Pohodový týden na Islandu

Island

č. zájezdu: 439706/1
od65 990,-/osoba
Pohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdy

Pohodový týden na Islandu

Země: Island

Středisko: Reykjavik, GLYMUR, HEKLA, EYJAFJALLAJOKULL, SKOGAFOSS, NP FJALLABAK, GEYSIR, GULLFOSS, ELDFELD, LANDMANALAUGAR, SKÁLHOLTU, THINGVELLIR


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Pobytové zájezdy, Poznávací zájezdy

Termíny: Srpen - Červenec

Délka pobytu: 8 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

Program

1. den: Odlet z Prahy do KEFLAVÍKU, přejezd na ubytování.

2. den: Návštěva geoparku na poloostrově REYKJANES (UNESCO), fumaroly a solfatary u města Krysuvík, zastávka u jezera, horký pramen GUNNUHVER a krátká túra (cca 2 hod.) k nedalekému majáku a útesům na podřeží, most mezi dvěma kontinenty – vystupující puklina mezi zemskými deskami. Prohlídka REYKJAVÍKU – Perlan – vodárna nad městem, výhled na celý Reykjavík (vstup cca 1 990 ISK), katedrála HALLGRIMSKIRKJA, hl. třída Laugavegur, vila Hofdi – místo 1. setkání Gorbačova a Reagana, budova opery Harpa – nejnovější architektonický klenot města, fakultativně místo prohlídky hlavního města je možnost výletu lodí s pozorováním velryb (cca 90 EUR).

3. den: Pěší túra kolem nejvyššího islandského vodopádu GLYMUR (cca 3–5 hod., dle zvolené varianty), pokračování k vodopádu HRAUNFOSSAR, kde z pod lávového pole záhadně vytéká ledovcová řeka HVÍTA, procházka k vodopádu BARNAFOSS (cca 1 hod.), zastávka u 100 °C horkého pramene DEILDARTUNGUHVER.

4. den: Výlet po jižním pobřeží pod sopkou HEKLA až po oblast pod sopkou EYJAFJALLAJOKULL, zastávka u vodopádu SELJALANDFOSS, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet, a malá procházka k vedlejšímu vodopádu schovanému ve skalní rozsedlině, návštěva skanzenu ve SKOGARU (cca 15 EUR), vodopád SKOGAFOSS, jeden z nejhezčích vodopádů na Islandu a kratší túra kolem kaskád na řece Skóga. Procházka po černé pláži DYRHOLAEY, návrat na ubytování.

5. den: LANDMANALAUGAR – DUHOVÉ HORY – vulkanická oblast NP FJALLABAK ležící severně od ledovce MÝRDALSJOKULL, celodenní výlet do barevných obsidiánových a ryolitových hor s množstvím teplých i studených pramenů a s možností koupání v této úchvatné geotermální oblasti, okolní vrcholy hýří barvami, neuvěřitelná paleta barev je pastvou pro oči a rájem pro fotografy, ale hlavně jedinečným zážitkem, pěší turistika v okolí střediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytování.

6. den: Výlet lodí k OSTROVŮM ZÁPADNÍCH MUŽŮ (trajekt cca 35EUR), návštěva jediného obydleného ostrova HEIMAEY, výstup na stále aktivní, jen lehce dřímající sopku ELDFELD, která v roce 1973 málem pohřbila životně důležitý přístav, rozhledy na celé souostroví, procházka kolem ptačích kolonií.

7. den: Výlet na nejnavštěvovanější místa Islandu – THINGVELLIR – posvátné místo prvního parlamentu na světě, místo, kde můžete vidět, jak se od sebe odsunuje euroasijská a americká zemská deska (2–3 hod.), GEYSIR – otec všech gejzírů a jeho mladší kolega STROKKUR, který chrlí každých pár minut horký vodní sloupec do výšky až 20m, GULLFOSS – nejkrásnější vodopád Islandu (procházka cca 1,5 hod.), zastávka ve SKÁLHOLTU, místě starého biskupství, náboženském a kulturním centru Islandu v minulosti. V podvečerních hodinách návštěva vyhlášených geotermálních lázní MODRÁ LAGUNA postavených uprostřed lávového pole a zásobovaných modravou vodou z nedaleké geotermální elektrárny.

8. den: Přejezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Úvod:

Země ohně a ledu, horké lávy staré tisíce nebo jen několik let, dechberoucích vodopádů, aktivních gejzírů, barvami hýřících hor a bublajících solfatarů, syčících fumarol, rozsáhlých bílých ledovců, vyhaslých či zaplavených kráterů a jezer. Ale také ostrov, kde vznikl nejstarší parlament na světě, kde si dnešní žáci mohou číst i v těch nejstarších spisech, ostrov, se zcela svébytnou kulturou a nelehkou historií. Země, která přešla ze středověku rovnou do věku atomu. Ostrov, který vás uchvátí svou magickou klidnou atmosférou, ostrov, na který se budete chtít znovu vrátit.

Poznámka I:

Velikost skupiny cca 25 – 30 účastníků.

Cena zahrnuje:

Letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 12 000Kč, 7× nocleh ve ***hotelu, 7× snídaně, 6× večeře (večeře ve vedlejším stravovacím zařízení cca 900 m), transfery z a na letiště, místní doprava dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.

Cena nezahrnuje:

Vstupy, trajekt, výlet na pozorování velryb (cca 150 EUR), ostatní strava, fakultativní programy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje".

Příplatky:

Příplatek za jednolůžkový pokoj 17 500 Kč, vstup do Modré laguny 2 300 Kč, vstup do Modré Laguny – dítě 2–13 let za 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000Kč za 630Kč, do 85 000Kč za 1 380Kč.

Ubytování:

7× nocleh ve ***hotelu v lokalitě Selfoss

Stravování:

7× snídaně, 6× večeře (večeře ve vedlejším stravovacím zařízení cca 900 m)

Pohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdyPohodový týden na Islandu - Island - Pobytové zájezdy

Podobné zájezdy

VELIKONOCE NA ISLANDU - termály a vodopády

VELIKONOCE NA ISLANDU - termály a vodopády

Země: Island

Typ: Poznávací zájezdy

Termíny: Duben

Délka pobytu: 6 dnů

č. zájezdu: 487463/126
snídaně
letecky
od41 800,-/osoba
  First minute
  Prodloužený víkend na Islandu

  Prodloužený víkend na Islandu

  Země: Island

  Typ: Poznávací zájezdy

  Termíny: Říjen

  Délka pobytu: 4 dny

  č. zájezdu: 486923/89
  snídaně
  letecky
  od24 490,-/osoba
   Nejkrásnější treky Islandu - Kouzla barevné přírody i vulkanická činnost

   Nejkrásnější treky Islandu - Kouzla barevné přírody i vulkanická…

   Země: Island

   Typ: Poznávací zájezdy

   Termíny: Září

   Délka pobytu: 15 dnů

   č. zájezdu: 487671/115
   polopenze
   letecky
   od94 900,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit