Pestrobarevná Brazílie

č. zájezdu: 489660/17
od105 900,-/osoba
Pestrobarevná Brazílie

Pestrobarevná Brazílie

Země: Brazílie


Stravování: snídaně
Doprava: letecky

Typ zájezdu: Poznávací zájezdy, Pobytové zájezdy

Termíny: Říjen

Délka pobytu: 17 dnů


Možnosti dopravy

 • letecky

Možnosti stravování

 • snídaně

OURO PRETO – MARIANA – RIO DE JANEIRO – ANGRA DOS REIS – PARATY – ILHABELA – VODOPÁDY IGUAZÚ – ITAIPÚ – CUIABÁ – PANATANAL – SAO PAULO

Nový okruh kombinující hlavní přírodní atrakce Brazílie s koloniálními památkami, které zde zanechali Portugalci. Jedinečné Rio, ohromující vodopády Iguazú a opomíjený Pantanal se svojí bohatou faunou a flórou doplňuje nádherně zachovalé Ouro Preto v horské oblasti státu Minas Gerais a celý poznávací program také nabízí možnosti odpočinku a koupání v krásných zátokách Angra dos Reis a ostrova Ilhabela.

Minimum: 8 osob

1. den

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách do Belo Horizonte s přestupy.

2. den

Belo Horizonte je hlavním městem brazilského státu Minas Gerais. Po příletu návštěva moderního kostela sv. Františka z Assisi navrženého architektem Oscarem Niemeyerem. Představitelé katolické církve byli odvážností stavby natolik šokováni, že chrám odmítli vysvětit a první mše se zde mohla konat až po 20 letech. Přesun do města Ouro Preto , proslulého zlatou horečkou a těžbou drahých kamenů. Město s příjemným klimatem situované v nadmořské výšce 1150 m je skutečným klenotem portugalské kolonizace a jedním z nejkrásnějších měst v Brazílii pod ochranou UNESCO. Ubytování v centru města.

3. den

Prohlídka města a jeho kostelů bohatě zdobených zlatem z doby portugalského baroka, návštěva sousedního města Mariana, jehož obyvatelé jsou výhradně potomci černých otroků. Vozíkem se dostaneme až do dolu, kde se těžilo zlato i stříbro. Návrat do Ouro Preta.

4. den

Po snídani celodenní přesun do Rio de Janeira s několika zastávkami. Ubytování u slavné pláže Copacabana.

5. den

Během tohoto dne navštívíme dvě hlavní dominanty města – horu Corcovado se slavnou sochou Krista ve výšce 710 m a lanovkou vyjedeme také na Cukrovou homoli. Ve zbylém čase navštívíme moderní Metropolitní katedrálu, stadion Maracaná a dějiště karnevalových průvodů Sambodrom.

6. den

Návštěva botanické zahrady, bohémské čtvrti Santa Teresa a panoramatická projížďka podél pláží Ipanem a, Leblon , Sao Conrado a Barra da Tijuca. Zahrnutý oběd s bohatou nabídkou vynikajících steaků.

7. den

Výlet za koupáním do oblasti Angra dos Rei s. V této oblasti se nacházejí nádherné zátoky vhodné ke koupání. Čeká nás výlet na lodi kolem okolních ostrovů s možností koupání a zahrnutým obědem na palubě. Navečer příjezd do koloniálního městečka Paraty , kde se ubytujeme.

8. den

Malebné koloniální městečko Paraty , které je pod ochranou UNESCO, se nachází na pobřeží Costa Verde. Bylo osídleno Portugalci již v 16. století. Bělostné domky a kostelíky zde kontrastují s pobřežím lemovaným palmami, smaragdovým mořem a tropickým pralesem národního parku Serra da Bocaina, který celou oblast obklopuje. Po prohlídce města budeme pokračovat na ostrov Ilhabela. Ubytování.

9. den

Ilhabela je jedním z největších brazilských ostrovů s mnoha zátokami, menšími plážemi a poklidným mořem. Možnost krátkého výletu po okolních plážích a několika koloniálních pozůstatků městečka Vila Ilhabela.

10. den

Po snídani odjezd na letiště do Sao Paula a odlet na vodopády Iguazú . Ačkoliv nejsou nejvyšší ani nejširší, jsou Iguazú nejrozlehlejšími vodopády světa a skýtají neuvěřitelné množství rozmanitých pohledů na svých 275 kaskád v celé své délce více než 3 km. Nacházejí se na řece Iguaçú 15 km před místem, kde se tato řeka vlévá do řeky Paraná. Celá oblast je obklopena bujnou vegetací subtropického pralesa Mata Atlantica a je možné zde zahlédnout opice, kajmany, tukany a především všudypřítomné zvědavé nosály.

11. den

Dopoledne nás čeká prohlídka vodopádů z kratší brazilské strany. Následuje oběd v tradiční rybí restauraci s výhledem na řeku Paraná . Odpoledne návštěva vodní elektrárny Itaipú , která byla donedávna největší vodní elektrárnou na světě postavenou na řece Paraná, jíž prochází hranice Brazílie a Paraguaye.

12. den

Dnes čeká celodenní návštěva argentinské strany vodopádů, která Vám umožní detailní pohledy z různě umístěných vyhlídkových okruhů na vodopády, nad nimiž se neustále v mracích mlhy tvoří duha. Vrcholem prohlídky je pak pohled shora na nejvyšší vodopád Ďáblův chřtán 80 m. Na závěr dne se vypravíme na Marco de las Tres Fronteras, tedy Trojmezí, kde se řeka Iguazú vlévá do řeky Paraná. Zde jsou zřetelně vidět hranice tří zemí – Argentiny, Brazílie a Paraguaye. Oběd v argentinské restauraci, kde tentokrát ochutnáte steaky po argentinském způsobu.

13. den

Návštěva parku exotického ptactva, fakultativně možnost přeletu vrtulníkem nad vodopády, poté transfer na letiště a odlet do města Cuiabá, které je jednou z hlavních vstupních bran do Pantanalu.

14. den

Národní park Pantanal je území s jedinečným ekosystémem. Jedná se o největší bažinu na světě s rozlohou 2,5krát větší než Česká republika. Milovníci přírody považují tuto brazilskou divočinu za přinejmenším srovnatelnou s amazonskou džunglí. Ve skutečnosti Pantanal oproti Amazonii nabízí turistům více příležitostí k pozorování zvířat. Mezi nejčastěji se vyskytující druhy patří vodní a draví ptáci, papoušci, tukani, kapybary, opice, kajmani, leguáni a mravenečníci. Náš pobyt zahrnuje obvyklý turistický program na 3 noci, v jehož rámci nás čeká naučná procházka oblastí s místním průvodcem, lovení piraní, noční pozorování krokodýlů, cesta na koních, fotografické safari i možnost koupání. Během pobytu je zajištěna plná penze.

15. den

viz 14.den

16. den

V odpoledních hodinách odlet z Cuiabá s přestupem v Sao Paulu do Evropy.

17. den

Přílet do Prahy v podvečer.

Cena zahrnuje:

 • letecká doprava Praha – Belo Horizonte/Sao Paulo – Praha včetně tax v ceně 20.000 Kč
 • vnitrostátní přelety dle trasy
 • 12× ubytování v 3–4* hotelech se snídaní
 • 3× ubytování v Pantanalu v chatkách s plnou penzí
 • 4 x oběd
 • privátní doprava a transfery
 • uvedený program včetně vstupů
 • vstupy na vodopády Iguazú na argentinské i brazilské straně
 • vstupenka do elektrárny Itaipú
 • vstup na Cukrovou homoli v Riu
 • lanovka na Corcovado se sochou Ježíše Krista
 • služby česky mluvícího průvodce CK Soleada (minimum: 8 osob)
 • zákonné pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • jednolůžkový pokoj: 12 000 CZK
 • komplexní cestovní pojištění A90 PANDEMIC (140Kč/den) vč.storna: 2 380 CZK
 • fakultativní výlety a spropitné

Slevy:

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
Pestrobarevná BrazíliePestrobarevná BrazíliePestrobarevná BrazíliePestrobarevná BrazíliePestrobarevná BrazíliePestrobarevná BrazíliePestrobarevná BrazíliePestrobarevná BrazíliePestrobarevná BrazíliePestrobarevná Brazílie

Podobné zájezdy

Rio, Iguazú, Amazonia a Pantanal

Rio, Iguazú, Amazonia a Pantanal

Země: Brazílie

Středisko: 4 přírodní krásy Brazílie

Typ: Poznávací zájezdy, Pobytové…

Termíny: Únor

Délka pobytu: 17 dnů

č. zájezdu: 489719/17
snídaně
letecky
od139 900,-/osoba
  Argentina, Uruguay, Paraguay, Brazílie - Barevné rytmy

  Argentina, Uruguay, Paraguay, Brazílie - Barevné rytmy

  Země: Argentina, Brazílie,…

  Středisko: Rio de Janeiro, Buenos Aires,…

  Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

  Termíny: Říjen - Květen

  Délka pobytu: 15 dnů

  Osob: 1-2, 1 osoba

  č. zájezdu: 410912/1
  snídaně
  letecky
  od89 990,-/osoba
   Rio de Janeiro a vodopády Iguazu

   Rio de Janeiro a vodopády Iguazu

   Země: Brazílie

   Typ: Pobytové zájezdy, Poznávací…

   Termíny: Říjen - Duben

   Délka pobytu: 8 dnů

   Osob: 1-2 osoba

   č. zájezdu: 486488/130
   snídaně
   letecky
   od77 500,-/osoba

    Mohlo by vás zajímat:

    Poznávací a pobytové zájezdy Kuba

    Nabídka pobytových, poznávacích a pobytově poznávacích zájezdů na karibský ostrov Kuba. Jsme specialisté na tuto destinaci. Poznejte tu pravou Havanu!

    Pobytově poznávací zájezdy

    Pobyty s výlety

    Pobyt s výlety, ubytování na jednom místě a v ceně výlety. Levné zájezdy letecky a autobusem. Pobytově poznávací zájezdy do Itálie, Řecka, Španělska, Francie.

    Pobytové zájezdy pro seniory

    Pobytové zájezdy k moři pro seniory 55+ se slevou. Výhoda komfortního ubytování, delegát s individuálním přístupem. Zájezdy do Španělska, Řecka, Albánie, Portugalska, Itálie, Maďarska, Chorvatska.

    Aktuálně

    12.6.2024

    Super Last Minute - letecký poznávací zájezd do Francie

    Objevte krásy Francie a Normanského ostrova Jersey na exkluzivním zájezdu s odletem z Prahy 30. června. Navštivte historická města jako Orléans, Mont St. Michel, St. Malo, a Paříž, a užijte si výlet lodí na Jersey. Cena zahrnuje leteckou dopravu, ubytování, snídaně, průvodce a další služby. Rezervujte již nyní za superlast cenu od 15 990 Kč!

    5.6.2024

    Fjordy a další klenoty Norska

    Poslední volná místa na červencový termín 2024! Sleva 2000 Kč pro osoby starší 55 let

    12.4.2024

    Sleva na poznávací zájezdy až 40%!

    Nabízíme mimořádné slevy na vaše oblíbené poznávací zájezdy plné zážitků do bezpečných zemí celého světa! 530 nových termínů, i na rok 2024 se slevami až 33% Upozornění: Aktuální slevy platí na prvních 4-6 míst na jednotlivé termíny zájezdů. Následně se slevy podstatně snižují.

    RSS, více aktualit