Předvánoční lyžování za skvělé ceny 2013

Předvánoční lyžování za skvělé ceny a s garancí sněhu aneb zcela atypická kapitola, která během posledních let nejenže pevně zakořenila v naší nabídce, ale která se dokonce stala vůbec tím nejžádanějším z celé naší nabídky.

Před několika lety jsme začínali pouze se Santa Caterinou, ale následný vývoj nabral až nečekaný spád, a tak k dnešnímu dni, respektive k zimní sezóně 2013/2014, přicházíme s nabídkou nadmíru širokou, pestrou co do středisek i typů zájezdů a především zajímavou místy až neuvěřitelnými finančními podmínkami. Zmíněné vysoké poptávce po lyžování v čase předvánočním ani moc divit nejde. Vždyť kdy jindy lze na horách najít tak prázdné sjezdovky, v prosinci navíc zpravidla „vyvroubkované“ až do pozdního odpoledne, či kdy jindy není nutno dodržovat pevně vypsané týdenní pobyty a vyrazit třeba jen tak na 3 dny pryč z toho každoročního předvánočního „blázince“.

A pomineme-li zcela atypickou zimní sezónu před 5 lety, ani o sníh není třeba mít velké obavy. Toho je před Vánocemi zpravidla vždy dost, a když náhodou nenapadne ten přírodní, tak ke slovu přijde dnes již tolik běžné umělé zasněžování. Ano, samozřejmě je i pravdou, že na jaře může být teplo, které sněhu moc nesvědčí. Ale proti tomu zde stojí dlouhodobé statistiky, které naopak v jarním období vykazují poměrně bohaté příděly sněhu, a tak spíše řekněme, že zde hrozí „pouze“ jeho horší kvalita v odpoledních hodinách. O to více si ale každý užije azurové oblohy a sluníčka. A kdyby přece jen Vámi zvolený lyžařský areál v provozu nebyl, rádi Vám nabídneme destinaci alternativní či budete mít možnost zájezd zrušit bez jakýchkoli stornopoplatků.

Opomenout však nesmíme ani tu výhodu, že právě a jenom v tomto čase se lze za rozumný peníz podívat i do středisek, která jinak nízké ceny rozhodně neaplikují. Stačí jen pohlédnout třeba do ceníku Sextner Dolomiten, Livigna či Speikboden / Klausberg a zkusit si ten někde až propastný finanční rozdíl převést k „termínovému“ rozdílu lyžařských požitků. Ale figuruje zde i několik, dle úhlu pohledu více či méně podstatných negativ. A to v podobě „nefunkčnosti“ některých služeb. Jednoduše řečeno se může stát, že v porovnání s hlavní turistickou sezónou, ke které se vztahují i všechny informace v katalogu uvedené, některé služby fungovat nebudou. V rámci jednotlivých středisek se jedná o služby typu skibusu, městského bazénu, kluziště či nočního lyžování a u ubytovacích kapacit o služby jako piano bar, animační programy, masáže apod., tedy řekněme o služby jen druhořadé (podrobnější informace Vám samozřejmě rádi podáme na vyžádání). Pevně však věříme, že Vás tato „menší nejistota“ od Vaší dovolené v předmětných termínech neodradí a že se naopak, i s ohledem na výrazně nižší ceny, setká s Vaším pochopením.

Tipy: