Prodloužený víkend v Grazu s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze

č. zájezdu: 489771/89
od6 269,-/osoba
Prodloužený víkend v Grazu s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze - Poznávací zájezdy

…s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze

Země: Rakousko


Stravování: snídaně
Doprava: vlakem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad, Prosinec

Délka pobytu: 3 dny


Možnosti dopravy

 • vlakem

Možnosti stravování

 • snídaně

Výhody nabídky 1 To nejlepší z kouzelné štýrské metropole za adventní víkend

Výhody nabídky 2 Procházka vánočními trhy s ochutnávkou místního punče či svařeného vína

Výhody nabídky 3 Prohlídka města a nejvýznamnějších památek se zkušeným místním průvodcem

Výhody nabídky 4 Dostatek volného času, možnost ochutnávky skvělé rakouské kuchyně, nákupů a návštěv památek a muzeí

Výhody nabídky 5 Cesta moderním vlakem Railjet včetně rezervace místa

Výhody nabídky 6 Možnost výběru z více nástupních míst

Výhody nabídky 7 Ubytování v kvalitním hotelu *** se snídaní

Výhody nabídky 8 V ceně 1 denní jízdenka na regionální dopravu v celém Štýrsku včetně MHD

Výhody nabídky 9 V ceně 1 denní jízdenka na MHD v Grazu

Program zájezdu 1.den Odjezd v cca. 6:45 nejmodernějším vlakem ÖBB/ČD  z Prahy, hl.n. do Grazu.Cesta unikátní horskou semmeringskou železnicí (součást dědictví UNESCO). Příjezd na hlavní nádraží v Grazu, setkání s místním česky/slovensky mluvícím průvodcem a odchod na hotel. Poté následuje prohlídka města s průvodcem. Graz (Štýrský Hradec) je po Vídni druhým největším městem Rakouska, historické centrum města je tvořeno úzkými uličkami, které propojují stará nádvoří a stalo se tak součástí dědictví Unesco. Centrem Grazu protéká řeka MUR, ke které jistě zavítáme. Projdeme si historickou část města – náměstí Hauptplatz, bohatě zdobenou radnici, Landhaus (jedna z nejvýznamnějších renezančních staveb ve střední Evropě s krásnými renezančními arkádami), zvonkohru s orlojem Glokenspiel. Dále projdeme okolo Mauzolea Císaří Ferdinanda II. a prohlídku zakončíme výstupem na vrch Schloßberg s nád­herným výhledem na Graz a zavítáme také k hodinové věži Uhrturm, která je jedním ze symbolů Grazu. Během prohlídky ochutnáme na některém z kouzelných vánočních trhů svařené víno, nebo místní punč. TIP! U Schlosbergu se nachází největší podzemní skluzavka na světě, se svými 170 metry délky, po ní pojede až 30 km/hod. rychlostí. 2.den Snídaně v hotelu. Individuální program, který můžete věnovat nákupům v kombinaci s návštěvou památek a muzeí. Pro nákupy můžete zvolit např. obchodní řetězec Kastner & Öhler (první společnost, která zavedla ve střední Evropě pevné ceny a vybudovali první obchodní dům v Rakousko-Uhersku).   Dále doporučujeme využít jízdenku Freizeit-Ticket Styria (která je v ceně zájezdu a je platná na celé Štýrsko) a vyrazit například na zámek Eggenberg (v listopadu – březnu uzavřen), který je nejcennější barokní stavbou Grazu, uměleckou galerii Kunsthaus Graz, umělý ostrov na Muru – Grazer Murinsel nebo si zajet si regionálním vlakem do největšího rakouského skanzenu Stübing (v listopadu – březnu je uzavřen). Dále je možné navštívit klášter Rein (nejstarší fungující cisterciácký klášter) nebo jeskyni Lurgrotte Peggau, která má nejdelší prohlídkovou trasu v Rakousku (2km).  S jízdenkou Freizeit-Ticket Styria můžete vyrazit do nedalekého města města Leoben a užít si den v termálních lázních Asia & Hotel Spa Leoben.  Pro milovníky farmářských trhů doporučujeme trh Lendplatz Market, který najdete na pravém břehu řeky nebo zavítat na největší trh v Grazu na Kaiser-Josef platz. Trhy jsou otevřeny pondělí – sobota 6:00 – 13:00. Na trzích určitě narazíte na vybrané štýrské speciality.    3.den Snídaně v hotelu. Možnost vlastního poznávání města. V cca. 14:25 odjezd zpět do České republiky.

Fakultativně Příplatek za jednolůžkový pokoj od 2300 Kč

Cena zahrnuje Zpáteční jízdenku na vlak Praha – Graz a zpět včetně rezervace místa Možnost vybírat z více nástupních míst – Praha, Pardubice, Česká Třebová, Brno, BřeclavSlužby místního průvodce Ochutnávku vánočního punče/svařeného vína (1ks/osobu) 1 denní jízdenku na MHD v Grazu 1 denní jízdenku Freizeit-Ticket Styria na regionální dopravu v celém Štýrsku včetně MHD 2 noclehy v kvalitním hotelu *** se snídaníPojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace Cena nezahrnuje: Vstupy do muzeí a jiných objektů

Prodloužený víkend v Grazu s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Grazu s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Grazu s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Grazu s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Grazu s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Grazu s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Grazu s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Grazu s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze - Poznávací zájezdyProdloužený víkend v Grazu s návštěvou vánočních trhů - vlakem po Semmeringské dráze - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Prodloužený víkend ve Vídni - vlakem

Prodloužený víkend ve Vídni - vlakem

Země: Rakousko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červenec - Duben

Délka pobytu: 3 dny

č. zájezdu: 489756/89
snídaně
vlakem
od5 290,-/osoba
  Prodloužený víkend ve Vídni - vlakem z Bratilsavy

  Prodloužený víkend ve Vídni - vlakem z Bratilsavy

  Země: Rakousko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Duben

  Délka pobytu: 3 dny

  č. zájezdu: 485040/89
  snídaně
  autobusem
  od5 319,-/osoba
   Graz a štýrský advent vlakem po dráze Semmering

   Graz a štýrský advent vlakem po dráze Semmering

   Země: Rakousko

   Destinace: Štýrsko

   Středisko: Štýrský Hradec

   Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

   Termíny: Prosinec

   Délka pobytu: 3 dny

   Osob: 1-2, 1 osoba

   č. zájezdu: 479288/25
   snídaně
   vlakem
   od7 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Adventní zájezdy 2023

    Adventní zájezdy se Summit Tour - široká nabídka a skvělé ceny

    Adventní zájezdy představují pestrou paletu předvánočních zájezdů do Rakouska, Německa a dalších zemí jako je Francie, Maďarsko nebo Alsasko. Neopakovatelná atmosféra na Vás dýchne v blízké Vídni, kde dostanete skvělý punč do krásných malovaných hrnečků, ve vánoční Paříži, kde budete ohromeni bohatou výzdobou a neopakovatelnými památkami této kosmopolitní metropole.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit