Průvodci a delegáti

Průvodci a delegáti – pobytové zájezdy

Tyto služby zajišťují zkušení delegáti CK INEX nebo zaměstnanci zahraničních partnerů. Organizují transfery do místa ubytování, asistují při ubytování, pořádají informační schůzky, jsou nápomocni při úrazech a onemocněních. Protože mají na starosti více hotelů, apartmánů nebo dokonce i letovisek, sledujte pozorně termíny a časy informačních schůzek organizovaných ve Vašem ubytovacím zařízení a buďte vždy dochvilní. V průběhu autobu¬sové dopravy vykonávají většinou funkci technického doprovodu samotní řidiči. U zájezdů na míru a zájezdů s vlastní dopravou CK INEX služby delegáta většinou nezajišťuje (není-li uvedeno jinak) a klient se prokazuje u zahraničního partnera či přímo v hotelu cestovním voucherem, který obdrží od CK INEX před odjezdem.

Průvodci a delegáti – poznávací zájezdy

Všechny poznávací zájezdy zahrnují v ceně rovněž průvodce zájezdu (není-li uvedeno jinak). Většinou průvodce cestuje se zájezdem rovnou z České republiky, ale v některých případech se může připojit ke skupině až v cílové zemi nebo může doprovázet klienty jen při poznávací části zájezdu. Toto platí především u leteckých zájezdů, kde průvodce se skupinou v letadle není. I když používáme výhradně licencované průvodce, v některých případech nemají oprávnění průvodcovat v cizí zemi resp. nesmí průvodcovat a ani podávat výklad v některých objektech či památkách. V tomto případě průvodce sdělí klientům základní informace v autobuse a pak si každý prohlédne daný objekt individuálně. V případě zájmu je možné zajistit službu místního průvodce za příplatek. Často též dochází k omezení průvodcování ve městech s ohledem na dopravní špičku, navigování řidičů nebo charakter památek.

Průvodci a delegáti – exotické zájezdy

U zájezdů na Maledivy, Mauritius, do Spojených arabských emirátů, Thajska, Dominikánské republiky, Mexika, na Kubu a Srí Lanku CK INEX zajišťuje celoročně česky mluvícího delegáta (není-li uvedeno jinak). U ostatních nabízených destinací z katalogu exotických zájezdů a u zájezdů na míru CK INEX zajišťuje většinou asistenci anglicky mluvícího zástupce místní CK, který je klientům k dispozici při transferech a je schopen podat informace o dané zemi či může pomoci v případě problémů. V některých zemích zajišťujeme česky mluvící asistenci na telefon.