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec, Srpen, Září

Délka pobytu: 9 až 16 dnů

č. zájezdu: 482519/89
polopenze
letecky
od15 490,-/osoba
  Výstup na Ararat

  Výstup na Ararat

  Země: Turecko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Srpen, Září

  Délka pobytu: 7 dnů

  č. zájezdu: 470027/72
  snídaně
  letecky
  od41 965,-/osoba
   -23%sleva
   Velký okruh Tureckem

   Velký okruh Tureckem

   Země: Turecko

   Ubytování: Velký okruh Tureckem

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Říjen

   Délka pobytu: 12 dnů

   č. zájezdu: 483431/102
   polopenze
   autobusem
   od59 950,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Adventní zájezdy 2023

    Adventní zájezdy se Summit Tour - široká nabídka a skvělé ceny

    Adventní zájezdy představují pestrou paletu předvánočních zájezdů do Rakouska, Německa a dalších zemí jako je Francie, Maďarsko nebo Alsasko. Neopakovatelná atmosféra na Vás dýchne v blízké Vídni, kde dostanete skvělý punč do krásných malovaných hrnečků, ve vánoční Paříži, kde budete ohromeni bohatou výzdobou a neopakovatelnými památkami této kosmopolitní metropole.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit