PORTUGALSKO

č. zájezdu: 486981/120
od29 500,-/osoba
PORTUGALSKO - Poznávací zájezdy

PORTUGALSKO

Země: Portugalsko

Ubytování: PORTUGALSKO


Stravování: snídaně, večeře
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy

Termíny: Září

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně
 • večeře

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Lisabon – Tomar – Batalha – Alcobaca – Fátima – Coimbra – Braga – Guimaraes – Porto – Óbidos – Mafra – Sintra

Program1. den: V cca 13.30 hod. odlet z Prahy do Lisabonu. Krátký transfer do hotelu v Lisabonu. Nocleh.2. den: Návštěva hradbami opevněného města ÓBIDOS, zvaného též „svatební“, protože jej králové dávali svým manželkám jako svatební dar. Prohlídka cisterciáckého kláštera ALCOBACA s největším gotickým kostelem v Portugalsku. Návštěva dominikánského kláštera BATALHA, který byl založen na počest velkolepých vítězství portugalských vojsk nad nepřítelem. Procházka městečkem FÁTIMA – jedním z nejvýznamnějších poutních míst světa, kde se v roce 1917 třem pasáčkům zjevila Panna Marie. Ubytování.3. den: Návštěva města COIMBRA s jednou z mála románských katedrál v Evropě a univerzitou založenou již ve 13. stol. První část prohlídky PORTA, druhého největšího města Portugalska s bohatstvím církevních i světských památek (Torre dos Clerigos, knihkupectví Lello, nádraží Sao Bento, katedrála, most Ludvíka I…). Ubytování v letovisku Povoa de Varzim.4. den: Prohlídka BRAGY, dávného církevního centra země. Zastávka na známém poutním místě BOM JESUS DO MONTE. Návštěva GUIMARAES, rodiště prvního portugalského krále Alfonse I., města, které bývá nazýváno kolébkou portugalského národa. Návrat na ubytování.5. den: Dokončení prohlídky PORTA (pláž Praia da Foz, ústí Doura do oceánu, Ribeira – lodičky, Vila Nova de Gaia – ochutnávka portského). Návštěva kláštera Řádu Kristova v TOMARU, bývalého sídla templářských rytířů. Ubytování v Lisabonu.6. den: Návštěva monumentálního kláštera MAFRA, který je největší portugalskou stavbou (rozloha 40 000 m2, 880 místností). Odpočinek v malebném rybářském městečku ERICEIRA s úzkými uličkami a bílými domy vypínajícími se vysoko nad hladinou moře. Prohlídka letního sídla portugalských panovníků ve městě SINTRA. Možnost návštěvy Národního paláce, případně výstředního sídla Quinta da Regaleira. Zastávka na nejzápadnější výspě Evropy – skalnatém mysu CABO DA ROCA. Návrat na ubytování.7. den: Prohlídka portugalské metropole LISABONU, ležící u ústí řeky Tejo do mořské zátoky (Torre de Belém, Památník objevitelů, klášter sv. Jeronýma, čtvrť Baixa s unikátním výtahem Santa Justa, náměstí Praca do Comércio, čtvrť Alfama…). Návrat na ubytování.8. den: Ráno transfer na letiště v Lisabonu. Přílet do Prahy v cca 12.30 hod. (u termínu v září volné dopoledne a přílet do Prahy v cca 18.30 hod.)1. den: U zájezdu v termínu 12.09.-19.09.2024 bude posloupnost navštívených míst upravena, jako celkem zůstane program samozřejmě zachován

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Lisabon – Tomar – Batalha – Alcobaca – Fátima – Coimbra – Braga – Guimaraes – Porto – Óbidos – Mafra – Sintra

Stravování


7× snídaně (možnost dokoupení večeří)

Ubytování


7× ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

Cena zahrnuje:

 • letenku Praha – Lisabon – Praha včetně odbaveného zavazadla
 • dopravu klimatizovaným autokarem
 • 7× ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
 • 7× snídani
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • doporučená částka na vstupné: cca 100 €

Podobné zájezdy

Portugalsko – Lisabon a pláž v Algarve

Portugalsko – Lisabon a pláž v Algarve

Země: Portugalsko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Červen - Říjen

Délka pobytu: 9 dnů

č. zájezdu: 465958/72
snídaně
letecky
od38 979,-/osoba
  -30%sleva
  Portugalsko Porto Braga Guimaraes

  Portugalsko Porto Braga Guimaraes

  Země: Portugalsko

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Listopad

  Délka pobytu: 4 dny

  Osob: 1-3 osoba

  č. zájezdu: 479037/97
  snídaně
  letecky
  od22 990,-/osoba
   Portugalsko - Velký okruh Portugalskem

   Portugalsko - Velký okruh Portugalskem

   Země: Portugalsko

   Středisko: Lisabon, hrad Sao Jorge

   Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

   Termíny: Září, Říjen

   Délka pobytu: 12 dnů

   Osob: 1-2, 1 osoba

   č. zájezdu: 487468/1
   snídaně
   letecky
   od49 990,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Poznávací zájezdy Itálie

    Poznávací zájezdy Itálie - široký výběr a skvělé ceny!

    Od vrcholků Alp až k jižnímu cípu Sicílie je Itálie skutečným důkazem toho, že svět je jeviště. Architekti a sochaři zde vytvořili bezpočet parků a zahrad. Příroda zde vykouzlila krajinný ráz s charakteristickými cypřiši, olivovníky, fíkovníky a řadami vinic v mnoha podobách. Vyzkoušet můžete oblíbené zájezdy autobusem i letecky do Benátek, poznávací zájezdy do Říma autobusem s mnoha odjezdovými místy a další úžasná místa Itálie.

    Poznávací zájezdy Čína 2023

    Poznávací zájezdy do Číny, s českým průvodcem. Uvidíte to nejlepší z Číny, poznáte tu pravou čínskou kuchyni a budete ohromeni velikostí nejen Velké čínské zdi.

    Aktuálně

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    11.4.2024

    Island nejen pro seniory 55+

    Během zájezdu navštívíte ikonická místa, jako je národní park Þingvellir (UNESCO), gejzír Strokkur, vodopád Gullfoss, termální bazén pod otevřenou oblohou a další.

    9.2.2024

    Aktuální stav provozu alpských lyžařských středisek

    Aktuální informace o stavu provozu lyžařských středisek nejen ve Francii, Itálii a Rakousku, ale také v Česku, Bulharsku, Německu, Polsku, Slovinsku a Švýcarsku. Kolik % je aktuálně v provozu, zda se zasněžuje apod. vše v přehledné tabulce.

    RSS, více aktualit