Poklady Chiapasu a Yucatánu

č. zájezdu: 489415/17
od73 900,-/osoba
Poklady Chiapasu a Yucatánu

Poklady Chiapasu a Yucatánu

Země: Mexiko


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Listopad

Délka pobytu: 12 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

TUXTLA – SUMIDERO – SAN CRISTOBAL – AGUA AZUL – MISOL-HÁ – PALENQUE – CAMPECHE – MERIDA – UXMAL – CELESTUN – CHICHEN ITZA – IK-IL – TULUM – PLAYA DEL CARMEN.

Rozšířená verze populárního zájezdu na Yucatán pokračuje až do Chiapasu, kde navštívíte Palenque, vodopády Agua Azul a indiánské město San Cristóbal de las Casas. Poznejte s námi nejkrásnější místa jižního Mexika, kde budete mít čas i na relaxaci u karibského pobřeží v Playa del Carmen.

Minimum: 6 osob

1. den

Odlet z Prahy přes Mexico City do města Tuxtla Gutiérrez, která je výchozí branou do státu Chiapas.

2. den

Ráno pokračování do Chiapa de Corzo, kde podnikneme plavbu člunem přes kaňon Sumidero, který je jedním z největších kaňonů Mexika s tisícimetrovými srázy. Dále přijedeme do malebného indiánského města San Cristóbal de las Casas ve státu Chiapas. Ačkoli se zde zrodilo zapatistické hnutí, díky jeho koloniální historii mu dominuje poklidná atmosféra. Návštěva indiánské vesnice San Juan Chamula je pozoruhodnou ukázkou synkretismu indiánské a katolické víry. Největším zážitkem je návštěva netradičního křesťanského kostela se stovkami zapálených svící a nejroztodivnějšími obětními dary místních obyvatel.

3. den

Po snídani pokračování do Palenque s úchvatnými pralesy na pohoří Sierra Madre. Cestou navštívíme vodopády Agua Azul, kde se vykoupeme v průzračně křišťálové vodě a budeme pokračovat k vodopádům Misol-Há, které jsou zasazeny v tropickém pralese. Pozorování papoušků a tukanů. Ubytování v Palenque.

4. den

Dopoledne prohlídka starých mayských památek uprostřed džungle v Palenque, které lákají k pozorování opic a papoušků ve volné přírodě. Chrám nápisů s hrobkou krále Pakala je jediným chrámovým hrobem v Americe a nejvýznamnějším funerálním památníkem prehispánské doby. Poté se přesuneme do Campeche na ubytování.

5. den

Koloniální památky Campeche jsou zapsány na seznamu UNESCO. Během dopoledne si prohlédneme město a dále vyrazíme na archeologické naleziště Uxmal. Při vstupu budete ohromeni „Kouzelníkovou pyramidou“ vysokou 40 m a dalšími monumentálními stavbami. Navečer příjezd do koloniálního města Merida, také zvaného „Bílé město“.

6. den

Po snídani návštěva katedrály, jejíž plán na výstavbu byl původně určen Limě. Návštěva Palacio de Gobierno, slavného Paseo de Montejo, a Monumento de la Patria, který reprezentuje historii Mexika. Odpoledne odjezd do přírodní rezervace Celestún , kde se vyskytuje velké množství tukanů, růžových plameňáků, pelikánů, krokodýlů i opic. Návrat do Méridy na ubytování.

7. den

Návštěva slavného mayského sídliště v Chichen Itzá s majestátní pyramidou Kukulcan a jejími 365 schody, zdí z lebek a obětní studnou. Dále zastávka v Ik-Kil, kde je možné se vykoupat v přírodní nádrži „cenote“ uprostřed džungle. Navečer příjezd na ubytování do malebného letoviska Playa del Carmen nedaleko Cancúnu, kde budete mít možnost okusit koupání v průzračném Karibiku spojené s příjemným večerním vyžitím.

8. den

Ráno odjezd k archeologickému nalezišti Tulum – mayské město situované přímo přímo na karibském pobřeží poloostrova Yucatán. Toto malé opevněné přímořské město je jedním z nejkrásnějších archeologických nalezišť v Mexiku. Vzhledem k zaplavení ostatních měst se jedná o jediný dochovaný mayský přístav. Po prohlídce se budete moci vykoupat v blankytném moři přímo pod pyramidami. Odpoledne volno, odpočinek a koupání v Playa del Carmen.

9. den

Volno, koupání, odpočinek, možnost fakultativních výletů na Isla Mujeres, Cozumel nebo do parku X-Caret.

10. den

Před polednem odjezd na letiště ve městě Cancun a odlet do Evropy.

11. den

Pokračování letu do ČR a návrat v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha – Tuxtla/Cancún – Praha včetně letištních tax v ceně 21.000 Kč
 • privátní doprava během okruhu
 • 10× ubytování v 3–4* hotelech se snídaní
 • uvedený program včetně vstupů
 • česky mluvící průvodce CK SOLEADA (minimum: 8 osob)
 • služby místních průvodců
 • zákonné pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 12 000 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A60 Pandemic (130Kč/den) vč.storna: 1 430 CZK
 • fakultativní výlety a spropitné
 • poplatek za použití videokamery na památkách v Mexiku
 • možnost prodloužení pobytu v Playa del Carmen

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Poklady Chiapasu a YucatánuPoklady Chiapasu a YucatánuPoklady Chiapasu a YucatánuPoklady Chiapasu a YucatánuPoklady Chiapasu a YucatánuPoklady Chiapasu a YucatánuPoklady Chiapasu a YucatánuPoklady Chiapasu a YucatánuPoklady Chiapasu a Yucatánu

Podobné zájezdy

Mexiko – velká poznávací cesta

Mexiko – velká poznávací cesta

Země: Mexiko

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Říjen - Únor

Délka pobytu: 17 dnů

č. zájezdu: 453413/133
snídaně
letecky
od79 800,-/osoba
  Poznávací zájezd Mexiko - velký okruh

  Poznávací zájezd Mexiko - velký okruh

  Země: Mexiko

  Ubytování: hotel

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Červenec - Duben

  Délka pobytu: 16 dnů

  č. zájezdu: 270038/72
  bez stravování
  letecky
  od62 075,-/osoba
   -35%sleva
   Kouzelná města koloniálního Mexika

   Kouzelná města koloniálního Mexika

   Země: Mexiko

   Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

   Termíny: Říjen, Listopad

   Délka pobytu: 16 dnů

   č. zájezdu: 489661/17
   snídaně
   letecky
   od101 900,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit