Poznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy

č. zájezdu: 489752/89
od5 290,-/osoba
Poznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy - Poznávací zájezdy

…v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy

Země: Rakousko


Stravování: snídaně
Doprava: vlakem

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září - Duben

Délka pobytu: 3 dny


Možnosti dopravy

 • vlakem

Možnosti stravování

 • snídaně

Výhody nabídky 1 To nejlepší z kouzelné štýrské metropole 

Výhody nabídky 2 Prohlídka města a nejvýznamnějších památek se zkušeným místním průvodcem

Výhody nabídky 3 Dostatek volného času, možnost ochutnávky skvělé rakouské kuchyně, nákupů a návštěv památek a muzeí

Výhody nabídky 4 Cesta moderním vlakem včetně rezervace místa 

Výhody nabídky 5 Ubytování v kvalitním hotelu se snídaní

Výhody nabídky 6 V ceně 1 denní jízdenka na regionální dopravu v celém Štýrsku včetně MHD

Program zájezdu 1.denOdjezd v cca. 9:15 vlakem do Vídně, přestup na nejmodernější vlak dopravce ÖBB/ČD do Grazu s odjezdem v cca. 10:58. Cesta unikátní horskou semmeringskou železnicí (součást dědictví UNESCO). Příjezd na hlavní nádraží v Grazu, setkání s místním česky či slovensky mluvícím průvodcem a odchod na hotel. Poté následuje prohlídka města s místním průvodcem. Graz (Štýrský Hradec) je po Vídni druhým největším městem Rakouska, historické centrum města je tvořeno úzkými uličkami, které propojují stará nádvoří a stalo se tak součástí dědictví UNESCO. Centrem Grazu protéká řeka MUR, ke které jistě zavítáme. Projdeme si historickou část města – náměstí Hauptplatz, bohatě zdobenou radnici, Landhaus (jedna z nejvýznamnějších renezančních staveb ve střední Evropě s krásnými renezančními arkádami), zvonkohru s orlojem Glokenspiel. Dále projdeme okolo Mauzolea Císaří Ferdinanda II. a prohlídku zakončíme výstupem na vrch Schloßberg s nád­herným výhledem na Graz a a zavítáme také k hodinové věži Uhrturm, která je jedním ze symbolů Grazu.  TIP! U Schlosbergu se nachází největší podzemní skluzavka na světě, se svými 170 metry délky, po ní pojede až 30 km/hod. rychlostí. 2.den­Snídaně v hotelu. Individuální program, který můžete věnovat nákupům v kombinaci s návštěvou památek a muzeí. Pro nákupy můžete zvolit např. obchodní řetězec Kastner & Öhler (první společnost, která zavedla ve střední Evropě pevné ceny a vybudovali první obchodní dům v Rakousko-Uhersku). Dále doporučujeme využít jízdenku Freizeit-Ticket Styria (která je v ceně zájezdu a je platná v sobotu, neděli a ve svátky na celé Štýrsko) a vyrazit například na zámek Eggenberg (listopad-březen uzavřen), který je nejcenější barokní stavbou Grazu, uměleckou galerii Kunsthaus Graz, změlý ostrov na Muru – Grazer Murinsel nebo si zajet regionálním vlakem do největšího rakouského skanzenu Stübing (listopad-březen uzavřen).Dále je možné navštívit klášte Rein (nejstarší fungující cisterciácký klášter) nebo jeskyni Lurgrotte Peggau, která má nejdelší prohlídkovou trasu v Rakousku (2km). S jízdenkou Freizeit-Ticket Styria můžete vyrazit do nedalekého města Leoben a užít si dne v termálních lázních Asia & Hotel Spa Leoben.Pro milovníky farmářských trhů doporučujeme trh Lendplatz Market, který najdete na pravém břehu řeky nebo zavítat na největší trh v Grazu na Kaiser-Josef platz. Trhy jsou otevřeny pondělí-sobota 6:00–13:00. Na trzích jistě narazíte na vybrané štýrské speciality. 3. denSnídaně v hotelu. Možnost vlastního poznávání města, v teplejších měsících doporučujeme strávit volné dopoledne piknikem na oblíbených piknikových místech jako je Augartenpark, Stadtpark a na dalších. V cca. 14:25 odjezd zpět do Bratislavy.

Fakultativně Příplatek za jednolůžkový pokoj od 2500 Kč/98 EUR

Cena zahrnuje Zpáteční jízdenku na vlak SK – Graz a zpět včetně rezervace místaSlužby místního česky/slovensky mluvícího průvodce1 denní jízdenku Freizeit-Ticket Styria na regionální dopravu v celém Štýrsku včetně MHD2 noclehy v kvalitním hotelu se snídaníPojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace Cena nezahrnuje: Vstupy do muzeí a jiných objektůOstatní jízdenky na MHD v Grazu

Poznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy - Poznávací zájezdyPoznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy - Poznávací zájezdyPoznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy - Poznávací zájezdyPoznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy - Poznávací zájezdyPoznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy - Poznávací zájezdyPoznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy - Poznávací zájezdyPoznávací víkend v Grazu - Vlakem Po Semmeringské Dráze - Z Bratislavy - Poznávací zájezdy

Podobné zájezdy

Prodloužený víkend ve Vídni s návštěvou vánočních trhů - vlakem

Prodloužený víkend ve Vídni s návštěvou vánočních trhů - vlakem

Země: Rakousko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Listopad, Prosinec

Délka pobytu: 3 dny

č. zájezdu: 489767/89
snídaně
vlakem
od5 799,-/osoba
  Graz a štýrský advent vlakem po dráze Semmering

  Graz a štýrský advent vlakem po dráze Semmering

  Země: Rakousko

  Destinace: Štýrsko

  Středisko: Štýrský Hradec

  Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

  Termíny: Prosinec

  Délka pobytu: 3 dny

  Osob: 1-2, 1 osoba

  č. zájezdu: 479288/25
  snídaně
  vlakem
  od7 990,-/osoba
   Prodloužený víkend ve Vídni - vlakem z Bratilsavy

   Prodloužený víkend ve Vídni - vlakem z Bratilsavy

   Země: Rakousko

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Duben

   Délka pobytu: 3 dny

   č. zájezdu: 485040/89
   snídaně
   autobusem
   od5 319,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací zájezdy Turecko

    Pestrá a široká nabídka poznávacích zájezdů do Turecka

    Turecko se rozprostírá jak známo na poloostrově Malá Asie a svoji menší částí zasahuje do jihovýchodní Evropy na Balkánském poloostrově. Turecko má pod svoji kontrolou dva strategické průlivy Bospor a Dardanely, které se nacházejí mezi Černým a Středozemním mořem a tak je spojují.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Řecko

    Pestrá nabídka poznávacích zájezdů do Řecka

    Řecko patří mezi státy pohostinné a zvyklé na množství cizinců, kteří přijíždějí za poznáním či rekreací. Turisté zde nepodstupují větší žádná bezpečnostní rizika, ale přesto je nutné uvést některá specifika – především v oblasti dopravy.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit